Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 19:32   #7141
netko je spomenuo neutroroberts, gdje nam je ona nestala? sjecam se da je obecala opisati iskustvo s prijevoda za CAST, a vec joj tjednima nema ni traga ni glasa...
viskoza is offline  
Old 15.01.2013., 19:41   #7142
Ni polarbearu...
amarkulin is offline  
Old 15.01.2013., 20:27   #7143
Quote:
whiterabbit kaže: Pogledaj post
Ukoliko sam dobro procesljala ovaj forum onda Neutroroberts, Telica i Analkin imaju AC isti dan kao ja.. 05.02.
Koliko sam ja uspjela polovit, 5.2. su ti neutroroberts1, siscanka i Anna Luiza, prva opcija 2, druge dvije opcija 1, ali ne znam koji jezici.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 15.01.2013., 20:31   #7144
Quote:
Murkes kaže: Pogledaj post
Za engleski Bujasa i neki jednojezični (Oxford ili Longman - prvi mi je bolji ali se bojim da se putem ne raspadne, jadan izgleda kao da je preživio dva svjetska i još pokoji manji rat ), za njemački Duden i Kljajićku. Ta četiri sigurno. A onda ću malo prerovati po polici i možda pokupiti još koji stručni, business, itd.
Ja ću isto nešto u tom stilu, samo njemački dvojezični Uroić-Hurm, plus hrvatski jednojezični. Mislim da je dobro imat nekakvo zaleđe za one sekunde kad ti stane mozak...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 16.01.2013., 11:59   #7145
Thumbs up

Quote:
LulOz kaže: Pogledaj post
Evo i još jedne potpuno nepotrebne i destruktivne rasprave na ovom forumu. Ne razumijem one koji amarkulina napadaju i kritiziraju zbog te njegove ideje o radionicama za AC...
Zato, čestitke amarkulinu na poduzetništvu (i cijelom njegovom doprinosu na forumu, ne vidim baš puno onih koji ga kritiziraju da rade isto što i on radi na forumu, niti se baš žale što je tako ljubazan da sastavlja rang liste i prognozira pragove prolaznosti), a na onima koji se odluče za njegovu radionicu je da procijene je li on dovoljno kvalificiran i jesu li spremni za to platiti.

. :-)
Slazem se u potpunosti s gornjim postom.
Svima je dozvoljeno da imaju i izraze svoje misljenje, ali zašto napadati nekoga tko ima ideju? On je očito shvatio i prihvatio da smo socijalizam zamijenili za kapitalizam i ponaša se u skladu s tim. Čovjek je inteligentan i poduzetan. I za to ga treba pohvaliti i učiti od njega, a ne kritizirati. Ljudi kojima se njegova ideja ne svidja ne trebaju u njoj sudjelovati. A misllim da bi mnogima dobro došlo dodatno 'obrazovanje' i vjezba. Ja, da sam prosla u drugi krug i zivim negdje blize mu, definitinvno bih se javila da se udruzimo. Ovako, zelim srecu njemu i svima koji su pozitivni i djeluju u skladu s timskim duhom, jer, vjerujte, bas takav attitude ce se cijeniti na intervjuima za institucije EU.
Hrabri, inteligentni i dobronamjerni - naprijed!
__________________
Dan bez smijeha ko cevap bez kajmaka. Moze proci, al' nije to to...
merri_t is offline  
Old 16.01.2013., 19:01   #7146
Netko je ranije bio linkao dokument koji je navodio plan organizacije epso testiranjima. Navodio je, npr, kada se očekuje ac, kada rezervna lista, za prevoditelje, administratore... Može li netko ponovno postaviti link? Koliko vidim, plan je, za admine, zasada, rezultati do kraja mjeseca, case study kroz 3. mjesec, a za dalje? Ispravite me ako griješim.
Rainalcar is online now  
Old 16.01.2013., 19:07   #7147
@Rainalcar: http://europa.eu/epso/doc/epso_planning_en.pdf
AC ne prije travnja...
amarkulin is offline  
Old 16.01.2013., 20:08   #7148
Hvala
Rainalcar is online now  
Old 16.01.2013., 20:33   #7149
Sretno ekipi koja sutra otvara sezonu prijevoda. I očekujemo izvještaj, of course.
Murkes is offline  
Old 16.01.2013., 20:43   #7150
Quote:
Murkes kaže: Pogledaj post
Sretno ekipi koja sutra otvara sezonu prijevoda. I očekujemo izvještaj, of course.
Eeee ko je prvi, nek siđe sa stropa i javi se
Ja sam u petak, frizura je zasad još postojana, bumo vidli sutra
telica is offline  
Old 16.01.2013., 21:22   #7151
A što mislite kad bi se mogla formirati rezervna lista (za administratore)? Negdje u ljeto? Kao prvo nadam se da ću biti u 310 koji idu dalje i onda u 40% koji idu na rezervnu listu... Ali ako se to rastegne, poludit ću
jer toliko mi se toga treba izrealizirati...
z_k is offline  
Old 17.01.2013., 19:01   #7152
nista od izvjestaja s danasnjeg testiranja... izgleda da su kandidati jos uvijek u stanju soka.
viskoza is offline  
Old 18.01.2013., 07:34   #7153
Na zahtjev cijenjene publike, dio rasprave je prebačen na temu o zadacima. Nije problem malo zastranjivanje, ali sad se nakupilo pedesetak komentara, pa su svi prebačeni. Hvala na razumijevanju i sretno.


