Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2010., 08:57   #4481
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
[B]Sta mislite MAyo i Jelice da li se uklapa vasa statistika sa ovim sto sam napisala da je zvanicna statistika.[/B?].Jer ako jeste tako onad ima nade da cu jos sto god skinuti ..a i svaka od nas moze da preracuna gde se nalazi ....
Kad sam krenula u cijelu priču imala sam 126 kila - dakle 50 viška. U prvih šest mjeseci skinula sam 36. to bi bilo recimo 70% od ukupnoga viška. U slijedećih šest mjeseci otišlo je još 10-tak kila i to je to. Nekako mislim da neću više puno skinuti, a iskreno - nije mi ni tako važno. Ako i ostanem ovako - ja zadovoljna. Najvažnije mi je da ne ide gore ni pod koju cijenu. Znam da statistike kažu da se kile gube dvije godine, no meni je doktor rekao da je u načelu ono što se skine u prvih godinu dana uglavnom sve.
MayaMia is offline  
Old 25.05.2010., 14:38   #4482
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Kad sam krenula u cijelu priču imala sam 126 kila - dakle 50 viška. U prvih šest mjeseci skinula sam 36. to bi bilo recimo 70% od ukupnoga viška. U slijedećih šest mjeseci otišlo je još 10-tak kila i to je to. Nekako mislim da neću više puno skinuti, a iskreno - nije mi ni tako važno. Ako i ostanem ovako - ja zadovoljna. Najvažnije mi je da ne ide gore ni pod koju cijenu. Znam da statistike kažu da se kile gube dvije godine, no meni je doktor rekao da je u načelu ono što se skine u prvih godinu dana uglavnom sve.
Maya a koliko si visoka ako nije tajna?
cisto da te zamislim...
madonna_bella is offline  
Old 25.05.2010., 18:40   #4483
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Maya a koliko si visoka ako nije tajna?
cisto da te zamislim...
170 cm
MayaMia is offline  
Old 25.05.2010., 19:32   #4484
Mayo kako si kad si naručena na op .Ja sam kod Velnića 16.06 pa se možemo viditi na kavici sada sam na 65 kg i dobro se osiječam pusa od dome curama sretno
DO-MO is offline  
Old 25.05.2010., 20:12   #4485
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Eh Jelo da mi bude lakse jel mozes da se prisetis koliko si izgubila za prvih 6 meseci a koliko posle do kraja prve godine?a koliko do kraja druge godine?Jer kazu da mrsavljenje traje 2 godine ..Bilo bi lepo kada bi svoje zapazanje i svoje iskustvo podelilili sa nama svi koji su na kraju puta da vidimo kako to u praksi ide ?!
Jesi li bila na dijeti kao ja ili si jela sve i masno i slatko, mislim normalno kuvanu hranu gde se stavi i ulje i sve ono sto i kako ljudi normalno kuvaju?kako svi nasi jedu? ...
Maya Mia znas blago tebi skinula si isto kila kao i ja ali si na kraju puta na cemu ti cestitam!
E a setila sam se statistike koja kaze da se u prvih3 meseca skine oko 30 posto prekomerna tezine 6 meseci skine 50 posto prekomerne tezine a do kraja prve godine oko 70 posto..
Po tome ja sam skinula recimo za malcice vise vise od 50 posto od moje prekomerne tezine..za ovih 6 meseci..
[B]Sta mislite MAyo i Jelice da li se uklapa vasa statistika sa ovim sto sam napisala da je zvanicna statistika.[/B?].Jer ako jeste tako onad ima nade da cu jos sto god skinuti ..a i svaka od nas moze da preracuna gde se nalazi ..

