Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 08:54   #1
Arrow Tai Chi u Zagrebu - gdje?

zna li netko gdje se podučava tj. vježba Tai Chi, ili čak i Chi Kung u Zagrebu?

preferiram kvart maksimir ili medveščak, ali sve informacije su dobro došle, posebno ako se negdje vježba i na otvorenom ...

ako ima još negdje ovaj topic, javite, vidjela sam da se nekad davno o tome pisalo (2004.), ... ali treba mi svježa informacija - linkovi, klubovi itd.

Hvala¸

(može i pm)
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:15   #2
Nije ti stvar u kvartu, nego u učitelju.

Neznam jesi li već vidjela ali u Tkalči imaš Tai Chi klub, vježbaju Chen stil i po meni nije loš, ali već ćeš naučiti da ovdje oko svih stilova uvije ika kontroverzi...

Link:

http://taiji.yanta.net/index2.htm

Onda imaš i jedan od Damira Tenodija (neznam tko tam trenutno vodi treninge a niti kakvi su):

http://www.anan-do.com/images/eng_chentc.htm

Te ovi od Erle Montaique-a (meni se osobno ne sviđa njegov senzacionalistički pristup):

http://www.wudangshan.hr/owudang.htm

Posjeti sve, pogledaj, raspitaj se kod znalaca (...hm to si već učinila... )...i odaberi
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:22   #3
...Usput, ako Damir Tenodi vodi onda odi. On je meni barem...dobar...
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:22   #4
H V A L A ! ! !
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 01:27   #5
Quote:
cosmicmama158 kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se podučava tj. vježba Tai Chi, ili čak i Chi Kung u Zagrebu?
Najbolji tai chi u Zagrebu:

Taijiquan Centar Helis
Savica, Zinke Kunc 1
www.helistaichi.hr

trener Nikolas Maricic - Wolf
Master Instructor and International Taijiquan Champion, Jioazuo, China


..preporučam!

Zadnje uređivanje satter : 19.12.2008. at 10:04.
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 08:01   #6
jasminko miklec xxxxxxxx eto ti broj i to je to. u 4 mjesecu ti dolazi chen xiaowang on je inače glavni za chen stil, znam da ti to niš ne znači al bolje nemože. vježbao sam s njegovim sinom jedan na jedan 3 sata i.. a vi ostali koi pišete ta imena i takozvane šampione dajte se malo informirajte! neću srat po nikome al jebem mu mater, enerchi ne lupaj bez veze, dođem doma mamuran i vidim ovakve bisere, ma, neću ništa reć a ako nekom nije jasno nek pita..

Zadnje uređivanje satter : 19.12.2008. at 10:04.
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 10:03   #7
Može samo jedna molba:
Nemojte stavljati tuđe brojeve mobitela javno na forum.

Ako nekoga interesira pošaljite mu na PM.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:28   #8
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
neću srat po nikome al jebem mu mater, enerchi ne lupaj bez veze, dođem doma mamuran i vidim ovakve bisere, ma, neću ništa reć a ako nekom nije jasno nek pita..
Koji drznik!...psovanje, mamurluk...to uopće nije u skladu s borilačkim vještinama! I tko bi sada tebe ozbiljno shvaćao, daj molim te! Dođi kod Nikolasa pa ćeš vidjeti što je pravi Taijichuan!
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 19:38   #9
Quote:
enerchi kaže: Pogledaj post
Koji drznik!...psovanje, mamurluk...to uopće nije u skladu s borilačkim vještinama! I tko bi sada tebe ozbiljno shvaćao, daj molim te! Dođi kod Nikolasa pa ćeš vidjeti što je pravi Taijichuan!
nije nikolas nego nikola, čovijek si je sam promijenio ime moš mislit iz koih razloga. dečko, vježbam 7 godina i znam nikolu i vidim šta radi. i iz tog razloga neću ga tračat jer znam koje probleme ima. a šta ti znaš o borilačkim viještinama i skladu i alkoholu.. jesi li ti u svome životu ikad sreo taoističkog majstora ili bilo kakvog majstora, koliko ti godina imaš, je ti uopće znaš u čemu je fora? jel ti uopće znaš čemu tai ji služi ili misliš da je to loš balet koi nikola radi? molim te nemoj tu na forumu pričat sranja pa čoviječe to ljudi čitaju! te hipy fore s moralom, etikom, ljepim ponašanjem, logikom.. to su principi za ukrotit nižeg čovijeka u sebi a na to taoisti rigaju!! dečko ako te nešto zanima pitaj me, uputit ću te, samo nemoj istrčavat s biserima kažem ti to ljudi čitaju! ovo služi za informirat nekog a ne..
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 21:37   #10
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
nije nikolas nego nikola, čovijek si je sam promijenio ime moš mislit iz koih razloga. dečko, vježbam 7 godina i znam nikolu i vidim šta radi. i iz tog razloga neću ga tračat jer znam koje probleme ima. a šta ti znaš o borilačkim viještinama i skladu i alkoholu.. jesi li ti u svome životu ikad sreo taoističkog majstora ili bilo kakvog majstora, koliko ti godina imaš, je ti uopće znaš u čemu je fora? jel ti uopće znaš čemu tai ji služi ili misliš da je to loš balet koi nikola radi? molim te nemoj tu na forumu pričat sranja pa čoviječe to ljudi čitaju! te hipy fore s moralom, etikom, ljepim ponašanjem, logikom.. to su principi za ukrotit nižeg čovijeka u sebi a na to taoisti rigaju!! dečko ako te nešto zanima pitaj me, uputit ću te, samo nemoj istrčavat s biserima kažem ti to ljudi čitaju! ovo služi za informirat nekog a ne..
Nikola je pokazao svoju kvalitetu taijichuana prošle godine na svjetskom prvenstvu u Kini (osvojeno 1.mjesto), za razliku od nekih ovdje ljubomornih "pametnjakovića" koji samo znaju pljuvati po drugima, i sa takvima nemam što više diskutirati, i ako me nešto zanima o borilačkim vještinama prije ću pitati Nikolu koji ima malo više iskustva u tome od tebe!!!
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 21:56   #11
Quote:
enerchi kaže: Pogledaj post
Najbolji tai chi u Zagrebu:

