Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 15:41   #681
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Ja sam trudna 6tj i nesto. Folnu sam pocela piti prije tjedan dana. Jedna pilula sadrzi 600mcg folne pa nekad i preskocim jedan dan i ne popijem ju. Nekako mi se to cinilo puno.
Folna je Doppel herz u kombinaciji s vitaminima B6, B12, C i E.

Medjutim zadnjih par dana su mi pocele mucnine. Ujutro povracanje i onda ostatak dana samo mucnina.

Moze li to biti zbog folne? Jer radije cu se trpati povrcem i vocem nego to piti ako stvarno folna izaziva mucninu
Blazeni internet. Mucnine su ti u 7tj pocele od trudnoce, ne od folne kiseline. Radije se ti posavjetuj s doktorom prije prestanka uzimanja folne kiseline.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:03   #682
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Ja sam pila sokove sa folnom kiselinom i prije trudnoće.

Sad pijem sokove i prenatal tablete od Solgara.

Vegetarijanka sam i jedem puno povrća i uopće nemam mučnine.
Na žalost to što si vegatarijanka i što jedeš voća i povrća ništa ne znači u vezi mučnina...ja sito jedem puno voća i povrća pa sad mogu dubit na glavi i čekat da mučnine prođu.-.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 21:32   #683
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
Na žalost to što si vegatarijanka i što jedeš voća i povrća ništa ne znači u vezi mučnina...ja sito jedem puno voća i povrća pa sad mogu dubit na glavi i čekat da mučnine prođu.-.
Ma znam to je bilo u svezi teze da folna izaziva mučninu.

Mada sam čitala na Rodi da su studije pokazale da vegetarijanke i veganke imaju zdravije trudnoće.
Statistika.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:04   #684
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Blazeni internet. Mucnine su ti u 7tj pocele od trudnoce, ne od folne kiseline. Radije se ti posavjetuj s doktorom prije prestanka uzimanja folne kiseline.
Sta blazeni internet??

Prestala sam piti folnu bez da se posavjetujem s doktoricom isto kako sam i pocela piti bez njezinog savjeta.

I danas prvi dan bez povracanja
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:48   #685
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Sta blazeni internet??

Prestala sam piti folnu bez da se posavjetujem s doktoricom isto kako sam i pocela piti bez njezinog savjeta.

I danas prvi dan bez povracanja
A u kojem obliku piješ? Možda ti ne odgovaraju te kapsule ili što već?

Folna je jako bitna za bebu u prvom tromjesečju, to je vitamin B9 i puno ljudi ima deficit istog.
Ima dobrih sokova, ja ih isto pijem, zovu se Mama, od Fructala. Bolje da probaš s tim, nego da odustaneš.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:15   #686
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
A u kojem obliku piješ? Možda ti ne odgovaraju te kapsule ili što već?

Folna je jako bitna za bebu u prvom tromjesečju, to je vitamin B9 i puno ljudi ima deficit istog.
Ima dobrih sokova, ja ih isto pijem, zovu se Mama, od Fructala. Bolje da probaš s tim, nego da odustaneš.
Tablete su i to ogromne

Probat cu radije te sokice, gdje se mogu kupiti i u kojoj kolicini se piju?
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:19   #687
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Tablete su i to ogromne

Probat cu radije te sokice, gdje se mogu kupiti i u kojoj kolicini se piju?
Pa onda stvarno može biti, u tablete trpaju svakakva smeća, zato ja pijem Solgar tablete, jer su pouzdane, a i jer sam osjetljiva na sastojke tih vitaminskih tableta, znala sam dobivati kojekakve osipe i čuda.

Tih sokića imaš u DMu i Konzumu. U Konzumu su malo jeftiniji, oko 13 kuna.

Mislim da 1 dl sokića ima 100 mg folne, a preporučena dnevna doza je 400 mg.

http://frutekmama.com.hr/

Prije je u DMU bilo za kupiti i jako jako finog sokića za mame od Hippa, kojeg se smjelo piti po pol dcl dnevno, ali ga više ne uvoze :/

Zadnje uređivanje Danicza : 14.03.2013. at 14:27.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:34   #688
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Pa onda stvarno može biti, u tablete trpaju svakakva smeća, zato ja pijem Solgar tablete, jer su pouzdane, a i jer sam osjetljiva na sastojke tih vitaminskih tableta, znala sam dobivati kojekakve osipe i čuda.

Tih sokića imaš u DMu i Konzumu. U Konzumu su malo jeftiniji, oko 13 kuna.

Mislim da 1 dl sokića ima 100 mg folne, a preporučena dnevna doza je 400 mg.

http://frutekmama.com.hr/

Prije je u DMU bilo za kupiti i jako jako finog sokića za mame od Hippa, kojeg se smjelo piti po pol dcl dnevno, ali ga više ne uvoze :/
Super, odmah danas idem to uzeti....
Thanks
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:39   #689
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Tablete su i to ogromne

Probat cu radije te sokice, gdje se mogu kupiti i u kojoj kolicini se piju?

