Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2006., 16:47   #21
Quote:
happyman kaže:
kako nabavis dozvolu, sto ti treba?
Postupak otprilike ide tako da prvo odeš na policiju podnjeti zahtjev za izdavanje nabavne dozvole (neki obrazci, uplatnice itd.). Onda te oni upućuju na liječnički pregled koji uz uobičajeni lječnički pregled obuhvaća i neke psihotestove, pregled kod psihijatra i slično. Nakon toga dobiješ riješenje o tome da li ti se dopušta nabavka oružja ili ne (nabavna dozvola) koja vrijedi 6 mjeseci. S tim ideš u dućan kupiti oružje (bez tog papira ti ga neće prodati). Zatim s tim oružjem ideš opet na policiju kako bi ti ovi registrirali oružje i izdali oružni list. Taj oružni list ti kasnije služi kao potvrda o legalnom posjedovanju oružja i bez njega ne možeš kupiti streljivo...

Uglavnom, imaš to na www.mup.hr
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 16:50   #22
Quote:
Toco1980 kaže:
Postupak otprilike ide tako da prvo odeš na policiju podnjeti zahtjev za izdavanje nabavne dozvole (neki obrazci, uplatnice itd.). Onda te oni upućuju na liječnički pregled koji uz uobičajeni lječnički pregled obuhvaća i neke psihotestove, pregled kod psihijatra i slično. Nakon toga dobiješ riješenje o tome da li ti se dopušta nabavka oružja ili ne (nabavna dozvola) koja vrijedi 6 mjeseci. S tim ideš u dućan kupiti oružje (bez tog papira ti ga neće prodati). Zatim s tim oružjem ideš opet na policiju kako bi ti ovi registrirali oružje i izdali oružni list. Taj oružni list ti kasnije služi kao potvrda o legalnom posjedovanju oružja i bez njega ne možeš kupiti streljivo...

Uglavnom, imaš to na www.mup.hr
Da li je problem dobiti dozvolu za oružje ako nisi odradio vojsku?
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 17:01   #23
Quote:
satter kaže:
Da li je problem dobiti dozvolu za oružje ako nisi odradio vojsku?
Ak hoćeš u civilnu, onda moraš imati potvrdu da ne posjeduješ oružje. Ak si služio civilnu, a poslije hoćeš oružje, onda ne znam je li postoje neke restrikcije ili ne, ali kakva je naša država....

Trebalo bi se raspitati...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 19:10   #24
Quote:
Toco1980 kaže:
Ak hoćeš u civilnu, onda moraš imati potvrdu da ne posjeduješ oružje. Ak si služio civilnu, a poslije hoćeš oružje, onda ne znam je li postoje neke restrikcije ili ne, ali kakva je naša država....

Trebalo bi se raspitati...
Nisam bio u civilnoj.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 00:27   #25
problem nije..ali onda te gnjave extra....
ali ako si recimo odje*o vojsku zbog prigovora savjesti, straha od oruzja ili tako neke gluposti...dobit ces oruzje u ruke samo sa dobrom vezom(vrlo upitno jer ih sad kontroliraju) ako imas vise srece nego pameti ili kad se pakao smrzne...sve tri imaju postotka uspjeha 000001 al ko oce...
jedan fren se izvukao na prigovor savjesti strah od oruzja boji se mraka...itd...a bio je lovac...dosao obnovit dozvolu..uzeli mu svo oruzje i prati ga psiholoski profil di god dodje...mozda je samo imao peh...
__________________
Kill'em all let somebody else sort them out!
maximiliancervantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 10:05   #26
U HVu trebaju NINĐE. Što nebi išo?
diegozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 10:07   #27
Prihvati izazov - Postani časnik OSRH
http://www.iskon.hr/webcafe/page/200...3/0097006.html
diegozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:08   #28
kako donijeti svoje oruzje ako imas dozvolu samo za drzanje i kolika je cijena jednog sata u streljani i da li ima nekih posebnih uvjeta?
MARTY99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:42   #29
po satu nemam pojma... ja pucam u LASu i godina ti je 600 kn osim ako nisi vojnik ili zastitar ili tak nes onda je ja mislim 400kn. mozes donijeti svoje oruzje dogovoris se za termin i pucas. a imaju i oni svoje oruzje tamo. proseci pa pitaj.
__________________
Kill'em all let somebody else sort them out!
maximiliancervantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:44   #30
Quote:
MARTY99 kaže: Pogledaj post
kako donijeti svoje oruzje ako imas dozvolu samo za drzanje
Tako da ga prevoziš nenapunjeno u koferu ili futroli koji se može zaključati.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:44   #31
Quote:
maximiliancervantes kaže: Pogledaj post
po satu nemam pojma... ja pucam u LASu
Gdje je to? Volio bih probati...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:46   #32
http://www.edukacija.hr/tecaj.php?TID=1206
sve informacije... malo treba prosetat ako nemas auto
inace imate odmah pokraj toga jako dobru biljar salu/birc po imenu MOSCONI i poslije pucanja se mozete otic jos relaksirat
__________________
Kill'em all let somebody else sort them out!
maximiliancervantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:56   #33
Super, imaju tetejca...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:34   #34
ma drz se hs2000/xd jako dobar pistolj koji postaje sve bolji i bolji.
__________________
Kill'em all let somebody else sort them out!
maximiliancervantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:23   #35
A da li se može na streljani pucati iz dva gun-a svaki u jednoj ruci, i jel ima one vježbe brzog potezanja. Može li se pucati iz pumpe ili ak47 ako ima za iznajmit na sat dva, ono malo pucaš, popiješ pivo dok se hlade cijevi pa onda pucaš još?
frajercina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:28   #36
Quote:
diegozg kaže: Pogledaj post
U HVu trebaju NINĐE. Što nebi išo?
Ja sam bio i uopće nije loše, pucaš ko lud od veselja, jer nakon mjesec dana više ne znaš tko si i šta si. Samo gledaš gdje je zelena trava jer tamo ne grebe, ali šalu na stranu.
frajercina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 00:46   #37
streljana

