Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 11:49   #1
ISKRENI CV

Potpuno nespreman za rad pod pritiskom, kao i prekovremeni rad, osim ako nije pošteno plaćeno, ne dozvoljavam da me netko iskorištava ili da se iživljava na meni. Iskreno me zaboli za ciljeve vaše kompanije ako plaćom ne mogu pokriti svoje tekuće troškove, plus da mi ostane za malo garderobe, knjiga, putovanja, izlaske, sport i provod, što spada u normalan život, a ne luksuz.

Funkcioniram po principu koliko-para-toliko-muzike. Također uopće me ne zanima što ste u problemima, jer ja ne sudjelujem u dobiti u vašoj kompaniji, već radim za plaću i očekujem da izvršavate ugovorom i zakonom predviđene obaveze, i to na vrijeme, kao i da poštujete praznike i godišnji odmor. Baš kao što i od mene tražite da ja izvršavam svoje obaveze i da budem na poslu radnim danom. Pa naravno da ću vas napustiti čim nađem nešto bolje. Da ponovim - ja radim za plaću, vi za dobit.

Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svijetom, za drkađije imam kratak fitilj...

Psujem na nekoliko svjetskih jezika, ali ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na hrvatskom i engleskom, i ne preseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom, jer vam je i to previše.

Studirao sam 100 godina, ali smatram da je uspjeh što sam uopće završio bilo šta u ovoj zemlji, ovakvoj kakva je. Usavršavam se stalno i bez vas, jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu. Reagiram samo na pozitivnu stimulaciju. Ne gušite me sa testiranjima i timbilding budalaštinama. Ako se već preseravate s tim zapadnjačkim forama, onda ponudite i zapadnjačku plaću i uvjete rada. Šta ne znam, naučit ću, nisam debil.

I da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, besplatno, ali žalim što Vas moram obavijestiti da to nije posao koji Vi nudite.

Potpis:
__________________
Ako si u kremenadli, nisi za kobasice ;)
hrvoje.veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:39   #2
da, uleti sa takvim životopisom.

Ima smisla cijela rasprava, no ako je firma korektna i lijepo ponudi korektno posao, ne vidim smisao ovoga. Ljudi danas malo previše generaliziraju. Ima jako puno firmi koje nemaju loš profesionalni odnos prema svojim radnicima. Čak štoviše, stimuliraju ih. Primjerice DM. Rade svi sve, radi se punom parom. Ali se radi sa smješkom. Jer su primanja dostojna za život.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:44   #3
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
da, uleti sa takvim životopisom.

Ima smisla cijela rasprava, no ako je firma korektna i lijepo ponudi korektno posao, ne vidim smisao ovoga. Ljudi danas malo previše generaliziraju. Ima jako puno firmi koje nemaju loš profesionalni odnos prema svojim radnicima. Čak štoviše, stimuliraju ih. Primjerice DM. Rade svi sve, radi se punom parom. Ali se radi sa smješkom. Jer su primanja dostojna za život.
aha pogotovo oni. Još pitaju u upitniku dal imaš rodbine u firmi a tražili tobože stručnijeg radnika, nikakvog prodavača dakle jebe se njima za tvoju stručnost i profesionalnost bitno je da si ili netjak ili da si u partiji (kradezeu)
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 16:10   #4
BRAVO!!!
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 16:21   #5
Quote:
audi_driver kaže: Pogledaj post
aha pogotovo oni. Još pitaju u upitniku dal imaš rodbine u firmi a tražili tobože stručnijeg radnika, nikakvog prodavača dakle jebe se njima za tvoju stručnost i profesionalnost bitno je da si ili netjak ili da si u partiji (kradezeu)
ja sam na testiranje u sadasnjoj tvrtci dobija pitanje imate li rodbine sta tu vec radi... kasnije mi se javija prijatelj i rekao da neda bog da kazem da mi tu netko radi, a i iz upitnika od kolege san cuja da je to pitanje bas zato da nebi doslo do sukoba interesa...

nije sve tako crno... bar u mene... a sta znaci to pitanje DM-u neznam...
__________________
If you can't handle the internet, don't go on the internet!
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:05   #6
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
da, uleti sa takvim životopisom.

Ima smisla cijela rasprava, no ako je firma korektna i lijepo ponudi korektno posao, ne vidim smisao ovoga. Ljudi danas malo previše generaliziraju. Ima jako puno firmi koje nemaju loš profesionalni odnos prema svojim radnicima. Čak štoviše, stimuliraju ih. Primjerice DM. Rade svi sve, radi se punom parom. Ali se radi sa smješkom. Jer su primanja dostojna za život.
Ovo je stavljeno iz zezancije samo
Al tko zna, da pošaljem u Vladu RH možda bi me i promili
Makar ima nekih stvari koje stoje kao npr koje ambicije imaš ako bi radio u kiosku?!
A za iskustvo nećću ni pričati
__________________
Ako si u kremenadli, nisi za kobasice ;)
hrvoje.veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:02   #7
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
da, uleti sa takvim životopisom.

