Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 00:56   #35741
Quote:
plava ruža kaže: Pogledaj post
Jutro svima .
Ono što pitam je dakle sljedeće: je li stvarno moguće da imam probleme s bolovima u leđima i mišićima samo zbog povišene masnoće i anksioznosti ?
Zbog povišene masnoće sigurno nemaš bolove u leđima, ali zbog anksioznosti imaš. Ja sam imala bolove u leđima između lopatica, i to godinama. Vježbala jogu i svašta radila da to saniram. I ostala sam u ČUDU kada su ti bolovi nestali nakon samo dva tjedna terapije antidepresivima. Već treću godinu žderem AD i leđa ne bole. Da, anksioznost ( čak i depresija!) ima veze s tjelesnim manifestacijama, pa tako i bolovima mišića, leđa, glavobolje, trbobolje....itd. Hebi ga.
Dvojba is offline  
Old 11.08.2010., 01:00   #35742
eee

evo danas prvi dan pocela pit portal nakon skoro godinu dana bilo mi je super pa sam prestala al od kad se to sa susjedom desilo sve se vratilo hahaah sad treba cekat misec dana da pocne djelovati eto borim se
bertaberta is offline  
Old 11.08.2010., 01:03   #35743
Quote:
panika kaže: Pogledaj post
Meni, izgleda, nema pomoći. Ne razumijem zašto ne mogu sebe uvjeriti da mi se neće ništa dogoditi kada me uhvate trenuci ankcioznosti (lupanje srca, nedostatak zraka, znojenje..) Ja uvijek odmah pomislim na najgore. Kad bih barem znao kako u tim trenucima stati na loptu, smiriti samoga sebe....:-(
Zato što je to van tvoje kontrole. Tjeskobe manjeg intenziteta moguće je nekako potisnuti, ublažiti tehnikama disanja, skretanjem pozornosti itd. Ali kad zgrabi jaka kučka od panike, onda ide malo teže.
Probaj se s njom zahebavati - reci joj, UDRI, možeš ti to još jače, ajde, oderi me do daske, što je, to je sve što možeš pizdo jedna. To sam ja radila, neki put pomoglo, a neki put ništa.
Moraš biti svjesna da nisi fizički bolesna, nego da su to živci i smrdana kemija u mozgu koja se manifestira tjelesnim senzacijama. Dakle, kad lupa srca nije infarkt, kad nemreš disat, nisu pluća, itd. Oslobađaju se stresni hormoni i zato srce lupa, piša ti se i kenja, mučnina, gušiš se....
To se sve riješava ispravno pogođenom farmakoterapijom ( antidepresivi, B vitamini + psihoterapija). Dakle, može se na kraj s time. Čemu se patiti, ima lijeka.
Dvojba is offline  
Old 11.08.2010., 01:05   #35744
Quote:
bertaberta kaže: Pogledaj post
evo danas prvi dan pocela pit portal nakon skoro godinu dana bilo mi je super pa sam prestala al od kad se to sa susjedom desilo sve se vratilo hahaah sad treba cekat misec dana da pocne djelovati eto borim se
Tako treba. Neka te ne uplaše nuspojave ( pospanost, zijevanje, mamurluk) jer to traje oko 3 tjedna i sasvim se povuće, a vrate se živost, koncentracija i volja za životom. Ožeži draga bez straha.
Dvojba is offline  
Old 11.08.2010., 01:07   #35745
Smile ee

hvala na podrsci
bertaberta is offline  
Old 11.08.2010., 01:17   #35746
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
relofajt ti češ znati dali Vaira poremećuje menstrualni ciklus?Ja naime još nisam dobila a trebala sam.Prije toga sam pila risset pa me prebacili odmah na Vairu sad pijem 2 prije spavanja.
Može dovesti do toga.
Dvojba is offline  
Old 11.08.2010., 01:18   #35747
Rejice moja, Zmijice i sve ostale cure, šaljem vam VELIKU PUSU
Dvojba is offline  
Old 11.08.2010., 05:28   #35748
Ehej, Dvojbo, nema te sto godina! Pozdrav s mora!
JayGee is offline  
Old 11.08.2010., 13:29   #35749
ee

di ste ekipa kako ide
bertaberta is offline  
Old 11.08.2010., 13:32   #35750
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Rejice moja, Zmijice i sve ostale cure, šaljem vam VELIKU PUSU
znaš kaj!!!!kad si se ušuljala, a da nam se nisi javila, kraljico tjeskobepa di si srećo

isprazni sandučić!!!!

Zadnje uređivanje ray of light : 11.08.2010. at 13:39.
ray of light is offline  
Old 11.08.2010., 14:17   #35751
pozzzz, svima!!!

