Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 10:29   #2001
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
sad bum ispala hladnokrvna kucka....
al postavila sam se u zivot njenih susjeda...
a da mu da neke tablete za spavanje?
Nek susjedi piju tablete za spavanje
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Old 12.04.2010., 13:22   #2002
Pa i susjedi su ljudi...imaju valjda pravo bar po noći na mir i san bez se drogiraju
Mislim da nije u redu da se od njih olako očekuje da budu stalno nenaspavani što dovodi do pada radne produktivnosti, nervoze, lošeg raspoloženja i općenito pada kvalitete življenja
Bilo bi idealno da gospođa koja ima sina s autizmom može živjeti u kući,... ne znam koja je njezina financijska situacija i jeli joj to ostvarivo...
Elsinore is offline  
Old 12.04.2010., 13:24   #2003
onda nek budu tak dragi i dobri pa nek na dobrobit svih skupe novčiće i kupe joj kuću
__________________
B612
alapača is offline  
Old 12.04.2010., 13:46   #2004
Ljudi kada imaju problema s bukom u stanu koju proizvode susjedi odmah svoju ljutnju usmjere na njih...nekada je to opravdano i zaista se od susjeda može tražiti da imaju više obzira, ali nije to baš uvijek tako. Npr.u mome stanu se čuje kada susjed iznad mene hoda...ali ne mogu čovjeku zamjeriti zato što se kreće po svom stanu...Isto tako se jako čuje kada netko iznad mene pusti vodu u wc-u i to me zna probuditi po noći...a opet- ne mogu zamjeriti čovjeku ako je koristio wc

Mislim da bi dosta tih problema koji su tiču te vrste buke mogli riješiti građevinari
Ne bi čula susjeda koji hoda iznad mene da je stavljen plutajući pod i ne bi toliko čula kada netko pusti vodu iznad mene da su vodovodne i kanalizacijske vertikale obložene, izolirane....i da je arhitekt bio malo promišljeniji pa da nije stavio vertikalu uz zid od spavaće sobe nego uz zid od hodnika...ima još takvih primjera koji građevinski nisu jako skupa a uvelike rješavaju problem buke

Ljudi bi pri kupnji stanova trebali kao jedan od uvjeta postaviti i dobru izolaciju te tako napraviti pritisak na investitore i građevinare da se pri gradnju skoncentriraju i na taj segment...a ne da se kasnije ljutimo jedni na druge
Elsinore is offline  
Old 12.04.2010., 13:52   #2005
[QUOTE][onda nek budu tak dragi i dobri pa nek na dobrobit svih skupe novčiće i kupe joj kuću QUOTE]

Mislim da je nerealno očekivati od nekoliko susjeda da uspiju prikupiti toliko novaca...ali možda bi država mogla nekako pomoći i gospođi i njezinim susjedima
Elsinore is offline  
Old 12.04.2010., 13:54   #2006
a tko je država nego mi?
__________________
B612
alapača is offline  
Old 12.04.2010., 14:01   #2007
Naravno da svi mi skupa činimo državu...ali nije isto ako se očekuje od par susjeda da riješe taj problem ili ako se to očekuje od države-ona ima puno više mogućnosti i resursa na raspolaganju. Valjda zato i plaćamo državi tolike poreze da bi rješavala probleme koji nadilaze financijske i ostale mogućnosti nekoliko pojedinaca

Zadnje uređivanje Elsinore : 12.04.2010. at 14:08. Reason: preoblikovanje
Elsinore is offline  
Old 17.04.2010., 23:10   #2008
Molim za pomoć. Mislimo kupiti stan u kojem postoji gradski plin, jedna peć je u dnevnom na plin i voda. Centralnog nema. Mislimo mijenjati stolariju u PVC.

Koliki bi bio okvirni trošak za instalaciju centralnog? Znači sve, cijevi, radijatori, bojler? Stan ima 80 kvadrata (db, kuh, kup, hod, i 2ss)
I kuda idu onda cijevi, moraju li se štemat zidovi?

hvala
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Old 18.04.2010., 00:46   #2009
Zna li netko kako ide postupak kod kombiniranja grijanja na plinski bojler i na kamin prilagođen za centralno? KOliki mora biti spremnik i kolika može biti udaljenost od samog kamina?
pure silver is offline  
Old 18.04.2010., 21:37   #2010
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć. Mislimo kupiti stan u kojem postoji gradski plin, jedna peć je u dnevnom na plin i voda. Centralnog nema. Mislimo mijenjati stolariju u PVC.

Koliki bi bio okvirni trošak za instalaciju centralnog? Znači sve, cijevi, radijatori, bojler? Stan ima 80 kvadrata (db, kuh, kup, hod, i 2ss)
I kuda idu onda cijevi, moraju li se štemat zidovi?

