Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 21:49   #5661
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma neka me tamo izvrijeđala da sam glupača zato što svoje mačke ne želim hraniti sa sirovim mesom već kupujem brikete i vrećice.

A živčana sam ko pas zadnjih dana jer su mi se razbolile sve tri mačke, ova jedna je jako loše, povraća već 2-3 dana, sad mi se počela tresti i teško disati. Nisam se danima naspavala zbog njih jer skroz nekoga na špricu ili hranim ili dajem čaja i onda mi krene tamo neka pametnjakovička srati o hrani sa kojom hranim mačke.

Sad sam trenutačno sretna ako bilo šta pojedu i ne iskenjaju odmah van ili ispovraćaju.

I ova maca mi jako loše izgleda, nadam se da mi neće uginuti i mislim da je sutra definitivno vodim kod veta.
ne nerviraj se zbog budala draga leki uvijek na tako nesto nailazimo ali se trebamo postediti dosta ti je tvoje bolesti ko ih sisa nek misle sta hoce. bas mi je zao da su ti se mace tako razbolile ali tebe ce dragi Bog nagraditi sto ih tako pazis i ugadjas im. ne daj da ti iko poljulja zivce cuvaj sebe
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:04   #5662
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo me, ako me jos trpite.
Pjetra, da li si ti bar Ok, kad smo mi sve nesto kilavi(ali ne damo se, to uvek kazem, i molimo Bogu da izguramo jos jedan dan).
Vidite, razmisljam o onome sto nam Pero pise, sa svojim savetima za prehranu, pa ovo, Ziza, generacijo, sto si odgovorila-potpuno se i ja slazem. Sada bez lekova ne bih prezivela, ali sam mnogo toga korigovala i sto se tice prehrane i sto se tice odnosa prema svemu.
A kad sam opisivala sebe (jos uvek ne znam sta mi bi), u stvari sam htela da vam priblizim sliku o tome kako sam nekad zivela, a verujem da smo tu neku slicnost nasle-energicnost, preduzimacki duh, mnogo toga umesto drugih (svojom voljom), kao da smo imali previse energije-ako je to moguce-pa je nesto kod nas kvrcnulo. Eh, da mi je bilo ova pamet koju sada imam-oko mnogo toga ne bih se nervirala, prepustila nesto i drugima, razdvojila bitno od nebitnog, zivela sporije, jela zdravo, ne bih pusila i osluskivala bih svoj organizam-za sebe nisam prosto imala vremena da se brinem.
E sad, naslednost...moja baka (po mami) je imala RA, ali u blagoj formi. Moja mama je dobila Hasimoto, RA i Takajasi pod stare dane (prvo RA) tek kad sam se ja razbolela, pre 15 god., dakle sa 60. Ja u 30-toj, prvo RA, a onda i SLE. Ali,ovo sto kazes, Ziza, ja jesam recimo imala vrlo ceste upale krajnika, gnojave angine svaki cas, injekcije i antibiotici razni-svako malo.
Mozda smo sve tri imale sklonost ka autoimunim bolestima, ali se, iz nekog razloga, kod mene najjace aktiviralo. Mislim da se , zbog cestih upala, moj imuni sistem stalno aktivirao i sve jace reagovao na izazivaca. A onda poludeo i poceo da radi na prazno, ovog puta napadajuci svoj sopstveni organizam i stvarajuci antitela na samog sebe (celiju, jedro i sta sve ne).

Zato, kao i vi svi, molim dragog Boga da se sve to u mojoj porodici zadrzi na meni i da deca mog brata i moja budu zdrava, sto i vama zelim, drago drustvance.

E, moja Leeloo, koliko sam se ja u skoli naslusla prenemaganja oko najobicnijih glavobolja i bezazlenih stvari-meni bilo glupo da svoje tegobe i pominjem, na kraju krajeva, jer sam i naucila da zivim sa njima, a i dosadno je o tome pricati. Srecom, moje drustvo nije tako, ne kukumavci se i ne prica o tome.A kad sam s njima, sto je nazalost mnogo redje nego ranije, necu valjda da gubim vreme na anamnezu, svoju ili tudju-tu smo da se zabavimo!
Sto to nekako ne stavis do znanja i svom drustvu, ili probas sa nekim drugim ko nije u tom fazonu?

