Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 16:51   #201
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ne želaći ulaziti u raspravu o temi, o kojoj ovdje mnogi znaju puno više od mene, postavio bih jedno laičko pitanje :
što se događa s česticama srebra ( ma kako velike bile ) kad ih u tzv. lijeku popijemo i one dođu u izrazito kiselu sredinu našeg želuca ?
Još smo u osnovnoj učili da srebro pocrni i prevlači se patinom zbog utjecaja zraka te da je ta patina neki kemijski spoj. Što li nastaje u želucu ?
Gle, da pokušam ovako odgovoriti. Srebro je otrovno, također i koloidno (užasno usitnjeno u npr. vodi). Opet. pitanje je količina.
Ionsko srebro nije otrovno nego upravo suprotno, i o tome se ovdje zapravo vodi rasprava.
Čitav zez je u krivoj terminologiji jer kad se kaže koloidno srebro, zapravo se misli na ionsko srebro. Zašto se uvriježio naziv koloidno - pojma nemam.
Dakako, SVE je otrovno ukoliko je u prevelikoj mjeri, npr, voda je zdrava za organizam ali je probaj popiti previše i bit će štetna, tj. otrov.
sinkezg is offline  
Old 31.07.2007., 20:22   #202
Sinkezg, mislio sam da popiješ toliku količinu. Možeš i popiti manje, ali podijeljeno na nekoliko dana. Recimo kroz mjesec dana popiješ toliko dispergiranog srebra.

Što se tiče same disperzije u vodi, to se može dogoditi samo pri vrlo velikim strujama, a koliko sam vidio, "metode" dobivanja koloidnog srebra zapravo ne stvaraju nikakav koloid, nego slabašnu otopinu. Inače, koloid srebra u vodi bio bi vrlo nestabilan i došlo bi do koagulacije. Druga stvar je dispergirati srebro u recimo vazelinu.
Dakle otapanje srebra u vodi je mizerno (pogledaj mu elektrodni potencijal -> +0.8 V).

Samo, otkud ti ideja da ionsko srebro nije otrovno? Ionsko srebro samo je naziv za otopinu srebrne soli u vodi.
Upravo su ioni vrlo otrovni. Atomi srebra se trebaju ionizirati da bi mogli štetiti na klasičan način.
Malo je srebrnih soli lako topljivo u vodi. Jedna od njih je recimo nitrat.

Što se tiče ovoga o vodi, da, i voda može biti otrovna. No voda je bar organizmu korisna. Srebro nije jer nema metaboličku ulogu, a baktericidno je.


@panorama: srebro se u kloridnoj kiselini ne otapa (osim malo i ništa, više mehanički, trošenjem), jer mu je elektrodni potencijal +0.8V. Međutim, proizvodi koji se reklamiraju pod "koloidnim srebrom" zapravo sadrže srebrnu otopinu. To je otrovno. Oni ne sadrže koloid srebra, jer srebro u čistoj vodi ne može biti u obliku koloida, bar ne dulje vrijeme.
Sve i da ubaciš koloid u tijelo, ne bi bilo ok, jer bi zaglavilo u tijelu, gdje bi ulazilo u interakciju s proteinima jer je to teški metal. Ponajviše bi štetilo bakterijama. Pretpostavljam da bi smetalo mitohondrijima, ukoliko bi doprijelo do njih, u što nisam previše siguran.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 31.07.2007., 22:10   #203
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sinkezg, mislio sam da popiješ toliku količinu. Možeš i popiti manje, ali podijeljeno na nekoliko dana. Recimo kroz mjesec dana popiješ toliko dispergiranog srebra.

Što se tiče same disperzije u vodi, to se može dogoditi samo pri vrlo velikim strujama, a koliko sam vidio, "metode" dobivanja koloidnog srebra zapravo ne stvaraju nikakav koloid, nego slabašnu otopinu. Inače, koloid srebra u vodi bio bi vrlo nestabilan i došlo bi do koagulacije. Druga stvar je dispergirati srebro u recimo vazelinu.
Dakle otapanje srebra u vodi je mizerno (pogledaj mu elektrodni potencijal -> +0.8 V).

Samo, otkud ti ideja da ionsko srebro nije otrovno? Ionsko srebro samo je naziv za otopinu srebrne soli u vodi.
Upravo su ioni vrlo otrovni. Atomi srebra se trebaju ionizirati da bi mogli štetiti na klasičan način.
Malo je srebrnih soli lako topljivo u vodi. Jedna od njih je recimo nitrat.

Što se tiče ovoga o vodi, da, i voda može biti otrovna. No voda je bar organizmu korisna. Srebro nije jer nema metaboličku ulogu, a baktericidno je.


