Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 12:47   #101
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
shvaćam te.
ali ne znam što da ti kažem kad mi se čini da barem 95% žena u trudnoći nije izliječilo ureaplazmu što znači da su praktički bezveze pile lijekove.

i što onda...i pijem lijekove...i imam to... pa to mi je dvostruko BUM...

evo , moja je poznanica sad rodila.
imala je ureaplazmu 10 na 4 negdje isto tako u 16om tjednu trudnoće.
pa je pila jednu turu lijekova i smanjilo joj se na 10 na 3 i onda se opet vratilo na 10 na 4.
i jednostavno nije više ništa pila i rodila je sa ureaplazmom točno po terminu.
ni rano ni kasno.
a mala je super i živa i zdrava.

i njoj su u mikrobiološkom isto rekli da se to ne treba liječiti.
ureoplasma je bakterija koja se inace tesko lijeci i najcesce se kure lijecenja ponavljaju kod vecine zena kako trudnica tako i onih koje to nisu ( malo proguglaj pa ces i provjerit to sto govorim)i slobodno cu reci da su zene koje su se rijesile ureoplasme sa jednom kurom antibiotika sretnice ali takvih je najmanje jer je ureoplasma tvrdokorna bakterija i spada u one koje se teze iskorjenjuju

Draga, pusti poznanice i frendice jer ti nisi ta osoba i nikada nije isto kod svih i nikada ali ama bas nikada se nemoj povodit za tim, joj vidi kako je on, joj vidi njoj je super itd....
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:55   #102
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ureoplasma je bakterija koja se inace tesko lijeci i najcesce se kure lijecenja ponavljaju kod vecine zena kako trudnica tako i onih koje to nisu ( malo proguglaj pa ces i provjerit to sto govorim)i slobodno cu reci da su zene koje su se rijesile ureoplasme sa jednom kurom antibiotika sretnice ali takvih je najmanje jer je ureoplasma tvrdokorna bakterija i spada u one koje se teze iskorjenjuju

Draga, pusti poznanice i frendice jer ti nisi ta osoba i nikada nije isto kod svih i nikada ali ama bas nikada se nemoj povodit za tim, joj vidi kako je on, joj vidi njoj je super itd....
gledaj. stvarno ne znam. i u totalno sam bezizlaznoj situaciji.

meni je ispalo 10 na 3. i sad se samo bojim da se još nebi povećavalo...

ali ti i sama kažeš da je malo onih koji se riješe toga u trudnoći...
a većina ih se uopće ne riješi pa makar koristi 100 kura antibiotika u trudnoći.

pa zašto onda da pijem?
samo to me zanima..zašto onda da pijem antibiotik kad nekako imam taj glup osjećaj da mi sigurno neće pomoći.
opet moji osjećaji...ali kad ja mislim da mi nešto neće pomoći onda je to tako...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:57   #103
i da... jeli partner također uzima bris ili može po nekom defaultu uzet kod liječnika opće prakse antibiotik?

da ga šaljem urologu ili što?

nekako mi ga žao...prošli put sam mu rekla u zajebanciji da će mu urolog gurnuti prst u guzu...pa mislim da sad nema šanse da ode...
haha.... sigurno će radije piti antibiotik na svoju ruku...

ali fakat sam se samo zajebavala...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:09   #104
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
gledaj. stvarno ne znam. i u totalno sam bezizlaznoj situaciji.

meni je ispalo 10 na 3. i sad se samo bojim da se još nebi povećavalo...

ali ti i sama kažeš da je malo onih koji se riješe toga u trudnoći...
a većina ih se uopće ne riješi pa makar koristi 100 kura antibiotika u trudnoći.

pa zašto onda da pijem?

samo to me zanima..zašto onda da pijem antibiotik kad nekako imam taj glup osjećaj da mi sigurno neće pomoći.
opet moji osjećaji...ali kad ja mislim da mi nešto neće pomoći onda je to tako...
zelis rodit nekoliko tjedana ranije i ostavit si mogucnost da ti zbog tog prijevremenog poroda djete ima posljedice?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:10   #105
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i da... jeli partner također uzima bris ili može po nekom defaultu uzet kod liječnika opće prakse antibiotik?

da ga šaljem urologu ili što?

nekako mi ga žao...prošli put sam mu rekla u zajebanciji da će mu urolog gurnuti prst u guzu...pa mislim da sad nema šanse da ode...
haha.... sigurno će radije piti antibiotik na svoju ruku...

ali fakat sam se samo zajebavala...
dedcko napravi bris u Fran Mihaljevic, na mirogojskoj a uputnicu ce mu dat dr. opce prakse
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:12   #106
DOA moj savjet ti je da piješ šta ti gin propiše.meni nažalost nije pomoglo,srećom rodila svog malog dječaka u terminu,sve super.Ali da se slučajno nešto desilo sa njim i da nisam pila tablete ne bi si nikada oprostila.meni je moja gin rekla da nažalost puno trudnica ima ureaplazmu,rijetko koja ju uspije izlječiti u trudnoći ali da sve normalno rode zdravu djecu.tako je bilo i kod mene.uglavnom odluka je tvoja,nitko te ne može prisliti da piješ tablete ali si ipak prije dobro razmisli.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:13   #107
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
zelis rodit nekoliko tjedana ranije i ostavit si mogucnost da ti zbog tog prijevremenog poroda djete ima posljedice?
ja sam rođena prijevremno 4 tjedna , i pogledaj kako sam prekrasna.
hoćeš da ti pokažem svoju sliku?
zajebavam se.

ne želim roditi prijevremeno zato jer sam paničar po naravi i tako i tako... i da me uhvate trudovi mjesec dana ili još gore dva mjeseca ranije mislim da bih dobila vjerojatno živčani slom.

ali ureaplazma ne izaziva NUŽNO prijevremeni porođaj.

znači... ne postoji aksiom koji kaže da će itko zbog ureaplazme nužno pobaciti ili da će mu dijete imati neke posljedice nužno ili da će nužno biti prijevremeno rođeno.

takve stvari se dešavaju....a ureaplazma je tu samo jedan mali čimbenik.
koliko sam ja shvatila, ta bolest nije niti istražena dovoljno dobro... i tko zna jel na kraju ona uopće ima utjecaja na to što je itko rodio ranije.

evo , mene je mama rodila ranije a ureplazmu nije imala.

hoću ti reći da se raniji porodi bez obzira na ureaplazmu događju ili ne događaju.

i da je to sa ureaplazmom kockanje isto koliko i činjenica da svaki dan izlaziš iz kuće.

ne mora ti se ništa dogoditi.
a može.
a na kraju ako ti se i dogodi.. nije nužno da je ureaplazma glavni krivac.

wedding...molim te... nemoj praviti drame poput mene.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:13   #108
i ja sam imala ureaplasmu 10 na 4 i evo sad sam ponovno radila briseve, nadam se da sam je se riješila iako sumnjam po svim ovim postovima koje sam pročitala...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:16   #109
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
DOA moj savjet ti je da piješ šta ti gin propiše.meni nažalost nije pomoglo,srećom rodila svog malog dječaka u terminu,sve super.Ali da se slučajno nešto desilo sa njim i da nisam pila tablete ne bi si nikada oprostila.meni je moja gin rekla da nažalost puno trudnica ima ureaplazmu,rijetko koja ju uspije izlječiti u trudnoći ali da sve normalno rode zdravu djecu.tako je bilo i kod mene.uglavnom odluka je tvoja,nitko te ne može prisliti da piješ tablete ali si ipak prije dobro razmisli.
nije meni ginekologica još ništa prepisala...
idem za tjedan dana na pregled.

ali nekako sam sigurna da će mi uvaliti lijekove jer mi je davala lijekove i za mučninu koje nisam uzimala nego sam radije ležala na kauču i zadržavala hranu u želucu.

ma ja samo skupljam svakakva mišljenja i argumente okolo naokolo, još ću se posavjetovati s par ginekologa....i onda ću vidjeti koja će strana pobijediti!

pa vam za tjedan dana javim šta sam na kraju zbilja odlučila!

možda ću čak i piti.
vidjet ću...
ali meni je onaj sumamed..one tri tabletice..to je meni sad u trudnoći ko neka atomska bomba. ja se prestrašim kad ja to vidim...ma katastrofaaaa!!!!!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:17   #110
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
dedcko napravi bris u Fran Mihaljevic, na mirogojskoj a uputnicu ce mu dat dr. opce prakse
koliko se to plaća? netko mi je rekao oko 350kn?

a što ako njemu bude negativno?

onda ću se samo ja liječiti?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:22   #111
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nije meni ginekologica još ništa prepisala...
idem za tjedan dana na pregled.

ali nekako sam sigurna da će mi uvaliti lijekove jer mi je davala lijekove i za mučninu koje nisam uzimala nego sam radije ležala na kauču i zadržavala hranu u želucu.

