Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 17:54   #161
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Sve si teže disao? Imaš li sad problema s disanjem? Boli li te pri dubokom udisanju? Kakve još probleme imaš? U kojem te položaju konkretno zaboli? Jesi li se fizički naprezao kad se pojavila bol?

Pa vidi...dok sam pusio nekad mi se znalo dogadjati da onako idem udahnut i ne mogu ni 20% udahnut i onda smanjim cigarete dan - dva i bude mi bolje. . . E sad kad sam prestao jos uvijek teze disem mada treba par mj da se pluca oporave.... Pa nisam se naprezao fizicki...bavio sam se buildanjem prije 2 mj , a bol se pojavila tek sada. Nema odredjenog polozaja, pojavi se u razlicitim polozajima. Prilikom protezanja ujutro i tako . Al sad nisam 100% siguran dali je bas kod srca , al u blizini je.

NEKAD me zaboli i dok mirujem, al to je vrlo lagana bol skoro pa i neosjetna....Dok se micem, puno je jaca.
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:07   #162
Pozdrav! A jel imaš osjećaj da će "eksplodirat" sve u tebi(točnije oštra, jaka bol oko srca) kad udahneš?
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:38   #163
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Pozdrav! A jel imaš osjećaj da će "eksplodirat" sve u tebi(točnije oštra, jaka bol oko srca) kad udahneš?
Pozdrav, pozdrav. Ne, nemam takav osjecaj kod udisanja....Dok udisem nista me ne boli . Boli me cisto pri normalnim radnjama.... neznam sad recimo sagnem se zavezati pertlu i ako sam se nekako nezgodno sagnio zaboli me , okrenem se da pogledam iza sebe i tako....

EDIT: Sada sam vani pola sata cistio snjeg i u nijednom trenutku nisam osjetio bol, a evo cim sam usao u kucu i napravio nezgodan pokret zabolilo me je .
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:58   #164
Tako meni zna biti kad me 'propuše' tipa klima ili negdje otvoren prozor ili u autu; tako neke situacije. A možda ti je sad to i malo na psihičkoj bazi jer razmišljaš dosta o tome, a ako te toliko brine otiđi k dr. da te presluša
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 19:21   #165
Quote:
pítā kaže: Pogledaj post
Tako meni zna biti kad me 'propuše' tipa klima ili negdje otvoren prozor ili u autu; tako neke situacije. A možda ti je sad to i malo na psihičkoj bazi jer razmišljaš dosta o tome, a ako te toliko brine otiđi k dr. da te presluša
E vidis ja isto mislim da mi je vise na psihickoj bazi...neznam zasto...je da to mene boli al se onda ja uspanicim pa mi se pocne i vrtit u glavi, jel odma mislim na najgore.... rak, tumor...bla bla....
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 20:34   #166
Quote:
FAKregistration kaže: Pogledaj post
E vidis ja isto mislim da mi je vise na psihickoj bazi...neznam zasto...je da to mene boli al se onda ja uspanicim pa mi se pocne i vrtit u glavi, jel odma mislim na najgore.... rak, tumor...bla bla....
Ne moraš se bojati da se radi o raku. Jednostavno otiđi k liječniku i obavi pretrage. Može biti neko istegnuće, upala u dišnom sustavu... Ovako možemo samo spekulirati.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:24   #167
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ne moraš se bojati da se radi o raku. Jednostavno otiđi k liječniku i obavi pretrage. Može biti neko istegnuće, upala u dišnom sustavu... Ovako možemo samo spekulirati.
Ok....uglavnom svakako hvala na podršci
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 02:05   #168
Ćao Amaranth javljam ti se jer imam slićan problem kao i ti i da ne bude zabune i ja imam 16 godina (isto malo viška kila) ali dobro. Isto tako kao i ti nekad mi se javljaju bolovi u predjelu srca i imam to nekakvo "probadanje" naravno i tu knedlu u grlu. Prvo što ti savjetujem je da odeš internisti ili svom doktoru da vidiš šta je u stvari tu problem jer mi smo ipak previše mladi za neke bolesti koje obično pogađaju starije od nas. Ja lično imam dijagnozu Sinus Tahikardija ili ubrzani srčani ritam sa malim blokom u lijevoj predkomori srca. Naravno ne mora značiti da je i u tebe takva dijagnoza ali za početak otiđi doktoru jer stvarno se neke bolesti moraju isključiti . Meni je moj doktor rekao da je ključ moga izlječenja topla riječ i život bez stresa pa i tebi to toplo preporučujem ako imaš kakvih stresova bilo škola, prijatelji, roditelji opusti se jer ništa ne vrijedi toliko kao zdravlje koje nam je dato od Boga. Budi na svježem zraku malo vježbaj budi aktivna i to ti je to. Nadam se da sam ti pomogao ali za više informacija obrati se stručnom osoblju . VELIKI POZDRAV I BRZO OZDRAVLJENJE.
__________________
Bolje jedna velika bitka,nego stotine malih.
minas morgul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 02:11   #169
Ćao Amaranth javljam ti se jer imam slićan problem kao i ti i da ne bude zabune i ja imam 16 godina (isto malo viška kila) ali dobro. Isto tako kao i ti nekad mi se javljaju bolovi u predjelu srca i imam to nekakvo "probadanje" naravno i tu knedlu u grlu. Prvo što ti savjetujem je da odeš internisti ili svom doktoru da vidiš šta je u stvari tu problem jer mi smo ipak previše mladi za neke bolesti koje obično pogađaju starije od nas. Ja lično imam dijagnozu Sinus Tahikardija ili ubrzani srčani ritam sa malim blokom u lijevoj predkomori srca. Naravno ne mora značiti da je i u tebe takva dijagnoza ali za početak otiđi doktoru jer stvarno se neke bolesti moraju isključiti . Meni je moj doktor rekao da je ključ moga izlječenja topla riječ i život bez stresa pa i tebi to toplo preporučujem ako imaš kakvih stresova bilo škola, prijatelji, roditelji opusti se jer ništa ne vrijedi toliko kao zdravlje koje nam je dato od Boga. Budi na svježem zraku malo vježbaj budi aktivna i to ti je to. Nadam se da sam ti pomogao ali za više informacija obrati se stručnom osoblju . VELIKI POZDRAV I BRZO OZDRAVLJENJE.
__________________
Bolje jedna velika bitka,nego stotine malih.
minas morgul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 06:14   #170
heh, vo ja dizem temu iz mrtvih, neku vecer sam se jedva vratio kuci, i zavrsio na hitnoj.... znalo mi se desavati to probadanje, ali nikad bas ovoliko jako i dugo... vracao sam se starom zagorskom iz zg-a i cim se popeo na nju, ulovi me to, i sve jace i jace, nisam ljevom rukom mogo ni primiti volan, dodjem doma, ne popusta, nista, stari me odfura na Bracak, napravim ekg, izvadim krv, dobim inekciju ketonala, nakon cega mi se popravilo, izmjere mi i temperaturu, 37.3-4, snimim pluca, cekam 2 sata nalaze, i onda mi kazu da je sve u redu :S

Ja sam bio skoro siguran da se necu kuci vratit, jos kad me i znoj oprao putem :/

stvarno ne znam do cega bi to bilo... nista nisam radio fizicki tesko, prije toga sam pojeo u mcdonaldsu jedan meni, prosetao po king crossu :/
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:54   #171
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Po onome kako si to opisala najvjerojatnije se radi o grču koji nastaje kada se mišić zaglavi između rebara. Događa se. Boli te i probada tak da ne možeš udahnuti, i onda jednostavno više ne možeš bez zraka i udahneš pa zaboli pa popusti na kraju.
Točno to - grčenje međurebrenih mišića.

Ništa što malo tjelovježbe neće srediti
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:15   #172
i mene to zna tu i tam zadesit, sad vidim da to nije ništ strašnog hvala bogu...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 00:11   #173
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
heh, vo ja dizem temu iz mrtvih, neku vecer sam se jedva vratio kuci, i zavrsio na hitnoj.... znalo mi se desavati to probadanje, ali nikad bas ovoliko jako i dugo... vracao sam se starom zagorskom iz zg-a i cim se popeo na nju, ulovi me to, i sve jace i jace, nisam ljevom rukom mogo ni primiti volan, dodjem doma, ne popusta, nista, stari me odfura na Bracak, napravim ekg, izvadim krv, dobim inekciju ketonala, nakon cega mi se popravilo, izmjere mi i temperaturu, 37.3-4, snimim pluca, cekam 2 sata nalaze, i onda mi kazu da je sve u redu :S

Ja sam bio skoro siguran da se necu kuci vratit, jos kad me i znoj oprao putem :/

stvarno ne znam do cega bi to bilo... nista nisam radio fizicki tesko, prije toga sam pojeo u mcdonaldsu jedan meni, prosetao po king crossu :/
Preporucijem da odete kardiologu i nek vam napravi ono sto smatra da je potrebno. Obavezno ponesite sve lijecnicke nalaze koje ste do sada imali i preporucujem obavezno svjezi krvni nalaz tj. da nije stariji od tjedan dan..
Nije bitno koliko imate godina jer danas i mladja populacija moze imati ozbiljnih problema a to ne znaci da nemate i vi..
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 02:51   #174
dižem temu da i ja pitam slicno.

ulovila me kratka, vrlo oštra bol u srcu neki dan. Nisam bio u nekom fizickom naporu, i kako je dosla, tako je i prosla... nije bilo nekih drugih simptoma za vrijeme, prije i poslije te boli. Inace uzimam euthyrox.
TommyLeeJones is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 14:48   #175
Bol oko srca

Naime, u zadnje vrijeme osjećam bol oko srca, neku vrstu pritiska.
Nebitno je je l' sjedim, stojim, hodam. Bol, odnosno pritisak krene u kratkim preskocima na 1 - 2 sekunde, ponovi nekoliko puta i prestane na odredeno vrijeme. Nemam osjećaja ni kada bi mogla opet krenuti.
Nije nepodnošljiva, samo osjećam, pritisak stiskanje u kratkim preskocima.

