Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 12:21   #1221
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Neko je napisao da smo na silu u vezi... To me potaklo na razmišljanje... Sad on baš puno ne priča, ali da, ja sam baš bila u nekoj šugavoj vezi dost dugo, pa si mislim sada da hoćemo možda neke stvari, što se tiće ponašanja prema partneru poboljšati, da ne bi bilo opet "šugavo", pa se dodatno trudimo, možda više nego drugi... Ali meni se to ne čini kao nekakva negativna stvar... Ili se varam?
Ne mislim da je trud u vezi negativna stvar, ali ako je ovoliko truda potrebno odmah na početku veze (jer ovo je potencijali početak - 5 mjeseci) onda ne mislim da može poslati bolje. Početak bi trebao biti...ležerniji, zaljubljeniji, opušteniji... Bez obzira na onu uzrečicu da je svaki početak težak.

Što se tiče "prijetnji" ili ne znam kako bi to nazvala...Ti ga valjda bolje poznaješ, ali ne zvuči mi to kao prazna prijetnja. Meni to zvuči kao preventiva, a ako bude potrebno postat će i način kažnjavanja bilo čega što se njemu ne sviđa. No, opet kažem, ti ga valjda poznaješ bolje.

Osobno, sve mi to skupa zvuči...sumorno. Kad kažeš da ti je u 5 mjeseci prošlo 10 godina veze...vjerujem ti, ali ne u smislu da ste puno toga proživjeli skupa pa se sad dobro poznajete, nego u smislu da ste u 5 mjeseci došli u neku turobnu fazu u koju upadaju neki loši brakovi nekon puno godina.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:49   #1222
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Zašto odmah ne bježim glavom bez obzira? Možda zato jer sam zaljubljena?
Ana,
ovako kako si ti opisala vaš partnerski odnos čini mi se dosta sumoran.
Vidim da te dosta zaokuplja jer očito naslućuješ i sama da tu nešto ne štima i izvan seksualnog dijela. Njegova neinicijativnost u seksu može biti od preopterećenosti poslom, ali obzirom da je stariji i iz nekih unutrašnjih stavova.

Nažalost često odnos sa većom razlikom u godinama izlazi iz nekih standarda. Društvo i okolina slabije prihvaća te veze, to djeluje i na same partnere.
Spomenula si novac, volio bih da malo opišeš vašu ulogu u tome. Radiš li ti i koliko si samostalna u svojem životu?

Navikni se na pomalo neugodne komentare (savjete) jer je to uobičajeno na forumu. Odvagni svaki više puta.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:28   #1223
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ana,

Spomenula si novac, volio bih da malo opišeš vašu ulogu u tome. Radiš li ti i koliko si samostalna u svojem životu?
Ja jesam samostalna, sama živim, radim... (neudata). Svoj na svome... On puno radi jer je dosta zadužen... (nikakva djeca, žena, samo krediti...).

A budem odvagnula sve naravno... Kad... Kako da to opišem, kad sam s njim sve je super... (kako kad, nekad više, nekad manje). Kad sve to skupa počnem analizirati, pomalo je zastrašujuće da...

Da li sam usamljena... Hm... Da, možda, ne želim razmišljati o tome...

p.s. Pokušavam pisati što manje, oprostite još jednom na dugim postovima.
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:41   #1224
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
p.s. Pokušavam pisati što manje, oprostite još jednom na dugim postovima.
Obzirom da si došla po savjet ili koju riječ više, duži postovi su dobrodošli.
Bilo bi dobro kada bi moderatori formirali tvoj slučaj u posebnu temu.

Ispitivao sam te sve jer me zanimalo koliko on doživljava vašu vezu ozbiljnom.
Čini mi se da se dosta autoritativno postavlja, što možda ne bi radio u vezi sa vršnjakinjom. Koliko dijeli svoj život sa tobom i sluša li tvoje mišljenje kada iznosi neki svoj životni problem? Izražavaš li ti svoje mišljenje ili uglavnom šutiš ako se ne priča o površnim stvarima?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:18   #1225
još kad počne upravljati "zajedničkim"(čitaj:tvojim) novcem znaj da si se totalno zaglibila. čovjek nema djecu,ženu a u kreditima da bi se komodirao(pretpostavka). ti radiš, imaš pare, on autoritet, vođa i glava familije pa da nema.ma taj će ti pored svih problema koje imate određivati i svaku kintu koju ćeš potrošiti.jel već takav ili će čekati da počnete živjeti skupa?
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:56   #1226
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Koliko dijeli svoj život sa tobom
A dođe skoro svaki dan uveće, nekad i kasnije, zavisi o poslu, prespava i ujutro ide na posao. Pošto cijeli dan radi (navodno), predpostavljam da vrlo rijetko ide doma, baš doma. S te srane,svaka čast (s obzirom da cijeli dan radi). Nema ga baš vikendom jer ima i VIKEND posao... Evo sad je otišao, i vratiti će se sutra ili prekosutra... I tako skoro svaki vikend... (da, to mi smeta, jer je u pitanju vikend)

