Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 22:36   #3841
Opa, lee
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 00:21   #3842
predzadnji dan menge...svrsio u mene

cure stvarno nebi otvarala temu, al koga pitat u ovo doba?
desilo se pred dva sata, spavala sam s tipom i jbg svrsio je i mene, meni je menga pri kraju, malo sam u bedu, bojim se trudnoce, svasta se cuje i desava, tako da molim savjet dali ujutro odjurit u apoteku ili cekat pa vidit?
ako ovo nije pravo mjesto ili ak naslov ne pase... i da, nisam trenutno pri kompjuteru a preko telefona trazit... pa ako postoji slicna tema spajajte..
al sam ga zakomplicirala al malo sam sva u klincu
hvala
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2011., 10:46   #3843
Najvjerojatnije nisi trudna.

Naravno, uvijek postoji vrlo mala mogućnost, npr. ako imaš izrazito kratke cikluse, kao što se dogodilo mojoj šogorici, koja je ostala trudna nakon seksa krajem mjesečnice.

Ali, ako su ti ciklusi uredni i normalni, onda je sve u redu
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:13   #3844
Danas sam dobila mengu, doduše, očekivala sam je tek negdje 2.2., ali došla je!
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:00   #3845
Quote:
Kleine kaže: Pogledaj post
cure stvarno nebi otvarala temu, al koga pitat u ovo doba?
desilo se pred dva sata, spavala sam s tipom i jbg svrsio je i mene, meni je menga pri kraju, malo sam u bedu, bojim se trudnoce, svasta se cuje i desava, tako da molim savjet dali ujutro odjurit u apoteku ili cekat pa vidit?
ako ovo nije pravo mjesto ili ak naslov ne pase... i da, nisam trenutno pri kompjuteru a preko telefona trazit... pa ako postoji slicna tema spajajte..
al sam ga zakomplicirala al malo sam sva u klincu
hvala
Sve je moguće. I nikad se ne gleda zadnji dan menstruacije, jer je to individualno, bitan je prvi dan i duljina ciklusa. Jer netko smatra zadnjim danom 3 dan ako ima još iscjedak krvavi, netko 5 dan, netko 7...a teorijski, s obzirom na to da spermići u tebi mogu živjeti još, koliko ono, nešto kao tri dana, ako si ovulirala 10 dan, eto ti oplodnje. A ako imaš neredovite cikluse, na plodne i neplodne dane uopće se ne možeš oslanjati (ja sam pilule pred dosta godina prema preporuci ginića popila 6. dan ciklusa - nisam imala redovite, pa se nije moglo znati jel plodni ili neplodni).
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:08   #3846
Zdravo svima.
Predstavljam se imenom KrilatiStrah.
Bila sam na jednom od foruma i istravila sam se ako se to tako kaze..
Ljudi nisu normalni na koji nacin zbijaju sale..
Sta ako su ljudi mladi suvise za odnos pa naprave odnos pa imaju problem..a ne vidim nacina da ih strase.. to bi isto bilo kao da bi neko sad ovdje od roditelja strasio tudje dijete,a ne bi se postavio u situaciju da to moze biti i njegovo dijete,no nisam sad tu zbog toga.
Sad sam cisto uplasena hocu li biti tako docekana i ja..
ali sumnjam,nije na svakom forumu tako ruzno kao na onom...

Ovako stvari stoje..
Tu sam da cujem misljenje,savjet...bilo sta da se smirim..
Sinoc sam trebala imati odnos sa deckom,nakon sedam dugih mjeseci sto nismo bili zajedno,pomirili smo se i tako eto.. trebali smo imati odnos no,ja nisam htjela jos uvijek,i tako smo se zadovoljavali,on mene i ja njega i on je svrsio,u gace,jer tad nije jos bio stavio kondom.. nakon sto je svrsio u gace,stavio je kondom jedan.. i malo smo se mazili tako..i htio je da udje u mene no ja nisam dala.. i ono hajde hajde i hajde.. reko promijeni kondom taj i onda cemo se opet maziti,ali nisam htjela da udje u mene i nije ulazio,promijenio je taj kondom i klizio je ..ono,kako bih objasnila,nabadao se na vrh sami,ali nije ulazio u mene jer je mene strasno boljelo.. i kondom je pukao negdje po sredini i ja sam tio skontala i maknula sam ga od sebe.. i tad sam se stvarno zabrinula..bezobzira sto je svrsio u gace i sve i sto je promijenio kondom jednom,dva put.. toliko se sad brinem....
nikad nam se nista lose nije dogodilo.. stvarno ne bih zeljela da mi se dogodi sad nesto lose,posebno ne ovako bezazlenim putem.. cak ni odnos nismo imali pravi..

