Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 19:27   #21
iskreno nisam je prepoznao,nisam bio siguran je li to ona ali sam odmah u glavi imao osječaj da je ovo swintonovska uloga :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:43   #22
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
oh da.(..)
jedno kratko - brzopotezno pitanje (možda spoiler)

od kuda Namgoongu ona zadnja šibica? pa zar nije klinjo uzeo kutiju sa šibicama? (...ili sam u metežu propustio štogod)
__________________
" »Tko je bila ona žena što je tako tiho, tako strastveno šaptala?« pitala se Stanka po stoti put. " Marija Jurić Zagorka - Grička Vještica
lutak_ na_koncu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:52   #23
(iskreno mislim da je ovaj imao 2 kutije sa šibicama.ili je kutiju kasnije vratio nakon gužve,tj onaj korejac nije ni primjetio da mu je mali ukrao kutiju)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:14   #24
Juče pogledao.

Film je apsolutno fantastičan. Ima nekako neobičnu atmosferu, uglove snimanja, kretanje, sve je nekako drugačije od onog na što smo navikli. Pun je bukvalno anotološki scena - primjer je otvaranje one kapije SPOILER kada vide likove sa sjekirama i noževima KRAJ SPOILERA. Koncept radnje i priče je uprkos strašnim ograničenjima (radnja se odvija u vagonima, kud ćeš gore od toga, totalna linearnost) jako uzbudljiv, iznenadujući. Neke stvari su me stvarno ostavile bez riječi. Film koji zaslužuje svaku pohvalu.

10/10
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 08:32   #25
Pogledao jucer, izrazito zadovoljan, film mi je totalno bizaran, ali je izvedba odlicna. Mozda mi kraj mrvu nije legao, al kaj sad - sve u svemu, odlican film, steta da ga nisam u kinu gledao.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:34   #26
Genijalan film. Atmosfera, režija, kamera, glumačka postava sve na visini.
Među najboljim filmovima prošle godine, svakako. 8.5/10
Dudley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:55   #27
filozofska civilizacijsko-drustvena metafora na visokoj razini. 8/10
vatroled is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:21   #28
pogledao ga neki dan
meni baš i nije dobar 3/10
Preach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:18   #29
odličan ovo se gleda više puta
cocky_bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:52   #30
i mene je razočarao, činjenica je da jako volim Joon-ho Bongove Memories i Hosta; Madeo malo manje (Insert/Break nisi jedini). Valjda je utjecaj na to imao taj američki stil ekranizacija stripova, mada nisam čitala dotični. Nadam se da će "Gwoemul drugi dio" biti puno bolji, a Snowpiercera mogu ocijeniti pozitivno samo kao drukčijeg i utoliko zabavnog ili zanimljivog od onog što se trenutno nudi.
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 08:09   #31
Drugačiji, a jel' npr. gluma glavnih i sporednih protagonista bila na mjestu?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 13:15   #32
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pogledao jucer, izrazito zadovoljan, film mi je totalno bizaran, ali je izvedba odlicna. Mozda mi kraj mrvu nije legao, al kaj sad - sve u svemu, odlican film, steta da ga nisam u kinu gledao.
Još ga stigneš vidjet u kinu budući da u naš cinestar stiže tek 1. svibnja .
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 19:42   #33
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Drugačiji, a jel' npr. gluma glavnih i sporednih protagonista bila na mjestu?
gluma nije nešto osobito problematična al svakako nije ni vrh. malo mi smeta što su likovi s kraja vlaka prepatetični, ozbiljni i pravični, dok je ekipa iz prednjeg dijela previše teatralna, dekadentna i crnohumorna. naravno da to ima donekle smisla kao što si opisao na stranici prije... ipak mislim da i jedni i drugi zaslužuju neku dozu perverzije i ludosti (a možda i pravičnosti), kao što to obično biva u stvarnom svijetu, i mislim da bi to razbilo monotoniju filma u smislu dobri i loši, dosadni i smiješni itd... ovako mi to izgleda više kao neki crtić za djecu.
bez obzira što sam razočarana (preboljela sam to dosta brzo), priča je svejedno dosta dobra, vizualno film je lijep, Kang-ho Song je simpatičan kao i uvijek i fora mi je što govori isključivo korejski... također svidjela mi se scena u školici, podsjetila me malkice na Brazil Terry Gilliama, a u stripovskom osim na Moebiusa pomalo i na Enki Bilala.
ipak jedva čekam Gwoemul 2.
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:52   #34
Likovi s kraja vlaka pravični? Jesi ti gledala film?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 23:16   #35
da, jesam nešto propustila? osim one patetične priče o kanibalizmu bla bla..
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 08:19   #36
Quote:
KalifornijaI kaže: Pogledaj post
gluma nije nešto osobito problematična al svakako nije ni vrh. malo mi smeta što su likovi s kraja vlaka prepatetični, ozbiljni i pravični,
Je, ima taj jedan pomalo bajkovit crnohumorni, tj. komičan element u duhu Gilliama koji može sjesti ili ne. Normalno, ukusi se razlikuju i ne sjedne dobro svima. Neki će taj čudan element možda pripisati tipičnosti novije korejske kinematografije, ali meni, istina, više proizlazi iz namjerne ili nenamjerne posvete Gilliamu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:29   #37
Quote:
KalifornijaI kaže: Pogledaj post
da, jesam nešto propustila?
Možda opasku o spoileru?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 22:56   #38
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Možda opasku o spoileru?
kakav spojler? uopće nisam gledala film
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 07:42   #39
Quote:
KalifornijaI kaže: Pogledaj post
i mene je razočarao...a Snowpiercera mogu ocijeniti pozitivno samo kao drukčijeg i utoliko zabavnog ili zanimljivog od onog što se trenutno nudi.
Quote:
KalifornijaI kaže: Pogledaj post
uopće nisam gledala film
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 10:24   #40
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
šala, neuspješna. sori na spojlanju
KalifornijaI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.