@panorama: srebro se u kloridnoj kiselini ne otapa (osim malo i ništa, više mehanički, trošenjem), jer mu je elektrodni potencijal +0.8V. Međutim, proizvodi koji se reklamiraju pod "koloidnim srebrom" zapravo sadrže srebrnu otopinu. To je otrovno. Oni ne sadrže koloid srebra, jer srebro u čistoj vodi ne može biti u obliku koloida, bar ne dulje vrijeme.
Sve i da ubaciš koloid u tijelo, ne bi bilo ok, jer bi zaglavilo u tijelu, gdje bi ulazilo u interakciju s proteinima jer je to teški metal. Ponajviše bi štetilo bakterijama. Pretpostavljam da bi smetalo mitohondrijima, ukoliko bi doprijelo do njih, u što nisam previše siguran.
Endimione, bez uvrede, ali ja se iskreno nadam da su sve ovo pročitali i drugi ljudi...
Još jednom oprosti, ali ova rasprava je gotova.

A svima koji su zbunjeni sa cijelom temom savjetujem da pošalju ili isprintaju cijeli topic, od početka do kraja i odnesu to svojem profesoru kemije. Dapače, to bi mogao biti zabavan način učenja - praktičan sat nastave komentiranja ovog topica uz pitanja i odgovore!
sinkezg is offline  
Old 31.07.2007., 22:47   #204
Baš mi i nije jasno što želiš reći, ali istina je da se sve što se može reći o ovom bućkurišu ovdje upravo rečeno, na ovom threadu, a svodi se na to da preparati koji se reklamiraju kao koloidno srebro (dakle ona prozirna tekućina) to zapravo nisu, jer koloid srebra u vodi nije stabilan.
Nadalje, srebro nema metaboličku ulogu. Otopine srebrovih soli su otrovne.

Ne bih zatvarao ovaj thread, jer će onda potonuti, a bolje da se ljudi educiraju o ovim stvarima. Vidjeli smo na roda.hr kako ima nesmotrenih majki koje ovako truju djecu. Nisu jedine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 31.07.2007., 23:04   #205
Draga djeco, pozivam vas da naučite razliku između srebrovih soli, srebrovih iona, što su to koloidi, što su to emulgatori a što emulzije a što ppm-i.
Također, potrebno je ponoviti SI sustav za bolje razumijevanje gradiva.
Primite dobronamjeran savjet od mene koji sam išao na produžnu iz kemije. (Sam Bog mi je svjedok da nisam bio kriv )

Također, želio bih izraziti svoju skromnu želju da ovaj thread zauvijek ostane upisan u ljudsku knjižnicu znanja kako naraštaji iza nas ne bi bili zakinuti za jedan mikroskopski dio ljudske povijesti i saznanja o koloidnom i ionskom srebru.
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 01:18   #206
oralno uzimanje srebra je isto kao i uzimanje 70%alkohola da bi izljecio bolest, ako je nesto antiseptik in vitro ne znaci da djeluje in vivo... ja mislim sa da se sinkezg zajebava zato sto ovo sto on pise nema veze ni sa cim....
stojecival is offline  
Old 01.08.2007., 01:21   #207
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
oralno uzimanje srebra je isto kao i uzimanje 70%alkohola da bi izljecio bolest, ako je nesto antiseptik in vitro ne znaci da djeluje in vivo... ja mislim sa da se sinkezg zajebava zato sto ovo sto on pise nema veze ni sa cim....
Morat ćeš sam saznati...
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 01:24   #208
U Endimionovom postu #236 ima jedna točna rečenica. Izbacite uljeza!
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 01:33   #209
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
oralno uzimanje srebra je isto kao i uzimanje 70%alkohola da bi izljecio bolest, ako je nesto antiseptik in vitro ne znaci da djeluje in vivo... ja mislim sa da se sinkezg zajebava zato sto ovo sto on pise nema veze ni sa cim....
upravo tako. ako mjedena kvaka ubija bakterije (zbog bakra) ne znači da ćemo jedenjem koloida mjedi ozdraviti od nečeg.
baš sam proučavao pseudomedicinske "metode" koje promovira New Age. jedna od njih je i često klistiranje, radi "detoksifikacije" organizma.
what a load of crap
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 01.08.2007., 01:34   #210
po toj tvojoj logici neko kad se razboli bi se trebo fino napit 70%alkohola zato sto je alkohol antispetik i ubija mikrobe.... dobar recept....znaci ako se razbolim samo po sljivi derat....ili moza po hipokloritu... ocito nije vazno sve dok ima moc da ubija bakterije.......
stojecival is offline  
Old 01.08.2007., 01:49   #211
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako. ako mjedena kvaka ubija bakterije (zbog bakra) ne znači da ćemo jedenjem koloida mjedi ozdraviti od nečeg.
baš sam proučavao pseudomedicinske "metode" koje promovira New Age. jedna od njih je i često klistiranje, radi "detoksifikacije" organizma.
what a load of crap
Endimione, duboko poštovani,
Što ti se nalazi na stijenkama šupka (debelog crijeva)? Ostaci koje nisi obrisao papirom jer ne možeš obrisati. Kako to djeluje na tvoje debelo crijevo? Osim što se taloži? Hmm?