P.S.: I čisto da ne zaboravim, ovo nije tema o pojedinim korisnicima i iako nije problem poneka takva raspravica, molim da se klonite takvih stvari.
drot13 is offline  
Old 18.01.2013., 09:53   #7154
Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
nista od izvjestaja s danasnjeg testiranja... izgleda da su kandidati jos uvijek u stanju soka.
Nadam se da će se uskoro odšokirati i smilovati nam se...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 18.01.2013., 09:57   #7155
Ja sam bio jucer na testiranju ENG+GER, nisam stigao napisati izvjestaj jer sam imao dodatnih obaveza. Samo da napomenem, ja nisam studirao jezike vec elektrotehniku i njemacki jezik mi je dosta slab, pravo je cudo sto sam prosao CBT.
Test na engleskom je bio o situaciji u Rusiji dok je Putin bio premijer, a Medvedev predsjednik, zapravo je cijeli tekst bio proziman pitanjima treba li EU vise promatrati razvoj situacije u Rusiji i njihov utjecaj na nove clanice EU koje su prije bile dio Sovjetskog saveza. Tekst je imao 40 redaka i mogu vam reci da mi je 100 minuta bilo taman, ostalo mi je samo par minuta za provjeru.

Test na njemackom je bio o presudi Saveznog ustavnog suda SR Njemacke vezanu uz Lisabonski sporazum i o tome kako EU nije jedan narod vec skupina naroda itd. Tekst je imao 37 redaka i katastrofa sam napisao, jedva sam uspio preko pola teksta prevest.
Trenutacno se ne mogu vise sjetiti, pitajte me jos nesto i probat cu odgovoriti najbolje sto znam.

Sretno svima!

Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
nista od izvjestaja s danasnjeg testiranja... izgleda da su kandidati jos uvijek u stanju soka.
Analkin is offline  
Old 18.01.2013., 10:02   #7156
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ni polarbearu...
Test (a) Verbal reasoning: 5/20 (pass mark: 10)
Test (b) Numerical reasoning: 4/10
Test (c) Abstract reasoning: 6/10
Total for tests (b) and (c): 10/20 (aggregate pass mark: 10)
Test (d) Situational Judgement Test: 33.5/40 (pass mark: 24)

Prošlo je tjedan dana od rezultata a ja nisam nimalo bistriji.
B-C-D je točno koliko sam očekivao. ABS je bio malo razočarenje.
A verb... Išao sam riješiti par testova po "mom" Arboreusu napamet i u svakom imao 30%. Na testu 25%...
Dakle da sam napamet riješavao bilo bi bolje.
Ovo mi je bilo najjače područje i neznam kaj da mislim.

Sretno svima u ACu!
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Old 18.01.2013., 10:08   #7157
Polar, mnogima od nas je bila drama kad smo vidjeli rezultate verbalnog. Šteta za ovaj natječaj, ali život ide dalje, a motiviranih pojedinaca će uvijek falit. Čekaj dok nam EU počne lupati sankcije za nerazvrstavanje otpada, za zagađenje okoliša, za nedjelotvorno sudstvo - odjednom će splasnuti interes za rad u EU službama.
amarkulin is offline  
Old 18.01.2013., 10:17   #7158
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Polar, mnogima od nas je bila drama kad smo vidjeli rezultate verbalnog. Šteta za ovaj natječaj, ali život ide dalje, a motiviranih pojedinaca će uvijek falit. Čekaj dok nam EU počne lupati sankcije za nerazvrstavanje otpada, za zagađenje okoliša, za nedjelotvorno sudstvo - odjednom će splasnuti interes za rad u EU službama.
ma ja to nisam doživio kao dramu.
drama bi mi bila da sam imao 13-14 bodova...
nije mi ni sada ništa jasno. nevjerujem da je epso zeznuo.
dakle na meni je.
al, ako sam ostale rezultate predvidio u mm odkud onda ova loša šala sa verbalima?
kao da sam eci-peci-pec gađao.
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Old 18.01.2013., 11:44   #7159
Ma verbali su bili van pameti.
FIRST is offline  
Old 18.01.2013., 11:51   #7160
Da nije i suntze u sličnom šoku, pa nas zato nije upoznao sa svojim rezultatima?
amarkulin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.