Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2009., 23:32   #41
u pravu si... ni rennie mi nije pomogao... a skužila sam da mi pašu obični topli sendviči šunka sir i obična voda pa na tome i "preživljavam"... u pravu si i što se tiče kuhanja i hrane... ni blizu... dane provodim u sobi jer mi cijela kuhinja/dnevna smrde na hranu... ni provjetravanje ne pomaže...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 00:07   #42
Hvala vam cure na savjetima. Evo upravo grickam "rižin stiropor" ne bi li pomogao... Ali kako ja grickam, tako mi kiselina navire u usta ... Poslat ću muža sutra da mi kupi donat. Iako ne pijem gazirana pića uopće (jer mi se od njih oduvijek podriguje ), probat ću ga jer ne znam šta bih više. Sve ostalo sam probala, a tablete ne želim.
anitap314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 00:08   #43
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
u pravu si... ni rennie mi nije pomogao... a skužila sam da mi pašu obični topli sendviči šunka sir i obična voda pa na tome i "preživljavam"... u pravu si i što se tiče kuhanja i hrane... ni blizu... dane provodim u sobi jer mi cijela kuhinja/dnevna smrde na hranu... ni provjetravanje ne pomaže...
znam
Ja svaka dva-tri dana promijenim hranu koja mi pase--milksejkovi, pa su bili obicni sendvici (sir sunka ali sa salatom, paradajzom i krastavcom), pa vegetarijanski sushi--onda mi se to zgadi pa trazim nes novo.
Zadnja fora--mandarine. Kiselo mi pase. A mogu jesti i dosta drugog voca jer mi ne smrdi i ne pada tesko. Probaj ponesto narezano na sitne kockice (dinje, jabuke, sto imas), cisto da malo promijes ishranu.

koma ali prezivjet cemo, a prema dosta studija je mucnina povezana s boljim ishodom trudnoce (manje pobacaja i manje kromosomskih abnormalnosti) i moj dr kaze da on voli cuti da mu pacijentice imaju mucnine...

E da, iz mog iskustva, jako se je vazno odmarati. Ako se dobro naspavam manje mi je mucno, ako sam navecer umorna--koma.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 00:23   #44
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
slatko izbjegavam od trenutka kada sam potvrdila testom da sam trudna... probati ću ovaj rennie pa i gastal samo da pokušam malo to ublažiti da barem mogu nešto pojesti a da to ne ispovraćam...
Draga Prevarena, točno znam o čemu govoriš kad kažeš da otvaraš frižider začepljena nosa i bježiš iz kuhinje. Meni je moj dobri mužić preuzeo sve žive kućanske poslove vezane uz hranu jer ja jednostavno nisam u stanju. Od dokučivanja mlijeka iz frižidera, do punjenja i pražnjenja perilice za suđe (smrdi mi čak i perilica puna opranog suđa!!!).

Ali jedna stvar što sam skužila, da mi je puno više muka kad mi se želudac isprazni. Iz nekog razloga, meni se metabolizam ubrzao u trudnoći (a svi kažu da uspori...), pa sam nešto papala svaka dva sata. I prestalo bi mi bit muka kad bih malo napunila želudac.

Možda je tebi upravo suprotno nego što je meni bilo, ali proučavaj svoj organizam i radi ono što ti najviše paše.
anitap314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 01:07   #45
meni je mlijeko pomagalo kod žgaravice u trudnoći....
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 01:25   #46
Rennie...
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 11:41   #47
nisam znala da se smije rennie
jučer sam mislila da će mi se želudac spalit kolko je bila jaka žgarica...al znam od čega: kave, a poslije od šalše (paradajza). to sad izbjegavam, al zato jedva gledam. prebacit ću se na zeleni umjesto
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:30   #48
Quote:
anitap314 kaže: Pogledaj post
Draga Prevarena, točno znam o čemu govoriš kad kažeš da otvaraš frižider začepljena nosa i bježiš iz kuhinje. Meni je moj dobri mužić preuzeo sve žive kućanske poslove vezane uz hranu jer ja jednostavno nisam u stanju. Od dokučivanja mlijeka iz frižidera, do punjenja i pražnjenja perilice za suđe (smrdi mi čak i perilica puna opranog suđa!!!).

Ali jedna stvar što sam skužila, da mi je puno više muka kad mi se želudac isprazni. Iz nekog razloga, meni se metabolizam ubrzao u trudnoći (a svi kažu da uspori...), pa sam nešto papala svaka dva sata. I prestalo bi mi bit muka kad bih malo napunila želudac.

Možda je tebi upravo suprotno nego što je meni bilo, ali proučavaj svoj organizam i radi ono što ti najviše paše.
Dobro je da ti sve ovo smrdi. Za onu paru kad tek otvoriš perilicu čula sam da ne valja udisat inače, a pogotovo u trudnoći.

