Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2010., 10:46   #21
Odličan pisac, oba dvije knjige su dosta potresne,ali tako dobro napisane...odmah vas uvuče u priču da ne možete prestat čitati i ova Tisuću sjajnih sunašca me baš potaknula na razmišljanje..nevjerojatno je to što ti ljudi prolaze u toj knjizi i način na koji se nose s tim patnjama...
katarina1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:06   #22
Deca Ponoci od Salmana Rashdija
kabulske lastavice
U Afganistan Bog dolazi još samo plakati

ima li ih tko u pdf formatu
trendytrendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:15   #23
Gonič zmajeva je meni odlična knjiga, nisam ju ispuštala dok ju nisam pročitala
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:20   #24
Odlicna knjiga
Procitala sam je za 2 dana
peahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:52   #25
Topla do bola.
hrvoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:01   #26
Pojedini dijelovi Lovca na zmajeve su surovi i teški, a ipak je to knjiga koja odiše ljubavlju...
__________________
Elektroničke knjige
voxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 22:23   #27
Pročitala je 2 puta,mislim da to sve govori.....
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:07   #28
Zanimljiva knjiga, dobra.. glavni lik nije taj na čijoj sam strani bila svo vrijeme, nije ono da mi je "zarobio srce".
Iako govori o prijateljstvu, nekako više izgleda kao priča o iskupljenju...
luya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:47   #29
Quote:
luya kaže: Pogledaj post
Zanimljiva knjiga, dobra.. glavni lik nije taj na čijoj sam strani bila svo vrijeme, nije ono da mi je "zarobio srce".
Iako govori o prijateljstvu, nekako više izgleda kao priča o iskupljenju...
u potpunosti se slažem..
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:04   #30
Sjajna knjiga ,puna istine ..surove realnosti ..velikodusnosti i kajanja..
Neko rece da je vise rijec o iskupljenju glavnog lika a ja pomislih da nas je puno takvih koji se nekad kajati moramo..
Kako postupiti u nekim situacijama ,kako pobjediti svoj strah i pokazati se onakvim kakvi jesmo?
Jednostavno napisano i bas ta jednostavnost ulazi u srce..
__________________
" Bog je Istinu napravio s mnogo vrata, da bi mogao primiti svakog vjernika koji na njih pokuca". /K.G/
Nour is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:55   #31
obje jako dobre knjige, ali Gonič zmajeva mi je ipak bolja! Više me dirnula. Doduše, ovu drugu još nisam dovršila...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:19   #32
Odlična knjiga, uzela sam je prekjučer za lagano čitanje i nisam mogla ispustiti sve dok nisam dovršila.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:40   #33
Ja sam je jučer pročitao u jednom dahu. Remek djelo!
Dead Souls is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:58   #34
jako lijepa knjiga, pročitala sam je na preporuku i oduševila me, poslije sam pogledala film, ali knjiga je naravno puno bolja, kupit ću je čim mi bude malo bolje da ispužem iz kreveta
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:19   #35
Također sam je pročitala u jednom dahu. Knjiga je potresna, tužna, na nekim mjestima surova, a opet tako topla i dirljiva.
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:42   #36
Jedva čekam da dođem s posla i počnem čitati ovu knjigu.Odavno sam
je htjela kupiti,pa je izdanje KDS pun pogodak za mene.
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 22:15   #37
Danas sam dovršio 'Goniča zmajeva' i moram reći - iako nisam ljubitelj bestselera i suvremene književnosti - da se knjigu isplati pročitati. Čitao sam već nekoliko romana o Afganistanu, i općenito volim pisce muslimanskog svijeta, a ova knjiga je tu negdje na razini. Jake scene, smislena radnja, ... iako je netko dobro gore napisao da se stvari nekako previše na kraju poklope, no u samom procesu čitanja to dobro dođe jer lijepo zaokružuje radnju. Svakako preporuka, jedan od boljih romana koji je do sada izašao u biblioteci.

Gledao sam i film sad popodne; drži se radnje, u pojedinim djelovima je presažet, fale oni monolozi i asocijacije kojih se pripovjedač u pojedinim trenucima prisjeća, no nakon pročitane knjige - osobito ovako neposredno - sve se samo od sebe posloži i znaš već o čemu tko u pojedinom trenutku razmišlja. Nije loš film, nije pretenciozan, ... ali je knjiga bolja.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:30   #38
Za sve kojima se svidio Gonič preporučam i drugu Hosseinijevu knjigu "Tisuću sjajnih sunaca". Što reći,ja sam u tri dana pročitala obje knjige. Tužne,dirljive, a snažne i ne mogu se ispustiti iz ruku. Obje knjige su me oduševile iako mi se u Goniču nije svidjelo to što dolazi do dosta nevjerovatnih podudarnosti na kraju knjige-mislim na povratak u Afganistan i na događaje koji slijede.Tisuću sjajnih sunaca mi je u tom pogledu bolja,manje predvidljiva i kraj mi se jako svidio. Bez obzira na ove zamjerke,mislim da je Hosseini majstorski pripovjedač,stilski odličan i jedva čekam da napiše nešto novo da se bacim na čitanje.Nastavljam u tom tonu i bacam se na čitanje "Lolite u Teheranu" i "Djevice u kavezu".
miss milly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:07   #39
Gonič zmajeva mi je za nijansu lošiji od Tisuću žarkih sunaca. Tojest, sjajna knjiga do trenutka one scene s tučnjavom pred kraj knjige...e to mi je razvodnilo cijeli dojam.
Nedugo sam čitala Sibu Shakib, U Afganistan Bog dolazi još samo plakati - odlična knjiga.
Ponijela me u tom smjeru, pa molim sve vas koji ste čitali još bilo što na tu tematiku - na hrvatskom ili engleskom - za preporuku!
Hvala!
LollyDolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 16:58   #40
ne dijelim oduševljenje tim autorom.

knjige su mu autoterapija.
trade_mark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.