Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2014., 07:48   #41
većinu toga bitnog ste već rekli, i samo potvrđujem, radi se o prvoklasnom inovativno-provokativnom-kontrastnom-uvrnuto_duhovitom subtekstualnom egzemplaru sedme umjetnosti.

spoiler alert!!!
i ta svojevrsna "noina arka" ljudske apsurdnosti koja luduje na zeitgeist tračnicama nije mogla upečatljivije završiti,
s kadrom u kojem se u gro planu prikazuje mother nature/veliki bijeli medo,
(meni i inače jedna od opakijih životinja)

jer taj će nas dokosurit he he

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

mjuz
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:44   #42
Sve ste rekli, od mene 9/10.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 21:57   #43
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
veliki bijeli medo, (meni i inače jedna od opakijih životinja) jer taj će nas dokosurit he he
Nije medo tu da bi ih dokusurio već zato da se vidi kako je moguć život izvan vlaka.

Inače, zadovoljan sam filmom iako je osnovna priča pomalo neozbiljna. Glumci i uloge su daleko ispred scenarija, pa i režije iako ima izvanrednih scena. Ukupnom dojmu pomažu i posvete, posebno Terry Gilliamu. Osobno, kraj mi je prejednostavan, obrat s vlakovođom iz prvog vagona i kolovođom iz zadnjeg, pomalo očekivan.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:19   #44
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Nije medo tu da bi ih dokusurio već zato da se vidi kako je moguć život izvan vlaka.
mogli su ondak i pingvina prikazat.

po meni je to svojevrsni početak nove avanture.

i volim takve the end-ove
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:23   #45
pruga nije išla po južnom polu..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:40   #46
meni je medo skroz dobroćudno izgledao
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:49   #47
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
meni je medo skroz dobroćudno izgledao
Odlika profesionalnog predatora

Inače, meni skroz okej film. Ajde malo onaj kraj, s onim glavnim je zaštekao, al dobro, sveukupno dobar dojam.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:57   #48
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
meni je medo skroz dobroćudno izgledao
mda, u sljedećoj sceni ga već jašu njih dvoje.

btw. spoiler! meni je skriveni highpoint u filmu scena u kojem wilford kupuje curtisa s položajem.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 23:53   #49
Što ne volim te nedorečene krajeve... Nego, imao je u blizini i stol i mislim 3 stolice, sve s lijepim čvrstim nogama - kako je uopće došao na ideju da gurne ruku? Sigurno je i tip po ladicama (unutar, zapravo, glavne strojarnice) imao kojekakvih alata.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 01:08   #50
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Što ne volim te nedorečene krajeve... Nego, imao je u blizini i stol i mislim 3 stolice, sve s lijepim čvrstim nogama - kako je uopće došao na ideju da gurne ruku? Sigurno je i tip po ladicama (unutar, zapravo, glavne strojarnice) imao kojekakvih alata.
Aluzija na ono prije, kad nije mogao odsjeći svoju ruku da je ponudi za hranu. Sad ju je žrtvovao.


Enivej, nakon svih ovih silnih pozitivnih kritika ostao sam malo slabog dojma. Film mi funkcionira dok se ne razdvoje, a onda postane pomalo slikovnica bizarnosti, čak i gluposti (onaj tip koji nikako da umre) te sve na kraju začinjeno malo ofrljom i šupljom filozofijom o glorificiranju vlaka kao...čega točno? Života?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:02   #51
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Enivej, nakon svih ovih silnih pozitivnih kritika ostao sam malo slabog dojma. Film mi funkcionira dok se ne razdvoje, a onda postane pomalo slikovnica bizarnosti, čak i gluposti (onaj tip koji nikako da umre) te sve na kraju začinjeno malo
ofrljom i šupljom filozofijom o glorificiranju vlaka kao...čega točno? Života?
ah jednsotavno frajer je bio izdržljiv,psihopat..a vlak je prezentirao društo.(iskreno nisam očekivao uništenje i lavinu.očekivao sam ipak neko zaustavljanje na ravnici.ali ovako su morali izaći iz vlaka,nema mu spasa.)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:38   #52
Izdržljiv ili ne, otišlo je to u pretjerivanje. Ona Mason je bila sasvim dovoljna da je ljudi mrze, ovaj lik je nakaradno ubačen i s gomilom nepotrebnih stvari (koja je poanta onog 'dvoboja' između njih dvojice?). Sad kad razmišljam dodatno, taj vlak je i loše prikazan, jedan dio su izostavili - gdje bi se trebale nalaziti kabine, gdje ti ljudi (bogataši) spavaju uopće?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:44   #53
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Izdržljiv ili ne, otišlo je to u pretjerivanje. Ona Mason je bila sasvim dovoljna da je ljudi mrze, ovaj lik je nakaradno ubačen i s gomilom nepotrebnih stvari (koja je poanta onog 'dvoboja' između njih dvojice?).
ludilo.znaš da je wilford govorio o ludilo i taman se on pojavljivao.kako je za ruštvo neka potrebno stres i takve osobe poput njega.