1.6 imam termin kontrolu pa cu da pricam sa lekarom kako to sada ide dalje..
Ali hvata me panika da necu uspeti dalje da mrsavim..
Draga madonna_bella ja sam negdje u svojim postovima sve pisala o kontrolnim pregledima, po datumu, i težini koliko sam smršavila....ako bi se potrudila mogla bi vidjeti u mojim postovima...
Samo da kažem ukratko operirana sam 24.05.2007. godine a 20.12.2008. godine sam završila sa mršavljenjem, tada sam imala 75 kg, i poslije sam 27.04.2009. godine skidala viška kože na nadlakticama i tu sam izgubila oko 2 kg, što sada evo od tada uvijek imam 73 kg....ništa se ne debljam a niti mršavim. Jedem sve normalno što se jede, jedino ono što mi škodi ne jedem, a to je sve što ima vlaknastoga, jer ja nemam niti žuč, pa tako mi smeta raštika, blitva sa korijenom, suhi grah kuhan, dok slanutak, bob, grašak, mahune, mogu jesti, u zadnje vrijeme sam primjetila da mi smeta slatko mlijeko dok kiselo i kiselo vrhnje mogu jesti.
Problem je jedino što ne mogu vode piti, ama baš nikako, popijem po nekoliko gutljaja i to je to....
eto pitaj što te još interesira....odgovorit ću
jelag is offline  
Old 26.05.2010., 00:04   #4486
Quote:
DO-MO kaže: Pogledaj post
Mayo kako si kad si naručena na op .Ja sam kod Velnića 16.06 pa se možemo viditi na kavici sada sam na 65 kg i dobro se osiječam pusa od dome curama sretno
Ako se ništa ne promijeni - 14.06. sam naručena u bolnicu.
MayaMia is offline  
Old 26.05.2010., 18:58   #4487
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Ako se ništa ne promijeni - 14.06. sam naručena u bolnicu.
Maya koliko su tebi rekli da moraš smršaviti prije operacije i da li si to uspjela skinuti. Molim te reci mi na koju vrstu operacije ideš. inače ja sam danas bila kod endokrinologice i dogovorila da sve nalaze obavim 01.07. u dnevnoj bolnice pa kad to bude gotovo vidjet čemo što dalje. Inače na dijeti sam i dalje ali sad kile stoje ko začarane - što da radim.
flower35 is offline  
Old 26.05.2010., 19:01   #4488
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Draga madonna_bella ja sam negdje u svojim postovima sve pisala o kontrolnim pregledima, po datumu, i težini koliko sam smršavila....ako bi se potrudila mogla bi vidjeti u mojim postovima...
Samo da kažem ukratko operirana sam 24.05.2007. godine a 20.12.2008. godine sam završila sa mršavljenjem, tada sam imala 75 kg, i poslije sam 27.04.2009. godine skidala viška kože na nadlakticama i tu sam izgubila oko 2 kg, što sada evo od tada uvijek imam 73 kg....ništa se ne debljam a niti mršavim. Jedem sve normalno što se jede, jedino ono što mi škodi ne jedem, a to je sve što ima vlaknastoga, jer ja nemam niti žuč, pa tako mi smeta raštika, blitva sa korijenom, suhi grah kuhan, dok slanutak, bob, grašak, mahune, mogu jesti, u zadnje vrijeme sam primjetila da mi smeta slatko mlijeko dok kiselo i kiselo vrhnje mogu jesti.
Problem je jedino što ne mogu vode piti, ama baš nikako, popijem po nekoliko gutljaja i to je to....
eto pitaj što te još interesira....odgovorit ću
Jelag draga moja a da li češ ti iči na operaciju skidanja viška kože sa trbuha a ako nečeš zašto. POZDRAV
flower35 is offline  
Old 26.05.2010., 19:05   #4489
[QUOTE=flower35;26887716]Maya koliko su tebi rekli da moraš smršaviti prije operacije i da li si to uspjela skinuti. Molim te reci mi na koju vrstu operacije ideš. inače ja sam danas bila kod endokrinologice i dogovorila da sve nalaze obavim 01.07. u dnevnoj bolnice pa kad to bude gotovo vidjet čemo što dalje. Inače na dijeti sam i dalje ali sad kile stoje ko začarane - što da radim. Mayo zanemari ono gornje pitanje ko mi kriv što ne čitam boljeAko shvačam ti češ to sad na operaciju skidanja kože ili se varam-
