Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2020., 17:01   #1
Nekretnina za odmor na moru

Dragi svi,

Vidim da ste svi ovdje već prekaljeni procjenitelji nekretnina pa molim pomoć.

Htjeli bismo kupiti malenu nekretninu, stančić ili nekakvu vikendicu, do 50 000 eura, u Istri ili na Kvarneru (najjuznije do Senja). Ne mora biti baš na moru, sve do 10km od mora nam je prihvatljivo.

Dakle, može biti nekakav studio apartman, mali stan, ili vikendica, nebitno. Grad ili manje mjesto, svejedno. Jedini uvjet je da, ako nema lifta u zgradi, nije dalje od 2.kata. Prizemlje bi bilo idealno. Bilo kakav balkoncic, terasa, okućnica, vrt bi bio plus. Parking bi bio plus.

Može biti i za uređenje, ali ne bismo mogli uložiti više od 5-6 tisuća eura za to.

Ne tražimo nešto što bismo iznajmljivali, tražimo nešto za nas. Obožavamo taj kraj i stalno putujemo tamo i bilo bi super kad bismo jednostavno mogli otići kad god imamo vremena.

Mislite li da je tako nešto moguće? Vidim da ima nekoliko oglasa na njuškalu koji nude nešto slično, ali vrlo malo. Mislite li da će ponuda porasti usred krize, ili da sad iskoristimo priliku dok se uopće nešto nudi? Najviše ima onih studio apartmana u Dugoj Uvali i poneka legalizirana vikendica. Rijeka je dosta skupa, i ne čini mi se da cijene padaju.
Pula mi se jako sviđa, ali ne znam apsolutno ništa o njoj u smislu kakva je situacija s parkingom tamo, ima li dobrih plaža (ja sam bila na jednoj, ali zaboravila sam ime), ima li boljih i "losijih" kvartova i tako.

Svaki savjet je dobrodošao.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
s.p.q.r. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 17:29   #2
Evo, čisto da imaš neki okvir. Nekretnine na obali u srednjoj Dalmaciji su nešto skuplje nego nekretnine na Kvarneru, a moji roditelji su prije 3 godine za 55.000 Eura kupili potpuno nov apartman-garsonjeru od 35 kvadrata u zgradi. Apartman je oko 200 metara od plaže u Srimi kraj Vodica. Mislim da bi se za 50.000 Eura na Kvarneru moglo naći nešto solidno, ali isto tako manje kvadrature. Za Istru nisam siguran. Po meni, apartman od 35 kvadrata je sasvim dovoljno velik apartman za ljetovanje dvoje odraslih ljudi s dvoje djece.
__________________
Ignore lista: lampion, telacZG
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 18:10   #3
Evo ima tu :https://dogma-nekretnine.com/kuca/kuca-s
im ih i u Roču
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 18:32   #4
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Evo ima tu :https://dogma-nekretnine.com/kuca/kuca-s
im ih i u Roču
Tu treba još barem 70-80 tisuća Eura da bi se to dovelo u red.
__________________
Ignore lista: lampion, telacZG
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 18:42   #5
https://dogma-nekretnine.com/listing...or_input_id_ca valja pitati
Čak i ovo nije loše https://dogma-nekretnine.com/kuca/na...-do-mora-1ssdb
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 21:18   #6
umjesto njuskala pogledaj nekretnine u lokalnim oglasnicima

Istrijani ( a mislim i rijeka) ti oglasavaju najvise u Butiga oglasniku

s time da ces morati kupiti na kiosku mislim, ja to obicno listam kad sam na moru u birtiji

za cijene ne znam, uz obalo bih rekao da je premalo,ali vjerojatno se nekej na 10 km unutra da naci

sumnjam da ce ponuda toliko porasti usred krize, a Istra ce prije biti oglasena u Italiji nego u hr ili ce oglas ici negdje drugdje van
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 22:57   #7
Kao prvo, ako je za uređenje, onda sigurno neces uspjet nista urediti za 5-6tisuca eura, toliko kosta samo preuređenje jedne kupaonice.

Kao drugo, ako namjeravas dolaziti vecinom ljeti, tad je neka terasica ne pozeljna, nego apsolutno must! Sta ce ti nekretnina za ljetni odmor ako ne mozes fino navecer sjesti vani i gustati?!

Sta se tice cijene, ovisno sta zelis. Recimo uzmi u obzir Labin, mozes naci stan za tu cijenu, a prekrasne plaze su ti na par km. Također istocna obala (Marčana, Krnica, Rakalj) su isto lijepi, a krajevi na kojima cijene jos nisu napuhane.

