Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2004., 19:59   #1
Platonska ljubav

mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Old 06.03.2004., 20:03   #2
Platonska ljubav je "izlika" kada ne možemo imati osobu koja nam se sviđa.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 06.03.2004., 20:05   #3
Nisam takvu ljubav nikad imao/dozivio i mislim da takvo sto vise ne postoji...
Cak mi se cini da takva "beztjelesna" ljubav niti nema nekog smisla... mislim, svi razmisljaju zasto bi tako kad mogu i drugacije dok u ona davna vremena nije bilo bas nekog izbora..

Ah ta moderna vremena...

Uzivaj!
_wes_ is offline  
Old 06.03.2004., 20:08   #4
Re: platonska ljubav

Quote:
iwanchica kaže:
mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
u vremenu u kojem živimo, ja bih to prije nazvao naklonošću
prema nekome, koja je nečim onemogućena da preraste u
nešto više
__________________
Imam pive,trnu zubi :D
MrBig is offline  
Old 06.03.2004., 20:10   #5
Re: Re: platonska ljubav

Quote:
MrBig kaže:
u vremenu u kojem živimo, ja bih to prije nazvao naklonošću
prema nekome, koja je nečim onemogućena da preraste u
nešto više
OK. Naklonost prema nekom... moze proc... ali ako to preraste u nesto vise svi al svi odmah i ocekuju nesto vise od platonskog...
_wes_ is offline  
Old 06.03.2004., 20:58   #6
Re: platonska ljubav

Quote:
iwanchica kaže:
mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
Kak ne postoji, to ti je ljubav izmedju muskarca i zene kada se nemoze ostvariti i fizicki dio. Recimo imas muza, i naletis na nekog ozenjenog covjeka, zaljubite se, ali se ne potrosite jer ste oboje ozenjeni i ne zelite prevariti svoje partnere ili ih ostaviti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Old 06.03.2004., 21:00   #7
Pogledaj Lost in translation u svakom slučaju.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 06.03.2004., 21:04   #8
film je da se useres!

Oskara dobio?!?

Nije mi jasno zbog cega?!?
Tajwy is offline  
Old 10.09.2009., 00:29   #9
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
film je da se useres!

Oskara dobio?!?

Nije mi jasno zbog cega?!?
onda, stara, nisi kurca još skontala.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 06.03.2004., 21:11   #10
Da ta platonska ljubav.. sjecam se... (bila sam late bloomer ), tipovi koji su bili nedodirljivi i face, bili su moja tiha patnja, tema mojih tuznih, ljubavnih pjesama, snova, mokrih, ponekad, ... uglavnom.... to me tak drzalo i raspirivalo mi mastu, tak da je posljedica toga da i danas vjerujem u vitezove

Al, eto, romanticna sam da ga *ebes!!!
Tajwy is offline  
Old 06.03.2004., 23:26   #11
platonska ljubav... mozda ono sta osjecas prema najboljem frendu suprotnog spola ali nisam bas sigurno... prekomplicirano za razmisljat sad o tome....
hana is offline  
Old 07.03.2004., 01:01   #12
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...
Leaf is offline  
Old 07.03.2004., 02:23   #13
Quote:
Leaf kaže:
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...

Citajuci tvoj post zaboravila sam sta je tema.

Ja vjerujem u postojanje platonskih ljubavi i danas.

Sjecam se nekih svojih djecijih ljubavi.
Nikad se nisu ostvarile,ostale su kao neki nedosanjani san.Cak ni ja sama nisam zeljela da se ostvare,nisam ni razmisljala o fizickom dijelu tih djecijih ljubavi.
Jednostavno sam voljela i mastala i zivila u nevinim snovima.
I bilo je lijepo,ma kako naivno bilo.
Voljela sam iskreno,bez ikakvih primisli,bez sumnji,bez uplitanja razuma.Voljela sam cak i bez neke jake zelje da mi ta ljubav bude uzvracena.Voljela sam bez rezerve,bez ogranicenja.
Voljela sam onako kako danas vise ne znam voljeti.

Danas sam razumnija,sumnjam,nemam toliko povjerenja,zelim da mi ljubav bude uzvracena (sto je i normalno).
(Ovim mislim na neki pocetak veze,ne kad sa nekim provedes nekoliko godina - sto je moje trenutno stanje )
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 09.09.2009., 18:45   #14
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post

Citajuci tvoj post zaboravila sam sta je tema.

Ja vjerujem u postojanje platonskih ljubavi i danas.

Sjecam se nekih svojih djecijih ljubavi.
Nikad se nisu ostvarile,ostale su kao neki nedosanjani san.Cak ni ja sama nisam zeljela da se ostvare,nisam ni razmisljala o fizickom dijelu tih djecijih ljubavi.
Jednostavno sam voljela i mastala i zivila u nevinim snovima.
I bilo je lijepo,ma kako naivno bilo.
Voljela sam iskreno,bez ikakvih primisli,bez sumnji,bez uplitanja razuma.Voljela sam cak i bez neke jake zelje da mi ta ljubav bude uzvracena.Voljela sam bez rezerve,bez ogranicenja.
Voljela sam onako kako danas vise ne znam voljeti.