Jedino još zadnji dan osjećam laganu bol u lijevom dijelu vrata.
Također, tijekom fizičkih aktivnosti bol se pojavi, potpuno jednaka onoj kada stojim.

Nisam siguran da li je to srce, ali nalazi se u lijevom dijelu prsa, mjesto gdje se srce nalazi.
Pa ako tko ima kakvu sugestiju, hvala !
Lost in a space is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 20:11   #176
Quote:
Lost in a space kaže: Pogledaj post
Naime, u zadnje vrijeme osjećam bol oko srca, neku vrstu pritiska.
Nebitno je je l' sjedim, stojim, hodam. Bol, odnosno pritisak krene u kratkim preskocima na 1 - 2 sekunde, ponovi nekoliko puta i prestane na odredeno vrijeme. Nemam osjećaja ni kada bi mogla opet krenuti.
Nije nepodnošljiva, samo osjećam, pritisak stiskanje u kratkim preskocima.

Jedino još zadnji dan osjećam laganu bol u lijevom dijelu vrata.
Također, tijekom fizičkih aktivnosti bol se pojavi, potpuno jednaka onoj kada stojim.

Nisam siguran da li je to srce, ali nalazi se u lijevom dijelu prsa, mjesto gdje se srce nalazi.
Pa ako tko ima kakvu sugestiju, hvala !
Ili je mišić ili psihosomatska bol. Nije srce. Tako je meni skoro svaki treći dan. Puno puta. Napetost, stres.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 23:32   #177
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ili je mišić ili psihosomatska bol. Nije srce. Tako je meni skoro svaki treći dan. Puno puta. Napetost, stres.
Tako sam i pretpostavljao, zadnje vrijeme neispavan sam, pod stresom, brigom.
Hvala na potvrdnom odgovoru !
Lost in a space is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 01:07   #178
Ma bravo ja! Izbrisala san sve što san napisala!
Da krenen ispočetka..
Krajen lita stezalo me oko srca, uzlupalo se, nisan mogla spavat, teško san disala.. Ja se poplašila(ipak je srce u pitanju), moji me natrali i otišla ja na hitnu. Doktorica mi je odma na vratima bez da me prigledala rekla kako ja nisan srčani bolesnik, stres,.. Dobro ajde, ja sva sritna što je sa srcen sve u redu,al ove zime opet ista priča s tin da mi je cila liva strana bila u defektu, ćin bi makla rukon počelo bi me stezat, srce bi mi se uzlupalo pri svakon bržen koraku, problemi s disanjen. Samo san čekala kad ću umrit.
S obziron da se furan na zdrav život i alternativnu medicinu, zvala san ovu moju Mađaricu i ona mi je rekla kako je zapravo žuć u pitanju, dijetalna ishrana(svakako je prilično dijetalna, al nema veze) i sve će bit u redu. I to je nakon nekoliko dana prošlo, samo od sebe. Mater me natrala i ja san ipak otišla po uputnicu za kardiologa, al je nisan dobila jer nije u pitanju srce nego istgnuti živac, žene ne oboljevaju od srca tako mlade, al san zato dobila predavanje o alternatvnoj medicini. Dobro, važno da nije srce!
I evo, ima par dana, opet se uzlupalo! Da se razumimo, zaljubila se nisan!
Preksinoć cilu noć nisan spavala, nikako se namisit, a sinoć san stavila oblog i primirilo se. Nadan se da će tako i ostat! Srce moje kucaj tiše..
Ne znan šta je u pitanju,al o čemu god da se radilo, nje nimalo ugodno.
Srce, pluća, đigarica, sve ti je to isto.. E moj Matane..
Trenutno nisan u mogučnosti ić na ikakve tretmane, ni sokovnik mi nije pri ruci da si spravljan kojekakve napitke pa molin Boga da ne umren i da se sve samo od sebe povuče, a možda uspijen i isprosit kakvu uputnicu iako ne virujen baš u bolničke dijagnoze (jer mi dosada nisu pomogle),al da ćujen šta mi pametno imaju za reć.
linguzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 07:08   #179
Mene zna boljeti kao da me netko probada nozem ispod i iznad srca, i to kad se sagnem da nesto podignem i kad spavam na desnom boku usred noci me probudi bol da nemogu udahnut i onda promijenim polozaj pa prestane. Da li je to od kicme ili gastritisa?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 08:52   #180
Liguzza, srce ne boli svaki dan pomalo, pa otkaže. Da si srčani bolesnik, odmah bi to znala. Brzo se otkrije.
Kad žiga oko srca, to ne mora biti srce. Ima i tu što sa žigati, ne brini.
Pretpostavljam da si relativno mlada, nemaš preko 80 kg, povišen tlak... Ne brini.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.