hvala
ne treba štemati zidove, cijevi(bakrene) se postavljaju izvana! cijenu je teško reći bez da se vidi stvarna situacija! možda oko 20 000 moglo bi i manje, a i više!
dark 7 is offline  
Old 18.04.2010., 21:44   #2011
Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako ide postupak kod kombiniranja grijanja na plinski bojler i na kamin prilagođen za centralno? KOliki mora biti spremnik i kolika može biti udaljenost od samog kamina?
Spremnik za vodu? nisam siguran na kaj misliš? udaljenost je nebitna(ionak trebaš pumpu)!Spremnik(za toplu vodu), je dovoljan 100-120 litara
dark 7 is offline  
Old 19.04.2010., 19:25   #2012
Što znače slovne oznake na Danfoss uljnim diznama? Naprimjer 0,75, 60° H
Slatky is offline  
Old 20.04.2010., 07:32   #2013
Quote:
dark 7 kaže: Pogledaj post
Spremnik za vodu? nisam siguran na kaj misliš? udaljenost je nebitna(ionak trebaš pumpu)!Spremnik(za toplu vodu), je dovoljan 100-120 litara
Svi kažu da moramo ugraditi dodatan spremnik za vodu. Kamin bi bio od 35kw pa kažu da nam treba velik spremnik. Grijalo bi se u prizemlju 110 kvadrata i u potkrovlju isto toliko. Koliko je jak kamin optimalan?
pure silver is offline  
Old 20.04.2010., 13:47   #2014
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Što znače slovne oznake na Danfoss uljnim diznama? Naprimjer 0,75, 60° H
0,75 američkih galona na sat pod kutem 60°.
Odokativno je galon 3,8 litara pa x 0,75 = 2,85 litara izgorilo bi, ako bi plamenik radio cijeli sat vremena
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.04.2010., 07:23   #2015
pozdrav evo meni je potreban jedan dobar prijedlog. Stan 50m2 dobro izoliran,stara zgrada,debeli zidovi,nova stolarija,nova podloga sa stiroporom. Stan je u viskom prizemlju,moj podrum je direktno ispod spavace sobe, a na vanjskom zidu imam vlastiti dimnjak koji mi je odmah do prozora od podruma. Dakle imam sve pretpostavke sa pec za grijanje stavim u podrum. Vec sam uveo centralno ali na struju sto nazalost vise nemogu imati zbog stare instalacije u zgradi. Plin nije opcija, ako ni toplana. Dakle ostaju mi drva ili loza. Isao boh na lozu posto niti mene i gospode nema doma do nekih 5 sati, tako da bi bilo tesko odrzavati vatru. Trosak investicije je otprilike isti s tim da tank za lozu imam.

Sada ide pitanje. Koliko bi me godisnje kostala loza tj. koliko bi je cca trosio, a koliko drva? Svaki prijedlog je dobrodosao.
staklarstvo is offline  
Old 22.04.2010., 14:08   #2016
Ako si se grijao na struju onda se iz toga može izvući "litara lože"!
Tih 50 kvadrata okometrijski treba oko 5 kW/satu kad je vani debela zima!
A zašto misliš da je problem onih 5 sati kad nikoga nema doma?
"start" - Naložiš peć i otvoriš regulator propuha do odlaska na posao, tada pritvoriš regulator propuha i kad dođeš kući nakon 9 sati otvoriš regulator i natrpaš drvima. Poslije oko 21-22 sata natrpaš drvima i pritvoriš regulator.
Ujutro ideš na "start"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.04.2010., 14:14   #2017
idem radit u pola 7 moram se ustati 6 sada, na ovoj soluciji morao bih se ustati u 5 da nalozim
staklarstvo is offline  
Old 24.04.2010., 01:38   #2018
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
Naravno da svi mi skupa činimo državu...ali nije isto ako se očekuje od par susjeda da riješe taj problem ili ako se to očekuje od države-ona ima puno više mogućnosti i resursa na raspolaganju. Valjda zato i plaćamo državi tolike poreze da bi rješavala probleme koji nadilaze financijske i ostale mogućnosti nekoliko pojedinaca
Aha.
Znači država bi trebala pronać' svakog tko ima autisticno dijete, dijete s problemima u socijalizaciji, invalida u obitelji, slijepca i sad da ne nabrajam, i svima im lijepo napraviti kuće na selu i/ili prilagođene njihovim potrebama, jer eto živimo u utopiji.

A i zašto stati na tome? Hajdemo graditi kuće i siromašnima.Samohranim roditeljima. Neobrazovanima. Intelektualno zakinutima. Nastavi niz.

Mislim,meni je isto žao tih ljudi. I voljela bih da bolje žive. Pa i ja sam samohrani roditelj.Ali ne ide to tako.

Daj se uozbilji.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Old 24.04.2010., 20:16   #2019
Ne razumijem kako ste iz moga posta zaključili da smatram da bi država gospođi s autentičnimdjetetom trebala kupiti kuću...samo sam naglasila da bi država trebala obratiti pažnju na taj tip problema i uključiti se u njegovo rješavanje

Susjedi gospođe s autentičnim djetetom koje urla gotovo cijelu noć imaju pravo na noćni mir i na neometani san... san je jedna od osnovnih bioloških potreba- i ne vidim ništa utopističko u tome što smatram da im se to treba omogućiti i zaštititi to njihovo pravo
Elsinore is offline  
Old 24.04.2010., 20:28   #2020
Autističnim, misliš.

Inače susjedi iz zgrada preko puta su napokon dobili kante za smeće. Nadam se da znaju čemu služe.

Do sad je mnogima od njih domet kad se o bacanju smeća radi bio potrpat sve svoje smeće u obične vrećice i tako sasvim otvorene ih ostavit kod stupova za rasvjetu. Pa nek smeće leti van, na ulicu, u naša dvorišta, nek mačke koje ljudi puštaju kad se sjete i ni ne znaju gdje su vade van komadiće hrane, i tak. Sve te prekrasne stvari će mi falit.
Maiya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.