Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2009., 21:56   #1
Capriolo

Molim Vas za savijet jeli tko ima kakvu informaciju o Capriolo bic jel sam vidio Capriolo adrenalin 26"x23" s cijenom od 1600,00 kuna i nekako mi se dopao a ne vidim da itko uopče tu spominje tu marku
Hvala
lanolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 10:54   #2
Pa nitko ga ne spominje jer ih baš nema zastupljenih u zag.dućanima.Bar kolko ja znam nema ni jedan dućan u Zg koji je zadužen za njihovu prodaju...

U vezi informacija:evo ti par njegovih specifikacija.

rama--Hi-ten
veličina rama--26'' x 21''; 26'' x 23''
vile--LOGAN - LF 780
ležaj--FP-H501 - 8 pcs headparts, thread: 1''X24T 22.2/30/27mm, W/key washer
uložci sr. pogona--KINEX - BLEPS 2 - 122.5 mm, shell: BSA 68mm
cranckset--LANHANG - LH3187, LD-YST, 48/38/28,170 mm, steel CP, W/ chainguard
prednji mjenač--SHIMANO - TOURNEY FD-TZ21 band type, down-route, 28.6mm, for 48T, cs-angle:66-69
zadnji mjenač--SHIMANO - TOURNEY TX RD-TX31 6/7-speed, not rapid- rise, W/riveted adapter
ručica mjenača--SHIMANO - ST-EF50 index front / 7 speed rear
brzina--21
zupčanici--SHIMANO - multiple freewheel sprocket, TZ MF-TZ21 7-speed 14-16-18-20-22-24-28T brown
lanac--KMC - Z-50 - 1/2''x3/32'' (114 links) (7 speed)
kočnica--LOGAN - JY-927AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
ručica kočnice--SHIMANO - ST-EF50 index front / 7 speed rear
glave--QUANDO - KT-A15F front silver / KT-A11R rear silver
okviri--SW19SG 559-19, 36H, alloy double wall
pneumatici--RUBENA - 52-559 V36 RAPID (26 X 1.95)
upravljač--LOGAN - 165-2/5 -steel stem with alloy cap, dia. 22.2mm, ext:100mm, bar bore: 25.4mm, angle +25 °, finish: ed black
lula--WADER - GWHB-02, ATB - steel, W=580mm, angle 15 deg., 22.2X25.4mm
stup sjedala--WADER - GWSPSTEEL25.4 - steel seat post 25.4x300mm long, W/O clamp
sjedalo--SELLE ROYAL - WOLF
pedale--FP-906, PP body, steel cage, 9/16'', with balls, with reflector
težina--16
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 12:46   #3
kao marka nije loš , sve drugo ovisi o razini opreme , za tu cijenu nemoš očekivat neku visoku klasu , za rekreativno sasvim ok
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:24   #4
Dobro hvala za temeljitu specifikaciju ali možeš mi kao totalnom početniku i rekreativcu reči jel su to uredu "stvari" jer se dvoumim između njega ili nekog Gianta tipa Boulder od 2000 kuna ili Escaper od 1800 kuna? U rijeci nemaš šta za probat ni vidijet, šta ima u turbo limaču ima i to je to tog trenutka
lanolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 11:54   #5
Giant je svakako bolji, za taj Capriolo znam da se prodaje ili prodavao u Pevecu, a to znači loše!! Ne mora biti nužno loše, ali s vremenom ćeš postati nešto više od početnika i rekreativca, pa će početi problemi!! A da malo baciš oko na internet, pošalješ koji mail, možda uspiješ naći nešto povoljnije u Zagrebu, pa s razlikom cijene platiš put nazad u Rijeku?? Imat ćeš bolji bicikl, za gotovo jednake novce!! Jedino zahtjeva malo više vremena!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:16   #6
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Giant je svakako bolji, za taj Capriolo znam da se prodaje ili prodavao u Pevecu, a to znači loše!! Ne mora biti nužno loše, ali s vremenom ćeš postati nešto više od početnika i rekreativca, pa će početi problemi!! A da malo baciš oko na internet, pošalješ koji mail, možda uspiješ naći nešto povoljnije u Zagrebu, pa s razlikom cijene platiš put nazad u Rijeku?? Imat ćeš bolji bicikl, za gotovo jednake novce!! Jedino zahtjeva malo više vremena!
Giant je bolji samo što sam čuo da je servisna mreža za Giant skoro nepostojeća,a mjenjanje nekih dijelova po garanciji prilično škakljivo.Tak da se ja klonim Gianta.

