Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 18:21   #4641
cijena "sastavljanja" namjestaja

Pozdrav,

Molim Vas za savjet.
Naime citajuci po forumu i raspitivajuci se za cijenu sastavljanja, krojne liste, montazu,... namjestaja dosla sam do zakljucka da stolari najcesce uzimaju 100% od cijene materijala.

Buduci da imam sve krojne liste i da cu sama otici u drvni centar po taj materijal (kantiran, izbuseni panti) zanima me koliko "najvise" da platim stolara. Radi se o 2 donja kuh. elementa (za ugradbenu perilicu i pecnicu), 3 viseca elementa, o montiranju radne ploce L oblika (i ugradnji sudopera, plohe za kuhanje i pipe) te o 5 vrata koja treba samo zasarafiti na vec postojeci ormar.

Cijena materijala me kosta oko 3000kn, imam jednog majstora koji bi mi to naplatio 1500kn (50% od cijene materijala).

Zanima me koliko je to u redu?
costa1234 is offline  
Old 14.04.2010., 22:00   #4642
Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Poz.cijenjenoj ekipi!
Evo sad po drugi puta čitam ispočetka..stvarno jako zanimljivo i stručno.Ja sam po tom pitanju čisti amater ali uporan.Dosada sam napravio dva viseča ormariča za kupaonu i sebi jedan visoki element da mi je stao tv, kučno kino, a na dvije gornje police neke knjige...Ja sam to slagao onak bez ikakvih savjeta i tuđe pomoći.Od mog tasta sam posudio nekakvu aku bušilicu,mislim da je "Einhel",stege i još nekakve sitnice.Moram reč da sam prvo sve izmjerio i provjeravao mjere jedno "sto puta"i odnio u Iverpan da mi to izrežu i kantiraju.Sve sam to spajao sa običnim iver vijcima i gore stavio plastične kapice.Nisam prije čuo za konfirmate pa za kekse i ostale stvari.Ali fala bogu još se ništa nije srušilo.Sad ću to sve pročitati još jednom da kraja tak da mi nekaj ostane u uhu a i nešto ću si pribilježiti.
Imao bih jedno ,pitanjeelim staru kuhinju koja je još u dobrom stanju na more, ali bi htio promijeniti radnu ploču.Čini mi se da je ploča spajana sa tiplima pa pitam kak da ju skinem a da nekaj ne strgam.Inače debljina ploče je 3 cm.Da li da stavim deblju ploču i na isto mjesto di su bili tipli nanovo zabušim i stavim druge tiple i zalijepim?
Puno hvala na odgovoru!!!
Poz...
Evo da se javim tek tolko da me ne zaboravite!
Naime skužio sam da ne mogu stavljat deblju radnu plohu jer bi mi donji elementi bili viši od štednjaka i sudopera...ili se možda varam?
Najviše me zanima kak da skinem staru radnu ploču,ak ću počet radit nekaj na silu bojim se da nekaj ne strgam.Možda postoji kakav sistem?
Poz...:
Ivan0705 is offline  
Old 14.04.2010., 22:11   #4643
Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim tek tolko da me ne zaboravite!
Naime skužio sam da ne mogu stavljat deblju radnu plohu jer bi mi donji elementi bili viši od štednjaka i sudopera...ili se možda varam?
Najviše me zanima kak da skinem staru radnu ploču,ak ću počet radit nekaj na silu bojim se da nekaj ne strgam.Možda postoji kakav sistem?
Poz...:
pogledaj ispod radne ploce, trebala bi biti usarafita sa vijcima. To odvrnes
i onda se skida.
vexter is offline  
Old 14.04.2010., 22:18   #4644
Quote:
costa1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim Vas za savjet.
Naime citajuci po forumu i raspitivajuci se za cijenu sastavljanja, krojne liste, montazu,... namjestaja dosla sam do zakljucka da stolari najcesce uzimaju 100% od cijene materijala.

Buduci da imam sve krojne liste i da cu sama otici u drvni centar po taj materijal (kantiran, izbuseni panti) zanima me koliko "najvise" da platim stolara. Radi se o 2 donja kuh. elementa (za ugradbenu perilicu i pecnicu), 3 viseca elementa, o montiranju radne ploce L oblika (i ugradnji sudopera, plohe za kuhanje i pipe) te o 5 vrata koja treba samo zasarafiti na vec postojeci ormar.

Cijena materijala me kosta oko 3000kn, imam jednog majstora koji bi mi to naplatio 1500kn (50% od cijene materijala).