Hajde sad, da ne bude opet roman, izvinjavajte, i nemojte da kazete da ste same

Pozdrav svima
pa draga generacijo cemu ova recenica ne znam sta mi bi, eto te kao ja uvijek u dubini prisutan neki osjecaj grize savjesti a nema potrebe apsolutno. svi smo mi tu da procitamo i dobro i lose i naprotiv ja volim citati tvoje postove a sigurna sam i ostali jer nam uvijek nekako das primjer na sebi a istovremeno i nas guras da se ne predajemo bar ja to tako uvijek osjecam. i ja sam cesto imala upale krajnika izvadila ih sa 15 godina a nakon tri godine primanja ekstencilina mislim da su se tako zvale one zastitne, da bi smirile upale i mogla ih izvaditi zato sam ja svoje lane podvrgnula tome odmah nakon godine dana cestih upala bukvalno cim bi prestao piti pencilin odmah dodje temp. 40 i drago mi je da sam ga toga rijesila nadam se na vrijeme jer ima oko 10 godina da je izvadio krajnike a to isto sam savjetovala i sekama. meni je lupus kulminirao u trudnoci jer nisam smjela piti nikakve lijekove osim paracitamola a opet z druge strane doktori kazu da to moze biti uzrok sto sam ranije rodila i sto je sin autista ali ne kajem se apsolutno nek je on meni ziv i zdrav sa tim tabletama sam spasila sebe jer bi umrla od temp. a Bog mi podario njega za svu tu moju borbu kao najljepsu nagradu i motiv mog zivljenja. svi mi imamo razloga za borbu i bolju buducnost. evo se i ja raspisala ali to je pro-po ovoga tvoga gore sto sam navela. pa zar mi nismo svi tu da se i izjadamo i razveselimo ostale. novi dan nova sreca uvijek tako razmisljam kad legnem i evo ide bogu hvala nabralo se tih dana podosta.


pusa i zagrljaj pun snage i tebi i ostalim kojima je potreban
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:07   #5663
A nema ti druge,moras kod veterinara kad su ti se sve mace razbolile,nemoj odugovlaciti.Ziza,nema veze,mislim da je to ionako stav svih nas,borac si i to je to.Iva,maloprije sam se malo pojadala,valjda smo u isto vrijeme pisale,a bit ce to dobro,mora.Islazem se sasvim s tvojim misljenjem da smo trebale neke stvari odmaknuti od sebe,ali treba proci vremena da pocnemo misliti i na sebe,a ne uvijek vise na sve druge.I u mojoj obitelji ima RA,lupusa,hipot.alergija,MS,a valjda onda i genetika cini svoje.Nemos uteci,rekli bi mi dalmatinci!
Pjetra is offline  
Old 15.09.2010., 22:11   #5664
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
ma,nema ni traga nalazima,a ni ja se ovih dana ne osjecam najbolje,zamaram se,lovim zrak,malo mi se uzlupa srce,a imam isto hipotireozu,pratim i tvoje pisanje na toj temi.Sutr cu pitati uputnicu za internistu,cisto da me malo pregleda,a nalazi kad dodju!A sta te to iznerviralo na temi ljubimaca?Ne daj se!
e moja pjetra ako ti je neka utjeha nisi sama sto se boris za zrak meni tako naidju periodi kad sam vise nocu na balkonu nego u krevetu. ma ne sekiraj se za nalaze da si ne pogorsas stanje a to ti je dobra ideja otici internisti. ja u terapiji imam redergin i korvitol pa mi to malo ublazi lupanje srca a ovdje se ne usudim od njih probati neki neprovjereni lijek vec tako kad mi je stanje losije zovem mog internistu u sarajevu, sreca pa mi je to mamin rodjak i mogu ga uvijek nazvati.

od srca ti zelim da ti nalazi dodju sto prije dobri da bar o tome ne razmisljas.
a ja jedva cekam sutra da mi kazu dal se stanje sta popravilo od primanja endoksana a previse sam napeta u zadnje vrijeme da bi mogla ocekivati dobro a o tome sam vec pisala. ma nek nam je dragi Bog u pomoci i neka nas On cuva sve.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:12   #5665
Ljudi moji meni je rekla imunologinja da je moguće da nekakav virus ili bakterija promjeni nekakvu strukturu u nekom organu npr. zglobu i da tijelo to više ne prepoznaje kao svoje i napada.