Danas sam razumnija,sumnjam,nemam toliko povjerenja,zelim da mi ljubav bude uzvracena (sto je i normalno).
(Ovim mislim na neki pocetak veze,ne kad sa nekim provedes nekoliko godina - sto je moje trenutno stanje )
Divan post...Jedan od ljepsih koje sam procitala u zadnje vrijeme
__________________
Ne odobravam to što si rekao, ali ću do svoje smrti braniti tvoje pravo da to kažeš
Soncarica is offline  
Old 09.09.2009., 19:11   #15
Platon je govorio o ljubavi muškarca prema drugom muškarcu...
Pa ima toga i danas
__________________
Sjedni, pet!
suicidal blonde is offline  
Old 09.09.2009., 22:45   #16
Quote:
suicidal blonde kaže: Pogledaj post
Platon je govorio o ljubavi muškarca prema drugom muškarcu...Pa ima toga i danas

impotentni gay.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Old 09.09.2009., 23:44   #17
Quote:
Soncarica kaže: Pogledaj post
Divan post...Jedan od ljepsih koje sam procitala u zadnje vrijeme
Slažem se sa svime gore navedenim. S vremenom čovjek postaje racionalniji, sazrijeva, mijenja prioritete, zadovoljava se drugačijim, kompromisnijim odnosom Kada gledamo retrospektivno u prošlost i pomalo se sa žaljenjem osvrćemo na platonsku ljubav često nismo svjesni za čime čeznemo.

Žalimo li za osobom sa kojom nismo realizirali odnos? Ne, znamo da ne možemo naknadno ostvariti nijedan aspekt nekadašnje ljubavi, jer trenutak inspiracije je davno "odlepršao". Čeznemo "jer smo voljeli onako kako sada ne znamo". Bezuvjetno, beskompromisno, iracionalno, čisto. Radi same ljubavi.

I život kreće dalje, sa svim svojim mijenama...
zoya85 is offline  
Old 10.09.2009., 17:26   #18
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime gore navedenim. S vremenom čovjek postaje racionalniji, sazrijeva, mijenja prioritete, zadovoljava se drugačijim, kompromisnijim odnosom Kada gledamo retrospektivno u prošlost i pomalo se sa žaljenjem osvrćemo na platonsku ljubav često nismo svjesni za čime čeznemo.

Žalimo li za osobom sa kojom nismo realizirali odnos? Ne, znamo da ne možemo naknadno ostvariti nijedan aspekt nekadašnje ljubavi, jer trenutak inspiracije je davno "odlepršao". Čeznemo "jer smo voljeli onako kako sada ne znamo". Bezuvjetno, beskompromisno, iracionalno, čisto. Radi same ljubavi.

I život kreće dalje, sa svim svojim mijenama...
a da si je realizirala onda ne bi bila 'platonska' i 'uzvisena' jel?
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 10.09.2009. at 18:23.
Grazia is offline  
Old 10.09.2009., 17:47   #19
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nisi loše rezimirala, ako ti je premisa da je platonska ljubav jedna vrsta ljubavi. Međutim, uvjerenje popriličnog broja filozofa jest da to nije jedna od varijanti, nego da je to, zapravo, osnova svake ljubavi. A na osnmovu se onda nadograđuju druge stvari, oviso o tome o kakvoj je konkretno ljubavi riječ. I time dobivamo varijante.

Ono što se laički i popularno zove 'platonska ljubav' zapravo je ne-seksualna ljubav između muškarca i žene. I ti o tome pšišeš.

Ona je moguća, ali danas indicira postojanje nekih posebnih okolnosti. Mislim da nije nimalo neobična kod ljudi koji su u dugotrajnim, čvrstim, stabilnim i zadovoljnim vezama. Nije rijetkost da iz takvih veza seksualnost s vremenjom ishlapi, ali ljude međusobno veže tisuću drugih lijepih stvari, pa to nije pretjerani problem.

Ako je neseksualna ljubav između muškarca i žene takva od samog početka i nikad nije bila seksualna, to bih ipak smatrao bizarnim i sumnjao bih u neki teži psihološki problem. (Međutim, nisam nikakav stručnjak za psihologiju; to je sasvim laički dojam.)
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
a da si je realizirala onda ne bi bila 'platonska' i 'uzvisena' jel?

taj pojam je izgleda stvarno postao toliko ofucan i koristen u nekom pogresnom laickom smislu...da je to strasno.
Da je realiziraš NE, ne bi bila platonska niti bi bila nadilazila nagonske okvire potreba ljudi koje nimalo ne podcijenjujem! Bila bi konvencionalna, opet jedinstvena (neponovljiva) na svoj način i vjerojatno puno zadovoljavajuća.
zoya85 is offline  
Old 07.03.2004., 21:19   #20
Quote:
Leaf kaže:
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...
..wow
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger