Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2014., 00:59   #2921
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Evo je fotka

Najslabiji dio mi je ćevap punjen sirom, mada je i on okej

Mislim da je 120 kuna ovaj pladanj.
hvala ti
tweetee is offline  
Old 14.04.2014., 07:06   #2922
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
a kakvi ste vi za rusticu u dubravi? ne piše se često o tom mjestu ako sam dobro primjetio, a isto je leskovac grill i dobro izgleda ovako sa slika. ima i peke i tako to. ne znam kakve su cijene, atmosfera i usluga.
Kada majstor Boban radi roštilj u Rustici onda ti ja jamčim da je to bez premca na ovim našim prostorima.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 15.04.2014., 23:04   #2923
Pozdrav ljudi, dakle situacija je sljedeca. Meni i dragoj ce uskoro 3 godine veze i htio bi je izvesti u neki restoran gdje ima plesni podij da tijekom veceri mozemo zaplesati, a po mogucnosti i ziva muzika (to je manje bitno, meni je vaznije da ima bilo kakve muzike i podij). Pa ako netko zna kakvo dobro mjesto, slusam prijedloge. Cijena i lokacija nisu bitni, dok je u Zagrebu
jack_r is offline  
Old 16.04.2014., 00:07   #2924
Quote:
jack_r kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, dakle situacija je sljedeca. Meni i dragoj ce uskoro 3 godine veze i htio bi je izvesti u neki restoran gdje ima plesni podij da tijekom veceri mozemo zaplesati, a po mogucnosti i ziva muzika (to je manje bitno, meni je vaznije da ima bilo kakve muzike i podij). Pa ako netko zna kakvo dobro mjesto, slusam prijedloge. Cijena i lokacija nisu bitni, dok je u Zagrebu


awwwww---


ok
pa sad... kombinacija restorana i plesnog podija u nekoj urbanijoj varijanti mi ne pada na pamet, padaju mi na pamet tek ove veseljačke varijante a la Bunčić ili Maredo s tamburašima koji sviraju i štogod raspasaniju muziku od tamburaške (imaju i bend, ne samo tamburaše), a ostale lokacije ni ne znam baš (možda i bolje).
U nekima u kojima sam bio (a la Apetit s live jazz standardima- to je više moj par rukava) nije bilo plesanja...
ili u Sofri kad su bili Cigani- a uvijek su od četvrtka do subote (ta tri dana) u tjednu (u obdje Sofre). Nema plesa. Iako možeš. Digneš se i plešete . Negdje oko stola.
A i tom GGoldu ima i restorana, a i taj klub vrlo posjećen (u tom hodniku zgrade, prilično ad hocasto napravljen)- tu 2, 3 dana u tjednu gostuju klape, pjevači, DJi, ne znam što sve ne- nisam baš tamo bio na nastupima, ali vidim da je živo i puuuno ljudi. Svakakvih.


A što bi ti od tog nabrojanog?
Deedy is offline  
Old 16.04.2014., 00:25   #2925
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
awwwww---


ok
pa sad... kombinacija restorana i plesnog podija u nekoj urbanijoj varijanti mi ne pada na pamet, padaju mi na pamet tek ove veseljačke varijante a la Bunčić ili Maredo s tamburašima koji sviraju i štogod raspasaniju muziku od tamburaške (imaju i bend, ne samo tamburaše), a ostale lokacije ni ne znam baš (možda i bolje).
U nekima u kojima sam bio (a la Apetit s live jazz standardima- to je više moj par rukava) nije bilo plesanja...
ili u Sofri kad su bili Cigani- a uvijek su od četvrtka do subote (ta tri dana) u tjednu (u obdje Sofre). Nema plesa. Iako možeš. Digneš se i plešete . Negdje oko stola.
A i tom GGoldu ima i restorana, a i taj klub vrlo posjećen (u tom hodniku zgrade, prilično ad hocasto napravljen)- tu 2, 3 dana u tjednu gostuju klape, pjevači, DJi, ne znam što sve ne- nisam baš tamo bio na nastupima, ali vidim da je živo i puuuno ljudi. Svakakvih.