Ovo prvi put čujem,imaš pravo.Čim se prodaje u pevecu baš i ne vjerujem da se radi o kvalitetnom biciklu.
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:31   #7
Quote:
lanolina kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savijet jeli tko ima kakvu informaciju o Capriolo bic jel sam vidio Capriolo adrenalin 26"x23" s cijenom od 1600,00 kuna i nekako mi se dopao a ne vidim da itko uopče tu spominje tu marku
Hvala
bolje preko oglasnika uzmi neki polovni bic,al da je marka,imas ekipe sto prodaju ocuvane bicikle iz 07,08 godine, jer ih vise ne mogu ili ne zele voziti, pa im bezveze stoje po garazama, pa se za 1600-2000 moze naci solidan polovnjak, a sa vremenom mozes i dijelove zamjeniti po potrebi.
http://www.dropbike.com/forum/
tu imas oglasnik, i moze se naci dobar bic.
http://www.njuskalo.hr/oglas440810 ......evo ga,bic prva liga, cijena odlicna, ako je bic u dobrom stanju i ocuvan, to je to ...a mozes potraziti i nesto drugo.

Zadnje uređivanje omahen : 03.05.2009. at 15:32.
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:25   #8
Quote:
lanolina kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savijet jeli tko ima kakvu informaciju o Capriolo bic jel sam vidio Capriolo adrenalin 26"x23" s cijenom od 1600,00 kuna i nekako mi se dopao a ne vidim da itko uopče tu spominje tu marku
Hvala
To ti je bicikl koje se sklapa u srbiji nije neka kvaliteta za te novce mozes kupiti puno bolji bicikl evo link od bicikla za te novce a puno bolji X-PLORER RANGE 375
http://www.xplorerlife.com/hrvatski/bicikli/
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 12:57   #9
Pozdrav.Kupujem novi bicikl i primjetio sam capriolove modele Anaconda i Adrenalin. Može li ko reći koji je bolji ili preporučiti koji drugi. Čuo sam i da je Giant dobar. Traba mi neki brz i lagan. Ne idem toliko off road,vise po asfaltu.

Anaconda:http://bike.capriolo.com/bicikle/anaconda

Adrenalin: http://bike.capriolo.com/bicikle/adrenalin-0
Splatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:01   #10
Splatt, kolko kostaju ta dva za koje si link metnuo? Po meni oba su katastrofa, ne bih to preporucio nikome. A i sam si reko da zelis lagan bicikl, pogledaj koje tezine ta dva imaju - 15.8 i 16 kila

Capriolo je nitko i nista, kupi radje nekog gianta u rangu 2000-2500kn, neces pozalit.
zamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:36   #11
mislim da je Adrenalin 1,500 do 1,700 a Anaconda je 2,000
Splatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 00:38   #12
Jel ti imas giant zamorac. Ima ih dosta u Trbo spotu. Možeš li mi preporučiti neki konkretno?
Unaprijed,hvala. Cijenim tvoje mišljenje.
Vidio sam također da neki hvale X-plorer
Splatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 16:28   #13
Quote:
Splatt kaže: Pogledaj post
Jel ti imas giant zamorac. Ima ih dosta u Trbo spotu. Možeš li mi preporučiti neki konkretno?
Unaprijed,hvala. Cijenim tvoje mišljenje.
Vidio sam također da neki hvale X-plorer
Napisao sam ti za X-plorer u postu prije ali prodaje ga jedan od najkompetentnijih ljudi u zgb zoran iz ciklocentra pa odi do tamo i pitaj ga kakav je bike X-plorer

