Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 13:52   #1
Exclamation Država omogućila besplatan odvoz elektroničkog (EE) otpada !

Ministarstvu i ministrici: :klap: :klap: :klap:
U ovom predizbornom ludilu ovaj važan doprinos čistom okolišu je prošao potpuno nezamjećen od medija. Ostaje za vidjeti kako će se provoditi na terenu, kako brzo će se suživit zakon sa korisnicima.

Preuzimanje lektroničkog otpada: 0800 444 110 (besplatni broj)
ili na www. eeotpad.com

OBVEZE POSJEDNIKA OTPADA :
Posjednik u kućanstvu - fizička osoba koja posjeduje EE otpad nastao vlastitom uporabom EE opreme u kućanstvu – ova odredba odnosi se na domaćinstva.
Obaveza svakog posjednika je odvajanje EE otpada od komunalnog i ostalih vrsta otpada kojeg namjerava predati ovlaštenom sakupljaču.

EE otpad koji se predaje skupljaču mora biti u stanju iz kojeg je vidljivo da nije predhodno rastavljan radi vađenja zasebnih komponenti (ekrani kompjutora, elektromotori crpki ili kompresora i sl.)


Posjednik EE otpada (u daljnjem tekstu: posjednik) - pravna ili fizička osoba koja posjeduje EE otpad ili čijom registriranom djelatnošću stalno ili povremeno nastaje EE otpad – ova odredba odnosi se na tvrtke.
http://www.mzopu.hr/default.aspx?id=7130


Ako želite EE otpad može se predati osobno na sljedećim adresama u RH : http://www.mzopu.hr/doc/EE_otpad_adrese.pdf
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:02   #2
Super je to ...
jedino se ne bih složila da moramo biti zahvalni ministrici ...
daleko je to od naših balkanskih običaja,
prije će to biti rezultat našeg pripremanja za ulazak u EU,
i što moramo (htjeli ne htjeli) prihvatiti evropske norme .... ponašanja.

Zadnje uređivanje matia : 05.12.2007. at 14:24.
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:12   #3
pa naravno da je EU i za ovo odgovorna. kakva ministrica i ministarstvo, pobogu.
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:38   #4
Post

pa zar nitko ovu vijest ne želi komentirati? ajme
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:51   #5
a cemu komentirati? nije to nista posebno..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:03   #6
Pozdravljam tu odluku. Vani je to unosni posao. Elektronički otpad sadrži zlato i ostale teške metale, pa zatim dosta plastičnih masa, itd.
Lijepo da su se sjetili.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:41   #7
EE sadrži iznimno rijetke kovine, zlato je jedna od njih, no od ostali plemenitih kovina čak i manje vrijedna

Nadalje, pa zar mislite da će besplatno odvažati EE otpad kako bi smanjila zagađenost? Gluposti, pa koga je kad bilo briga za zdravlje pezanta i šire javnosti. Ovo se radi zbog profita koji se rastavljanjem EE i prodajom sirovine postiže.

A mi i dalje promičemo spalionicu kao obavezno rješenje u Hrvatskoj.
Spalionica is must be! Jel? Nah.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:31   #8
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
EE sadrži iznimno rijetke kovine, zlato je jedna od njih, no od ostali plemenitih kovina čak i manje vrijedna

Nadalje, pa zar mislite da će besplatno odvažati EE otpad kako bi smanjila zagađenost? Gluposti, pa koga je kad bilo briga za zdravlje pezanta i šire javnosti. Ovo se radi zbog profita koji se rastavljanjem EE i prodajom sirovine postiže.

A mi i dalje promičemo spalionicu kao obavezno rješenje u Hrvatskoj.
Spalionica is must be! Jel? Nah.
Zašto uvijek moraš povlačiti teorije zavjere? Ajde malo promisli zbog čega postoji država. Državi je bolje, ako je stanovništvu bolje.
Postoji nešto što se zove ministarstvo zdravstva i općenito, javno zdravstvo. Taj aparat, sa stručnjacima na čelu, radi na tome da ti ne obolijevaš i da si što više radno sposobniji. Ne rade na tome da truju stanovnike svoje države jer bi vrlo brzo najebali i izazvali kolaps.
Elektronički otpad nije vrlo unosan posao. Bio je jedan dokumentarac o skrbljenju oko tog otpada u Japanu. Teško im je. A sjeti se da je Japan tehnološki možda najrazvijenija zemlja na planetu koja tehnologiju mijenja kao gaćice.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:35   #9
Imaš pitanje o spalionicama na drugom threadu, nekak često izbjegavaš određene tekstove koje napišem