Quote:
Sad kad razmišljam dodatno, taj vlak je i loše prikazan, jedan dio su izostavili - gdje bi se trebale nalaziti kabine, gdje ti ljudi (bogataši) spavaju uopće?
prikazani su njihovi kupei.sva ona zona prije diska na kraju..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:52   #54
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ludilo.znaš da je wilford govorio o ludilo i taman se on pojavljivao.kako je za ruštvo neka potrebno stres i takve osobe poput njega.
Wilford je govorio o onoj makljaži sjekirama, pročiščavanju društva, a ne o jednom pojedincu. No, već kad smo kod tog tipa, zašto ekipa kod stražnjeg dijela (SPOILER) -nema metaka u puškama, a onda ih imaju toliko da ih rasipaju na sve strane?

Quote:
prikazani su njihovi kupei.sva ona zona prije diska na kraju..
Kupei su 'poslovna' zona. Zubar, krojač, ne privatne kabine. Jedini ležajevi koji postoje su oni u stražnjoj sekciji dok su ostali vagoni uređeni po principu ''što bizarnije to bolje''. Sama ideja me podsjetila na roman 'Silos', hijerarhijsko uređenje od vrha prema dnu, no tu nedostaju detalji koji bi društvo s 'prednje' strane učinili vjerodostojnijim. Stražnja sekcija očito je inspirirana onim zatvoreničkim vagonima za vrijeme WWII i kao takva je puno uvjerljivija.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 11:16   #55
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Wilford je govorio o onoj makljaži sjekirama, pročiščavanju društva, a ne o jednom pojedincu. No, već kad smo kod tog tipa, zašto ekipa kod stražnjeg dijela (SPOILER) -nema metaka u puškama, a onda ih imaju toliko da ih rasipaju na sve strane?
zato što je sve to bilo dogovoreno kako bi ih ovi potamanili u sobi sa sjekirama.to je bio dogovor.šefovi nisu očekivali da će proči dalje.onda su morali improvizirat.

Quote:
Kupei su 'poslovna' zona. Zubar, krojač, ne privatne kabine. Jedini ležajevi koji postoje su oni u stražnjoj sekciji dok su ostali vagoni uređeni po principu ''što bizarnije to bolje''. Sama ideja me podsjetila na roman 'Silos', hijerarhijsko uređenje od vrha prema dnu, no tu nedostaju detalji koji bi društvo s 'prednje' strane učinili vjerodostojnijim. Stražnja sekcija očito je inspirirana onim zatvoreničkim vagonima za vrijeme WWII i kao takva je puno uvjerljivija.
nismo vidjeli sve kabine i vagone u vlaku več su oni tek tako prikazali neke,da steknemo osječaj.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:00   #56
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
s kadrom u kojem se u gro planu prikazuje mother nature/veliki bijeli medo,
(meni i inače jedna od opakijih životinja)

jer taj će nas dokosurit he he
Po meni nedorečen kraj. U prvi mah sam pomislio, prikazuju kako je život (medo) moguć i izvan vlaka, upoznajmo ponovno pravu prirodu i naučimo se živjeti u skladu s njom, bla, bla. S druge strane, sve je pod snijegom, hrane ni za lijek, a medvjed neće dopustiti da ga zajašu i odvesti u tajni svijet polarnih životinja, nego ako je gladan može ih napasti, ako nije, ostavit će ih da se snalaze i ode svojim putem. Tu se ponovno naglašava odnos okrutna priroda zbog koje se ljudi organiziraju u okrutne sustave kako bi joj parirali. Je li bolje živjeti pod opresijom i bizarnim pravilima koje većina ne razumije ili uopće stigne razumjeti, ali makar živjeti ili vrlo brzo umrijeti slobodan od takvog sustava.