...onaj veliki popis streljačkih klubova..sjećate se? da ga sad tu ne kopiram..ovako, samo zelim reci jednu izmjenu ;
streljački klub CENTAR više nije na adresi Tuškanac,streljana je srušena nažalost, jer se tamo grade nažalost podzemne garaže i te fore, stoga su svi članovi privremeno preseljeni u streljanu doma sportova.
...cijene članarina u streljanama,naravno varira,ali u klubu CENTAR članarina godišnje je 240kn,ili za prvih pola godine 120kn.Tako je i u ostalim klubovima oko 240-300 kn.
...U domu sportova se puca zračno oružje; pištolj,puška..
Vatreno oružje se puca u streljani na Vrapčanskom potoku,tamo se naravno dolazi po dogovoru s nadležnima.Vatreno također se može pucati i u streljani kod maximira na Oboju.Tamo se također puca i zračno oružje.
..Toliko od mene ,za sada.... pozdrav svima!
madamC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:08   #38
Quote:
frajercina kaže: Pogledaj post
A da li se može na streljani pucati iz dva gun-a svaki u jednoj ruci, i jel ima one vježbe brzog potezanja. Može li se pucati iz pumpe ili ak47 ako ima za iznajmit na sat dva, ono malo pucaš, popiješ pivo dok se hlade cijevi pa onda pucaš još?
mozes... ...al samo u filmovima!
hanna(h) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 16:32   #39
jebote , koliko kauboja , a koliko malo krava

draga djeco , pucanje ima svoj tok i svoje odrastanje
kako to da nikome nije pala na pamet ideja da bi se ucili tuci na nacin da ulaze filipovicu u ring??
tako i s pucanjem , prvo se uci zracnica , pa mali kalibar , pa se onda polako doraste do velikog kalibra ,a na zalost , neznam da kdo nas postoji streljana za practice police shooting
domagojevi strijelci su bas imali probleme jer su davali na upotrebu oruzje ljudima bez znanja , ideje i dozvole
ovako zvuci smijesno i nevjerojatno , ali treba vidjeti kako se rulja ponasa kad dobiej oruzje u ruke i koliko je svih oko njih instant u opasnosti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:48   #40
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
jebote , koliko kauboja , a koliko malo krava

draga djeco , pucanje ima svoj tok i svoje odrastanje
kako to da nikome nije pala na pamet ideja da bi se ucili tuci na nacin da ulaze filipovicu u ring??
tako i s pucanjem , prvo se uci zracnica , pa mali kalibar , pa se onda polako doraste do velikog kalibra ,a na zalost , neznam da kdo nas postoji streljana za practice police shooting
domagojevi strijelci su bas imali probleme jer su davali na upotrebu oruzje ljudima bez znanja , ideje i dozvole
ovako zvuci smijesno i nevjerojatno , ali treba vidjeti kako se rulja ponasa kad dobiej oruzje u ruke i koliko je svih oko njih instant u opasnosti
Isto kao i u svakoj vjestini, treba pratiti neki prirodni tok.
Apsolutno se slazem s tvojim misljenjem o nacinu treninga, evo ja npr vjezbam sa zracnim pistoljem vec 4 godine, i tek mi je sad palo na pamet mozda otici u pravu streljanu.

A sto je tice ljudi bez znanja, bio sam prisutan u takvim situacijama i stvarno su opasni i nije ugodno
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.