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
sluša li tvoje mišljenje kada iznosi neki svoj životni problem?
On baš problema ni nema (osim novčanih). Stres i posao posao doživljava kao nešto normalno . A bezazlene stvari koje mu odgovaraju posluša da, one koje mu ne odgovaraju, s njih se smije (vjerojatno ko i svi). ALi napominjem još jednom da on baš i nema problema...

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Izražavaš li ti svoje mišljenje ili uglavnom šutiš ako se ne priča o površnim stvarima?
Ja baš i ne mogu šutjeti da u smislu toga da se NE IZRAŽAVAM ali da presučujem stvari koje nakon nekog vremena skužim da sam rekla i da nisam ništ s tim postigla, osim da se on nije naljutio ili uvrijedio, to da. Ali nije sad on nekakav agresivac i slično. Baš suprotno, pristojnost prije svega (to isto živcira malo).

Ali ima jedna zanimljiva kvaka u svemu tome. on više šuti, a ja meljem (ali ne da sad ne znam stati, ponekad izmišljam sama teme čak da započnem razgovor, ponekad, doduše rijetko, on). I uglavnom to su takve gluposti, ne znam tipa kuhanje, nokti, prijatelji, životinje, teme s televizije ili kompjutera. Ali dok dođu neki prijatelji onda je super zabavan i pametan, melje li ga melje (pametan je) ali pod uvjetom da prijatelje on zanima. Ako ga se na dvije- 3 minute ignorira, par puta (čisto iz neke, ne znam gluposti koja se događa oko njega), on zašuti i ne želi se opće ni truditi u razgovoru. Isto tako, nervira ga dok netko sam ne skuži neko "neprimjereno ponašanje". E sad, što se tiće mene, ja sam već pomislila da mu možda ili nisam zanimljiva/pametna dovoljno za njega (oboje smo fakultetski obrazovani, al sam Bog zna da ima i puno puno pametnijih ljudi od mene). I tu se baš vidi razlika na koji način recimo on reagira, a na koji ja (pametniji je, ruku na srce). Ako to sve zbrojimo plus to što općenito misli o ženama (baš ih dijeli od muškaraca, to se vidi), nije da se mi ne razgovaramo ili da me ne sluša ili ne uvažava, samo su mu neke stvari kod mene smiješno (zato što sam žena, relativno mlada i zato jer sam to ja). Inače baš i nije najdruštvenija osoba, i da, to mi smeta.

Danas smo baš raspravljali, njega čudi koliko sam ja neaktivna, a mogla bi raditi svašta (to je neko životno važno pitanje), dok on za razliku od mene isto radi svašta i za novac i bez novca. Meni to nema smisla baš preiše, jer sam ja stvarno onaj tip žene kojoj je bitno da radi, dok radi, a onda poslije, zabava (bilo to kuhanje ili spremanje, kartanje ili pak buljenje u komp, nekako sam se zasitila izlazaka, al nije da nejdem van - prije sam stalno bila vani i negdje...). I onda smo zaključili (a došli smo do zaključka samo zato jer sam ja forsirala, on je na to samo komentirao da smo otkrili toplu vodu ) da smo karakterno različiti... A sve je htio reči s jednom rečenicom (kao ja bi to trebala skužiti), "da ga čudi kak sam si neaktivna, ali da sam ja takva osoba, da meni to odgovara". A sad jel, to njemu ne smeta, ako meni ne smeta, niti želi on da se nešto ne mijenja ili nešto nšto ja ne želim... U biti radi se o onome o čemu sam već pričala - ni jedan nikada nije bio s TAKVOM vrstom osobnosti (ni u UŽEM društvu ni u vezi). On-prezaposlen, ne može a da ništa ne radi, ja - zabava... Eto, valjda sam na današljem primjeru dobro objasnila našu komunikaciju, za koju znam da nije idealna, ali ljudi moji, kako se sve znaju ljudi razgovarati međusobno, to je još super.

