Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 19:30   #1
Cannibal Holocaust

Evo mog prvog pojavljivanja na ovom podforumu, pozdrav svima! Sinoc sam vidio jedan od najludjih filmova u svom zivotu! Snimljen 1980, redatelj Ruggero Deodato. Radi se o grupi mladih koji krecu u amazonsku prasumu snimiti dokumentarac o kanibalskom plemenu ali se ne vrate. Profesor Harold Monroe podje u ekspediciju da ih pronadje ali nadje samo film koji su snimili. A taj materijal je zaista jezovit...
Preporucujem ga onima koji imaju dobar zeludac. Film je stvarno realistican, navodno je redatelj morao kasnije na sudu dokazivati da u filmu nisu zapravo ubijani ljudi, toliko su scene uvjerljive. Je li ga jos tko gledao i kako ga komentirate?
Vise o filmu ovdje.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 22:45   #2
Postoji i Cannibal Ferox, to je valjda nastavak... Ja bi osobno volio pogledati to, čitao sam na netu da je stvarno gadljiv... možemo dogovoriti kakvu trampu ako ga imaš na divxu?
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 23:41   #3
Davno sam ga gledao i boleeeesnoooo...

ne mogu se sjetiti puno detalja ali znam da je onaj izostanak holivudskih efekata i no name glumaca (ipak je film talijanski) dodao samo još jedno dozu realizma

I ono o redatelju i suđenju sam i ja čuo...


dovoljna preporuka za uvjerljivost...
__________________
Astronomy.
CrowKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 00:10   #4
Quote:
Paranoid kaže:
Postoji i Cannibal Ferox, to je valjda nastavak... Ja bi osobno volio pogledati to, čitao sam na netu da je stvarno gadljiv... možemo dogovoriti kakvu trampu ako ga imaš na divxu?
Gledao sam ga na satelitu, nemam ga na cd-u. I zbilja je gadljiv, okrutan. Malo me se filmova tako dojmilo.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:13   #5
izvrstan film... gadno... odvratno... razlicito... thumb up...
dmode is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:21   #6
CH nema nastavak mada se šuška u posljednje vrijeme o tome

i sigurno je najbolji od tih subžanra džangl horora sa kanibalima
a gledao sam ih 6-7
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 03:21   #7
ja sam valjda dvaput zaspao dok sam gledao ovo govno. tek pred kraj je bilo par dobrih scena.. a mislim.. zakolju zivotinju pred kamerama i sad bi to nekog trebalo impresionirat
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 12:47   #8
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
zakolju zivotinju pred kamerama i sad bi to nekog trebalo impresionirat
hej, nije to bilo koja životinja, to je jedno od najopasnijih stvorenja amazonskih prašuma vidio bih tebe da si se našao oči u oči s tim monstrumom

ma, meni film nije loš, svidio mi se taj kakti "reality" način snimanja (možda i zato što je u to vrijeme bio jako rijedak). ali, da je nešto posebno - nije.
ono, nije mi žao vremena utrošenog na gledanje, ali siguran sam da ga neću ponovo pogledati.
masni_covjeculjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 20:11   #9
Eh, dosadan film. Nabavio sam ga jer me jednostavno zanimalo zašto je tako kontrovezan i zabranjen, pa pogledao i obični shit. Ne mogu vjerovati da su ljudi popušili tu foru da su glumci doista ubijeni. A za one scene ubojstva majmuna i kornjače, ništa posebno, bar sam sada vidio kako izgleda unutrašnjost oklopa.
Ali svaka pohvala ide glumcima koji glume kanibale, jezovito uvjerljivo... A te šokantne scene ,bacanje djeteta u blato ili ubojstvo trudnice, dosada. Izgleda da se u posljednje vrijeme film gleda radi scena silovanja ,nego radi umjetničke vrijednosti.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 19:20   #10
Ja sam se zarekao da ću obrisati ovaj film čim sam ga pogledao. Međutim nisam i evo, dan danas mi čami na disku, čeka da ga ponovno pogledam. Možda i budem. Nije toliko loš ako zanemarimo onog antropologa što izgleda kao Super Mario i kretenski američki dubbing. Bar mislim da je dubbing, tko zna? Ti talijanski filmovi mi općenito ostavljaju dojam nedovršenosti, kenjkave produkcije i preočitosti što ne ostavlja općenito dobar dojam. Glazba mi je išla na živce jer ju je vrijeme totalno pregazilo, gluma je dobra, a mora se priznati da sve izgleda vrlo autentično. Većina stvari i jest kao npr. klanje kornjače, majmuna i onog malog slatkog amazonskog glodavca. Šok koji film izaziva pravim ubijanjem životinja je nama vjerojatno kao što bi njima bio da vide pravu slavonsku svinjokolju. Btw. prikazano klanje kornjače je njihov ekvivalent našem klanju svinja. Po meni je svinjokolja 10x krvavija od kornjačokolje, a svi koji su ikad sudjelovali će se sigurno složiti. Kao što se kod njih majmunov mozak smatra vrsnom delikatesom tako se u zagori uživa izjesti ovčje oči. Dakle ono što šokira kod toga su kulturološke razlike. Sam završetak filma je čisti eksplicitni snuff, a snuffovština se provlači i kroz cijeli film. Tijekom filma sam se pitao zašto još uvijek gledam, osjećao sam se kao totalni bolesnik. Konačna poruka koju iznese Super Mario je lijepa i poučna ali i nevjerojatno predvidljiva. Mislim ono, skužio sam u čemu će biti poanta nakon prvih 10 minuta filma. Neke scene nisu ugodne za odgledati, a i film kao cjelina ostavlja mutav osjećaj na želucu. Ipak, nije mi krivo što sam ga pogledao jer kombinacije snuffa, kritike individualca i kvazi dokumentaraca su vrlo rijetke na filmu. Isto tako moram priznati da me živcira kad ljudi pokušavaju čisto neljudsko mučenje prikazati kao nekakvu smislenu priču. Japanci su bar iskreni, imaju Guinea Pig gdje je samo mučenje bez radnje pa 'ko voli nek izvoli.
Quiksilver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 21:12   #11
Quote:
Zeljkoo kaže:
CH nema nastavak mada se šuška u posljednje vrijeme o tome
ne da nema nastavak, nego ima ima čak dva druga nastavka