Molim vas,recite mi da nemam zasto da se brinem,svakako planiram napraviti test i ici ginekologu na razgovor..ali toliko ludim da cu poceti umisljati simptome..
taman mi je mjesecnica prosla..
ima sest dana kako je prosla.. i trebam ponovno drugu dobiti za nekih 17 dana.. i zaista ne mogu vise...
stalno razmisljam o tome...

Na svim forumima citam dovoljno je samo malo da zatrudnis.. dovoljno je ovo ..dovoljno je ono..
pa daj..
trudna sam onda skroz..
ne znam sta da cinim...
recite nesto pozitivno molim vas.

veliki pozdrav.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:56   #3847
Curke molim vas da ovdje pišete samo o testovima za trudnoću. Za sve nedoumice vezane uz moguću trudnoću postoji tema: Jesam li trudna?

Hvala!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:59   #3848
Krilatistrah neboj se, ovdje te neće nitko napadati niti ti moralizirati jer takve stvari na ovom podforumu kažnjavamo.

Obrisala sam ti postove na temi o testovima za trudnoću jer inače ovakve gore stvari što si pisala pišemo na ovoj temi, na onoj samo raspravljamo o testovima.

Edit: i po ovome što si napisala mislim da nema šanse da si trudna. Napravi test da se smiriš, al mislim da se nemaš razloga brinuti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:08   #3849
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Krilatistrah neboj se, ovdje te neće nitko napadati niti ti moralizirati jer takve stvari na ovom podforumu kažnjavamo.

Obrisala sam ti postove na temi o testovima za trudnoću jer inače ovakve gore stvari što si pisala pišemo na ovoj temi, na onoj samo raspravljamo o testovima.

Edit: i po ovome što si napisala mislim da nema šanse da si trudna. Napravi test da se smiriš, al mislim da se nemaš razloga brinuti.

Ti si predivna!
Da si mi blize ja bih te zagrlila i poljubila..znam da nemam nista od rijeci za sigurnost,ali bar ce me smiriti za veceras.
Hvala ti neizmjerno..
Ne mogu ti opisati koliko mi je lakse cuti ovo..

Pa da..znas kakav je grozan forum..
ja sam se iznenadila..momak se javio sav uplasen
da kaze za svoju djevojku da se boje da je trudna..oni su ga napali..bukvalno ismijavali..
govorili mu jest trudna je zeni je..
uzas.
ja sam se zgrozila..
i jos da ne spominjem kako sam se prijavila na taj forum i zatekla da si trudan i za najmanju sitnicu.

Hajd sto mi nije do smijeha,ali sam se morala ismijati.

I tako..
hvala ti puno.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:12   #3850
Quote:
krilatistrah kaže: Pogledaj post
Ti si predivna!
Da si mi blize ja bih te zagrlila i poljubila..znam da nemam nista od rijeci za sigurnost,ali bar ce me smiriti za veceras.
Hvala ti neizmjerno..
Ne mogu ti opisati koliko mi je lakse cuti ovo..

Pa da..znas kakav je grozan forum..
ja sam se iznenadila..momak se javio sav uplasen
da kaze za svoju djevojku da se boje da je trudna..oni su ga napali..bukvalno ismijavali..
govorili mu jest trudna je zeni je..
uzas.
ja sam se zgrozila..
i jos da ne spominjem kako sam se prijavila na taj forum i zatekla da si trudan i za najmanju sitnicu.

Hajd sto mi nije do smijeha,ali sam se morala ismijati.

I tako..
hvala ti puno.

jos nesto leellooo nisam navela da me najvise zabrinulo to sto se on samo obrisao tako gacama.. zabrinulo me da li je moglo bilo sta sperme ostati da udje u mene?
premda napominjem nakon sto je svrsio u gace,on se samo obrisao od te sperme,stavio je kondom jedan... i onda smo stavili poslije taj drugi koji je puknuo.. eto tako. )

oh boze..nasekirah se...
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:12   #3851
Ma nema na čemu.

