Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 19:14   #1
Krvna grupa - kako ju utvrditi?

treba mi hitno moja krvna grupa (ne znam ni zasto to vec ne znam) i nemam pojma gdje po to...koliko to traje?

edit-trazila sam ali nisam uspjela nista naci, ispricavam se ako nisam dovoljno trazila
__________________
potpis
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:40   #2
Izvadiš krv na transfuziji, ostaviš im uputnicu i krvnu grupu dobiješ ovisno o Odjelnoj politici i stupnju hitnoće....Ili isti dan, ili dan kasnije ili kad ti stigne na kućnu adresu za par dana...
Inače sam postupak definiranja krvne grupe u teškim hitnoćama sa urađenim interrreakcijama sa dozama...tehnički je izvediv vrlo brzo....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:03   #3
kako mislis transfuziji? ne kuzim...jel' se moze to i bez uputnice nekako dobiti?
__________________
potpis
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:30   #4
Quote:
madja kaže: Pogledaj post
kako mislis transfuziji? ne kuzim...jel' se moze to i bez uputnice nekako dobiti?
petrova 3 ako si iz zg.naj brže inaj pouzdanije
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:08   #5
nisam iz zg, nazalost..osijek
zna netko gdje se to u os moze brzo napraviti?
__________________
potpis
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:35   #6
Quote:
madja kaže: Pogledaj post
kako mislis transfuziji? ne kuzim...jel' se moze to i bez uputnice nekako dobiti?
Kako ti misliš da kako ja mislim?....Pa krvne grupe i sve vezano uz to se radi na transfuziološkim odjelima.
Ako si u Osijeku onda idu u transfuziju osječke bolnice pa se raspitaj....Mada je prilično glupo doći tamo i reći da hoćeš krvnu grupu a da te nitko uputio nije...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:45   #7
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Kako ti misliš da kako ja mislim?....Pa krvne grupe i sve vezano uz to se radi na transfuziološkim odjelima.
Ako si u Osijeku onda idu u transfuziju osječke bolnice pa se raspitaj....Mada je prilično glupo doći tamo i reći da hoćeš krvnu grupu a da te nitko uputio nije...
uputili su me ali samo usmeno...bila danas, ne treba nikakva uputnica, placa se 214 kn...hvala ti, pomogao si
__________________
potpis
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 20:37   #8
Quote:
madja kaže: Pogledaj post
uputili su me ali samo usmeno...bila danas, ne treba nikakva uputnica, placa se 214 kn...hvala ti, pomogao si
svasta.ja sam krvnu grupu saznala kad sam donirala krv u osjeckoj bolnici i naravno nisam nista platila
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:17   #9
Kako saznati svoju krvnu grupu?

E ovako, posto su one prepametne medicinske sestre u ordinaciji moje doktorice pogubile moj stari karton zajedno sa svim nalazima bolesti iz djetinjstva i sve ostale papire a bilo ih je cijela planina, pa sad vise nemam pojma ni koja sam krvna grupa.
Pitao sam doktoricu jos davno da me posalje vadit krv zbog drugih stvari koje mi ionako trebaju (dijabetes, masnoca, zeljezo,itd.) i da usput izvade krvnu grupu pa se izmotavala kao ovo ono da za to trebaju posebne neke pretrage bla bla...

Uglavnom nekad kad se islo na onaj lijecnicki pregled za polaganje vozackog, vadili su ti i krv i dobio bi jedan mali kartoncic u kojem lijepi pisu tvoji podaci i krvna grupa u slucaju da dozivis saobracajku i moras primit krv na licu mjesta, toga vise niceg naravno nema.

Dakle kako da najjednostavnije saznam svoju grupu, dobrovoljno darivanje je mozda jedna opcija ali ja bi htio nesto napismeno?!

Any ideas?

Pozdrav svima
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:21   #10
A čuj ako ti tvoja dr. opće prakse neće dati onda ćeš to morati platiti, samo tko zna koliko to košta

Za dr. opće prakse se raspitaj pod temom o Puli, tamo pišu tvoji sugrađani.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:24   #11
ma lako za platiti ali neznam uopce odakle krenuti, i sto tocno traziti i kod koga?

pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:25   #12
U privatnim laboratorijima ti vade krv i određuju krvnu grupu, npr. Breyer u ZG-u, za Pulu ne znam, probaj googlati
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:28   #13
OK thx.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:06   #14
Mozes i ic darovat krv, pa ces ju saznat to je besplatno, a dobijes i rucak
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:20   #15
za odrediti krvnu grupu moraš otići na zavod za transfuziju,uputnica i ne treba jer se plaća 220k,tako je kod nas u Splitu
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:07   #16
Karton ti nije izgubljen, već se nalazi u digitalnom obliku, pošto je HZZO uveo novi informatički sustav u primarnu zaštitu. Dakle, svi tvoji podaci se nalaze pretipkani i sejvani u virtualnom kartonu.
Da bi saznao krvnu grupu, traži uputnicu dr. opće prakse za tu pretragu, koja je BTW besplatna i pokriva je HZZO.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:50   #17
je izgubljen je jos prije 10 godina kad oni tamo u ordinaciji nisu ni znali sto je to kompjuter, i onda su mene slali da ga idem traziti i kopati po arhivi u domu zdravlja naravno nikad nigdje nista nadjeno i onda su napravili novi ali bez onih svih silnih starih nalaza koji su zauvijek prohujali s vihorom...

pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 13:49   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da bi saznao krvnu grupu, traži uputnicu dr. opće prakse za tu pretragu, koja je BTW besplatna i pokriva je HZZO.
Ja isto trebam saznati svoju krvnu grupu, a nisam sigurna da taj podatak postoji u mom kartonu odnosno sad po novom u kompjuteru. Zanima me kako je moguće obaviti besplatno tu pretragu kad su mi na Zavodu za transfuziju rekli da se plaća 184 kn? Da li ako imaš uputnicu možeš to bez plaćanja rješiti jer ja zbilja nisam u stanju da dajem krv , čitaj onesvijestila bi se.
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:54   #19
ja svoju doznala for free na smotri sveučilišta na štandu medicine... samo zaboravila koja je
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:54   #20
pa siguran sam da se moze traziti uputnica za odredjivanje krvne grupe. i da, to se ne radi kod "obicnih" krvnih pretraga, za to se mora ici na zavod. (ali koji? )
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.