Ja nisam imala često angine niti gripe, možda bi jednom u 3-4 godine pokupila gripu. Ali prije nego što su me počele zezati ove moje boleštine (osim štitnjače, ona me zazala i ranije al ja to nisam skontala, sad tek kad vrtim film vidim da me štitnjača zezala 2-3 godine prije nego što mi se sve ovo izdogađalo) bio mi se nakačio streptokok i nisam ga se mogla riješiti nekih 5 mjeseci. Tako da nije isključeno da mi je to bio okidač.

A i tata mi je imao alergije, pa ko zna možda sam i tu imala nekakve predispozicije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.09.2010., 22:19   #5666
Iva ma ne vrijedi nikome ništa od njih spominjati. To ti je sve ekipa moje godište, eventualno godinu dana sariji i nemogu oni sebi u glavi zamisliti šta to znači kada sa dvadeset i kusur godina oboliš od ovako nečega. Njima su njihovi problemi najveći a ja stvarno nemam snage nekome dokazivati kako je meni. Ja samo sjedim postrance i slušam kako kukaju zbog gluposti i mislim si kad ih bude zderalo nešto malo jače, da stvarno neznam kako će se neki od njih nositi s time.

pjera ma izgleda da ću morati barem ovu što joj je najgore voditi vet, budem vidjela kako joj sutra bude bilo.

Zizo baš si me nasmijala sa ovim sa mužem. Ma ne nerviram se ja zbog glupih ljudi, njih je uvijek bilo i uvijek će ih biti. Pate me ove moje mace trenutno, jer vidim da se muče a nemožeš im pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.09.2010., 22:24   #5667
Quote:
život? kaže: Pogledaj post
Dobro jutro svima,

Ne znam od kuda da počnem, čitala sam malo vaše probleme i situacije u kojima ste se našli i kao prvo svima vam želim lijep, dug i sretan život.
Moja je majka umrla prošli ponedjeljak, nitko nezna kako i od čega i još uvijek čekamo rezultate jer prvi nalazi obdukcije nisu ništa pokazali....
Načula sam da se sumnja na sistemski lupus pa me zanimalo što je to, jeli nasljedno i jeli moguce imati djecu...
Tek sam se priključila pa ukoliko je gore navedeno već objašnjeno u ovih 140 stranica, upozorite me.

Puno hvala
draga zivot nesto se sjetih da sam ja citala o znacima lupusa pa otidji na stranu 30 ovog naseg foruma mozda ce ti biti nesto jasnije o lupusu kakva je bolest.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:27   #5668
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji meni je rekla imunologinja da je moguće da nekakav virus ili bakterija promjeni nekakvu strukturu u nekom organu npr. zglobu i da tijelo to više ne prepoznaje kao svoje i napada.

Ja nisam imala često angine niti gripe, možda bi jednom u 3-4 godine pokupila gripu. Ali prije nego što su me počele zezati ove moje boleštine (osim štitnjače, ona me zazala i ranije al ja to nisam skontala, sad tek kad vrtim film vidim da me štitnjača zezala 2-3 godine prije nego što mi se sve ovo izdogađalo) bio mi se nakačio streptokok i nisam ga se mogla riješiti nekih 5 mjeseci. Tako da nije isključeno da mi je to bio okidač.

A i tata mi je imao alergije, pa ko zna možda sam i tu imala nekakve predispozicije.
taj streptokok zna biti jako opasan jer su mm rekli cim dobije visoku temp. odmah mora poceti antibiotik a njemu je uvijek prisutan taj streptokok i jako cesto kasljuca i bole ga sake najvise a svako mjesec dana ide vaditi krv. ma sacuvaj nas boze novih bolescina ako se ne mozemo rijesiti vec stecenih.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:35   #5669
Meni su isto rekli da streptokok zna napraviti cirkus po tijelu i stafilokok isto. Ja znam da je jedna mamina kolegica sa posla dobila crveni vjetar (nešto vezano sa kožom što uzrokuje streptokok) i jako dugo je morala ići na injekcije penicilina jer joj nije prolazilo.