Zanima me koliko je to u redu?
Jdefinitivno nije, ja za posao uzimam ovisno o situaciji. Ne mozes sve naplatit
po matematici cijene kostanja materijala. Ja bi to slozio za nekih 600 kn.
vexter is offline  
Old 14.04.2010., 22:45   #4645
Jedno pitanje još! Ima li tko iskustva s plinskim podizačima. Hoće li mi biti to dovoljno za podizanje vrata, dimenzije 750 x 400 kombinacija stakla i aluminija... Računam da je to oko 4 kile. Stavio bi one od 120N no nemam pojma kako se ponašaju dugoročno. Druga solucija mi je je Avantos HK ili nešto slično od drugih, ali bi mi ih trebalo 6 komada što bi osjetno povečalo cijenu. Imate li možda druge prijedloge?
pklicov is offline  
Old 14.04.2010., 23:49   #4646
Vexter fala na odgovoru!
To sam i ja pomislio i dobro pogledao ispod ploče.Ali nigdje nema nikakvih šarafa.Samo sa unutarnje obje bočne stranice su ušarafljene uske drvene letvice koje služe da po njima kližu ladice jer ove ladice nemaju vodilice.
Probao sam malo lupati šakom ispod radne ploče ali se niš ne pomiče.Očito je tiplano i lijepljeno.
Pitanjeako bezbolno skinuti radnu ploču sa donjeg elementa?
Poz...
Ivan0705 is offline  
Old 15.04.2010., 00:15   #4647
Quote:
pklcov kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje još! Ima li tko iskustva s plinskim podizačima. Hoće li mi biti to dovoljno za podizanje vrata, dimenzije 750 x 400 kombinacija stakla i aluminija... Računam da je to oko 4 kile. Stavio bi one od 120N no nemam pojma kako se ponašaju dugoročno. Druga solucija mi je je Avantos HK ili nešto slično od drugih, ali bi mi ih trebalo 6 komada što bi osjetno povečalo cijenu. Imate li možda druge prijedloge?

Da li imaš šest gornjih elemenata tj. koliko vrata imaš gore koje bi trebalo dizat?

Što se tiče plinskih podizača, zna poneki s vremenom zakazat. Nemoj me držat za riječ. To nije moje iskustvo več mi je to majstor rekao kad mi je dolazio davat ponudu za kuhinju.
garo975 is offline  
Old 15.04.2010., 00:22   #4648
Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Vexter fala na odgovoru!
To sam i ja pomislio i dobro pogledao ispod ploče.Ali nigdje nema nikakvih šarafa.Samo sa unutarnje obje bočne stranice su ušarafljene uske drvene letvice koje služe da po njima kližu ladice jer ove ladice nemaju vodilice.
Probao sam malo lupati šakom ispod radne ploče ali se niš ne pomiče.Očito je tiplano i lijepljeno.
Pitanjeako bezbolno skinuti radnu ploču sa donjeg elementa?
Poz...
Pretpostavljam da se radi o pojedinačnim elementima na koje je radna ploča zaista zatiplana. Kako se u tom slučaju radi o industrijskom namještaju koji nije Bog zna kako kvalitetno sljepljen, polegni element na leđa i gumenim čekićem ili običnim čekićem preko letve pokušaj izbiti radnu ploču. Trebalo bi funkcionirati...
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 15.04.2010., 01:23   #4649
Vexter hvala na prijedlogu, mozda se i vidimo!

Pklcov, imas u "Eko liniji" na akciji plinske podizace 250kn/10kom, (inace su oko 50kn/kom ak se ne varam) pa imas zalihu ak se pokvare...
costa1234 is offline  
Old 15.04.2010., 08:27   #4650
Quote:
pklcov kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje još! Ima li tko iskustva s plinskim podizačima. Hoće li mi biti to dovoljno za podizanje vrata, dimenzije 750 x 400 kombinacija stakla i aluminija... Računam da je to oko 4 kile. Stavio bi one od 120N no nemam pojma kako se ponašaju dugoročno. Druga solucija mi je je Avantos HK ili nešto slično od drugih, ali bi mi ih trebalo 6 komada što bi osjetno povečalo cijenu. Imate li možda druge prijedloge?
Ako su dva ,ne više od 80 N...
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 08:28   #4651
Quote:
vexter kaže: Pogledaj post
Jdefinitivno nije, ja za posao uzimam ovisno o situaciji. Ne mozes sve naplatit
po matematici cijene kostanja materijala. Ja bi to slozio za nekih 600 kn.
Ne zezaj ljude po forumu , ako radiš za te novce ja ti nebi dao ni štokrl složiti...
..cca 40 %
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 08:29   #4652
Quote:
costa1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim Vas za savjet.
Naime citajuci po forumu i raspitivajuci se za cijenu sastavljanja, krojne liste, montazu,... namjestaja dosla sam do zakljucka da stolari najcesce uzimaju 100% od cijene materijala.

