Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 10:50   #1
Kako napraviti karting auto?

Zanima me kako napraviti karting auto i sto mi sve treba za to i je li komplicirano?Zeim da auto bude dosta jak ono da moze ici 80-90 km/h.
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 14:07   #2
Imaš na netu razne planove, treba ti prostor, materijal, alati (aparat za zavarivanje i sl.), nekakav motor, novac za sve to, ali najvažnije ZNANJE i VOLJA. Nije lako.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 15:27   #3
jedno vrijeme sam i ja razmišljal o tome, al trenutno nemam baš pretjerane volje za slaganje tak nečeg. nabavi motor od nekog skutera 125 ccm3 ili više, malo još naturpijaj ak se da i polako slaži. nabavi si neke nacrte ili ih sam napravi jer bez nacrta ić radit neke je isto ko ići bez kurca u svatove. za tak neke napravit trebaš puno vremena i znanja, a najviše volje. lova nije tolki problem jer ti vjerojatno nije cilj napravit sve u roku mjesec dana. svaki mjesec odvoji para kolko možeš i polako slaži kad imaš vremena.
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 15:39   #4
recimo da imamo mašinu od 125ccm skutera koji je išao 120km/h..

kad bi istu takvu mašinu staviti na karting približne težine kao skuter,ali prijenos na dva kotača (kako i ide), koliko se gubi? ako me razumijete...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 15:40   #5
u biti,mašina je najskuplja investicija...

ovo ostalo nije toliko skupo koliko komplicirano...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:37   #6
Tako je.I ja se pitam.Sto ako stavim masinu od 50 ccm?I gdje da nabavim ove ostale stvari?(kao sto su kola,volan itd)
Ne zelim da bude tako lijep koliko i brz i najvaznije mi je da se moze voziti i kociti
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:53   #7
80-90? pravi idu i 2 glave ko iz pračke ispaljeni!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:04   #8
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
recimo da imamo mašinu od 125ccm skutera koji je išao 120km/h..

kad bi istu takvu mašinu staviti na karting približne težine kao skuter,ali prijenos na dva kotača (kako i ide), koliko se gubi? ako me razumijete...
Ma možeš i dobiti. Ovisi kakav prijenos staviš - stavlja se najčešće zupčanik na zadnju osovinu povezan lancem s izlaznom osovinom motora. Pa sad možeš brojem zubaca iskombinirati da te ispaljuje ko raketu, a da pritom ima nešto manju max brzinu, ili obratno.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:50   #9
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
80-90? pravi idu i 2 glave ko iz pračke ispaljeni!
da,samo za vozit 2glave u kartingu treba imati grande cohones i par zrna soli u glavi.

a brzine oko 80-90 su postizali i tomosovi commeri bez problema. samo računajte da su te rame bile lagane i da su ih vozili kikići od četrdesetak kg.


inače, mislim da je i financijski i na sve druge načine isplativije nabaviti originalnu ramu od kartinga, pa se onda baviti prepravkama.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:14   #10
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ma možeš i dobiti. Ovisi kakav prijenos staviš - stavlja se najčešće zupčanik na zadnju osovinu povezan lancem s izlaznom osovinom motora. Pa sad možeš brojem zubaca iskombinirati da te ispaljuje ko raketu, a da pritom ima nešto manju max brzinu, ili obratno.
Da.Znaci kad stavim veći zubčanik s vecim razmacima zubaca karting ce mi dostizati vecu max brzinu.A kad stavim zubčanik s malim razmacima zubaca postignut cu vise okretaja i on ce ubrzavati ko raketa al ce dostizati malo manje max brzine.Je li tako?
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 18:47   #11
Quote:
zuz1 kaže: Pogledaj post
Da.Znaci kad stavim veći zubčanik s vecim razmacima zubaca karting ce mi dostizati vecu max brzinu.A kad stavim zubčanik s malim razmacima zubaca postignut cu vise okretaja i on ce ubrzavati ko raketa al ce dostizati malo manje max brzine.Je li tako?

Ne, nije bitan razmak zuba, vec broj zuba, tj. prijenosni omjer. Razmak zuba tzv. korak lančanika (ne zupčanik) je konstanta i njega ti odeđuje lanac. Prijenosni omjer ti je broj zubi gonjenog lančanika (onog na zadnjoj osovini) podjeljen s brojem zubi lančanika koji je na izlazu iz motora. Čim veći prijenosni omjer imaš to ces bolje ubrzavat, al krajnja brzina je manja, i obrnuto, či manji prijenosni omjer veca krajnja brzina sporije ubrzanje.

Najjednostavnija i najjeftinija varijanta ti je uzet neku gotovu šasiju npr. od kartinga i na njega slagat dalje. Ako šasiju mislis sam radit prdnut ces na živce.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:59   #12
Moze li mi netko dati link za detaljne nacrte za kostur i sve za napraviti karting.I zanima me moze li se u karting staviti motor iz pente(vanbrodskog motora)?Ako moze stavio bi motor iz nekog tomosa 5 ili 10.Mislim da moze jer ti svi motori rade na istom principu.
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 12:24   #13
Quote:
zuz1 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako napraviti karting auto i sto mi sve treba za to i je li komplicirano?Zeim da auto bude dosta jak ono da moze ici 80-90 km/h.
Ovako:www.gullimotori.it
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:20   #14
Nisam tu nasao nista korisno
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:39   #15
Quote:
zuz1 kaže: Pogledaj post
Nisam tu nasao nista korisno
Odeš na galeriju slika i malo pregledaš detalje kako je rađena šasija, gdje je smješten motor itd, a nađe se i koji filmić di se vidi da to ide ko kuga. Nađe se jako korisnih stvari. Inače ima jedan primjerak i kod nas, radi se o cjevastoj šasiji sa plastičnom karoserijom od fiata cinquecento, ovjes kotači i kočnice su od formule 3, mašina je Suzuki 1000, 190 konja, sekvencijalni mjenjač 6 brzina, špera, o-100 km/h oko 5 sekundi. Kod gullia je plačen 15000 eura prošle godine.Možeš ga doći pogledati na bilo koju utku autoslaloma, samo kaj su ti za ovu sezonu gotove pa se moraš strpit negdje do 4. mjeseca.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:05   #16
super.Ali meni ne treba takva raketaMoze li se staviti motor od pente tomos 10 u karting?
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 17:17   #17
Quote:
zuz1 kaže: Pogledaj post
super.Ali meni ne treba takva raketaMoze li se staviti motor od pente tomos 10 u karting?
Zašto jednostavnije ne otvoriš burzu, butigu, ili bolo koji oglasnik i kupiš gotov kartin od 10-15ks i na miru si..? Ili bas zelis potrošit brdo vremena i love za napravit neki "ručni rad".
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:55   #18
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
recimo da imamo mašinu od 125ccm skutera koji je išao 120km/h..

kad bi istu takvu mašinu staviti na karting približne težine kao skuter,ali prijenos na dva kotača (kako i ide), koliko se gubi? ako me razumijete...
Misliš, dobiva? 125 ima oko 130 kg, a gokart 80-90 kg.
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.