Meni se cini da ne pijes samo folnu onda. Jer su tablete folne kiseline jako sitne tabletice, od njih ti ne bi trebala biti muka, to je obicni vitamin B. A oni multivitamini su ti ogromne tablete, vjerojatno si njih i pila, od tog ti i je mozda muka ali onda ne pijes folnu nego multivitamine koji izmedju svega u sastavu imaju i folne kiseline. Sto ti pise na deklaraciji, sastav? Inace cesto mucnine u trudnoci pocinju bas negdje u 6tj, zato sam mislila blazeni internet.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:56   #690
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Meni se cini da ne pijes samo folnu onda. Jer su tablete folne kiseline jako sitne tabletice, od njih ti ne bi trebala biti muka, to je obicni vitamin B. A oni multivitamini su ti ogromne tablete, vjerojatno si njih i pila, od tog ti i je mozda muka ali onda ne pijes folnu nego multivitamine koji izmedju svega u sastavu imaju i folne kiseline. Sto ti pise na deklaraciji, sastav? Inace cesto mucnine u trudnoci pocinju bas negdje u 6tj, zato sam mislila blazeni internet.
Da, sa vitaminima su: B6, B12, C, E. Doppel herz
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:10   #691
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Da, sa vitaminima su: B6, B12, C, E. Doppel herz
Iskreno nisam cula za njih, ali pretpostavljam da su za trudnocu. Bolje da provjeris s doktoricom prije koristenja multivitamina, i prije ukidanja folne kiseline.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:45   #692
Dižem temu.

Ovako, s 5+5 (jučer) sam bila na prvom pregledu i dobila sam folnu kiselinu...

Naravno, odmah sam išla na net malo pročačkati i sad ne znam što misliti...

Dobila sam Folacin od 5mg (folatna kiselina), proizvodi ga JGL.
Teta u ljekarni mi je reklada se radio ponavljajućem raceptu i da mi je propisana za 4 doze (u svakoj kutiji je 30 tableta). Pijem 1 tabletu dnevno.
To znači da ju moram piti 4 mjeseca.

Pročitala sam da je baš ovaj proizvod dosta jak i daje se trudnicama koje su imale spontani ranije ili imaju rizičnu trudnoću (kod mene je sve ok) pa mi ništa nije jasno...

Je li netko imao istu situaciju?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 11:14   #693
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Dižem temu.

Ovako, s 5+5 (jučer) sam bila na prvom pregledu i dobila sam folnu kiselinu...

Naravno, odmah sam išla na net malo pročačkati i sad ne znam što misliti...

Dobila sam Folacin od 5mg (folatna kiselina), proizvodi ga JGL.
Teta u ljekarni mi je reklada se radio ponavljajućem raceptu i da mi je propisana za 4 doze (u svakoj kutiji je 30 tableta). Pijem 1 tabletu dnevno.
To znači da ju moram piti 4 mjeseca.

Pročitala sam da je baš ovaj proizvod dosta jak i daje se trudnicama koje su imale spontani ranije ili imaju rizičnu trudnoću (kod mene je sve ok) pa mi ništa nije jasno...

Je li netko imao istu situaciju?
Da, folacin je vise kao terapija i mislim da ga nema potrebe piti ako nemas (nisi imala) problema u ovoj trudnoci (proslim trudnocama).
Mislim da je dovoljno da si kupis obicnu folnu (ja sam pila folic plus, ne znam nazive drugih proizvoda, ali ima ih koliko hoces).
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 11:16   #694
Da, Folacin sadrži 10 pute više folne nego što je potrebno u urednoj trudnoći.
Moja sestra je u drugoj trudnoći (potpuno uredna i nerizična, kao i prva) dobila preporuku od gin da uzima baš Folacin; malo se iznenadila, ali normalno ga pila.

Na tvom mjestu se ne bih brinula i pila bih, ionako je ona najvažnija na početku, a i solo se uzima samo u prva 3-4 mj. Ne može škoditi, višak se izlučuje putem urina. A kasniji prenatalni vitamini imaju 400-800 mcg.

(Ja ga npr. pijem zbog neurološke dijagnoze, lijekovi za koju mogu biti štetni za razvoj, pa sam pila samo Folacin 3 mjeseca prije i pit ću ga cijelu trudnoću, neovisno o drugim suplementima.)
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:07   #695
I ja sam ga pila dala mi dr. A sve ok s trudnocom:-)

Sent from my C1905 using Tapatalk
toncek111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 17:12   #696
prvi glas to za folacin. U prvoj trudnoci mi je prepisao folacin. Ovaj put pijem folic plus. Mislila sam da je to sve isto,samo drugi proizvodjac.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 06:16   #697
Folacin ide u lijekove, mislim da ostale varijante folne idu u suplemente.
Koliko znam, visak folne se izlucuje, tako da nema neke stete ako se I pije preparat s vecom koncentracijom.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 08:42   #698
Hvala, cure.

Negdje sam pročitalada se manji višakizlučuje, ali ako je doza jako velika,što se tvrdi za Folacin, da može imatii neke negativne posljedice... Ne znam koliko ozbiljne.

Svakako, hvala na odgovorima, pijem ga i dalje.

E, a koliko dugo ste pile folnu/Folacin?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 08:44   #699
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Hvala, cure.

Negdje sam pročitalada se manji višakizlučuje, ali ako je doza jako velika,što se tvrdi za Folacin, da može imatii neke negativne posljedice... Ne znam koliko ozbiljne.

Svakako, hvala na odgovorima, pijem ga i dalje.

E, a koliko dugo ste pile folnu/Folacin?
Nisam to nikad čula. Baš suprotno, čula sam da se time ne može predozirati
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:14   #700
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Folacin ide u lijekove, mislim da ostale varijante folne idu u suplemente.
Koliko znam, visak folne se izlucuje, tako da nema neke stete ako se I pije preparat s vecom koncentracijom.
Ali svejedno, cemu piti lijek na recept koji se inace koristi u terapijske svrhe, ako je trudnoca uredna?
Sasvim dovoljne doze su u obicnim suplementima koji ne idu na recept.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.