flower35 is offline  
Old 26.05.2010., 19:25   #4490
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Inače na dijeti sam i dalje ali sad kile stoje ko začarane - što da radim. Mayo zanemari ono gornje pitanje ko mi kriv što ne čitam boljeAko shvačam ti češ to sad na operaciju skidanja kože ili se varam-
Da, na abdominalnu plastiku...
A što se tiče mršavljenja... da to je problem. Ja nisam morala ništa skidati prije operacije jer prof. Košuta to nije tražio, ali znam iz iskustva kako to ne ide. Dok sam se pripremala za operaciju pokušala sam nešto skinuti i bilo je koma. Uspjela sam izgubiti 6 kila i onda sam u zadnjih mjesec dana vratila 4
Probaj izbaciti ugljikohidrate, odnosno jesti samo bjelančevine i povrće. To mi je obično donosilo rezultat, ali nije dobro na duge staze, ili probaj Montignac, i to nije loše...
Držim ti fige, da izgubiš to što moraš.
MayaMia is offline  
Old 26.05.2010., 19:58   #4491
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Da, na abdominalnu plastiku...
A što se tiče mršavljenja... da to je problem. Ja nisam morala ništa skidati prije operacije jer prof. Košuta to nije tražio, ali znam iz iskustva kako to ne ide. Dok sam se pripremala za operaciju pokušala sam nešto skinuti i bilo je koma. Uspjela sam izgubiti 6 kila i onda sam u zadnjih mjesec dana vratila 4
Probaj izbaciti ugljikohidrate, odnosno jesti samo bjelančevine i povrće. To mi je obično donosilo rezultat, ali nije dobro na duge staze, ili probaj Montignac, i to nije loše...
Držim ti fige, da izgubiš to što moraš.
ja jedem samo puno voća i povrća , izbacila sam bijeli kruh samo jedemcrni ili sa sjemenkama. nema više čokolada , bonbona , sladoleda i sličnog . Pijem samo vodu u 95 posto vremena.Relativno se krečem malo manje popodne ali zato puno ujutro jer radim u dučanu. Ali kile več skoro dva tjedna stoje. Ni makac.Ujutro pojedem samo malo pecivo sa sjemenkama sa pet deka neke lagane salame , u međuvremenu krušku, grozd ,bananu i samo vodu ,vodu i puno vode.Doma kad dođem jedem ručak klasični što god da ima ali jako malo, A NAVEČER sad ču napraviti jedan krastavac sa light jogurtom , i to je to. Ma nema veze pokazat če jednom i mnus sad idemo do kraja i nema povratka na staro. Nisam ja zbog toga tak jako u bedu ali se jako volim razgovarati sa vama svima i baš ste mi jako drage
flower35 is offline  
Old 26.05.2010., 22:27   #4492
Cure danas sam na treningu razgovarala sa trenerom o takozvanoj ishrani to sve što je light ili za dijabetičare je srannnnje tak da znate to što jedemo i kako se hranimo meni jedino stvara problem banana i meso ponekad banana uvijek .preporučio je vitamine universal oko 65 kn i scitec whey protein 7zamijena za obrok .vrečica je 7 kn .Pa budemo vidli .Čitam postove maddone belle i koliko je puno kg skinula kad veli da je od op na dijeti i da pazi što jede i ja to radim ne brojim kalorije več znam koliko jedem u obroku i to skroz ponavljam .Neke stvari pašu, neke ne ,ali još uvijek strgo pazim, i nisam ni okusila ništa slatko od op .Malo muku mučim sa slanim ali to je u granicama .Pozdrav i puno sreče u skidanju kg .Pusa mayamia i doriji .
DO-MO is offline  
Old 27.05.2010., 16:07   #4493
Quote:
DO-MO kaže: Pogledaj post
Cure danas sam na treningu razgovarala sa trenerom o takozvanoj ishrani to sve što je light ili za dijabetičare je srannnnje tak da znate to što jedemo i kako se hranimo meni jedino stvara problem banana i meso ponekad banana uvijek .preporučio je vitamine universal oko 65 kn i scitec whey protein 7zamijena za obrok .vrečica je 7 kn .Pa budemo vidli .Čitam postove maddone belle i koliko je puno kg skinula kad veli da je od op na dijeti i da pazi što jede i ja to radim ne brojim kalorije več znam koliko jedem u obroku i to skroz ponavljam .Neke stvari pašu, neke ne ,ali još uvijek strgo pazim, i nisam ni okusila ništa slatko od op .Malo muku mučim sa slanim ali to je u granicama .Pozdrav i puno sreče u skidanju kg .Pusa mayamia i doriji .