A slušaj na forumima ti se skupljaju svakakve osobe, od divnih krasnih ljudi do bolesnika, nemoj se s time opterećivati.

Ja stvarno mislim da nemaš se razloga brinuti. Kao prvo nije svršio u tebe, kao drugo promjenio je kondom a svaki kondom ti je premazan i spermicidom.

Popiški test za svoju dušu al bit će ti negativan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:28   #3852
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma nema na čemu.

A slušaj na forumima ti se skupljaju svakakve osobe, od divnih krasnih ljudi do bolesnika, nemoj se s time opterećivati.

Ja stvarno mislim da nemaš se razloga brinuti. Kao prvo nije svršio u tebe, kao drugo promjenio je kondom a svaki kondom ti je premazan i spermicidom.

Popiški test za svoju dušu al bit će ti negativan.

Vidis,od tebe naucih i nesto novo.


Ne bi mi vjerovala kako sam cudna osoba po nekim stvarima...
Nisam znala to za kondome da sadrze.. znaci da se zaista ne trebam plasiti.. jos je dva promijenio otkako je svrsio bio.. i taj drugi nazalost pukne.. srce mi je stalo.. nikada se prije nije dogodilo..a ja sam uzas po tim stvarima.. ja bih da imam odnos i pazila bih se i sve..ali nikada ne bih zeljela da zatrudnim..jer meni abortus nije samo abortus.. to je nesto veliko u zivotu.. ako se to dozivi i prezivi onda si fkt hrabar covjek.. nista vise..

a trenutno sam fkt sama..
osim njega,ali ne mogu da ga opterecujem previse..znam ga kakav je...on je tu i sve..ali kad je on siguran onda je sto posto siguran..

ne znam,nije mi prvi test kojeg cu raditi,ali svaki put ga dozivim kao prvi
valjda strah..

nemam roditelje kojima bih mogla o ovim stvarima.. i to je najgora stvar..oni bi ti trebali biti jedini prijatelji,a to nisu... ili jesu,ali ne u ovom pogledu.

Ni ne sanjaju koje ja brige vodim..
eto ti ironije zivota.


Hvala ti najljepsa...vece si mi uljepsala.
to je sigurno.

krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:41   #3853
Većina kondoma sadrži spermicid. Ma i da nema toga, svejedno nema šanse da si ostala trudna.

Druga stvar da ti je dečko svršio u tebe i onda vam pukao kondom, ovako se stvarno ne moraš brinuti i možeš mirne duše spavati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:50   #3854
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Većina kondoma sadrži spermicid. Ma i da nema toga, svejedno nema šanse da si ostala trudna.

Druga stvar da ti je dečko svršio u tebe i onda vam pukao kondom, ovako se stvarno ne moraš brinuti i možeš mirne duše spavati.

Da. Vidim da si me bas dobro razumijela. Ma,vjeruj mi,poludjela sam veceras,citam i ne mogu sebi doci,na jednoj stranici pise dovoljno je samo malo,vjeruj da jest trudna..upola frke pise da moze biti trudna iako nije probijen himen.. ma u cudu sam se nasla..e reko ako je ta trudna sto joj nije probijen himen,onda sam ja sto posto trudna XD

i takve stvari.
uspanicila sam se..
zaboravila sam kako su nam tekli odnosi prije nekih sedam mjeseci dok smo jos bili zajedno..uopste se nisam brinula ovoliko..
ne znam,u meni je neprevazidjeni strah od toga...
ali uzivam u tome.. sta da ti kazem.
Svi podjednako uzivaju...