Ja sam se ovoga svoga riješila tako što mi je mama nakačila infuziju i kroz 2 tjedna mi davala kristalni penicilin. A streptokok mi se bio nasadio na cerviks, bubrege, grlo, kad sam vadila antitijela na njega bila su dosta visoka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.09.2010., 22:39   #5670
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Iva ma ne vrijedi nikome ništa od njih spominjati. To ti je sve ekipa moje godište, eventualno godinu dana sariji i nemogu oni sebi u glavi zamisliti šta to znači kada sa dvadeset i kusur godina oboliš od ovako nečega. Njima su njihovi problemi najveći a ja stvarno nemam snage nekome dokazivati kako je meni. Ja samo sjedim postrance i slušam kako kukaju zbog gluposti i mislim si kad ih bude zderalo nešto malo jače, da stvarno neznam kako će se neki od njih nositi s time.

pjera ma izgleda da ću morati barem ovu što joj je najgore voditi vet, budem vidjela kako joj sutra bude bilo.

Zizo baš si me nasmijala sa ovim sa mužem. Ma ne nerviram se ja zbog glupih ljudi, njih je uvijek bilo i uvijek će ih biti. Pate me ove moje mace trenutno, jer vidim da se muče a nemožeš im pomoći.
ah draga leeloo trudis se koliko mozes pomoci i ne mozes nista promijeniti ni nerviranjem i sekiracijom samo si pogorsati svoje stanje i ne dao bog zaleci u krevet pa kako bi onda mogla pomoci, razmisljaj o sebi prvo a potpuno te razumijem ja neki dan ribicama promijenila hranu i mama mi govori vidi kako ti ona jadnica povraca a ja brze bolje sve nadigla i muza i mamu da cas prije promijenimo svu vodu i stavimo drugu i odmah im dala one vitamine i bogu hvala spasila situaciju a mozes misliti kad sam prosle godine dosla iz sarajeva i u ulazu smrad kao lesina a dopire iz mog stana, jos smo ih kao ostavili na pazenje muzevom prijatelju kad me slog nije strefio samo dvije od 10 prezivile. bila sam rekla da necu vise nikada kupiti nista jer sam morala oprati sve iz ormara i dati jakne na hemijsko ciscenje mozes zamisliti kad se riba usmrdi i nikako mi nije jasno da i ove dvije nisu umrle od smrada. rekla tada necu vise nista i opet me mm nagovori da kupimo ali smo im ove godine platili onaj sanatorijum za paznju kucnih ljubimaca i samo jedna nije prezivila ali sam umjesto nje dobila istu takvu samo malo manju. ma mi i sami sebi trazimo neku obavezu i onda poslije se covjek srodi s tim i odboluje svaku njihovu bolest. nadam se da ce tvojim macama biti bolje mora sa takvom paznjom ali pazi i na sebe mila moja
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 22:47   #5671
Pjetra, u pravu si, pisale smo u isto vreme, sad vidim sta te muci ovih dana.
I ja pijem za ubrzan rad srca lek (Verapamil, mogu ga piti i trudnice). Inace, ranije sam imala nizak pritisak i mali broj otkucaja srca, a kako su pluca sve gora, odrazava se na srce, pa mi je zato kardiolog dao nesto za zastitu srca i ove za puls. Mnogo mi je bolje kad njih koristim.

Hvala ti, Ziza, na tvojim recima podrske, da, i dalje imam neki oscaj krivice prema drugima. Vidis, to ti je pametno, sto si lane operisala, da su moja deca imala takve upale kao ja, u detinjstvu, sigurno bih to uradila.

Leeloo, mislim da bas Streptokoka moze biti okidac ( a ko bi ga znao, ona i je najcesca kod upala). Ja nikada svojim macama koje sam imala ranije ni svom kuci, kojeg sad imam ,ne dajem zivo meso. Ili granule, ili iz konzerve ili ja kuvam. Inace, moja kuca, 5 godina ima, mesanac je zlatnog ritrivera i irskog setera.nazalost, ima epilepsiju i pod jakim je lekovima, sad je u mirnoj fazi vec nekoliko meseci, ali kad naidje period, nekad dobije i po nekoliko napada dnevno-ne mogu vam opisati kako je to tuzno i naravno, sve nas potrese. A on, jadnicak, kad prodje napad, pa se malo osvesti, vidi, mi brisemo iza njega, on se sav pokunji, kao da je nesto skrivio .
Moram da priznam da je bolest ljubimca povezana i sa placanjem vet., pa nekad bas udari na kucni budzet, ali sta ces, volis ga i trudis se da mu pomognes.