Ima smisla cijela rasprava, no ako je firma korektna i lijepo ponudi korektno posao, ne vidim smisao ovoga. Ljudi danas malo previše generaliziraju. Ima jako puno firmi koje nemaju loš profesionalni odnos prema svojim radnicima. Čak štoviše, stimuliraju ih. Primjerice DM. Rade svi sve, radi se punom parom. Ali se radi sa smješkom. Jer su primanja dostojna za život.
no zaboravio si da SVI poslodavci se predstavljau u najboljem (lažnom) svjetlu!
SVI navode "mlad i dinamičan tim", uspjeh, danje napredovanje, navedu da moraš bit odgovoran i odlučan (kako bi se osjećao važan ili kao da im nešto značiš),
a kad dođeš raditi vidiš kakva rupa im je posl. prostor, koliko starih baba pred penziju ima, kako od tebe očekuju da svoj život podrediš njima, kako misle da te mogu zvati od 1-24 sata. itd...itd...

onda ovakav "iskren" životopis ima smisla...naravno ako poslodavac ima smisla za humor, pozvaće te na razgovor da prodiskutirate o "takvom životopisu" ali će onda htjeti da mu iskreno odgovoriš.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 22:39   #8
Najbolje mi je kad pod pogodnosti napišu:Redovita primanja
Naime,normalno bi bilo da radiš i čekaš 3 mjeseca plaću ali eto oni su "dobri" pa će ti redovito isplaćivati plaću. Oni koji se pokažu dobri njih će možda čak i prijaviti na HZZO i HZMO
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:35   #9
ja ću ovo poslat nekom kad budem slao molbu jebeš mi sve.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:57   #10
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
ja ću ovo poslat nekom kad budem slao molbu jebeš mi sve.
Javi kak je prošlo kad pošalješ
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 00:55   #11
ja bi te zaposlio..da imam svoju firmu ..baš sam s guštom pročitao i zamišljao si slike kako im psujem sve po spisku...odličan CV...
aaajoooooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 10:20   #12
Ako ništa drugo - iskren cv. Poslodavci bi to trebali cijeniti
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 01:24   #13
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo - iskren cv. Poslodavci bi to trebali cijeniti
Koncept je dobar,zapravo da malo ublažiš stvari ispao bi prvoklasan CV. Doduše,nisam siguran da je mentalni sklop hrvatskih poslodavaca(večine njih) sposoban cijeniti takav CV
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 10:35   #14
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Koncept je dobar,zapravo da malo ublažiš stvari ispao bi prvoklasan CV. Doduše,nisam siguran da je mentalni sklop hrvatskih poslodavaca(večine njih) sposoban cijeniti takav CV
Zapravo je taj CV i nastao zbog mentalnog sklopa poslodavaca na kradljivom Balkanu. I meni se sviđa, a neke ću stvari sutra u uredu malo prokomentirati čisto onako da malo nasekiram papane. Kad se njima spomene nešto kontra firme u kojoj radimo diže im se kosa na glavi. Valjda iz straha za posao u državnoj firmi...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 11:30   #15
Hrvatska, zemlja konobara, wellness savjetnika, anketara, pjevača, glumaca i menađera................sales manager, Technological Sales Consultant, Sales Executive, Rechnungswesen und Büroorganisation, Relationship manager, Risk manager, Key Account Manager, Regionalni prodajni menadžer....
__________________
Ako si u kremenadli, nisi za kobasice ;)
hrvoje.veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 11:43   #16
Rechnungswesen und Büroorganisation Sjećam se ovog oglasa, otvorim ga i onak sve na njemačkom wtf? Pa jebem ti oca, u rvackoj si nemoj me klat, napiši u oglasu da tražiš znanje njemačkog kao obavezno i bok.

Da u Njemačkoj napišem oglas za posao na hrvatskom ne bi mi prošao oglas na stranicu od strane administratora, a ovdje svršavaju kad vide oglas na stranom jeziku.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 12:11   #17
Osim ovog dijela o stogodišnjem studiranju (zadnji sam ispit dao tri mjeseca nakon kraja predavanja) se sa gore navedenim apsolutno slažem! Dajte mi pristojna primanja, mogućnost usavršavanja i ugodnu radnu atmosferu, pa ćete imati i visoko motiviranog, lojalnog, sretnog i efikasnog radnika.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 12:18   #18
idem baš probat poslat ovaj CV negdje
baš me zanima reakcija
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 13:13   #19
Quote:
hrvoje.veliki kaže: Pogledaj post
Ovo je stavljeno iz zezancije samo
Al tko zna, da pošaljem u Vladu RH možda bi me i promili
Makar ima nekih stvari koje stoje kao npr koje ambicije imaš ako bi radio u kiosku?!
Samo bi te ignorirali ......

Nitko ne želi iskrenog radnika.
Iskrenost je nešto nenormalno i neprofesionalno, i nitko se ne osjeća dobro u društvu iskrene osobe.

Od prvog dana učeni smo da budemo licemjeri.
Da kažemo dobar dan kad to i ne mislimo.
Da kažemo hvala iako nam se ne sviđa poklon.
Da kažemo oprosti dječaku s kim se potučemo iako to ne mislimo.

Zašto bi netko onda htio iskrenu osobu na radnom mjestu?

Jedino gdje treba biti iskren je prema sebi, a prema drugima je sve jedno kakav ćeš biti.
mrakus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 14:10   #20
Možeš probat, al ti neće proć, jer CV je možda iskren, al nije tvoj. Ovaj CV kola netom i fejsbukom već duže vrijeme, i naravno, poslodavac će te pročitat.
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.