Pitanje za raspravu: treba li prati dubinski debelo crijevo zbog nemogućnosti da se ono samo očisti?

Pitanje za raspravu: što uzrokuje većinu problema s prostatom (onim malim mišićem koji izbacije spermu)?

Pitanje za raspravu: Zašto peremo zube? A zašto peremo vaginu?

Zadatak za domaću zadaću: connect the dots!
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 02:00   #212
Ako se ispravno hraniš, na stijenkama ti se nalazi sluznica.
I ne taloži se. Nismo bojler da se taloži.

Prostata nije mišić, prostata je žlijezda. Spolno prenosive bolesti igraju dosta veliku ulogu u razvijanju patoloških stanja prostate. O tome se ne zna previše. Još.

Zube peremo da bi makli ostatke hrane koje bi iskoristile bakterije koje povisuju pH okoline što oštećuje caklinu.
Vagina se pere da ... ok, zašto ja ovo uopće pišem?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 01.08.2007., 02:03   #213
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vagina se pere da ... ok, zašto ja ovo uopće pišem?
Zato što nisi povezao točke.
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 02:06   #214
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Prostata nije mišić, prostata je žlijezda.
Da, onda ako je žlijezda, zašto s godinama je mlaz sperme sve slabiji?
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 02:13   #215
Ozbiljno, prostata jest žlijezda.
Kako znaš da je mlaz sperme sve slabiji? Iskustvo? Tvoje, nečije?
Samo pitam, bez ljutnje molim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 01.08.2007., 02:20   #216
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ozbiljno, prostata jest žlijezda.
Kako znaš da je mlaz sperme sve slabiji? Iskustvo? Tvoje, nečije?
Samo pitam, bez ljutnje molim.
Nema ljutnje, dapače!
Iskustvo, moje, svačije, bilo čije, tvoje. Neka ti potvrdi bilo tko tko može priznati takvu stvar. Da pitaš doktore? Da pitaš doktore zašto svaki stariji muškarac ima problema s prostatom i zašto je to "normalno"?
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 02:25   #217
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ozbiljno, prostata jest žlijezda.
Što spermu izbacuje van? Jaja??
Idem po placu i na štandu gdje se prodaju jaja vidim natpis na kartonu: "Snaga je u dobrim jajima!"
sinkezg is offline  
Old 01.08.2007., 10:42   #218
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Gle, da pokušam ovako odgovoriti. Srebro je otrovno, također i koloidno (užasno usitnjeno u npr. vodi). Opet. pitanje je količina.
Ionsko srebro nije otrovno nego upravo suprotno, i o tome se ovdje zapravo vodi rasprava.
Čitav zez je u krivoj terminologiji jer kad se kaže koloidno srebro, zapravo se misli na ionsko srebro. Zašto se uvriježio naziv koloidno - pojma nemam.
Dakako, SVE je otrovno ukoliko je u prevelikoj mjeri, npr, voda je zdrava za organizam ali je probaj popiti previše i bit će štetna, tj. otrov.
voda nikad neče bit otrov, ako je previše popiješ samo čete bilit trbuh, ali to da je voda otrov???
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 01.08.2007., 10:47   #219
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
čekaj, zašto to kažeš?
zato jer ja sa 15 god znam da je to srebro otrovno, a neki punoljetni (bar bi trebali bit) govore da to nije otrovno, mislim ja sam imo iz kemij 3, pa opetmalo razmislim i skužim da je to otrovno.

a što se tiče ovoga ako se previše uzme, koliko sa, ja skužio vi mislite da ako se previše uzma u jednom danu da može bit otrovno, ali pošto srebro (već 200 put ovo govorim) ostaje u tijelu, onda i male doze svaki dan mou bit otrovne.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 03.08.2007., 07:05   #220
SREBRO, Ag




Količina u čovjeku


Krv/mg dm^-3: < 0,003
Kosti/ppm: 0,01 - 0,44
Jetra/ppm: 0,005 - 0,25
Mišići/ppm: 0,009 - 0,28
Dnevno potrebna količina: 0,0014 - 0,08
Ukupna masa elementa u 70 kg teškoj (prosječnoj) osobi: 2 mg




Metalno srebro nije otrovno pa se već dugo vremena (više od 2500 godina) upotrebljava u medicini za pripravu lijekova, u kirurgiji, u zubnoj protetici i konzervativnom liječenju zubi (amalgami srebra). Međutim, njegove topljive soli su otrovne. Metalno srebro, odnosno ioni Ag+, imaju baktericidno djelovanje pa se upotrebljava za dezinfekciju i sterilizaciju vode za piće i izradu posuđa za jelo.


http://www.pse.pbf.hr/hrvatski/eleme....html#BIOLOSKI
feniks.hr is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.