Svaka ti cast sto nisi okusila nista slatko..to je zaista podvig,,..ja bogme jesam ali nisam preterala nikako
Inace pijem whey proteine..Ali imam izgleda stomacne tegobe od proteina vec sam promenila jednu vrstu za drugu ..imam gasove (sto kazu da je normalno ) ali sam dobila i proliv i bas me je boleo stomak..
Te sam sada na pauzi od proteina ..pa cu opet da probam od sutra.. da ih pijem da budem sigurna da li je to bila tegoba zbog njih ili ??ko zna sta mi bi
JA sve skoro jedem mislim na laganu hranu .. jela sam po prvi put 100gr i posle za veceru jos 50 gr..graha..Onako zapeceno u rerni...I boleo me je stomak izgleda da mi je pretesko za stomak...
Ali sve ostalo skoro da mogu bez problema..(sem sladoleda)
I dalje brojim kalorije ..
Imam kontrolini pregled u utorak pa cu videti sa lekarima kako sada treba da tece dalje moja ishranai mrsavljenje.
madonna_bella is offline  
Old 28.05.2010., 23:07   #4494
Bila kod Nikolica jucer, sve u redu.. samo mala promjena cisto da znate za ubuduce.. sad se treba narucit i na hematologiji (iako ce vas sestre sigurno obavijestit o tome kad dodjete).
Doria is offline  
Old 30.05.2010., 12:38   #4495
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Svaka ti cast sto nisi okusila nista slatko..to je zaista podvig,,..ja bogme jesam ali nisam preterala nikako
Inace pijem whey proteine..Ali imam izgleda stomacne tegobe od proteina vec sam promenila jednu vrstu za drugu ..imam gasove (sto kazu da je normalno ) ali sam dobila i proliv i bas me je boleo stomak..
Te sam sada na pauzi od proteina ..pa cu opet da probam od sutra.. da ih pijem da budem sigurna da li je to bila tegoba zbog njih ili ??ko zna sta mi bi
JA sve skoro jedem mislim na laganu hranu .. jela sam po prvi put 100gr i posle za veceru jos 50 gr..graha..Onako zapeceno u rerni...I boleo me je stomak izgleda da mi je pretesko za stomak...
Ali sve ostalo skoro da mogu bez problema..(sem sladoleda)
I dalje brojim kalorije ..
Imam kontrolini pregled u utorak pa cu videti sa lekarima kako sada treba da tece dalje moja ishranai mrsavljenje.
Cure gdi ste nikog nema. Zar ste se več počele pripremati za more. RUZY kako kile jel idu dole i kolko si ih več izgubila. Nije valjda da su operirane več zaboravile na nas neoperirane- gdje ste što ima novoga
flower35 is offline  
Old 30.05.2010., 13:30   #4496
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Cure gdi ste nikog nema. Zar ste se več počele pripremati za more. RUZY kako kile jel idu dole i kolko si ih več izgubila. Nije valjda da su operirane več zaboravile na nas neoperirane- gdje ste što ima novoga
Na one druge dvije teme, moji zadnji postevi su napisani prije 5-6 i više dana....očito su svi zaboravili da im je trebala nekada pomoć....ja nastojim uvijek odgovoriti onima koje me što pitaju....a nisam bila na forumu prije operacije pa tako nisam druge ni pitala....
spremna sam svakoj odgovoriti na pitanje....a svaki dan povirim i čitam što drugi pišu....
pozzz i uživajte
jelag is offline  
Old 30.05.2010., 15:17   #4497
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Cure gdi ste nikog nema. Zar ste se več počele pripremati za more. RUZY kako kile jel idu dole i kolko si ih več izgubila. Nije valjda da su operirane več zaboravile na nas neoperirane- gdje ste što ima novoga
svi mi dolazimo vidjet tko je šta napisao a nitko ne bi sam nešto napisao ja prva

