Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 18:28   #61
imam ti ja sve moguce filmove, dokumentarce, i knjige od njega.. pa ti sprzim...
tao of jeet kune do je odlicna knjiga, a bruce lee - umijetnik zivota je meni daleko na prvom mijestu...
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:17   #62
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
imam ti ja sve moguce filmove, dokumentarce, i knjige od njega.. pa ti sprzim...
tao of jeet kune do je odlicna knjiga, a bruce lee - umijetnik zivota je meni daleko na prvom mijestu...
Sprži sve pa Imaš PM.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 15:43   #63
ma lol o kojim vi stvarima raspravljate. Jel bi bruce lee razbio ovoga, jel bi bruce lee razbio onoga. Neznamo i nikad necemo znati, zato bez bubanja gluposti. :P
ajde svi nazad na treniranje! dosta rasprave
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 15:44   #64
e i btw ne postoji najjaci borac na svijetu, niti ce ikada postojati, sve dok postoji pistolj. nazalost ofc
ovi borci koji treniraju tako tesko, a treniraju da budu najbolji po meni nema smisla. ako samo za to treniraju, jer biti ce mozda u ringu najbolji, ali u zivotu nikada nece. Iz razloga u gore navedenog. Ako treniraju da bi razvili svoje tijelo, svoj um, i osjecali se bolje itd...onda je ok. Ali ako je samo za no.1 mjesto onda je glupost.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 16:39   #65
uvijek postoji netko bolji.. to je cak i jednom prilikom muhammad ali rekao iako je on uvijek tvrdio da je najveci
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:51   #66
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
e i btw ne postoji najjaci borac na svijetu, niti ce ikada postojati, sve dok postoji pistolj. nazalost ofc
ovi borci koji treniraju tako tesko, a treniraju da budu najbolji po meni nema smisla. ako samo za to treniraju, jer biti ce mozda u ringu najbolji, ali u zivotu nikada nece. Iz razloga u gore navedenog. Ako treniraju da bi razvili svoje tijelo, svoj um, i osjecali se bolje itd...onda je ok. Ali ako je samo za no.1 mjesto onda je glupost.
istina, uvijek postoji netko bolji i jaci i to ne zbog pistolja ( ), nego... npr. moj jedan frend koji se jako dugo bavi jednim borilackim sportom samo je jedanput uspio biti prvak. kaze da je to zato sto jednog drugog frajera nije bilo na natjecanju. moj frend moze bez problema pobjedit ljude od kojih ovaj frajer gubi. al tog frajera nikako. i to ga je ubijalo, s ovim se morao tuc u prvom krugu, izgubio, taj frajer bude 30+, a moj frend je prosle godine pobjedio frajera od kojeg je ovaj izgubio.


ja ovu temu nisam dozivio kao pitanje dali je BL najjaci, nego,
1. neki ljudi su tvrdili da je on samo glumac (da se ne zna tuc u rl-u). sto je potpuna ne informiranost.
2. smatram da nije bilo njega, koji je prenio neke tehnike iz kine, niti jedan borilacki sistem/sport nebi izgledao kako danas izgleda, i mislim da mu se treba odati pocast kao borilackom geniju.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 01:46   #67
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
1. neki ljudi su tvrdili da je on samo glumac (da se ne zna tuc u rl-u). sto je potpuna ne informiranost.
2. smatram da nije bilo njega, koji je prenio neke tehnike iz kine, niti jedan borilacki sistem/sport nebi izgledao kako danas izgleda, i mislim da mu se treba odati pocast kao borilackom geniju.
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 12:44   #68
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
2. smatram da nije bilo njega, koji je prenio neke tehnike iz kine, niti jedan borilacki sistem/sport nebi izgledao kako danas izgleda

Ne znam bas. Gotovo sve vjestine i sportovi su imali svoje definirane principe i tehnike, te su se najprirodnije razvijali i napredovali (ili nazadovali u nekim poljima) kroz godine treninga, nov stil zivota, kontakt s ostalim vjestinama...

Mozda je predstavljao svojevrsnu ikonu "sistema" jer je eksperimentirao i kombinirao sve do cega je mogao doc..vjerojatno je svojim filmovima potaknuo mnoge da i sami probaju nesto slicno (koji klinac nije htio bit lud ko on??).
No i tu ima tko se prije njega sjetio tih stvari... Englezi, Ameri, Rusi i Izraelci za potrebe svojih vojski (neki vec od prvog i drugog svj.rata). Paralelno u Brazilu imamo vale tudo natjecanja, zacetak (modernog) mma...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:30   #69
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ne znam bas. Gotovo sve vjestine i sportovi su imali svoje definirane principe i tehnike, te su se najprirodnije razvijali i napredovali (ili nazadovali u nekim poljima) kroz godine treninga, nov stil zivota, kontakt s ostalim vjestinama...

Mozda je predstavljao svojevrsnu ikonu "sistema" jer je eksperimentirao i kombinirao sve do cega je mogao doc..vjerojatno je svojim filmovima potaknuo mnoge da i sami probaju nesto slicno (koji klinac nije htio bit lud ko on??).
No i tu ima tko se prije njega sjetio tih stvari... Englezi, Ameri, Rusi i Izraelci za potrebe svojih vojski (neki vec od prvog i drugog svj.rata). Paralelno u Brazilu imamo vale tudo natjecanja, zacetak (modernog) mma...
ne bih se slozio. svi borilacki sistemi se neprestano razvijaju i medusobno utjecu jedni na druge. istina tto si pravo rekao. ali jednostavno utjecaja kineskih borilackih vjestina nie bilo u nasem svijetu jer su prije njega (BL-a) bile izolirane. u kini su borilacke sisteme razvijali svecenici koji su veliku vaznost davali savrsenosti tehnike i samoj filozofiji borbe. jedan covijek bi citav svoj zivot proveo razmisljajuci dali neka tehnika "pali" (i samo o toj jednoj tehnici je citav zivot razmisljao). niti on nije dosao do savrsenog odgovora nego vjerojatno ucenik njegovg ucenika je dosao do savrsene pozicije ruke i tijela.
sad, ne kazem ja su SVI preuzeli SVE tehnike iz kung fu-a, ali samu filozofiju borbe su svi sistemi usvojili u vecoj ili manjoj mjeri.( ili se nisu slozili s njom pa napravili potpuno suprotno, ali i to je onda utjecaj kineske filozofije borbe. )
isto tako su i nase (zapadnjacke) tehnike imale utjecaj na njihove. jedna od teorija kako je nastao wing tsun je da je nastao kao odgovor na bare-knuckle boxing (europski, odnosno engleski boks). a ima tu istine...
navodno su englezi mlatili kung fu ekipu ko male majmune , ne bih htio ulazit u diskusiju dali je to istina jer me jednostavno ne zanima...

btw. nikako da procitam knjigu sun tzu.... jel je uopce ima na hrvatskom?

Zadnje uređivanje Wolverine1112 : 15.12.2007. at 21:24.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 22:34   #70
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post

btw. nikako da procitam knjigu sun tzu.... jel je uopce ima na hrvatskom?

...sun tzu je ime autora, točnije "učitelj sun"...knjiga se zove: "umijeće ratovanja"...kao šo je kungfu-tzu "vješti učitelj", znači tzu je učitelj...hehehe...davorike dajke...
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 00:02   #71
Quote:
sun tzu kaže: Pogledaj post
...sun tzu je ime autora, točnije "učitelj sun"...knjiga se zove: "umijeće ratovanja"...kao šo je kungfu-tzu "vješti učitelj", znači tzu je učitelj...hehehe...davorike dajke...
znam, znam, imas pravo....


nego, ne bih htio cjepidlacit, ali rijec kung fu tzu....u principu nema neki smislen prijevod. kung znaci doslovno: onaj koji je u necemu dobar ; a fu, su ruke i noge.
znaci, onaj koji si je dobar s rukama i nogama
znacilo bi u slobodnijem prijevodu da um savrseno kontrolira sto ruke i noge rade...
chi kung znaci onaj koji je dobro barata s energijom...
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:09   #72
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
imam ti ja sve moguce filmove, dokumentarce, i knjige od njega.. pa ti sprzim...
tao of jeet kune do je odlicna knjiga, a bruce lee - umijetnik zivota je meni daleko na prvom mijestu...
Ako ne želiš spržiti onda se nisi trebao nuditi.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:04   #73
trenutno sam u Puli, a sve sto imam od BL-a mi je na pcu u Zagrebu... kad se vratim spraznika cu ti sprzit drage volje.. chill out man
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:17   #74
Nakon Božića vam mogu spržiti sljedeće stvari:
filmovi: Big Boss, Fist of Fury, Way of the Dragon, Enter the Dragon i Game of Death;
dokumentarac o Bruce Leeju, ne znam točno koji. više je posvećen JKD-u nego Bruceu;
knjige: Tao of JDK, Bruce Lee's fighting method i još par manjih dokumenata

Nekako mi je glupo ovdje pisati što mi Bruce Lee znači, kakvo je njegovo naslijeđe i utjecaj na svijet zato jer neki ga neki žele samo popljuvati, a s takvim se ljudima ne može razgovarati. Peace out.

edit: P.S. Zaboravio sam na to da imam onaj njegov famozni Lost interview, stotinjak slika i još neke sitne filmiće.
axiom666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:13   #75
Bruce Lee je legenda. Bruce je bio jedan izuzetan covjek,borac i tek na kraju glumac. Ono sta je on napravio bilo koji borac,glumac moze samo sanjati.
Dali bi Bruce namlatio bilo koga danas bla bla je stvarno beskorisno raspravljat ali znam jedno da nema niti je bilo ludeg covjeka od Bruce Leea. On je bio spreman umrijeti u borbi. Tko je to danas spreman? Takoder je bio iznimno inteligentan i veliki filozof. Pogledajte njegov lost interview garantiram da cete se najezit. Toliko je bila jaka njegova pojava. Vjerujem da nitko nebi ostao ravnodusan pred njim.
Ja mislim da je Bruce bio i ostao najubojitiji covjek na svijetu u pravoj borbi. Covjek je nakon istrcanih 5 milja isao ravno na sobni bicikl max brzina!
Cak je izumio napravu ustvari slusalice koje su na jednom kraju davale zvuk buke a na drugom umirujuci zvuk. Sve sa ciljem da u trenutku borbe bude max opusten! I sad ga ti blati...

Ljudi kad napravite 0,1 % od onoga sta je on napravio javite se do tada bilo bi vam bolje trosit energiju na trening
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:31   #76
Bruce Lee : Glumac po profesiji, neupitan je njegov doprinos popularizaciji borilačkih vještina i interesu javnosti za iste,prvenstveno putem filma. Spojio je svoje bavljenje vježbanja borilačkih vještina sa svojom glumačkom profesijom.
Mislim da je bio dobar glumac i zanimljiv i inteligentan praktičar BV. Toplo preporučujem knjige koje je napisao, Tao of JKD i četiri knjige Metoda borbe. Ima tu dosta zanimljivog i korisnog za one koji se bave BV. A ima i dosta toga napisanog šta može potaknuti nekog na razmišljanje o onom šta radi i načinu na koji razmišlja.
Bruce Lee je postao legenda, ali i mit. Upravo taj mit potiće ovoliku nekritičnost prema onom tko je on i šta je bio.

: Deca...deca...ne vjerujte u idole
wankan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:20   #77
Idole? Jeli ti znas ista od Bruce Lee-u? Da znas znao bi i to da bi ti i on isto tako rekao da ne vjerujes u idole nego u sebe. Takoder je rekao u vise navrata kako se on nesmatra zvjezdom nego ljudskim bicem. Nastranu idoliziranje to su zanimljive pouke koje mozemo dobiti proucavajuci njegov lik i djelo. Kakve pouke mozes dobit od danasnjih "boraca"??
Cak se usuduju reci ti danasnji borci i to im je kao neka mantra da ispadnu mudri da nevjezbamo borilacke vjestine da bi se tukli! To su gluposti i lazna skromnost. Ako hoces bit fit onda trci i dizi utege ali ako vjezbas borilacke vjestine onda ih vjezbas sa ciljem da budes spreman stati u obranu svog bica i nauditi drugom.

Da nije bilo Bruce Lee-a nebi bilo svetog grala i mt olimpusa. Jer Bruce je bio ono sta se mnogi neusuduju a to je bit svoj i biti najbolji. Zato ga mnogi mrze. Nepodnose da je netko ustao iznad prosjecnosti i trazio savrsenstvo....

Zadnje uređivanje ZENKAIpower : 03.02.2008. at 14:23.
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:07   #78
bruce lee je legenda. ani nebi volio reci mit.

+
Quote:
ZENKAIpower kaže: Pogledaj post
... stati u obranu svog bica i nauditi drogom.
smijesni typo
__________________
"Explorateur dans les régions supplémentaires de l'expérience. Démon à certains. Ange à d'autres." P.LeMarchand
Gogor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:32   #79
Quote:
ZENKAIpower kaže: Pogledaj post
Da nije bilo Bruce Lee-a nebi bilo svetog grala i mt olimpusa. Jer Bruce je bio ono sta se mnogi neusuduju a to je bit svoj i biti najbolji. Zato ga mnogi mrze. Nepodnose da je netko ustao iznad prosjecnosti i trazio savrsenstvo....
Bruce Lee i ekipa koja je svršavala na njega i njegove filmove su mi oduvijek bili smiješni i na njih sam gledao kao manje intiligentna bića.Nevjerojatno je da netko može stvarati mit o filmskom "borcu".Pa to su najgori trash filmovi koji postoje na svijetu.
Mislio sam da je Bruce Lee "nepobjedivi borac" samo za sirote Rome iz kartonskih naselja po Srbiji,ali vidim da i kod nas ima ekipe koji po načinu razmišljanja nisu odmakli od sirotana iz susjedne države.Pogledaj malo duhovite video klipove s tim Romima na you tube, u kojima možeš čuti izjave o BL a koje sliče na tvoje postove.
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:11   #80
kako mi je falila ova tema....
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.