Na kraju, pretpostavljam da je redatelj ostavio taj dio priče na osobno razmišljanje pa će svatko izvući pomalo drukčiji zaključak.

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Izdržljiv ili ne, otišlo je to u pretjerivanje. Ona Mason je bila sasvim dovoljna da je ljudi mrze, ovaj lik je nakaradno ubačen i s gomilom nepotrebnih stvari (koja je poanta onog 'dvoboja' između njih dvojice?). Sad kad razmišljam dodatno, taj vlak je i loše prikazan, jedan dio su izostavili - gdje bi se trebale nalaziti kabine, gdje ti ljudi (bogataši) spavaju uopće?
Meni je lik o.k., slično kao Bale u Harsh Timesu, oslikava rođenog psihopata kojeg s jedne strane društvo osuđuje, dok s druge ima svoju svrhu i ulogu u militarističkom okruženju. Neki su učitelji, neki suci, on je izvršitelj bez previše pitanja. Istina, malo su ga pretjerali s njegovom izdržljivošću, ali to je moglo biti karikiranje mita kako su psihopati osobe s gotovo nadljudskim sposobnostima, ili dobrog starog zlo nikad ne umire. U tom smislu dovoljno drukčiji kotačić od Mason, koja se više ponaša kao klasični aparatčik, tako da i on dobije mjesto u filmu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +

Zadnje uređivanje Stronger Free : 31.03.2014. at 12:06.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:03   #57
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Aluzija na ono prije, kad nije mogao odsjeći svoju ruku da je ponudi za hranu. Sad ju je žrtvovao.
hvala što si mi uštedio trud

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Enivej, nakon svih ovih silnih pozitivnih kritika ostao sam malo slabog dojma. Film mi funkcionira dok se ne razdvoje, a onda postane pomalo slikovnica bizarnosti, čak i gluposti (onaj tip koji nikako da umre) te sve na kraju začinjeno malo ofrljom i šupljom filozofijom o glorificiranju vlaka kao...čega točno? Života?
jureći vlak je izvanredna aluzija na srljanje civilizacije/čovječanstva u propast.
meni se to posebno svidjelo,
u jednom momentu vidiš turbulentan kadar jureće kompozicije izvana,
a već u drugom prividnu mirnoću u njezinoj unutrašnjosti.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:17   #58
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Wilford je govorio o onoj makljaži sjekirama, pročiščavanju društva, a ne o jednom pojedincu. No, već kad smo kod tog tipa, zašto ekipa kod stražnjeg dijela (SPOILER) -nema metaka u puškama, a onda ih imaju toliko da ih rasipaju na sve strane?
Zato što je Wilford orkestrirao revoluciju. Kako ti je to promaklo?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:25   #59
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Zato što je Wilford orkestrirao revoluciju. Kako ti je to promaklo?
Nije mi promaklo. Ali kakve to veze ima s mecima? Prvi dio 'revolucije' imaju slobodno, a onda ih idu poubijat kao pse? Malo traljav plan.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:29   #60
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nije mi promaklo. Ali kakve to veze ima s mecima? Prvi dio 'revolucije' imaju slobodno, a onda ih idu poubijat kao pse? Malo traljav plan.
znači dati im nade.nije to bio prvi put da je izorkestrirana pobuna.sad su trebali biti sređeni s sjekirama.ali eto sjetili su se vatre.a da ne govorim o spremnosti da se upali oružje u sebe kako bi se uvjerilo da nemaju municije(test za pravog vođu)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.