(:

mnogo ti hvala jos jednom...(:
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 11:29   #3855
Ja nemam dobro neko iskustvo s tim testovima...recimo meni je situacija bila drugačija-bila je planirana trudnoća i zbog rizičnog radnog mjesta mi je bilo u interesu čim prije znati jesam trudna.
Pa sam ujutro (28. dan ciklusa) otišla vaditi krv u lab i nestrpljiva kakva jesam sam napravila i test Intim plus. Tes je bio negativan ( a osjetljivost mu je 5 jedinica ), a popodne mi je došao nalaz iz krvi-Beta pozitivan i to 45!
Tak da ti testovi očito nisu pouzdani kak oni reklamiraju.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:13   #3856
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ja nemam dobro neko iskustvo s tim testovima...recimo meni je situacija bila drugačija-bila je planirana trudnoća i zbog rizičnog radnog mjesta mi je bilo u interesu čim prije znati jesam trudna.
Pa sam ujutro (28. dan ciklusa) otišla vaditi krv u lab i nestrpljiva kakva jesam sam napravila i test Intim plus. Tes je bio negativan ( a osjetljivost mu je 5 jedinica ), a popodne mi je došao nalaz iz krvi-Beta pozitivan i to 45!
Tak da ti testovi očito nisu pouzdani kak oni reklamiraju.
Otkud ti ovo?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:19   #3857
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Tak da ti testovi očito nisu pouzdani kak oni reklamiraju.
Ja sam dosad vjerovala da kad su negativni da su 100% negativni (takvo mi je dosadašnje iskustvo) ali sutra idem napraviti test još jednom. (Inače mi ciklusi nisu pravilni)
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:41   #3858
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Otkud ti ovo?
Mislim da je pisalo na testu
Sad sam našla upute od hCG1-step quick direct testa i na njemu pišesjetljivost 25 IU/l. Ako sam krivo napisala za Intim plus ispričavam se, ali sigurno je barem osjetljiv kao i ovaj jeftinjak gore naveden....znači 25..a on ostao negativan na mojih 45.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:36   #3859
Što bi moglo biti u pitanju? vanmatericna?

Pozdrav,
Ovako mjesecnica mi kasni 10tak dana. Otkud mi ova najpesimisticnija ideja? Pa ovako od pocetka.

Krajem prosinca sam imala odnos prilikom kojeg je pukao kondom, ali nisam panicarila. Tad mi se ucinilo da nisu bas bili plodni dani, al sad kad sam pocela panicarit ipak je to bilo tu negdje blizu plodnih dana
Vec par dana nakon odnosa sam pocela imati neke grceve i osjecaj kao da cu dobit svaki cas.
No evo kasni mi menga vec 10 dana od ceg posljednjih 5 imam uzasne bolove, totalno neobicne. Grcevi su non stop, plus sto sam se nekako napuhala i boli mi ked obucem npr traperice ili remen, bilo sto sto me najmanje steze oko struka.

Logicno, test na trudnocu sam radila. Prvi put kad sam mislila da je najranije da bi moglo reagirati, bio je negativan...a onda opet jucer i opet je negativan...

Jako me bolo dole, postala sam paranoicna, naletila sam negdje na temu o izvanmatericnoj sad mi je odjednom ta ideja u glavi.
Pogotovo jer vidim da uzrok mogu biti neke infekcije ili upale, a imala sam ih ranije.
Sto bi moglo biti u pitanju?
rozobijela is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.01.2011., 00:49   #3860
jesam li trudna?
zadnju menstruaciju sam dobila 2.1. dečko i ja smo imali odnose 13. i 14. 1. (možda i 15.1.-nisam sigurna), ali nismo koristili zaštitu. svaki put bi "izvadio" prije nego je svršio.
negdje tih dana sam uočila rozkastu mrlju na gaćicama kao od krvi. prije 4-5 dana sam često išla na wc->u to vrijeme me bolio trbuh, ali lijevo dolje (no samo kad bi rukom stisnula taj dio ili kad bi bila na wc-u pa bi stisnula, dok bi obavljala nuždu xD, ne znam kak bi drugačije to opisala), inače ne bi niš osjetila. boljelo me 3 dana, pa se bol maknula. grudi su mi veće i osjetljive-malo bole, kao i inače kad trebam dobit, isto tako i trbuh-malo je napuhnut, ali to je i inače prije menge. vidjela sam sluz na wc papiru prilikom brisanja, ali i to mi se znalo pojavljivat prije menstruacije.
e sad, menstruacija mi inače nije redovita. zadnja menstruacija mi je bila 2.1. (kao što sam i napisala), prije nje mi je uranila dan ili 2, a prije te je bila točna. no sve menstruacije prije su mi kasnije dan, dva tri... rekord je 10 dana.
kupit ću test u srijedu, do tad menstruaciji dajem rok. xD
MOLIM VAS ZA MIŠLJENJA! HVALA
Male is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.