Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 12:31   #3201
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Sta predlazes - kupovati karte za svaku voznju? Nisam bas gledala cijene ali ako je do Disneya 11 eura ( kako je netko spomenuo cini mi se u prethodnim postovima) onda je to u dva smjera pola visite karte....a sigurno ce se otici 2-3 puta van grada ( sto u Disney, outlet ili Versailles), ne razumjem kako se ne bi isplatilo?

Da. To je slično kao od CDG do central Pariza u jednom smjeru 10.50e.
Znači tu negdje bi koštala i od centra Pariza do Versailles-a (s tim da CDG spada pod 5. zonu, a Versailles 6.) Dok odem tamo i natrag potrošim 20 eura.
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 14:52   #3202
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Sta predlazes - kupovati karte za svaku voznju? Nisam bas gledala cijene ali ako je do Disneya 11 eura ( kako je netko spomenuo cini mi se u prethodnim postovima) onda je to u dva smjera pola visite karte....a sigurno ce se otici 2-3 puta van grada ( sto u Disney, outlet ili Versailles), ne razumjem kako se ne bi isplatilo?
Do Disneya je 6.70 €, u oba smjera 13.40 €. Do Versaillesa je 3.05 €, ukupno 6.10 €. Sve skupa 19.50 €. Uzmemo u obzir da za ostala tri dana (kada ne ideš ni u Eurodisney ni u Versailles) kupiš 3 × Mobilis ... Sve skupa je to 37.80 €, plus za CDG ... Nemre bit 51 € koliko košta Visite.
(Osim ako u Disney ne mislite ići baš svaki dan, no onda se postavlja pitanje - čemu vam služi Pariz?)

Taj Visite, baš kao i slične "transportno-muzejske" turističke kartice diljem svijeta, poznata je "ženidba za naivne turiste", treba ga jako dobro proučiti prije nego što ga se kupi. Isplativ je jako rijetko.

E, sad, ovisno o tome koje dane ideš, zašto jednostavno ne poneseš iz Zagreba svoju jednu fotku (ko za putovnicu), odmah na CDG si napraviš "Navigo Decuverte" za 5 €, pa ga onda napuniš jednim tjednim Card Orange, kako se to "u moje doba" zvalo, a danas je to Navigo Semaine?

Ima jednu manu: Ne vrijedi za bilo kojih 7 dana, već samo od ponedjeljka do nedjelje. Ali zato za zone 1-6 košta samo 37.60 € (ukupno 42.60 €).

EDIT: Za CDG, Eurodisney i Versailles ne trebaš više od 1-5 zona, a za njih je tjedni Navigo 33.40 €, ukupno s iskaznicom 38.40 €.

Zadnje uređivanje nvnk : 18.02.2011. at 15:04.
nvnk is online now  
Old 18.02.2011., 16:19   #3203
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
baš to. ja isto planiram kupiti paris visite na 5 dana, zona 1-6, jer mi se neda zaje...
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
kao što sam prethodno napisala 'Ali nema veze, jer ću tu pojedinačnu tak i tak koristiti samo za metro i rer do cdg-a po povratku.'

Neki dan si napisala da ćeš kupiti Paris Visite zone 1-6, to ukratko znači da imaš plaćen i dolazak i dolazak do CDG-a sa svim prijevoznim sredstvima (osim taxija dakako).

Stoga pitanje - što ćeš raditi sa pojedinačnim kartama?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:21   #3204
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post

Pojedinačna karta T+, jednom poništena u RER-u ili metrou može se u 90 minuta koristiti samo u RER-u ili metrou. (Najvjerojatnije čak bez izlaženja iz sustava RER/metro, ali to nisam siguran.)

Može ovo - iz osobnog iskustva znam.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:24   #3205
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Sta predlazes - kupovati karte za svaku voznju? Nisam bas gledala cijene ali ako je do Disneya 11 eura ( kako je netko spomenuo cini mi se u prethodnim postovima) onda je to u dva smjera pola visite karte....a sigurno ce se otici 2-3 puta van grada ( sto u Disney, outlet ili Versailles), ne razumjem kako se ne bi isplatilo?