Kod takvih znalaca ces dobiti najbolje informacije o tome kakva je kvaliteta nekog bika
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:17   #14
Quote:
Splatt kaže: Pogledaj post
Jel ti imas giant zamorac. Ima ih dosta u Trbo spotu. Možeš li mi preporučiti neki konkretno?
Unaprijed,hvala. Cijenim tvoje mišljenje.
Vidio sam također da neki hvale X-plorer
Da, ja sam sad na Giantu, ali debelo skupljem nego sto se ovdje raspravlja... nemrem konkretno preporucit jer bi morao ic u turbo sport i razgledat ponudu... ovako ne znam sto imaju na skladistu Ma poanta je da uzmes brand name bicikl, a ne taj neki capriolo... Evo ako hoces konkretno, ja bi za nekih 2000-2500kn uzeo konu (mislim da je Lanai u toj klasi)... hrpa velicina na odabir, mnogo ugodna geometrija (bio sam na koni 4 sezone), provjereni servis... ili bilo kaj drugo u toj cijeni, dakle giant, scott, trek... u toj klasi su svi djelovi tu negdje isti.

BTW, slazem se sa fjonixovim savjetom, zoran zna znanje, najbolji savjet ti je od nekog tko je sam biciklist i jos k tome radi u ducanu...
zamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:32   #15
Thumbs down

Quote:
lanolina kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savijet jeli tko ima kakvu informaciju o Capriolo bic jel sam vidio Capriolo adrenalin 26"x23" s cijenom od 1600,00 kuna i nekako mi se dopao a ne vidim da itko uopče tu spominje tu marku
Hvala
Lanolina,otiđi na Capriolo.com,odaberi države i jezik i klkni forum.Tamo ima puno tih dilema oko Capriola.Ima jedan kojemu se Adrenalin počeo raspadat,itd...
Registruj se pa postaj pitanje.
Splatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:03   #16
ja iman capriolo cobru
i zadovoljan sam iako je bicikla pre tvrda ...(nema armotizera)
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:17   #17
Thumbs down

Quote:
lanolina kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savijet jeli tko ima kakvu informaciju o Capriolo bic jel sam vidio Capriolo adrenalin 26"x23" s cijenom od 1600,00 kuna i nekako mi se dopao a ne vidim da itko uopče tu spominje tu marku
Hvala
Gle stari, ekipa koja ti je dala odgovore očito pojma nema o smaim biciklama, kod kupovine bcikle ne obraćaš pažnju na samog proizvođača jer ti u svijetu bicikla plaćaš ime i to previše, uglavnom ukratko o capriolu, to je talijanska firma koja je kupljena od strane nekih mađara koji su preselili proizvodnju u srbiju odnosno tamo se oni samo sastavljaju. Kod bicikla su ti najvažniji DJELOVI, i samo na to obraćaj pažnju, Capriolo ti ima GIANT-ove rame i može se naći sa vrhunskom kombinacijom djelova, ponavljam obraćaj pažnju samo na djelove, rame za capriolo proizvodi GIANT znači nemogu biti loše, rođak mi ima capriolo spydera koji košta oko 13000 kuna, a da je to slučajno cannondale, orbea ili corratec nebi ga dobija ispod 25 sa tim djelovima. Još ti jednom ponavljam najbitniji su ti djelovi jer ime previše košta, a sad tebi kao rekreativcu nije bitno dali bicikla teži 12,8 ili 13,2 kg, to ostavi profesionalcima da gledaju, čak je i malo bolje da je teži jer je rama čvršća, znam to po sebi jer imam 100 kg i lik koji ima canonndalea od 45 ooo kn i 7,5 kg nije mi tija dati da ga probam, za takve bicikle moraš imat 75 kg. Capriolo se nikad nije prodava u pevecu ka šta ekipa kaže, u pevecu se prodaje neki škart sličnog imena (Campione) koji možeš kupit za 400 kn, Capriolo je ipak malo uglednija firma koja ima svoj tim u brdskom biciklizmu, i dosta u zadnje vrime radi na imageu. Nema veze šta se sastavljaju u srbiji jer to ionako niko ne gleda, ako ti ne paše kako je sastavljen, ti ga sam rastavi i ponovo sastavi nije to space shuttle, ekipa koja zna, sama naručuje sve djelove odvojeno i onda sastavlja sama, Jedini je problem servisna mreža, ali to će ti bilo koji majstor napraviti, ja svoju servisiram sam, to nije nikakav problem, jedino kod žešćeg kvara moram se konzultirat sa ljudima koji znaju, i to ti je to, Capriolo ti je jako solidan izbor u lošijim samo nije svaki dobar ali pogledaj malo djelove i prouči na netu i skužit ćeš dali valja ili ne
tonchi0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 13:47   #18
na capriolu su mehanički diskovi pa ako tko zna di se mogu naći pakne za LOGAN DX2001F , nek mi kaže..tribaju mi 4 para !!
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 17:21   #19
Tonci, ajd se ne reklamiraj. Imas jedan jedini post na forumu i to ovaj gdje dizes capriolo u nebo. Jos da imas neki zbilja dobar proizvod ili da znas sto pricas ne bi ti nis rekao al ovako cu se posrat po tom tvom capriolu koliko god mogu.