A što bi ti od tog nabrojanog?
Bili smo u Maredu vec, nije me se dojmilo. Preskuceno je za bilo sto. Za ove druge nisam cuo, ali google mi je prijatelj. Pa idemo redom.
Buncic mi je predaleko, nijedno od nas dvoje ne vozi.
Apetit mi se cini ok, sad gledam slike i ambijent se cini vrlo ugodan. Njih bi mogao malo detaljnije izviditi.
Sofru ne bi, cura mi je iz Bosne pa da se ne osjeca kao doma
A evo sad gledam ostale restorane u Green Goldu, mozda bi se moglo iskopati nesto.

Hvala na trudu i savjetima kolega, much appreciated. Od ovoga navedenog mi Apetit izgleda najbolje

Zadnje uređivanje jack_r : 16.04.2014. at 01:07.
jack_r is offline  
Old 16.04.2014., 09:45   #2926
Madjutim znaj jedno... Apetit ima vrlo iznimno svirke (ponekad vikendom). A bit ce i jos rjedje s obzirom da gazda ne placa bas umjetnicima, a kakk sam cuo i neki djelatnici su se tamo izmijenjali (ocito zbog nezadovoljstva itd.).
Svejedno... kao restoran mi je bio uvijek dobar. Do sad. Sad nisam bio zadnjih mjeseci pa ne znam...

Kod Ane Ugarkovic Mali bar u Vlaskoj zna ponekad biti lajv svirka. Provjeriti njihove Fejs najave
Deedy is offline  
Old 16.04.2014., 13:21   #2927
Jednom kad sam upala u Karaku bila je neka čagica pa sam se okrenula na peti i tutanj (not my cup of tea), ali proguglaj možda ti se svidi.
Hrana tamo okej, za paru. Dečki preljubazni, rupčaga je mračna i prljava, al men ne smeta milo mi je to mjesto...
YesYesNoProblem is offline  
Old 16.04.2014., 13:37   #2928
Thumbs up

Moja preporuka je bistro "Piroš Čarda" u Novakima blizu Hoto vila.
Bio sam tamo prvi put na krstitkama od mog prijatelja i bilo je za svaku pohvalu.
Hrana im je odlična, personal je ugodan i lijepo dekoriraju prostor za slavlja.
Bio sam tamo kasnije još par puta na ručku i bilo je uvijek u redu. Cijene su sasvim prihvatljive. Preporučam obavezno probati Mađarske popečke
SuperSretnik is offline  
Old 16.04.2014., 13:46   #2929
Quote:
SuperSretnik kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je bistro "Piroš Čarda" u Novakima blizu Hoto vila.
Bio sam tamo prvi put na krstitkama od mog prijatelja i bilo je za svaku pohvalu.
Hrana im je odlična, personal je ugodan i lijepo dekoriraju prostor za slavlja.
Bio sam tamo kasnije još par puta na ručku i bilo je uvijek u redu. Cijene su sasvim prihvatljive. Preporučam obavezno probati Mađarske popečke

ma da? ma daj nam malo još ispričaj o tome. baš zvuči zanimljivo. jel' tako? deedy? krki?

baš sam željna čuti detalja. nego, jel' imaju i terasu?

pustimo čoeka da priča.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 16.04.2014., 14:12   #2930
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
ma da? ma daj nam malo još ispričaj o tome. baš zvuči zanimljivo. jel' tako? deedy? krki?

baš sam željna čuti detalja. nego, jel' imaju i terasu?

pustimo čoeka da priča.

Imaju terasu, ali najzanimljiviji je zmaj kojeg drže iza u vrtu i koji voli mudrace na naglo
Odi pa ti se možda posreći
SuperSretnik is offline  
Old 16.04.2014., 20:47   #2931
Quote:
SuperSretnik kaže: Pogledaj post
Imaju terasu, ali najzanimljiviji je zmaj kojeg drže iza u vrtu i koji voli mudrace na naglo
Odi pa ti se možda posreći

ma da?
a kaži, deder, kakvi su konobari, cijene??
jel' bude gužva? ima li muzike?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 16.04.2014., 23:42   #2932
Znam da su pred desetak godina frendica i njezin tadasnji decko na date-ove koji su ukljucicali hranu i ples isli u Lido. No kazem , bilo je to davno, ne znam jel jos uvijek to tamo moguce .
Doria is offline  
Old 18.04.2014., 09:52   #2933
Lijep pozdrav! Upravo sam provela ugodna dva sata čitajući ovu temu (usput ogladnila ) pa da vas sad i sama pitam za prijedloge i savjete.
Pisala sam već u Podforumu vjenčanja no vidim da su ovdje pravi znalci i jelci pa ponavljam svoj post:

Zanimaju me restorani u centru Zagreba, imat ćemo vjenčanje početkom rujna u Staroj gradskoj vijećnici pa bih voljela da možemo pješke doći do restorana. Bit će nas 14.
Voljela bih da je lijep ambijent, naravno fina klopa i da su u restoranu spremni na dogovore jer između ostalog imam i goste koji ne smiju jesti ništa s glutenom pa me brine da će ostati gladni. Također bi bilo idealno da svi sjedimo za istim stolom, nije toliko važno da smo odvojeni.
Za sada razmatram Agavu u Tkalčićevoj, nadam se da ćete mi dati još neke prijedloge i preporuke

Za sad mi je Deedy predložio Ivicu i Maricu te Kod Pere na Šalati, nadam se da imate još kakvih ideja.
Cijena nije toliko bitna (ali nemojte baš da bankrotiram) i neka ne bude preegzotično jer su mi budući svekar i svekrva nešto konzervativniji ljudi

Hvala puno!
kosee is offline  
Old 18.04.2014., 10:24   #2934
Nisam tamo gdje si to inicijalno pitala uvidio da biste trebali ici bas pjeske od Vijecnice... sto je prilicno pretenciozan preduvjet, no ne i neizvediv. Ima i jos blize pristojnih restorana... poput Didovog sna (jedino sto on ima manje stolove i ne znam imaju li mogucnost sloziti za 14 ljudi... treba pitati- inace sve preporuke njima i hranom i cijenama), zatim Pod grickim topom na stepenicama s Gornjeg grada prema dolje...
Na dnu Mesnicke Ilicom je Stari fijaker. Baci oko na njihove web stranice. I naravno sama se informiraj za cijene- nigdje neces bankrotirati ako se raspitas koliko bi zeljeni menu iznosio.
(Btw svi restorani koje sam ti naveo su prilicno neegzoticni i glede hrane i glede interijera... svi gosti bi trebali biti jako zadovoljni).

Oao mi je na pamet jos i Apetit na Jurjevskoj ili kod Masarykove druga podruznica...

Eto, nek drugi predloze jos nesto. A ti kreni u cjenovno rangiranje i upite u njih nekoliko pa ces biti pametnija.
(Edit: Relativno povoljno se moze proci u novoobnovljenoj Kaptolskoj kleti i susjednoj joj a od istog vlasnika Konobi Bracera... preko puta Katedrale)
Deedy is offline  
Old 18.04.2014., 10:30   #2935
Svakako razmotriti i Vinodol u Teslinoj..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 18.04.2014., 10:33   #2936
Kakav je Pod gričkim topom? Bila sam prije cca dvije godine i ambijent je jako lijep, ali tada smo išli poslovno pa je bio dogovoreni meni (tj neke plate) koje me baš nisu oduševile.

Puno ti hvala na ovim prijedlozima, krećem jedan po jedan u istraživanje!
kosee is offline  
Old 18.04.2014., 10:49   #2937
Nisam bio Pod grickim nekoliko godina, no znas i sama da se radi o nejeftinom restoranu na odlicnoj (romanticnoj) lokaciji. O hrani odlucujes sama (u smislu odabira namirnica i jela... a i cijena ovisi o tome). Pa vidi svidja li ti se sve to ili ne...

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Svakako razmotriti i Vinodol u Teslinoj..
Pa gdje njega zaboravih... inace ha cesto preporucim. Bravo!
Deedy is offline  
Old 18.04.2014., 10:56   #2938
vinodol.

mljac!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.04.2014., 14:03   #2939
Znam da je već predložena ali Ivica i Marica je savršena za manje vedinge, prefina hrana, dobro vino i ostala pićenca; torta na dar i nismo bankrotirali
YesYesNoProblem is offline  
Old 18.04.2014., 14:45   #2940
Les Ponts ili Mano2?
Trebala bih organizirati malo svečaniji ručak za 15-tak osoba? Kakva su iskustva sa dva gore navedena restorana?
Mogućnost dogovora menija?
Cijene?
bluesun is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.