zgriješila sam neki dan prvi put (dugo mi je i trebalo), pravila sam mojima ručak (tjesteninu sa tunom i sirom) i jela sam sir kile su ostale iste taj dan jer sam išla u oblazak dvorca, pa silno hodanje, penjanje po stepenicama, u kulu... iskreno, mislim da se dobro i držim s obzirom da ja mojima kuham, a to su sve jela koja ja ne bi smjela, pečem palačinke i slične napasti su svuda oko mene... trudim se ignorirat, ispečem palačinke i odo u sobu sa bocom vode dok ih oni tamane sa namazima

što se ostalog tiče - kile idu dolje dok se ne glupiram, dok ne iskušavam kapacitet želuca (oči mi žele pa probam samo još jedan mali komadić recimo i onda me zaboli), dok se krećem barem malo - ide... no eto nekako sam doma dosta, ne usudim se daleko sama otić ni biciklom ni pješke pa kile idu polako, 3 kile otkad sam doma što je ukupno 17-18, možda da malo poguram ovih 2-3 dana da zaokružim na 20 za prvi mjesec dana

ali stvarno, čim se malo potrudim, malo gibanja, jedem kako treba bude i po pola kile manje ujutro...

znam, zviznit ću si koji šamar zbog glupiranja pa ću se smirit malo i sve će opet bit dobro
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 30.05.2010., 15:49   #4498
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
svi mi dolazimo vidjet tko je šta napisao a nitko ne bi sam nešto napisao ja prva

zgriješila sam neki dan prvi put (dugo mi je i trebalo), pravila sam mojima ručak (tjesteninu sa tunom i sirom) i jela sam sir kile su ostale iste taj dan jer sam išla u oblazak dvorca, pa silno hodanje, penjanje po stepenicama, u kulu... iskreno, mislim da se dobro i držim s obzirom da ja mojima kuham, a to su sve jela koja ja ne bi smjela, pečem palačinke i slične napasti su svuda oko mene... trudim se ignorirat, ispečem palačinke i odo u sobu sa bocom vode dok ih oni tamane sa namazima

što se ostalog tiče - kile idu dolje dok se ne glupiram, dok ne iskušavam kapacitet želuca (oči mi žele pa probam samo još jedan mali komadić recimo i onda me zaboli), dok se krećem barem malo - ide... no eto nekako sam doma dosta, ne usudim se daleko sama otić ni biciklom ni pješke pa kile idu polako, 3 kile otkad sam doma što je ukupno 17-18, možda da malo poguram ovih 2-3 dana da zaokružim na 20 za prvi mjesec dana

ali stvarno, čim se malo potrudim, malo gibanja, jedem kako treba bude i po pola kile manje ujutro...

znam, zviznit ću si koji šamar zbog glupiranja pa ću se smirit malo i sve će opet bit dobro
Joj znam kako ti jeZna svaka od nas koje smo operisane!
Valjda to tako svakoj od nas ide..i ne sekiraj se hodala ne hodala u ta tri prva ili 4 meseca otici ce veliki deo tebe..samo da cujes onak FLJAAASSS!!
I eto te u pola izdanja-...

JEdes jako malo i to je to poenta svega!
JA bih da mogu i dalje tako ali trazi mi se vise i gladna sam..i mogu sve jesti..itd..
U svakom slucaju idem u utroak na redovnu kontrolu pa cu pricati i sa dijetologinjom da me posavetuje kako dalje ovako u novom rezimu..
Lep vikend vam svima zelim..
madonna_bella is offline  
Old 30.05.2010., 15:52   #4499
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Na one druge dvije teme, moji zadnji postevi su napisani prije 5-6 i više dana....očito su svi zaboravili da im je trebala nekada pomoć....ja nastojim uvijek odgovoriti onima koje me što pitaju....a nisam bila na forumu prije operacije pa tako nisam druge ni pitala....
spremna sam svakoj odgovoriti na pitanje....a svaki dan povirim i čitam što drugi pišu....
pozzz i uživajte
JElice ja sam te pitala pre nekog vremena nesto ali mi nisi odgovorila..
Pa da ponovim..
Cisto sam radoznala:
NAime za sleeve operaciju znam i citala sam da se ukloni i ona zlezda u zelucu koja luci hormon gladi..Pa kazu da vise nisi gladan..nikako!
Pitam te jel to istina kako se ti osecas po tom pitanju?
Ponekad pomislim da je mozda bilo bolje da sam napravila sleeve!
Bas zbog tog apetita!
Pozdrav i hvala na odgovoru!
madonna_bella is offline  
Old 30.05.2010., 20:32   #4500
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Na one druge dvije teme, moji zadnji postevi su napisani prije 5-6 i više dana....očito su svi zaboravili da im je trebala nekada pomoć....ja nastojim uvijek odgovoriti onima koje me što pitaju....a nisam bila na forumu prije operacije pa tako nisam druge ni pitala....
spremna sam svakoj odgovoriti na pitanje....a svaki dan povirim i čitam što drugi pišu....
pozzz i uživajte
Jelag jel moguče biti bolestan a ne imati nikakve simptome.Pitam jer me frka svih pregleda da se nešto ne otkrije što ne znam ni sama da imam.Makar me niš nigdje ne boli ipak me strah da ove kile nisu več ostavile negdje posljedice ili neke teže pizd......e.a i čitala sam da je Tonki PHD visok i da ju to sprječava u svemu ostalom.
flower35 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.