Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 20:25   #1
Šindra i gerard pokrov

zanimala bi me iskustva sa sindrom "tegola canadese" model standard i "gerard" pokrovom.
Kako se ponasa sindra nakon dugo godina na krovu ?
Kazu da je sindra sa staklenim vlaknima za kontinentalne krajeve dobra. Ima li ko iskustva u praksi.

Hvala
gideon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:37   #2
Moja preporuka je "gerrard". Šindrom se kod nas još samo vrtne sjenice pokrivaju.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:18   #3
jeli se sa gerard pokrovom mogu obloziti i krovne-kutije (ispod krova)
gideon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 20:25   #4
Možeš to riješiti gerrard limenim trakama od kojih se izrađuju opšavni limovi ,ima ih u širinama od 40 i 49 cm.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 20:54   #5
Ovisi koliko je kvalitetna (skupa) šindra, i ovisi koliku su je kvalitetni majstori posstavljali. Ja imam dio kuće od 1994 i sad je počela pokazivati znakove starenja. Na jednom dijelu se jače počela osipati zrnca i vidi se baš da "stari". Na drugom dijelu kuće je šindra nekih 4 godine i izgleda savršeno. Ljetu je na tavanu vruće, no zimi se snijeg zadržava dosta dugo. Kad mi i dojadi, ako mi se ne isplati nova šindra, samo ću je ovakvu preletvati i postaviti crijep.

Mislim da je Gerard možda pomalo i precijenjen, veže te na alate, pribor, izvedene elemente i sl. isključivo iz vlastitog asortimana. Po meni je veliki minus za Gerard da je neopteretiv, tj. ne možeš hodati po krovištu za neke popravke (npr. instalacije antena i sl.) osim po specijalnim, skupim gazištima.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 21:43   #6
pogledaj na http://www.gratrade.hr oni zastupaju feroof, a prije su imali roser , posalji im mail i dostave ti kompletan cjenik.
,
frabrne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:52   #7
pa, ima li koga da ima dobra iskusta sa sindrom. Jeli ko stavljao aluminijsku sindru od firme "prefa".
gideon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:17   #8
...pa možeš i bakrenu šindru staviti, samo koliko ti se to isplati
jednostavnije ti je, ali i jeftinije, svakih 20-ak godina zamjeniti ju novom, što bi u našem "dugom" životnom vjeku iznosilo, još jednom
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:45   #9
Ja imam sindru vec, evo 10-ta godina i bez ikakvih problema. Susjed je par godina prije mene postavio, ali ju je predlani vec drugi put prekrivao.

Ne sjecam se vise koji je tip tocno, crna je i oblik biber crijepa. Znam samo da je bila u to vrijeme medju najskupljima na trzistu.
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:18   #10
Ja sam imao sindru i otisla je za 13 g. a bila je original kanadska i majstori su bili ovlašteni (čitaj dobri i skupi). Znam još par ljudi i svima je otisla otprilike u istom roku osim jednog kolege s posla koji ju je kupio 80-tih i do sad je izdrzala makar se sad svija.
Popravak krovišta je bio sa pokrovom feroof koji je kao i gerard ali je nesto jeftiniji. Meni su radili iz firme gratrade iz VZ. Vidim da ih je gore neko vec spomenuo i ispalo je stvarno super a cijena je bila znatno niza od one od gerardovog majstora jer su njima cijene montaze bile paprene. Vidio sam i neke slike gdje je obucena kutija s donje strane ali s onim ravnim plocama koje su posipane a ne sa samim pokrovom.
dankom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:34   #11
Ja sam čuo priču da navodno naše podneblje nije pogodno za šindru jer su prevelike oscilacije u temperaturi . E sad, ne znam kak paše u Kanadi - nisam bio nisam vidio. I da problem je ako se ne napravi kvalitetno daskanje za šindru ( sirove daske ) navodno najbolje su OSB ploče min. debljine 21 mm.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:19   #12
jel netko stavljao Valovitke one slovenske od Esal anhovo ko zamjena za salonitke ?
dankas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.