Rejjj, pa di si srečo?
duxi is offline  
Old 12.08.2010., 00:00   #35752
Smile eeeeee

evo danas drugi dan da sam pocela pit portal danas sam dobro cak sam kupila i kartu i idem u petak na carl cox na rivi je party valjda cu se moc opustit i ove panike mi nece pokvarit izlazak i jos mi je muz na godisnjem tako da nisam ni sama a to mi je super jer nevolim bit sama bar dok portal ne ucini svoje ako ima ko iz splita javi se
bertaberta is offline  
Old 12.08.2010., 04:15   #35753
Quote:
duko99 kaže: Pogledaj post
pozzzz, svima!!!

Rejjj, pa di si srečo?
dukooooo!!!
ray of light is offline  
Old 12.08.2010., 06:47   #35754
ovo pitanje sam htio prije postaviti.....ja i supruga smo planirali imati djecu prije nego sam je ulovio jednom u virtualnom flertu a nedugo zatim se uvjerio da ih je bilo i prije još najmanje jedan....znam da izvan toga nije bilo ništa više ali se svejedno osjećam prevarenim kao da i jeste.....za sad od toga naravno da nema ništa jer ono što planiram napraviti u budućnosti je emotivno se udaljiti od nje a onda je šutnuti kako i zaslužuje....zanimalo me je kakav učinak ima to što sam sad na AD....postoji li ikakva mogućnost da to loše utječe na dijete.
orbit6468 is offline  
Old 12.08.2010., 08:15   #35755
Quote:
orbit6468 kaže: Pogledaj post
ovo pitanje sam htio prije postaviti.....ja i supruga smo planirali imati djecu prije nego sam je ulovio jednom u virtualnom flertu a nedugo zatim se uvjerio da ih je bilo i prije još najmanje jedan....znam da izvan toga nije bilo ništa više ali se svejedno osjećam prevarenim kao da i jeste.....za sad od toga naravno da nema ništa jer ono što planiram napraviti u budućnosti je emotivno se udaljiti od nje a onda je šutnuti kako i zaslužuje....zanimalo me je kakav učinak ima to što sam sad na AD....postoji li ikakva mogućnost da to loše utječe na dijete.
znam da se žene moraju skinuti s ad-a, ovo stvarno ne znam, pitaj psihića. možda da razmisliš prije vezano uz suprugu, ha? da razgovarate prije oštrih rezova...


nadam se da ćeš tu naći odgovor

Can antidepressants affect the quality of a man's sperm?
Dr Thomas Stuttaford

A reader has written about a recent report which said that some antidepressants may affect the quality of sperm. He asks if this is possible.

Any doubts that semen quality, and the ability of sperm to fertilise a human ovum, is not influenced by lifestyle, diet, medication and illicit drugs — or recreational ones such as tobacco — are misplaced.

No bloodstock breeder would fail to give his stallions the best environment with meticulous feed and medication. Although 50 per cent of cases of infertility are the result of the man’s second-class sperm which are present in inadequate numbers, of abnormal shape or swim too slowly without a sense of direction, doctors and patients tend to ignore the relevant factors that may have caused this.

Until recently an adequate sperm count, with no more than the usual number that were abnormal or milled around aimlessly instead of swimming off to the ovum, was about all that was asked of a seminal specimen.

If the sperm doesn’t measure up to normal standards, and infertility persists, it is important to discover why. It may be that the culprit is an undetected fever, an infection, even if it isn’t causing a temperature, chromosomal abnormalities in the sperm, or DNA that fragments. Doctors will also inquire about environmental factors. Are the testes kept too warm by being held close to the groin by tight trousers, is the man taking too many hot baths, is he eating a balanced diet with all the necessary nutrients, vitamins and trace elements, does he smoke cigarettes or take cannabis and other illicit drugs, or drink too much alcohol? Any of these factors affect the condition of sperm. So too may the heat from a laptop computer or even excessive use of a mobile phone.

The effect that medication may have on the condition of the sperm and its numbers is under-researched. Drugs may affect fertility, ease of conception, size of the baby at birth, stillbirth rate or foetal abnormality rate.

Advice about the necessary investigations into the effect of commonly prescribed medications and how they affect male fertility was produced at the Baylor College of Medicine, in Houston, four or five years ago. It is not only important to exclude any direct effect of the drug on the sperm and semen but also to investigate the man’s hormonal balance and the influence that the drug in question may have on libido and erectile and ejaculatory function. Fortunately research workers in Houston demonstrated that when it had been shown that a commonly prescribed medicinal drug could be responsible, and it was then withdrawn, any adverse effect is usually reversed.