Posto Pero stalno savetuje rano leganje, ima da nas izgrdi sto ovako cakulamo, ali vi mi bas prijate, dragi moji. trenutno-muz gleda neki fudbal, cerka se okupala i spremila za skolu, legla, sin izasao sa drustvom, a ja mislim na sve vas, i pomenute i nepomenute, hajde da sutra budem bolje svi, vazi?
iva64 is offline  
Old 15.09.2010., 22:55   #5672
Moj dragi isto gleda nekakvu utakmicu, ja šopam ovu svoju mačku sa nečim za rehidraciju i evo tipkam tu s vama i sa onima na kućnim ljubimcima. Cure su stvarno super i dale su mi par dobrih savjeta.

Valjda mi neće zaštekati komp, dosta sam tipkala danas.

Ma ja se ne bi svojim živinama usudila dati sirovo meso niti bi se ja išta sirovo usudila jesti, pored svih ovih ptičjih gripa, kravljih ludila i sl. nepada mmi napamet riskirati tako. čak izbkegavam kulene, pršute, kobasice ako nisu domaće. Nisam baš neki ljubitelj navedenog al kad jedem onda jedem samo domaće.

Zizo a ti si legenda, uvijek me uspiješ nasmijati.

Ma imate svi ogromnu pusu od mene!!!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.09.2010., 23:15   #5673
Drage moje , pa vi ste mi preslatke. Iva , Ziza , Pjetra, Viktorija , lijepe snove vam želim , a ti Lelo , nedaj se provokacijama. Baš si mi slatka kad se raspištoljiš i počneš da bacaš istinu u lice , volim takve cure , bar znam šta misle. Što se tiče ishrane maca , nisam raspoložena da im dajem sirovo meso , mada kažu da je to dobro za njihove desne . Naše mace imaju hranu koja je prilagođena njihovim potrebama tako da ne treba pretjerivati. Jednom sam samo pokušala i imala sam osjećaj da hranim krokodila a ne macu , od tada nikad više.
Ljubim vas sve i želim laku noć
luna mn is offline  
Old 15.09.2010., 23:35   #5674
a sada lijepo mi sanjajte i laku noc vam svima zelim i da sutra za sve nas osvane bolji dan.

pusa i ruke pod jastuk ovo je moja recenica kojom ispratim sina i pokrijem ga jer gotovan moj ni to ne zeli sam a valjda mu je to izgovor da me odvuce u njegovu sobu da nastavimo malo curlikati i maziti se.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 15.09.2010., 23:52   #5675
Ma ja ne budem skoro išla spavati, možda uopće danas ne budem spavala jer mi se ova opet izrigala al vi mi se lijepo naspavajte.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 07:55   #5676
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
A kad sam opisivala sebe (jos uvek ne znam sta mi bi), u stvari sam htela da vam priblizim sliku o tome kako sam nekad zivela, a verujem da smo tu neku slicnost nasle-energicnost, preduzimacki duh, mnogo toga umesto drugih (svojom voljom), kao da smo imali previse energije-ako je to moguce-pa je nesto kod nas kvrcnulo. Eh, da mi je bilo ova pamet koju sada imam-oko mnogo toga ne bih se nervirala, prepustila nesto i drugima, razdvojila bitno od nebitnog, zivela sporije, jela zdravo, ne bih pusila i osluskivala bih svoj organizam-za sebe nisam prosto imala vremena da se brinem.
E sad, naslednost...moja baka (po mami) je imala RA, ali u blagoj formi. Moja mama je dobila Hasimoto, RA i Takajasi pod stare dane (prvo RA) tek kad sam se ja razbolela, pre 15 god., dakle sa 60. Ja u 30-toj, prvo RA, a onda i SLE. Ali,ovo sto kazes, Ziza, ja jesam recimo imala vrlo ceste upale krajnika, gnojave angine svaki cas, injekcije i antibiotici razni-svako malo.

Pozdrav svima

Eh draga Iva,

kao sto sama kazes, da mi je ova pamet bila pre 20 godina!