Cannibal Holocaust 2: The Catherine Miles Story / Schiave bianche: violenza in Amazzonia (1985) i Cannibal Holocaust 2:Natura contro (1988)
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 00:36   #12
Cannibal metropolitana (2006) aka "Cannibal Holocaust 2" Directed by
Ruggero Deodato
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 09:25   #13
Exclamation

Quote:
cachorro kaže: Pogledaj post
ne da nema nastavak, nego ima ima čak dva druga nastavka
ne samo da ima nastavke nego ima još 2 filma u kojem su korišteni materijali i ista priča iz ovog - amazona i kanibali. to je bila jedna te ista tema talijanskih horora iz kraja 70tih.
u jednom glumi i ursula anders a tom filmu između ostalih šokova ima i scena silovanja gice:
Slave of the Cannibal God
http://www.imdb.com/title/tt0077945/
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 09:28   #14
Exclamation

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ali svaka pohvala ide glumcima koji glume kanibale, jezovito uvjerljivo... A te šokantne scene ,bacanje djeteta u blato ili ubojstvo trudnice, dosada. Izgleda da se u posljednje vrijeme film gleda radi scena silovanja ,nego radi umjetničke vrijednosti.
blato, silovanja kao highlig?ht filma?!
a scenu rezanja penisa si podsvjesno zaboravio spomenut?!
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:14   #15
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
blato, silovanja kao highlig?ht filma?!
a scenu rezanja penisa si podsvjesno zaboravio spomenut?!
rezanje penisa? Nije li to bilo u cannibal ferox?
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:35   #16
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Evo mog prvog pojavljivanja na ovom podforumu, pozdrav svima! Sinoc sam vidio jedan od najludjih filmova u svom zivotu! Snimljen 1980, redatelj Ruggero Deodato. Radi se o grupi mladih koji krecu u amazonsku prasumu snimiti dokumentarac o kanibalskom plemenu ali se ne vrate. Profesor Harold Monroe podje u ekspediciju da ih pronadje ali nadje samo film koji su snimili. A taj materijal je zaista jezovit...
Preporucujem ga onima koji imaju dobar zeludac. Film je stvarno realistican, navodno je redatelj morao kasnije na sudu dokazivati da u filmu nisu zapravo ubijani ljudi, toliko su scene uvjerljive. Je li ga jos tko gledao i kako ga komentirate?
Vise o filmu ovdje.
Gledao prije 5-6 mjeseci.. Bolje da nisam. Nebi zelio pljuvati po filmu , al stvarno neke scene su prevec. Pr. Kad onaj mlađahni dečec opći s deklom, s tim da je sebi na spolovilo nataknio neki nazubljeni komad metala ili kamena, ne sjecam se.
Ona krvari, on uziva, na kraju je ubije i na razanj. Ma odite u *urac!
__________________
Was macht ein Mann, der zwischen Mensch und Tier, nicht unterscheiden kann, was...
Zagreb te voli!(i ne samo Zagreb)
Ivan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:17   #17
Film je potpuno smeće, ne radi nasilnih i poremećenih scena (jer ima i neusporedivo boljih filmova na tu tematiku) nego je jednostavno loš film. Kao što su i loši filmovi sa Chuckom Norrisom i D. Lundgrenom.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:24   #18
Film sam skinuo, zbog svoje "kultnosti" i česte spominjanosti, no nisam ga pogledao, samo sam ga nabrzinu onako pregledao.
U biti, smatram da je film precijenjen, i da se radi o Vještici iz Blaira 70tih, što je imalo daleko veći šok učinak nego Vještica u naše vrijeme, najviše zbog nepostojanja medija kao što je internet.
A film kao takav mi se čini ništa posebno, nisam ga još pogledao da naglasim, no sumnjam da ću promijeniti mišljenje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:36   #19
Meni je u filmu odlična glazba
ma prejeben je film šta se tiče glazbe, kamere, atmosfere....ali stvarno jedan od rijetkih filmova koji eto nemogu pogledati ponovo jer je pre, pre, pre potresan.
Robeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:25   #20
Ma film je bio aktualan u ono vrijeme radi ubijanja životinja - ona kornjača i majmuni su doista ubijeni. A dopada mi se taj spoj dokumentarca, kao da se doista dogodio i pravog filma. Neki su čak povjerovali da su zbilja postojali kanibali i pobili ekspediciju.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.