Toplo se nadam da on ovo ne čita

Zadnje uređivanje anonimnaana : 19.02.2011. at 15:10.
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:03   #1227
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
još kad počne upravljati "zajedničkim"(čitaj:tvojim) novcem znaj da si se totalno zaglibila. čovjek nema djecu,ženu a u kreditima da bi se komodirao(pretpostavka). ti radiš, imaš pare, on autoritet, vođa i glava familije pa da nema.ma taj će ti pored svih problema koje imate određivati i svaku kintu koju ćeš potrošiti.jel već takav ili će čekati da počnete živjeti skupa?
Ne određuje mi ništa, posudila mu jesam dok je nešto hitno bilo, dio je vratio, dio je rekao da će vratiti, nemamo još problema oko baratanja mojim novcem, nismo o tome ni razgovarali čak, u njegovo ne ulazim
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:22   #1228
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Eto, valjda sam na današljem primjeru dobro objasnila našu komunikaciju, za koju znam da nije idealna, ali ljudi moji, kako se sve znaju ljudi razgovarati međusobno, to je još super.

Toplo se nadam da on ovo ne čita
Pa ne bi mu bilo loše da čita.
Tja, pa nisi namjerno pisala da on to čita.

Pročitao sam dva puta cijeli tekst.
Sutra ću barem još jednom uz kavu.

Ovo kvotano, postoji više šablona verbalne komunikacije između partnera. Ne znači da je vaš način loš ako daje dobre rezultate. Kažeš različiti ste. Nešto kao dvije suprotnosti? Ti malo "divlja", on više "statičan"?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 10:55   #1229
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Pa ne bi mu bilo loše da čita.
Tja, pa nisi namjerno pisala da on to čita.

Pročitao sam dva puta cijeli tekst.
Sutra ću barem još jednom uz kavu.

Ovo kvotano, postoji više šablona verbalne komunikacije između partnera. Ne znači da je vaš način loš ako daje dobre rezultate. Kažeš različiti ste. Nešto kao dvije suprotnosti? Ti malo "divlja", on više "statičan"?
Ja sam razmaženo i vječito dijete, on je ozbiljan i zaposlen...Mislim da je to bolji opis... Sad ko je tu kakav ehehe , puno je mirniji od mene predamnom...
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:06   #1230
Meni se čini da si ti više involvirana u vašu vezu. On kao da ima kočnicu. Sad kad zbrojim tvoj problem sa cijelim tekstom, ja ne bih bio zadovoljan takvim odnosom. Uvukao je tu distancu u krevet. I ti si dijelom kriva za to jer si prihvatila podjelu on stariji ti mlađa. On je "pametan", ti se bojiš da mu ne pariraš na tom polju. Prekratko ste u vezi za pad strasti.
Nekako mi izgleda kao da se ti osjećaš u krevetu nedovoljno aktivna a očekuješ od njega dinamiku (inicijativu), ali ne djeluješ.
Na koji način mu u samom seksu sugeriraš izmjenu pozicija, pokušavaš li to uopće? (valjda se to smije pisati na ovom topicu?)
Kakva je vaša verbalna komunikacija unutar kreveta?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 17:20   #1231
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si ti više involvirana u vašu vezu. On kao da ima kočnicu. Sad kad zbrojim tvoj problem sa cijelim tekstom, ja ne bih bio zadovoljan takvim odnosom. Uvukao je tu distancu u krevet. I ti si dijelom kriva za to jer si prihvatila podjelu on stariji ti mlađa. On je "pametan", ti se bojiš da mu ne pariraš na tom polju. Prekratko ste u vezi za pad strasti.
Nekako mi izgleda kao da se ti osjećaš u krevetu nedovoljno aktivna a očekuješ od njega dinamiku (inicijativu), ali ne djeluješ.
Na koji način mu u samom seksu sugeriraš izmjenu pozicija, pokušavaš li to uopće? (valjda se to smije pisati na ovom topicu?)
Kakva je vaša verbalna komunikacija unutar kreveta?
Ispočetka sam govorila kako i što mi paše, a i on meni i klapali smo se. Sada je sve čudno i stalno u jednoj pozi, jedva u pokretu cijelog tijela (dok sexa ima uopće). Obično započnem ja njemu udovoljavati i onda se sve svede na to da je on usmjeren na sebe (što u početku nije bilo tako). Ja sam sve njemu rekla (i to da je to meni čudno kojom se to brzinom odvijalo, od super odnosa prema sad, takvom u krevetu, a i općenito), on je rekao da ne vidi problem da je njemu lijepo... Ne znam više ni ja što da radim, ako se opterečujem još mi je gore... Ako stvarno je to ljubav, opstat ćemo nekako, ako nije, možda i bolje da se raskinemo...