Krizi se ja nekoj nebi nadao, cim ova Korona zavrsi prvi ce se IMHO oporaviti turizam u Istri, zbog blizine emitivnih trzista. Sto je i ovo ljeto bilo pokazano, kad je sve do zatvaranja granica u Istri bilo krcato.
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 08:59   #8
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
umjesto njuskala pogledaj nekretnine u lokalnim oglasnicima

Istrijani ( a mislim i rijeka) ti oglasavaju najvise u Butiga oglasniku

s time da ces morati kupiti na kiosku mislim, ja to obicno listam kad sam na moru u birtiji

za cijene ne znam, uz obalo bih rekao da je premalo,ali vjerojatno se nekej na 10 km unutra da naci

sumnjam da ce ponuda toliko porasti usred krize, a Istra ce prije biti oglasena u Italiji nego u hr ili ce oglas ici negdje drugdje van
Tiskani oglasnici su odavno postali samo relikt i zabava u kavu da ne trošiš bateriju u kafiću.
Nećeš ništa u Butigi naći što nije već na online oglasnicima, bilo Njuškalu, bilo po agencijama.
Možeš probati, dakako, ne košta te puno
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 09:06   #9
Moj prijedlog - Krk, a da budem precizniji - njegov sjeverni dio.
Relativno često su u ponudi nekretnine za približan iznos koji ste naveli, naravno ne uz more, ali relativno blizu ili relativno brzo do mora.
Most je sada besplatan, a autom je (ovisno o lokaciji - npr. iz Dobrinja) kroz 15 min moguće skočiti do Malinske (Haludovo), Vrbnika, Krka i raznih drugih lokacija.
Moja želja je Malinska i okolica - malo je skuplja, ali za vaš iznos tu i tamo uleti neka garsonjera ili nešto slično.
Savjet - pokušajte tražiti nekretninu s parkingom.
p.s. ako vam nije problem provezite se predloženim lokacijama i ako ih već niste vidjeli vjerujem da ćete se zaljubiti u otok. Pogled s kopna ni približno ne dočarava ljepotu cijelog otoka.
...Columbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 10:09   #10
Možda sam to samo ja, ali za što češće odlaske nije isto npr. Kvarner do Senja ili Istra do Pule. Za doći do Pule treba gotovo duplov vrijeme i kilometraža u odnosu na Senj, da ne kažem da je ista kilometraža i vrijema do Pule kao da idete do Zadra (polazna točka Karlovac). To znači trošak vremena i novca, a meni je Zadarsko područje ipak klimatski ugodnije nego Istra.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 10:56   #11
Quote:
...Columbo kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog - Krk, a da budem precizniji - njegov sjeverni dio.
Dvije nedjelje navecer u 6-7mj se "vozio" dva sata (bolje recimo palio kvačilo na milijun stani-kreni) desetak km do mosta, tako da treba i to uzeti u obzir za vikendaše
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 11:03   #12
Pokretaču teme moram biti brutalno iskrena i reći ti - buđet ti je premali! Za 20 do 30 tisuća eura premali.
Dio koji te zanima je na cijeni svuda jer bi svi htjeli nekretninu na moru što bližu Zagrebu. Dodaj tome i Slovence, Austrijance i Talijane koji žele biti što bliže svojoj domovini.
Krk što neki predlažu je prekrcan turistima i apartmanima i skuplji nego što možda izgleda na prvi pogled. Ako ti gužva oko tebe ne smeta, go for it.
Unutrašnjost da svakako, ali vjeruj mi i to je već na tolikoj cijeni da se jefitno mogu dobit jedino ruševine.
Ne znam što da ti kažem osim ponovit ono na počektu - podigni buđet i nadaj se najboljem
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 12:43   #13
Otvoriš oglase, upišeš budžet i dobiješ niz doslovno ruševina. Al, ne, ono za adaptaciju nego stoji jedan krnji zid u makiji.
Al imaš mjesto za besplatno kamper ostaviti

Stvarno ti je skroman budžet, ja sad škicam s 50% većim budžetom pa jedva da ima što pristojno, a usklađeno s mojim zamislima i kriterijima.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 12:49   #14
Ja sam se nadala da će cijene nekretnina za odmor pasti, jer mi je suludo kupovati takvu nekretninu po cijeni kvadrata stana u širem centru ZG. Ajde, još mogu shvatiti ako je nekretnina s pogledom na more, ono tik uz obalu.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 12:51   #15
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ja sam se nadala da će cijene nekretnina za odmor pasti, jer mi je suludo kupovati takvu nekretninu po cijeni kvadrata stana u širem centru ZG. Ajde, još mogu shvatiti ako je nekretnina s pogledom na more, ono tik uz obalu.
ne vidim zašto bi. Ono što ti gledaš kao nekretninu sebi za odmor drugi gledaju kao nekretninu za investiciju ili nekretninu za stanovanje - i mi na moru živimo negdje