Buduci da imam sve krojne liste i da cu sama otici u drvni centar po taj materijal (kantiran, izbuseni panti) zanima me koliko "najvise" da platim stolara. Radi se o 2 donja kuh. elementa (za ugradbenu perilicu i pecnicu), 3 viseca elementa, o montiranju radne ploce L oblika (i ugradnji sudopera, plohe za kuhanje i pipe) te o 5 vrata koja treba samo zasarafiti na vec postojeci ormar.

Cijena materijala me kosta oko 3000kn, imam jednog majstora koji bi mi to naplatio 1500kn (50% od cijene materijala).

Zanima me koliko je to u redu?
U redu je
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 10:05   #4653
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
štokrl
nova riječ...

elaboriraj molim...

i sinonime dodaj
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 15.04.2010., 10:37   #4654
Riječ udomačena kod starosjedilaca Zagreba i izvedenica njemačke riječi "stockerl"

naravno kod nas se misli na nešto manje sjedalo od drveta..
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 10:40   #4655
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Riječ udomačena kod starosjedilaca Zagreba i izvedenica njemačke riječi "stockerl"

naravno kod nas se misli na nešto manje sjedalo od drveta..
aaaa to je ona stolica koja (ak je prekriješ krasnim tabletićem) može bit komoda ta tv, stolić za kaficu, a nije loša ni za tarabljenje...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 15.04.2010., 10:44   #4656
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
aaaa to je ona stolica koja (ak je prekriješ krasnim tabletićem) može bit komoda ta tv, stolić za kaficu, a nije loša ni za tarabljenje...
Tko je ,tako je ,idealno mjesto za par maca , dok se lijepo odmaraš u stolcu za ljuljanje sa nogama na "hokliću" (da te ubrzam hockl -naravno njemačka riječ ,vrlo mali štokrl..)....


MOJ PRVI HOCKL

Mislim da ni to ne bi dao tipu za slaganje ,kad deklarira sklapanje kuhinje za 600 kn
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 13:16   #4657
Znaci i ovdje se cijena formira na nacin kak stolarima pase...
Ak je kuhinja manja, odma 500 kn vise jer je posao "mali"; ak je velika onda je spika...pa znate koliko je to elemenata...; ak vec postoje stari elementi...pa znate tesko je gotovu kuhinju modificirat...Joj koliko stepenica do Vas,...kad imas lift onda placas jer se majstor ima fobiju od liftova...
Sve ok, hvala Vam na savjetima!!!

Moze sad savjet/spika kak da se ja postavim i spustim cijenu te montaze...
3 gornja elementa idu na sinu, treba ugradit perilicu, pecnicu i namjestit r. plocu...ja se nadam najvise 5 sati posla...i da dam 1500 kn za to???
costa1234 is offline  
Old 15.04.2010., 13:23   #4658
A da probaš to sama...kad je to tako jednostavno i bezveze..i kao veliki stručnjak stavljaš 5 sati kao rok.
Pa da je i pet sati ..režijski sat u auto servisu je 246 kuna ,možda je to referenca,zar su stolari manje vrijedni od automehaničara..uvijek ti ostaje mogučnost otiči do placa i pitati pijance u okolini jer ko hoče to napraviti za 200-300 kuna...a poslije pa-pa.
Nemoj nas provocirati , ako hočeš savjet da to sama napraviš OK ,ako ne....
Apropo ,koliko ja znam ugradnja perilice od ovlaštenog servisera je oko 350 kuna ...samo!
A i ugradbena perilica nema element ,nego se stavlja između dva kuhinjska elementa,a voda i odvod moraju biti baš na tom mjestu ili moraš imati vrsnog majstora stolara -vodoinstalatera-električara...

Zadnje uređivanje Old fart : 15.04.2010. at 13:31.
Old fart is offline  
Old 15.04.2010., 13:36   #4659
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 15.04.2010., 13:47   #4660
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se radi o pojedinačnim elementima na koje je radna ploča zaista zatiplana. Kako se u tom slučaju radi o industrijskom namještaju koji nije Bog zna kako kvalitetno sljepljen, polegni element na leđa i gumenim čekićem ili običnim čekićem preko letve pokušaj izbiti radnu ploču. Trebalo bi funkcionirati...
Poštovanje,Bilježnik!
Potpuno si u pravu .Radi se zaista o kuhinji,mislim da je "Nehaj" iz Senja koja nema jedinstvenu r.ploču.Kuhinja je fakat stara ali još uvijek dobro očuvana.Fronta je od drveta t.j.od uzdušnih širih letvica zaljepljene i sve pofarbano.Frontu ću lagano prebrusiti promijeniti r.ploču i cokl.Mislim si za vikendicu će bi ti o.k.
Fala na razumljivom odgovoru
Poz...
Ivan0705 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.