Taijiquan Centar Helis
Savica, Zinke Kunc 1
www.helistaichi.hr

trener Nikolas Maricic - Wolf
Master Instructor and International Taijiquan Champion, Jioazuo, China


..preporučam!
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:17   #12
Quote:
enerchi kaže: Pogledaj post
Nikola je pokazao svoju kvalitetu taijichuana prošle godine na svjetskom prvenstvu u Kini (osvojeno 1.mjesto), za razliku od nekih ovdje ljubomornih "pametnjakovića" koji samo znaju pljuvati po drugima, i sa takvima nemam što više diskutirati, i ako me nešto zanima o borilačkim vještinama prije ću pitati Nikolu koji ima malo više iskustva u tome od tebe!!!


Molim te da se informiraš prije nego što napišeš takvo nešto. Nisi upućen dovoljno pa ti je oprošteno. Preporučam ti da se malo bolje raspitaš o tom natjecanju, iznenadit ćeš se. Slušaj migulia9, dečko ima puno više iskustva i zna o čemu priča........odi na par treninga kod jasminka, to te ne može ozlijedit. Možda prijmjetiš koju razliku, naučiš nešto novo što ti je zajamčeno i poboljšaš svoje iskustvo. Nitko nije ljubomoran pametnjaković ovo je rasprava, stoga molim bez nepotrebnih provokacija i bez svađe.....mind, body relaxed
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:21   #13
Quote:
Aries Firewind kaže: Pogledaj post
...Usput, ako Damir Tenodi vodi onda odi. On je meni barem...dobar...
mislim da je on u Australiji, znači netko drugi to vodi, ako se ta stranica uopće odnosi na Hrvatsku, mislim da ne
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:27   #14
Najbolji savjet ti je da odeš na različita mjesta i onda se sama odlučiš. Preporučam jasminka, od njega ćeš jako mnogo naučit, poseban majstor s ogromnim znanjem i iskustvom.....
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:01   #15
Quote:
Chen Fa-ke kaže: Pogledaj post
Slušaj migulia9, dečko ima puno više iskustva i zna o čemu priča...
Nikola se 23 godine bavi borilačkim vještinama, a migulia9 tek 7, haloooo!
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:17   #16
Quote:
enerchi kaže: Pogledaj post
Nikola se 23 godine bavi borilačkim vještinama, a migulia9 tek 7, haloooo!
Mislio sam u odnosu na tebe.
Bez dobrog majstora i s pogrešnim pristupom i načinom vježbanja niti 100 godina te neće dovesti do napretka.
Ako vježbam recimo npr 30 godina, a ne držim se osnovnih principa i nekih temeljnih stvari manje ću napredovat od nekog drugog koji 5 godina vježba s kvalitetnim majstorom.
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:19   #17
Slažeš li se sa mnom?
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:21   #18
Koliko dugo se baviš time? Kakav vam je trening? Opiši malo ako imaš volje, stvarno me zanima
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 11:28   #19
ajde molim te odgovori na moja pitanja ako nije problem. kaj radite u Helisu?
__________________
Dantian power makes muscular force useless on me
Chen Fa-ke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:56   #20
Quote:
Chen Fa-ke kaže: Pogledaj post
ajde molim te odgovori na moja pitanja ako nije problem. kaj radite u Helisu?
Svašta se radi, tradicionalni i moderni (natjecateljski) wushu (changquan, taijiquan, sanshou..), qigong...
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.