To ministarstvo okoliša upravo je je glavno odgovorno za spalionicu što dolazi, a ti ih opisuješ u tako prekrasnom svjetlu kao da bi im zaista glave padale da rade loše stvari

Možda recikliranje električnog otpaada nije tako unosan posao u Japanu, tehnološki najrazvijenojoj zemlji na svijetu gdje je prosječna godišnja plaća par desetaka tisuća eura, bogtepitaj koliko.

Ali tamo gdje je godišnja plaća 500 eura, i gdje ljudi rade makar i samo za hranu, to ne bi nazvali neisplativim poslom, jel tako?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:18   #10
Iiiiiiiii ? Jeli netko zvao telefon? Kako funkcionira ?
Ja trenutno nemam zašto zvati.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:30   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pozdravljam tu odluku. Vani je to unosni posao. Elektronički otpad sadrži zlato i ostale teške metale, pa zatim dosta plastičnih masa, itd.
Lijepo da su se sjetili.
hmmm...vidim da se ovdje zalažeš za recikliranje elektroničkog otpada
i spominješ da u njemu ima dosta plastike (između ostalog)

kada je top tema bila spalionica mislim da si se zalagao za spaljivanje otpada
zašto ne spalimo i elektronički otpad i iskoristimo energiju koju sadrži plastika

zlato i ostali teški metali završit će u filteru i sve ok
__________________
Nepismen
Bozji_vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:51   #12
Ma ljudi moji gluposti pišete, pa naravno da im se ne isplati dolaziti po otpad koji je lakši od 30 kg. pa neće valjda raditi o svom trošku. Uostalom država je propisala da za prijavu ee otpada treba biti 30 kg, pa nisu te firme onda ni dužne zaprimiti prijavu koja je ispod te kilaže.
nikolina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:24   #13
Ja isprobao, dosli par dana nakon poziva i uredno sve pokupili, ali sam imao barem 300 kila, mozd ai vise, jedno 2-3 frizidera, elektrocne peci, stari tv.... :-)
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:04   #14
Super! Samo je problem gdje ga voze!
Evo gdje završava i kako završava
http://www.reklamacije.net/vijesti-s...h-zemalja.html
Brzimrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 07:42   #15
[QUOTE=Brzimrzi;14552749]Super! Samo je problem gdje ga voze!
Evo gdje završava i kako završava
[URL="http://www.reklamacije.net/vijesti-sa-svih-strana/politika/e-otpad-afrika-se-gusi-u-istrosenjoj-elektronici-bogatih-zemalja.html"]


Viš kak čovek opće ne razmišlja, živiš u svom filmu dok ne pročištaš ovak nekaj tipa koga briga. Koma!
sekasmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:58   #16
Quote:
Brzimrzi kaže: Pogledaj post
Super! Samo je problem gdje ga voze!
Evo gdje završava i kako završava
http://www.reklamacije.net/vijesti-s...h-zemalja.html
Ovo je prestrašno.
Kakav smo mi svijet!
Ja ga ne mogu popraviti, ali mogu doprinijeti tome da ne bude još gori tako što ne kupujem nove el. aparate dok u njima ima i najmanji tračak "života". Neki su mi prava starudija i mogla bih kupiti novi, ali zaista neću.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:40   #17
mislim da je bilo u nationalu da se elektronički otpad prerađuje u nekoj firmi kod samobora koja ima koncesiju za to
mene zanima - što sa starim mobitelom, playerom, kućanskim aparatima & sličnim sitnicama????
nigdje ne mogu naći di bi se ih moglo odnest?
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:31   #18
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post
mislim da je bilo u nationalu da se elektronički otpad prerađuje u nekoj firmi kod samobora koja ima koncesiju za to
mene zanima - što sa starim mobitelom, playerom, kućanskim aparatima & sličnim sitnicama????
nigdje ne mogu naći di bi se ih moglo odnest?
Da, to ce skoro biti jako potrebno..
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 18:44   #19
pa jel ne skuplja T-mobile stare mobitele kupljene kod njih?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 00:23   #20
Za ZG i bližu okolicu možete se javiti i meni.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.