ma ja samo skupljam svakakva mišljenja i argumente okolo naokolo, još ću se posavjetovati s par ginekologa....i onda ću vidjeti koja će strana pobijediti!

pa vam za tjedan dana javim šta sam na kraju zbilja odlučila!

možda ću čak i piti.
vidjet ću...
ali meni je onaj sumamed..one tri tabletice..to je meni sad u trudnoći ko neka atomska bomba. ja se prestrašim kad ja to vidim...ma katastrofaaaa!!!!!
ja sam pila sumamed na početku trudnoće dok još nisam ni znala da sam trudna, i sad me baš zanima jesam li je iskorijenila
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:30   #112
Ovako..
partner ne mora raditi bris, ode s tvojim nalazom kod svoje dr opće prakse i dobije tablete koje tvoj ginekolog preporuči
što se tiče tvoje panike draga dobila si nalaz da imaš neku bakteriju, nisi dobila nalaz da ti je dijete defektno ili da je na izdisaju ili ti ili beba, tako da opet kažem duboko udahni i reci sama sebi da si dobro prošla, jer 10 na 3 je stvarno mala koncentracija
kao prevenciju širenja beštije, promijeni sve ručnike i posteljinu koje si do sada koristila, dobro ih otkuhaj, osobito kad počneš piti antibiotike (mislim ako ih počneš piti), nema seksa dok ne napraviš novi kontrolni bris.
I moja sestra je u trudnoći nakon 2. kure eritromicina izliječila ureaplasmu, tako da ima onih koji ju izliječe, a jedna tu forumašica je pred porod pila doksiciklin i izliječila ureaplasmu i rodila zdravu curicu..
I da nakon poroda bi trebala popiti antibiotik, prije toga možeš se npr. tjedan dva izdajat i mlijeko zamrznuti tako da tvoja beba i dalje može biti na tvom mlijeku dok se ti ne izliječiš
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:36   #113
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
koliko se to plaća? netko mi je rekao oko 350kn?

a što ako njemu bude negativno?

onda ću se samo ja liječiti?
draga death ako njemu bris bude negativan on se neće liječiti jer nema što liječiti ali onda pošto ju ti imaš nema sexa dok god ti ne stignu kontrolni nalazi ok tako da mu ne preneseš naknadno

što se tiče antibiotika postoje oni koji se smiju davati u trudnoći i oni koji nesmiju i normalno daće ti dati onaj koji se smije i znači nemaš brige za dijete,nijedan lijek neće napraviti ništa djetetu ako se uzima prema preporuci i ako na njemu piše da mogu trudnice,pa ne piše to bezveze,uostalom možda ju nećeš rješiti kako i sama kažeš ali bar si probala a nemože štetiti nikako,znači u prednosti si ako uzmeš antibiotik a ako neuzmeš nisi nikako

i možda baš ti upadneš u onh 5 % kaj su uspjele rješiti a ako pak ne ,bar si sve pokušala a nisi pritom nikakvu štetu napravila i to ti treba biti na umu,pa neće nitko dati nešto trudnici ako može štetiti plodu ili djetetu

što se tiče uzimanja antibiotika na svoju ruku za muža to se može ali nije preporučljivo,zašto?zato jer kada se naprave brisevi i ako se ispostavi da ju netko ima oni u labosu odmah testraju na određene antibiotike taj individualni uzorak i onda se tamo odmah vidi koji antibiotici djeluju a koji ne i prema tome se daje antibiotik,to se zove antibiogram a ako se uzme napamet neznaš dali će djelovati a ako se uzme prema antibiogramu šanse su 98% da će djelovati,zato trbea svatko an svoj bris da dobije svoj antibiogram,jedino ako netko neželi iz neznam kojih razloga onda se repisuje isti antibiotik koji pije i partner ali to nije sigurno jel ti neznaš dali će isti antibiotik djelovati na tebe isto kao i na parntera,zato je potrebno testranje i antibiogram da dobije svatko svoj

on može otići i pruivatno na testranje na ureaplazmu samo se treba raspitati koliko dođe taj jedan bris jer najčešće se uzimaju svi brisevi odjednom ali njemu treba samo ureaplazma pa se treba pitati dali se kod privatnika može uzeti samo na ureaplazmu,tj može ali pitanje je dali će htjeti uzeti samo na taj jedan bris
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:21   #114
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
koliko se to plaća? netko mi je rekao oko 350kn?

a što ako njemu bude negativno?