Ja sam se u ranoj mladosti bukvalno slomila od emocija, nepravde, rada i samo rada, preopterecenosti materijalnim i mnogim drugim stvarima(a sve je proizaslo od nipodostavanja mojih roditelja, koji su me ceo zivot omalovazavali i sputavali, a ja sam htela pokazati da ipak nesto vredim i da sam bolja od njih). U 27-oj god sam se vec prvi put razbolela, borila se pune dve godine, gutala saku lekova, mozes misliti kad su mi lekari isprintali na A4 formatu kombinacije lekova i rekli, sad kreni sa komb. br 1, pa menjaj svake 2 nedelje dok ne nadodjes na one koji ti pomazu. Jedino na sta sam nadosla jeste urgentna, jer su me na rukama tamo odneli od svih tih kombinacija!

Sve je to proslo, na kraju sam pocela dolaziti k sebi uz najmanju dozu anidepresiva Amizola od 10mg, iz mrtvih me je digao, pocela ponovo da radim, da trcim kraj reke, izlazim, druzim se, ma vratio me u zivot! Trajalo je par godinica i onda opet slom, no tada sam vec mogla da si priustim da ne idem vise raditi, bila zrela da prihvatim svoje stanje.

Sto se tice naslednog faktora, kod mene je to tesko utvrditi, stricevi, tetke, bake, deke, svi su otisli na onaj svet pre vremena, a i ko bi u ono vreme i nadosao na imunoloska oboljenja?! Imala sam tetku, dusa od zene, stalno je kukala da je sve zivo boli, ali kako to biva u zaostalim mestima, svi su je proglasili hipohondrom, zena je na kraju i umrla u 50-oj od infarkta. Secam se da je uvek stiskala sake, boleli su je zglobovi... Inace, zenska strana familije, sve i jedna kuburimo s necim, moja seka kaze da je vreme da otvorimo gerijatriju samo za clanove familije i da ce biti posla!

Dakle da zakljucim , zivotni stil moze dovesti do bolesti, ali treba tu ukljuciti i druge faktore, viruse, bakterije, nasledne osobine...

Pozdrav svima, Leeloo vodi macke veterinaru, javi nam kako su!

Pusa svima!
Betili is offline  
Old 16.09.2010., 10:29   #5677
Dobro jutro, dobri ljudi!

Draga Betili, emocije, emocije, emocije-od njih i telo treperi. Kazes, da dokazes svojima, a ja mislim da smo mi svi dokazivali i sebi i svojima i svima drugima...i da nazalost, to radimo jos uvek, neko manje, neko vise, jer, u medjuvremenu smo shvatili gde je problem i trudimo se da izbalansiramo sve te odnose.

Zato, ja jos uvek potegnem za nekim smirujucem sredstvom-caj, pilula, kapi...kad vidim da ce me nadvladati ona stara Iva koja svemu pridaje vaznost i previse , posebno kod nebitnih stvari.

A tek za rodbinu, zaista se tesko sad moze utvrditi od cega se nekad bolovalo-vrtele su se uobicajene dijagnoze-srce, pluca, slog... Eto, ta tvoja jadna tetka, pogledaj, kad opisujes nju, pa samo da znas da su je zglobovi boleli, vec ti je jasno da je neka vrsta artritisa, ver. RA, jer se on dobija ranije, a ona nazalost nije dozivela sterost da dobije degenerativni artritis, tj, uobicajenu reumu.