Hvala svima na trudu i dobroj volji, stvarno, ali i sama shvačam da nekog prevelikog rješenja nema.. Ne morate više pisati, ako ne želite i drugi imaju probleme koji su možda teže rješivi nego moj i bitniji. Ne znam više što da kažem...

Pusa svima
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 18:58   #1232
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Ispočetka sam govorila kako i što mi paše, a i on meni i klapali smo se. Sada je sve čudno i stalno u jednoj pozi, jedva u pokretu cijelog tijela (dok sexa ima uopće). Obično započnem ja njemu udovoljavati i onda se sve svede na to da je on usmjeren na sebe (što u početku nije bilo tako). Ja sam sve njemu rekla (i to da je to meni čudno kojom se to brzinom odvijalo, od super odnosa prema sad, takvom u krevetu, a i općenito), on je rekao da ne vidi problem da je njemu lijepo... Ne znam više ni ja što da radim, ako se opterečujem još mi je gore... Ako stvarno je to ljubav, opstat ćemo nekako, ako nije, možda i bolje da se raskinemo...

Hvala svima na trudu i dobroj volji, stvarno, ali i sama shvačam da nekog prevelikog rješenja nema.. Ne morate više pisati, ako ne želite i drugi imaju probleme koji su možda teže rješivi nego moj i bitniji. Ne znam više što da kažem...

Pusa svima
moji različiti pokušaji aktiviranja partnerke u krevetu nisu baš puno urodili plodom, ali ne znači da ću prestati pokušavati. jeste sizifovski ali imam još neke kečeve u rukavu.nekih velikih problema nemamo, ljubavi nam ne fali, ali kao što rekoh,to je nakon 10+ godina. ovo mi je baš nekako brzo.
pokušaj objektivno(ako je to moguće)) sagledati što dobijaš a što gubiš u vezi sa njim pa odluči. seks mislim da teško da će biti bolji na duže staze.
moj kum je nevjerovatno konzervativan, privržen familiji, radan i vrijedan, ima slične stavove o ženama, svoju obožava ali mu je seks tranje. nekako ga mrzi. ima svakakvih ljudi. naravno da je svaki početak vatreniji.
kakav je bio u prethodnoj duggoj vezi?
vjerovatno i tamo nije bio neki neukrotivi lav.

a to da ne moramo pisati ako ne želimo, pa ni do sad nas nitko nije tjerao.
pa mi smo već jedna velika komuna u kojoj pomažemo jedan drugom-
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:34   #1233
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Obično započnem ja njemu udovoljavati i onda se sve svede na to da je on usmjeren na sebe (što u početku nije bilo tako). Ja sam sve njemu rekla (i to da je to meni čudno kojom se to brzinom odvijalo, od super odnosa prema sad, takvom u krevetu, a i općenito), on je rekao da ne vidi problem da je njemu lijepo... Ne znam više ni ja što da radim, ako se opterečujem još mi je gore... Ako stvarno je to ljubav, opstat ćemo nekako, ako nije, možda i bolje da se raskinemo...
Ma kakva ljubav.

Njemu je lijepo?

Jesi li ti sigurna da je on razumio o čemu pričaš?
Probaj ga staviti u apstinenciju tjedan dana, možda i dva tjedna ako izdržiš.

Malo mi je to nejasno, recimo vi u jednoj pozi. Pa nije da te zarobio tijelom. Izvučeš se i postaviš u drugu pozu, neće si valjda otići skuhati kavu?

5 mjeseci i ovakvo ponašanje? Mislim da si svjesna da se on neće odjednom pretvoriti u životinju. Može biti samo još lošije. Drugo je ovo od 10g. tu se natalože mnogi problemi osim samog fizičkog aspekta. To je za terapiju.
Valjda vrijediš nešto kao osoba? Ako nisi zadovoljna sad, male su šanse da ćeš biti kasnije.
Probaj to razdrmati na neki način. Ti imaš pravo na zadovoljstvo. Jel' se on uopće spušta ili na bilo koji način pokušava tebi dati nešto?