A da ne spominjemo da je poodavno tržište jednako otvoreno strancima sa znatno većim budžetima nego što su naši
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 13:20   #16
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ja sam se nadala da će cijene nekretnina za odmor pasti, jer mi je suludo kupovati takvu nekretninu po cijeni kvadrata stana u širem centru ZG. Ajde, još mogu shvatiti ako je nekretnina s pogledom na more, ono tik uz obalu.
Plaćaš građevinsku vrijednost, položaj, investicijski potencijal....., a nekretnine sa pogledom na more i tik uz obalu imaju cijenu veću od šireg centra Zagreba.
Cijenu jako diže položaj / investicijski potencijal, što je za nekretnine bliže mora prije Corone značilo veću cijenu jer su na njih imali pik i oni koji su namjeravali te nekretnine urediti za iznajmljivanje.
To je jako vidljivo na bookingu, gdje je smještaj sa položajem i pogledom poprilično skuplji od kvalitetom sličnog bez toga.
Sniziti cjiene nekretnine budu oni koji su se nedavno uvalili u kredit i ne mogu ga vraćati, a ekipa sa uhodanim biznisom bude preživjela ove dvije loše sezone (uz zdušno vikanje kako propadaju i traženje olakšica) i nastavila bez velikih potresa.
Pokretaču teme - kupi si tim novcima neko zemljište na dobroj lokaciji, stavi kampicu i uživaj.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 13:45   #17
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Stvarno ti je skroman budžet, ja sad škicam s 50% većim budžetom pa jedva da ima što pristojno, a usklađeno s mojim zamislima i kriterijima.
Mi smo se zaustavili na 70, ali gledamo Dalmaciju pa možda i uspijemo nešto ubost.
Inače skroz nezahtjevni, samo nećemo prizemlje. I nikakva pripizidna nije nam strana
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 14:23   #18
Hvala svima na komentarima. Quote i multiqote mi nisu jača strana pa ću se ovako globalno osvrnuti na sve:

Budžet, ah bilo bi super kad bi bio još 20ak tisuća veći, ali to je nažalost nemoguće. Zato sam i došla tu pitati jesu li moje želje uopće u sferi realiteta. Koliko vidim, rubno.

Ljetne vreve me ne smetaju niti najmanje.
Krk je odlična ideja i imam na njuškalu dvije nekretnine koje su mi među favoritima, jedna u Omislju, druga u Dragi Bascanskoj. U Omislju sam bila i prekrasno mi je mjesto, jedino piše da je stančić u samom centru grada, a nema svoj parking, to je pretpostavljam problem.
U Dragi nisam nikad bila, ali pročitala sam da je ljeti zakrceno preko svake mjere, zna li netko je li to točno?

Zadar obožavam, 15ak ljeta sam provela tamo cijelo ljeto, imam rodbine tamo, poznajem ga kao svoj džep. Ali OGROMAN minus mi je što je tunel sv. Rok često zarvoren, posebno zimi, pa se mora preko Velebita. Sjećam se tih vožnji, ne bih, hvala.

Vidim da se u Istri prodaju male legalizirane vikendice koje uglavnom imaju vodu iz cisterne, struju iz solarnih panela. Je li to problematično?
Također je li problematično kupiti nelegaliziranu vikendicu? Je li je moguće naknadno legalizirati ili je jednostavno držati u tom, nelegalnom stanju? Stvara li to probleme?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
s.p.q.r. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 14:46   #19
Krk je prekrcan ljudima i kućama, most je učinio svoje (kao uostalom i npr. na Viru). Most čak i bez naplate, zbog lošeg spoja na daljnju cestovnu mrežu, jednostavno me može propustiti ljude na povratku kući. To, kao i nedostatak parkinga po svim iole većim mjestima, tijekom tih 3 ljetna mjeseca predstavljaju najveći problem. Ako ideš na sjeverni Jadran, kopno za sada nema premca.
Zadar i zatvorena auto cesta? Da, ima toga, može se okolo, mada ima i dana kad je sve zatvoreno i nema otvorene ceste iz njega prema unutrašnjosti. Put preko Velebita danas i nekada se ipak poprilično razlikuju. Ali, svatko ima svoje odabire. Meni je ZD područje klimatski puno bolje od Kvarnera i Istre i ovaj sjeverni dio izbjegavam jer ima jako sličnu klimu kao i kontinent.
Ako kupuješ viksu u Istri, svakako ili legaliziranu ili moraš dobiti kopiju zahtjeva za legalizaciju sa prijemnim štambiljom, kako bi bila sigurna da je zahtjev za leglizaciju predan za tu česticu i tu zgradu. Ostale bez papira bi izbjegavao.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2020., 19:05   #20
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Tiskani oglasnici su odavno postali samo relikt i zabava u kavu da ne trošiš bateriju u kafiću.
Nećeš ništa u Butigi naći što nije već na online oglasnicima, bilo Njuškalu, bilo po agencijama.
Možeš probati, dakako, ne košta te puno
vidis, nije do nekretnine,ali sam nasao vec dva puta u butigi sto nije bilo ni u jednom drugom oglasniku stavljeno
jednom 2cv, a jednom dianu, zato kazem neka pogleda jer secnikad ne zna, a to je bas lokalni oglasnik
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.