Poanta moje rečenice je u prvom dijelu - "ako ćeš boraviti u centru".
Pošto taj dio nije ispunjen zaboravi - ne znam što je tvoj raspored putovanja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:29   #3206
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Taj Visite, baš kao i slične "transportno-muzejske" turističke kartice diljem svijeta, poznata je "ženidba za naivne turiste", treba ga jako dobro proučiti prije nego što ga se kupi. Isplativ je jako rijetko.
Upravo to - ne sjećam se više što ide uz Visite (koje ustanove) ali def ne možeš sve to ispregledati. Mislim da dobiješ umanjeno za neka 2-3EUR ulazak ali na kraju si opet na istome. Oni su uvijek na dobitku, posjetio ti sve ili ne što ti se nudi uz Visite.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:32   #3207
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
E, sad, ovisno o tome koje dane ideš, zašto jednostavno ne poneseš iz Zagreba svoju jednu fotku (ko za putovnicu), odmah na CDG si napraviš "Navigo Decuverte" za 5 €, pa ga onda napuniš jednim tjednim Card Orange, kako se to "u moje doba" zvalo, a danas je to Navigo Semaine?
Plus: moći će ga koristiti za drugi put bez izrađivanja nove.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:32   #3208
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Neki dan si napisala da ćeš kupiti Paris Visite zone 1-6, to ukratko znači da imaš plaćen i dolazak i dolazak do CDG-a sa svim prijevoznim sredstvima (osim taxija dakako).

Stoga pitanje - što ćeš raditi sa pojedinačnim kartama?
Paris Visite bi mi vrijedila za od srijede do nedjelje, za ponedjeljak (povratni dan) bi kupila pojedinačnu do CDG.
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 16:40   #3209
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Pa...ja na takvoj sličnoj lokaciji nisam našla ništa za te novce sa doručkom. 63eura po sobi, ne po osobi. Palace je super, ali ne želim riskirati sa telefonskom rezervacijom. Poslala sam im mail i na engleskom i na francuskom i nisam dobila nikakav odgovor. Uopće ne razumijem zašto su uopće stavili mail na svojoj stranici, ako ne odgovaraju na njih. Reviews za boulevards hotel su većinom dosta dobre, ne žale se na prljavost, žohare i slično, a meni treba samo za noćenje. Udobnost kreveta ne možeš provjeriti sve dok ne isprobaš, a i da je ne znam kako neudobno, 5 noćenja ću preživjeti

Boravak se uvijek plaća po sobama bez obzira na destinaciju - rijetki hoteli imaju single sobe a i onda su ev. 10-15% jeftinije od double i u principu se ne ispalte. No to nije tema.

Ne ulazim u pitanje propagacije Palace hotela već u isplativost tvoga. prema prikazanome ne vrijedi te pare - to je samo moje mišljenje.

Prenosim svoje viđenje smještaja u Parizu koji zbog izvanrednog prijevoza uopće ne mora biti blizu glavnih čvorišta. Prema prikazanome taj hotel je zreo za renovaciju a tolikom cijenom doručka samo navlače cijenu sobe.
Palace je barem bolesno jeftin skupa sa asketskom opremljenošću pa je isti bespredmetno raspravljati.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:43   #3210
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Paris Visite bi mi vrijedila za od srijede do nedjelje, za ponedjeljak (povratni dan) bi kupila pojedinačnu do CDG.
Ok, ali mislim da je nvnk jasno obrazložio neisplativost iste.
Jasno da to nisu - neke jake pare ali 10-15EUR simo, 10-EUR tamo i - fino se to nakupi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 16:45   #3211
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Prema prikazanome taj hotel je zreo za renovaciju a tolikom cijenom doručka samo navlače cijenu sobe.

nije posebno navedena cijena doručka, on je samo uključen u ponuđenu cijenu sobe.
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 16:47   #3212
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ok, ali mislim da je nvnk jasno obrazložio neisplativost iste.
Jasno da to nisu - neke jake pare ali 10-15EUR simo, 10-EUR tamo i - fino se to nakupi.