Our correspondent asks about the possible effects of the commonly prescribed antidepressants known as 5HT reuptake inhibitors. Although this has not been reported before, it is accepted that many antipsychotic drugs produce changes in sperm production and have an effect on sexual response. Perhaps more worryingly some of the benzodiazepines seem to be capable of producing chromosomal abnormalities in sperm.

Few members of the public are aware that some of our most commonly used antibiotics have an influence on sperm counts. Eight years ago members of the fertility unit team from the Portland Hospital, London, did some research on the effect of the oft-prescribed tetracyclines, erythromycin, a sulphonamide, a commonly prescribed penicillin, and chloroquine, a drug used as an antimalarial agent.

Tetracyclines and erythromycin slowed the speed of sperm, chloroquine acted as a spur in small doses but held them back when present in a high concentration. Amoxycillin and the sulphonamide had no effect at the usually prescribed doses but when given in large quantities reduced sperm viability, as did the antibiotics that affected motility. In high doses sulphonamides also changed the structure of many of the sperm.

There is a long list of other drugs that at one time or another have been shown to affect sperm production, and many more are known to alter a man’s hormonal balance. These include anabolic steroids, nitrofurantoin, an antimicrobal drug, and a host more. The consolation is that not only does the seminal specimen usually return to normal after the drug has been withdrawn, but that men have such an abundance of sperm that fertility is in most cases unaffected.

http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle621589.ece
ray of light is offline  
Old 12.08.2010., 13:42   #35756
ee

vec sam vam prije pisala o mom strahu od infarkta pa eto danas me opet malo uvatilo susijed koji je to ima vratio se iz bolnice a zivi vrata do mene tako da je moj strah malo porasta ono sta ako meni to bude i jos mi govori kako mladi ljudi sve cesce od toga umiru skroz mi je poremetija moje lipo lito sad me strah i na more otic jojjjjjj kad ce me vise prestat gnjavit taj glupi strah od srca a drugoga se stvarno niceg ne bojim koliko toga a svi mi govore da je taj strah nerealan a ja nikako sebe da uvjerim u to sorry ako vam dosadujem s ovom vise temom ali moran je negdi izbacit
bertaberta is offline  
Old 12.08.2010., 13:45   #35757
Quote:
bertaberta kaže: Pogledaj post
vec sam vam prije pisala o mom strahu od infarkta pa eto danas me opet malo uvatilo susijed koji je to ima vratio se iz bolnice a zivi vrata do mene tako da je moj strah malo porasta ono sta ako meni to bude i jos mi govori kako mladi ljudi sve cesce od toga umiru skroz mi je poremetija moje lipo lito sad me strah i na more otic jojjjjjj kad ce me vise prestat gnjavit taj glupi strah od srca a drugoga se stvarno niceg ne bojim koliko toga a svi mi govore da je taj strah nerealan a ja nikako sebe da uvjerim u to sorry ako vam dosadujem s ovom vise temom ali moran je negdi izbacit
otkad te muče ti strahovi?
evo, malo preletila po tvojim postovima, vidim da si išla na pt. bilo bi jako dobro da nastaviš s njima da se riješiš ili barem prilično smanjiš strahove.
ray of light is offline  
Old 12.08.2010., 14:03   #35758
eee

ma muce me ima 6 godina od prvog napada panike koji sam dozivila i tako se ja borim sve ovo vrime da da nastavit cu sa portalom jer onda stvarno bude bolje al znas volila bi da taj strah stvarno vise nestane a ne ono budem na portalu godinu dvi bude super prestanem ga pit i onda samo mala stresna situacija ti sve vrati eto jel tebe strah srca
bertaberta is offline  
Old 12.08.2010., 14:45   #35759
Quote:
bertaberta kaže: Pogledaj post
ma muce me ima 6 godina od prvog napada panike koji sam dozivila i tako se ja borim sve ovo vrime da da nastavit cu sa portalom jer onda stvarno bude bolje al znas volila bi da taj strah stvarno vise nestane a ne ono budem na portalu godinu dvi bude super prestanem ga pit i onda samo mala stresna situacija ti sve vrati eto jel tebe strah srca
ne može to lijek ukloniti, samo psihoterapija
ray of light is offline  
Old 12.08.2010., 22:19   #35760
Wink

znam isla sam privatno i ova psihoterapeutica mi je bila odlicna al nazalost vise nisam u mogucnosti to placat pa cu otic u bolnicu cula sam da ima tamo a jel mi moze ko rec dali se to ide svaki tjedan isto ako nije privatno
bertaberta is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.