onda ću se samo ja liječiti?
... socijalnu klasičnu pretragu ne plaćaš, ali vid' ovo ...
... DNK PCR test se radi privatno i on košta 350-450 kn (nazvala i pitala - to je cijena samo za ureaplazmu) i točnost mu je 97% ... otkriva vrlo male količine DNK beštijice ... ja negdje pročitah da kod mikrobiološke pretrage, lažno negativnih nalaza može biti i do 50% - tako da postoji vjerojatnost da i ovi što su se kao riješili te bakterijice možda ipak nisu do kraja??? posebno me živcira i mogućnost lažno pozitivnog nalaza kod obične pretrage ali to je druga priča - čemu onda sve te silne pretrage ... ovaj dnk se radi iz urina ili ejakulata ... evo link http://www.moderna-dijagnostika.hr/h...a/uzorci_p.asp

Za 10 na 3 ja ne bih pila antibiotik, nego bih samo malo češće kontrolirala situaciju ... ak' bi naraslo onda, onda ... nemam pojma kao ni ti haha

... i kako ti veli MalaLola imaš neku bakteriju, a ne AIDS i ajd ne prdi više
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:30   #115
@ambrozija - lol. zvučiš ko moja sestra.

@mala lola - a šta ako mi ginekologica da antibiotike makar mi je koncentracija 10 na 3 koja je kako kažeš mala?
i kako se to može btw spriječiti širenje? da se uopće ne seksamo ja i dečko ili da radim na imunitetu kako si rekla s onim jogurtima i vitaminima?

@valneahana i mala lola - ok... koja je sad u pravu? da partner radi bris ili ne? dajte me nemojte zbunjivati...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:35   #116
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
koliko se to plaća? netko mi je rekao oko 350kn?

a što ako njemu bude negativno?

onda ću se samo ja liječiti?
ako ti dragi nema dopunsko platit ce neki udio pretrage (hebiga 1.1.2009 stigla Milinoviceva reforma)......... ako ce mu bit negativno onda se on ne lijeci, pa nece bit antibiotike za ukras ALI apstinencija od seksa je obavezna n i nema sexa dok je god ikoji partner inficiran jer cete se inace loptat sa Ureoplasmom po principu malo meni-malo tebi tj. sad evo tebi pa je imamo skupa

Draga, Ureoplazma nije glavni krivac prijevremenog poroda jer za to postoje i drugi cimbenici ali ako je imas onda iams i velike sanse za tim istim prijevremenim porodom...sto se tice toga i ja sam rodjna ranije..... a gle to ti govorim, ne povodi se za tim, moja frendica ovako, njoj je bilo onako pa mozda ce i meni ili ja sam ranije rodjena pa je sve ok, ovo mi je uzasno za napisat ali mozda ako Ti rodis 4 tjedna ranije tvom djetetu to nece bit ok ( jezik sama sebi pregrizla)...kuzis? ........ nemoj si radit griznju savjesti.......
..kao sto je rekla Mala ta koncentracija 10 na 3 nije velika ali svaki dan moze porasti pa se treba i redovito kontrolirati........ ne znam sta da ti kazem .... ja bi se lijecila
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:40   #117
... kaj ti i sestra veli da ne prdiš
... pa ako ti je dragi tako dobar da će piti lijek bez pretrage - nek pije ... to je u svakom slučaju jednostavnije (cijena je malo filanje antibiotikom ako je ustvari negativan) ... a onda nek pretragu napravi poslije antibiotika i to ovu DNK
... ovo za loptanje sa ureaplazmom stoji (i kako ćeš sad riješiti problem seksa? )
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:41   #118
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:42   #119
Quote:
ambrozija kaže: Pogledaj post
... kaj ti i sestra veli da ne prdiš
... pa ako ti je dragi tako dobar da će piti lijek bez pretrage - nek pije ... to je u svakom slučaju jednostavnije (cijena je malo filanje antibiotikom ako je ustvari negativan) ... a onda nek pretragu napravi poslije antibiotika i to ovu DNK
moja sestra uvijek kaže "aj ne prdi"
to je pokupila od našeg brata.
ili je možda on od nje.
a možda sam ja pokupila od njega pa ona od mene i sad to meni govori
al meni je preko telefona rekla:
"ajde jebote budi sretna što nemaš HPV"
a i ona mi je isto odmah preporučila taj dnk test.


ja bi zapravo najradije da i dečko i ja odemo na taj DNK test pa da vidimo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:59   #120
ček...ček...nema seksa???????????

mwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


al to mi je jedina kvalitetna zamjena za čokoladu... pa imat ću 100 kila!!!!!!

jebemti ureaplazmu. em li je kučka, em li se deblja od nje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.