Meni sve smrdi, mislim ove kemikalije i deterdženti čak ne mogu ni zube oprati kako treba, ali hrana nije. Navečer imam žgaravicu koje se riješim uz pomoć slanih štapića.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:45   #49
jao evo da vas malo utješim (možda i vama bude ovako). naime, zadnjih par dana mi je ok! muka mi bude jedino kada mi je želudac prazan, ali mogu jesti skoro sve! nisam povraćala već 4-5 dana. i dalje mi sve smrdi ali zato dragi barata frižiderom kuhanje mi je i dalje problem, ali tu je spas mama koja mi je napravila puno papice i dala da smrznem pa sada samo vadim kada sam gladna )) držim fige da se i vama ovo dogodi
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:29   #50
žgaravica

drage trudnice imam pitanje za vas. da li imate ili ste imale problema sa žgaravicom? sta pomaze kod toga?pitam za sestru koja je trudna i ima stalno tu dosadnu žgaravicu.molim za savjat.hvala
sUmEr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:50   #51
meni pomazu bademi (gastale i slicno izbjegavam)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 01:43   #52
ja sam pila donat. ponekad je pomogao a kad nije, uzela bi Rennie, to slobodno mozes u trudnoci uzimat .
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 02:50   #53
šumeći Magnezij.
općenito jako koristan za trudnice, ublažava kontrakcije (nije za prenešene trudnoće, očito... ), i pozitivno utječe na neurološki razvoj djeteta.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:47   #54
Bademi ili mlijeko. nikakva kemija.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:52   #55
uf...ja muku mučim sa žgaravicom... svaki dan...
prvo sam promijenila prehranu...ništa začinjeno... kava i čokolada potiću žgaravicu, pa sam izbacila i to.
Pijem Donat preventivno...u jutro na tašte 2dcl i na večer prije spavanja 3dcl...
pomaže koliko toliko... jako mi pomažu žvakaće... čim osjetim žgaravicu, stavim jednu u usta...jednu noć sam spavala sa žvakaćom u ustima jer nisam mogla spavati koliko mi je grlo gorilo.
Bademi mi nisu pomogli, mlijeko je, mada sam baš jučer pročitala da je mlijeko zabluda, djeluje trenutno a nakon toga samo još povećava žgaravicu.
Pa više ne pijem mlijeko... nikakav gastal, nikakve tablete... a imam grozne žgaravice...
Od kada sam prešla na laganiju hranu ne osjetim žgaravicu
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:12   #56
Žvakače, Rennie
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:15   #57
Žgaravica u trudnoći

Mene žgaravica muči 0-24, non stop je prisutna samo se intenzitet povećava.

Javlja se na SVE, na voće na juhe (malo manjeg intenziteta), bilo šta slatko, čajevi, kako, onda umirem...

Probala sam bademe, i hladno mlijeko (ono mi pomogne nekad ali trenutno, za par minuta opet)...jučer sam popila u sat vremena litu milijeka, ozbiljno!!!!! Baš mi je pasalo, ali nakon toga opes je javila.

Najgore mi je po noći, žgaravica me probudi, imam osjećaj da ću se utopit u njoj (

I od gastala mi zna bit bolje ali bi ga trebala uzimat svaki dan po par komada pa bolje onda trpim nego to pijem.

Inače do trudnoće nisam znala šta je žgaravica...

ako imate kakav savjet
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:21   #58
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Mene žgaravica muči 0-24, non stop je prisutna samo se intenzitet povećava.

Javlja se na SVE, na voće na juhe (malo manjeg intenziteta), bilo šta slatko, čajevi, kako, onda umirem...

Probala sam bademe, i hladno mlijeko (ono mi pomogne nekad ali trenutno, za par minuta opet)...jučer sam popila u sat vremena litu milijeka, ozbiljno!!!!! Baš mi je pasalo, ali nakon toga opes je javila.

Najgore mi je po noći, žgaravica me probudi, imam osjećaj da ću se utopit u njoj (

I od gastala mi zna bit bolje ali bi ga trebala uzimat svaki dan po par komada pa bolje onda trpim nego to pijem.

Inače do trudnoće nisam znala šta je žgaravica...

ako imate kakav savjet
I mene doduše povremeno, ne 0-24 gnjavi žgaravica, bude mi lakše kad pojedem jabuku ili oblatnu, ne filovanu nego samo par komadića onog lista za oblatnu.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:29   #59
mene je u prve dvije trudnoće mučila samo ne kraju a sad od početka

cuclam rennie ponekad
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:36   #60
Meni je pomagao Donat Mg. Pored kreveta mi je stajala boca, pa bih svako malo gucnula
nicol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.