Kad razradim plan razgledavanja po danima, onda ću bolje razmotriti što mi je isplativije.
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 16:49   #3213
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
nije posebno navedena cijena doručka, on je samo uključen u ponuđenu cijenu sobe.

Pa navela si 12EUR; kakogod okreneš to je cijena doručka za Hilton valjda.

Zapravo - sve 5, sam si ti uzmi taj hotel.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 17:02   #3214
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Do Disneya je 6.70 €, u oba smjera 13.40 €. Do Versaillesa je 3.05 €, ukupno 6.10 €. Sve skupa 19.50 €. Uzmemo u obzir da za ostala tri dana (kada ne ideš ni u Eurodisney ni u Versailles) kupiš 3 × Mobilis ... Sve skupa je to 37.80 €, plus za CDG ... Nemre bit 51 € koliko košta Visite.
(Osim ako u Disney ne mislite ići baš svaki dan, no onda se postavlja pitanje - čemu vam služi Pariz?)

Taj Visite, baš kao i slične "transportno-muzejske" turističke kartice diljem svijeta, poznata je "ženidba za naivne turiste", treba ga jako dobro proučiti prije nego što ga se kupi. Isplativ je jako rijetko.

E, sad, ovisno o tome koje dane ideš, zašto jednostavno ne poneseš iz Zagreba svoju jednu fotku (ko za putovnicu), odmah na CDG si napraviš "Navigo Decuverte" za 5 €, pa ga onda napuniš jednim tjednim Card Orange, kako se to "u moje doba" zvalo, a danas je to Navigo Semaine?

Ima jednu manu: Ne vrijedi za bilo kojih 7 dana, već samo od ponedjeljka do nedjelje. Ali zato za zone 1-6 košta samo 37.60 € (ukupno 42.60 €).

EDIT: Za CDG, Eurodisney i Versailles ne trebaš više od 1-5 zona, a za njih je tjedni Navigo 33.40 €, ukupno s iskaznicom 38.40 €.

Gdje se na CDG moze napravit Navigo Decuverte ?
mbeginner is offline  
Old 18.02.2011., 19:04   #3215
Prvi put sam na forumu i moram se ukljuciti u ove razgovore o Parizu.Ja imam sreće sto moj dečko živi tamo,pa sam često u Parizu,evo za par dana opet putujem...grad je odličan..sve je za 5
samomare is offline  
Old 18.02.2011., 19:05   #3216
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pa navela si 12EUR; kakogod okreneš to je cijena doručka za Hilton valjda.

Zapravo - sve 5, sam si ti uzmi taj hotel.
nisam navela, to je netko ranije prokomentirao kao razliku u ukupnoj cijeni sobe u odnosu na Palace hotel.
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 19:59   #3217
Quote:
samomare kaže: Pogledaj post
Prvi put sam na forumu i moram se ukljuciti u ove razgovore o Parizu.Ja imam sreće sto moj dečko živi tamo,pa sam često u Parizu,evo za par dana opet putujem...grad je odličan..sve je za 5
blago tebi. da nema tvoj decko nekog zogdnog, slobodnog prijatelja parizanina
Mala_Garava666 is offline  
Old 18.02.2011., 20:54   #3218
Quote:
Mala_Garava666 kaže: Pogledaj post
blago tebi. da nema tvoj decko nekog zogdnog, slobodnog prijatelja parizanina
pa sredit ćemo nešto
samomare is offline  
Old 18.02.2011., 20:57   #3219
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pa navela si 12EUR;
Nije ona navela nego sam ja to naveo kao razliku u cijeni (po osobi na noć, dvokrevetna soba) između tog hotela i Palacea. Kako je razlika u usluzi samo u doručku, praktički ispada da se toliko plaća baš njega, a prema fotkama s TA - on toliko jednostavno ne vrijedi.
nvnk is online now  
Old 18.02.2011., 21:04   #3220
Quote:
samomare kaže: Pogledaj post
Prvi put sam na forumu i moram se ukljuciti u ove razgovore o Parizu.Ja imam sreće sto moj dečko živi tamo,pa sam često u Parizu,evo za par dana opet putujem...grad je odličan..sve je za 5

Ajd malo pomozi sa insider informacijama.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.