Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 20:45   #21
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Mislim da nije u tome štos, pošto se sa takvim prikazom riskirali dobar dio publike (rating). Ovako je imao R-rating, a vrlo lako je mogao dobiti i najveći mogući NC-17, što baš i nije neka gala za kupljenje love...
S obzirom da im je 99% publike izvan tog ratinga nisu imali sto izgubit.

Ali tema je King of Kings
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:32   #22
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
S obzirom da im je 99% publike izvan tog ratinga nisu imali sto izgubit.

Ali tema je King of Kings
Jeste tema, no ajdemo ih onda usporediti u odnosu na rizike. Zapravo je King of Kings ziheraški film i na njemu se nije imalo što izgubiti, radi se o klasičnom pravocrtnom holivudskom spektaklu, sa Isusom poput manekena, sve ukalupljeno u dijaloge veće od života, sa visokom dozom papetike ... King of Kings je šminkerski film, dobar film, ali ne baš posebno hrabar film, film koji podilazi točno ciljanoj publici i koji joj se ulaziju, daje joj ono što ona želi vidjeti...

U odnosu na njega, Pasija je itekako mogla računati na brojne prigovore, s jedne strane Židova, sa druge strane i samih kršćana, jer nije baš bilo jasno kako će kršćanska hemisfera reagirati na ultranasilnost filma. To je što sada ispalo kako je ispalo, lako biti general poslije bitke ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:37   #23
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Jeste tema, no ajdemo ih onda usporediti u odnosu na rizike. Zapravo je King of Kings ziheraški film i na njemu se nije imalo što izgubiti, radi se o klasičnom pravocrtnom holivudskom spektaklu, sa Isusom poput manekena, sve ukalupljeno u dijaloge veće od života, sa visokom dozom papetike ... King of Kings je šminkerski film, dobar film, ali ne baš posebno hrabar film, film koji podilazi točno ciljanoj publici i koji joj se ulaziju, daje joj ono što ona želi vidjeti...

U odnosu na njega, Pasija je itekako mogla računati na brojne prigovore, s jedne strane Židova, sa druge strane i samih kršćana, jer nije baš bilo jasno kako će kršćanska hemisfera reagirati na ultranasilnost filma. To je što sada ispalo kako je ispalo, lako biti general poslije bitke ...
Je, u potpunosti se slažem
Dalje je samo pitanje ukusa. Ja sam rekao da film nije dobar MENI, to ne znači da i je loš

King s obzirom na vrijeme kada je nastao nije niti mogao biti drugačiji.

Zadnje uređivanje Pablo : 21.04.2014. at 21:46.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:24   #24
Quote:
AleksRan kaže: Pogledaj post
Definitivno najbolji film o Isusu. Meni osobno i općenito najbolji film biblijske tematike. Pasiju se gleda zbog Monice Belluci a ne zbog Isusa.
Kralj nad kraljevima se gleda zbog Jeffrey Huntera, a ne zbog Isusa

sve skupa, sminkerska holivudska bajka i film koji kad se tako promatra nije los, ali je tipican produkt vremena kad je nastao, ziheraski i u kalupu...pokusala sam ga odgledati sad po 3. put u komadu, ali nije islo, predosadno i naivno, cak ni Jeffrey nije pomogao
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.