Donese li frajer koji put dar, neku sitnicu, štajaznam tipa parfem, rafaelo itd.?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:27   #1234
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ma kakva ljubav.

Njemu je lijepo?


Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Probaj ga staviti u apstinenciju tjedan dana, možda i dva tjedna ako izdržiš.
On mene tako stalno stavlja, sumljam da bi opće primijetio razliku...

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post

Malo mi je to nejasno, recimo vi u jednoj pozi. Pa nije da te zarobio tijelom. Izvučeš se i postaviš u drugu pozu, neće si valjda otići skuhati kavu?
Da na boku... Njemu samo tako odgovara... Kavu u kuham ja, svakog jutra (nije to nešto sad loše)

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
5 mjeseci i ovakvo ponašanje? Mislim da si svjesna da se on neće odjednom pretvoriti u životinju. Može biti samo još lošije. Drugo je ovo od 10g. tu se natalože mnogi problemi osim samog fizičkog aspekta. To je za terapiju.
Valjda vrijediš nešto kao osoba? Ako nisi zadovoljna sad, male su šanse da ćeš biti kasnije.
Probaj to razdrmati na neki način. Ti imaš pravo na zadovoljstvo. Jel' se on uopće spušta ili na bilo koji način pokušava tebi dati nešto?

Donese li frajer koji put dar, neku sitnicu, štajaznam tipa parfem, rafaelo itd.?
A nekada prstići (dok mu se da)... A s poklonima je isto zanimljivo... Tak kad je sad u krizi s novcem, za božić sam dobila, Bože moj, čisto me sram to i napisati, krpu i mirisna srca, a za valentinovo medeka. Dok on od mene dobije svašta... Tu i tamo donese neku hranu...

A znam, sve mi je jasno, ali ne mogu prihvatiti da to nije nikakva ljubav, vjerojatno sam presubjektivna, slijepa ili što? Pa el moguće da on mene možda čak i voli ali je samo zaheban tip i tako... Sebičan?
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:34   #1235
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Pa el moguće da on mene možda čak i voli ali je samo zaheban tip i tako... Sebičan?
Moguće je da on tebe voli, ali što to tebi znači ako je on emotivno ograničen i ovo sada je njegov domet pružanja ljubavi?
Eleonore2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:58   #1236
da, vjerovatno te voli ali mi se ovo čini kao njegov krajnji domet.
a sad sama vidi da li si zadovoljna time, dok još niste zakomplikovali vezu.

njemu treba domaćica a ne ljubavnica. koju ulogu želiš sebi?
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:44   #1237
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
da, vjerovatno te voli ali mi se ovo čini kao njegov krajnji domet.
a sad sama vidi da li si zadovoljna time, dok još niste zakomplikovali vezu.

njemu treba domaćica a ne ljubavnica. koju ulogu želiš sebi?
Problem je I u tome kaj ja u oboje uživam...
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:36   #1238
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
Problem je I u tome kaj ja u oboje uživam...
pa kao što rekoh, on teško da će se mjenjati na "bolje" .moraš izvagati.
jeste da je malo rano za takvo ponašanje, ali ima dosta parova koji sasvim ok funkcionišu i sa malo seksa(kao ja)
ili budi kao što on želi 90%domaćica i 10% ljubavnica ili ga ostavi i vidi šta će ti život dalje donjeti.
jebeno, jel da?
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:19   #1239
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
jebeno, jel da?
aHahaha, dobra si...

Ma mani je jasno da uvijek neko, negdi, nekaj (da se uvijek ima izbora), ali neda mi se proživljavati ponovo svu tu đunglu ljudi i otkrivanja ko je kakav, već sam umorna od toga... Ko zna, možda smognem hrabrosti,pa se predomislim...
anonimnaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:29   #1240
Quote:
anonimnaana kaže: Pogledaj post
.. Ko zna, možda smognem hrabrosti,pa se predomislim...
Razmisli, zbroji si godine. Pogledaj 10g. unaprijed i razmisli dal' se želiš naći eventualno sa djetetom od cca 3g. i hrpom nezadovoljstva nataloženih kroz to vrijeme, ali dosta starija. Tek onda bi ti trebalo hrabosti.

Zašto ne razgovarate o vašoj budućnosti?
Ili misliš da je prerano za to?


Pročitaj iskustva sa ovog topica.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.