Prvo cu zapocet citatom sa newsa da se vidi sto je capriolo: "Ovo sve dolazi u kontejnerima iz kine pa se prevozi u srbiju gdje skupina
ljudi u jednm malom gradicu to sve sastavlja,vidio sam kako precizno i pedantno to sve rade,ali navoze te velike kutije traktorima pa im stalno
ispadaju i lome se, padaju u blato... budem objavio par slika poslije.. "

Ajmo dalje. Prva i najbitnija stvar kod kupnje bicikla je OKVIR. On je taj koji diktira kakav će osjećaj biti na nekom biciklu i koliko će cijela voznja biti gust. Na cijelom webu od capriola ja nisam vidio da se ijedan bicikl proizvodi u drugim velicinama osim 19", 21" i poneki model u 23". To je za ljude od recimo 180 do 190cm. A sto je sa nizima od toga? Gdje su manji okviri???

Ljudi ne padajte na tu spiku o dijelovima, ako ti neki dio ne pase, zamijenis ga bez problema, ali okvir ostaje kao baza i ako on nije dobar mos imat cudo od dijelovai opet to nije to.

Ono malo geometrija sto se spominje ne navodi nabitniju dimenziju - ETT.

Cetvrto, tezina bicikla i cvrstina nemaju veze jedno s drugim. Tu spiku "tezi bajk sigurno nece puknut" si mos nabit tamo gdje sunce nikad ne sja.

Peto, ne znam jel ih itko u hr. prodaje osim onih lopova u osijeku koji su htjeli za 15000kn podvalit tzv. capriolo koji je hrpa besmisleno nabacanih dijelova na giant okvir i jos su to reklamirali kao hrvatski proizvod. Nakon sto su se svi posrali po njima, snizili cijenu na nekih 9000kn, a bajk realno vrijedi oko 4500.

Sesto, ne zazivaj u ovaj thread cannondale od 7.5 kila, to je svijet za sebe.

U ponudi na webu vidim mozda 3-4 skuplja modela sa boljim dijelovima, ali i za svaki od njih moze se nac konkurent sa skoro uvijek boljim dijelovima i pedigreom.

Ovi jeftini caprioli do 2 soma su jad i bijeda.
zamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 01:19   #20
Upravo mi danas stigao Caprioli, zenski, kombinacija trekking/city, super zadovoljna. Odlican dizajn, sjajne gume, friend koji se bavi biciklizmom bio iznenadjen kako su kvalitetni dijelovi -kaze da sam za tu cijenu (1 300kn) dobila vise nego izvrstan bike.
E da, stigao je brizno zapakiran i to vrhunski profesionalno - kao mala beba.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.