Betili, srecom da si na vreme "progledala" i shvatila da kod sebe treba nesto da menjamo, pred tobom su divni dani i iskoristi ih ka otklanjanju svega sto bi te izvelo iz ravnoteze i harmonije u koju bi smo, trebali svi da udjemo, a posebno ti, buduca mama. Saljem ti veliki poljubac.
iva64 is offline  
Old 16.09.2010., 12:08   #5678
Dobar dan dobri ljudi!
Čuo sam se sa mužem od Angel danas. Izvukao ju je iz bolnice na vlastitu odgovornost i kaže da joj je bolje. Nisam ga pitao da li je vraćena i ista terapija.Uglavnom doma je, slaba je i nadam se da će biti bolje.
Lelloo jedno pitanje: Kome se ti moraš dokazivati i opravdavati. Mani se ćorava posla. Živi život i imaj dva uha i zrakoprazan postor između, za takve koji tlače. Tako ja barem radim i lakše mi je.
Što se tiče nastanka lupusa imam teoriju na više razina.
Fizička:
Kao i mnogima i meni su kao klincu bile stalne upale sinusa i angine i stalno su me šopali s antibioticima. Vjerujem da mi je to jedan od uzroka.
Druga stvar su virusi. Dok sam čitao hrpu literature u vezi bolesti i dok sam razmišljao o svemu pročitanom, pojavila se neka misao koja se provlačila u par studija a to je Epstein-Barr virus (mononukleoza). Neki su u razmišljanjima da je to jedan od uzroka, a misli da sam blizak s tim razmišljanjem.
Psihološka:
Opet psihološki gledano, to je bolest onih koji se trude napraviti nemoguće, koji su ambiciozni (Super-nešto), koji nemaju mjere. Zamislite koja je to božanska kazna. Prije si mogao sve a sad ne možeš ništa.
Isto što se provlači kroz sve to je strah. Strah kao okidač cijele palete nervoza i negativnih osjećaja u nama.
Dakle kad se sve zbroji i oduzme, jedino što pomaže je mjera (umjerenost), a do toga je uvijek teško doći jer smo mi tipovi koji se teško mire s prosjekom.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 16.09.2010., 13:59   #5679
Dragi Pero,
tacno tako, ja bih sve potpisala i hvala ti za ovo podsecanje, koje sam zaboravila da napomenem-strah. To je i te kako prisutno, bilo kao zebnja, briga za druge. I jos-neumerenost-u svemu, od ljubavi do uzivljavanja u probleme (svoje, tudje), poimanja sveta oko sebe... Sad kad pomislim da sam mogla(svoje) kose da cupam da nesto nekom dokazem...Umesto, umerenost, zlatna sredina, harmonija, sklad... e, do toga sad tezim da dodjem i to stalno savetujem i svojoj deci (naravno, koliko mozes sa tinejdzerima i na njihovom "jeziku) i muzu. U stvari, trudim se da mi u domu vlada opustajuca atmosfera, a da ev. njihove frustracije saslusam, razumem, ali postavim iz drugog ugla-da dodju do nekog drugacijeg resenja.
iva64 is offline  
Old 16.09.2010., 14:43   #5680
Ninice, izvini ako sam indiskretna, kako se lupus kod tebe manifestuje, s obzirom da kazes da su napadnuti bubrezi?
Da li koristis i sta od terapije?

Luna, hvala za lepe reci od sinoc. Kazes da si na antihistaminicima i kortiko i kad ti je lose (angioedem, urtikarije). Koje lekove tacno dobijas u tim slucajevima?
Meni su zbog alerg. odgovora, dali Loratidin(presing), Galitifen sirup(ne proizvode se vise tablete, pa pijem deciji preparat). Medjutim, kad nastupi ludacki alergijski kasalj, koji ne mogu nikako da zaustavim, uzimam cak Dimigal (onaj sto se daje protiv mucnine u voznji) i po potrebi injekciju Urbasona.
Takodje mi je dr dao Omnitus forte-protiv napada kaslja.

Znam da se kod tebe drugacije ispoljava alergija, ali, prosto, da razmenimo iskustva.

Inace, za Angel mi je drago da je bolje (ako sam dobro razumela), nadam se da ce joj kod kuce biti mnogo, mnogo bolje. Molimo Boga za njen oporavak.

Viktorija, da li si dobila dijagnozu Sjogren, da li je preklapanje (overlap) sa RA ili SLE? Kako si? Da li sam nesto pobrkala, ili si ti trebala da ides na VMA. Izvini, ako sam pobrkala, nek napise onda onaj na koga se odnosi, ako moze.

Betili, guras, kako idu gastro-frkice i kontrakcije?

Jos da pitam Zizu, kako danasnji rezultati,
i da pitam gde su nam Ddejaaa, Begemotica, MarijaPG, Renchi, Ana,svi mi falite. Sigurno sam mnoge preskocila, ne zamerite.

Rock baby, javi se ako dodjes do neta, da li si kupila marte?

Leeloo, kako si provela noc sa macama?

Sve vas lepo grlim i pozdravljam
iva64 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.