Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 12:47   #361
Bioni nature premaz protiv plijesni

http://www.nanotehnologije.hr/Conten...-Nature.wshtml


jeli ko kosristio ovaj premaz protiv plijesni na zidovima u stanu????
jelenajelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:02   #362
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
na kosom stropu je sve super, nimalo vlage nema, cini se da je krov super!
plijesan sam ubila varikinom, smrdilo je da sam skoro pala u nesvijest, al je gadura nestala

hvala, javim cim dobijemo konkretne ponude!
evo da se javim.
stanari u zgradi se ne slazu - tvrde da su oni imali iste probleme prosle zime, ali im se povuklo do podnosljive granice... kako je to moguce?!
a ponudu sam dobila - 210kn/m2 za 10 cm stiropor.

a sada pitanje opet - je li OK ako ja izvana izoliram samo svoj dio? hoce mi biti isti (povoljan) ucinak na kraju?
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:33   #363
Pozdrav
Zivim u kuci desetak godina sa izuzetno velikom vlagom. U pocetku je ona bila oko 80%.Imao sam pljesanj po odjeci,madracima ,zidovima,drvetu,mokre prozore,itd. Citajuci neke komentare morao sam se ukljuciti jer tu je napisano nekoliko vrlo losih rijesenja za rjesavanje vlage. Sto je vlaga? Voda u parnoj fazi. Dok je toplo on se ne vidi. Kad dode na hladno mjsto(vanjski zid, prozor,iza ormara ) ona se ohladi i ostaje voda a od vode pljesanj.
Mjenjajuci neke navike u zivotu kao sto su susenje vesa u susilici, ugradnja nape, ventilator u kupaonici uspio sam vlagu smanjiti za 20%. Morate razumjeti kad osusite ves da se voda iz njega samo pretvara u plinsku fazu i zatim odlazi na hladno mjesto gdje ce opet preci u tekucu(po zidu curi voda).Moj objekat je star 35g i ima vec losiju vertikalnu izolaciju pa se vlaga penje okomito po zidovima.Kupio sam odvlazivac zraka i sa njime reguliram vlagu u zraku ali ne i u zidu.Po nekim rjesenjima ovdje na forumu treba stavit stiropor sa unutarnje i vanjske strane .A kuda ce onda ta vlaga? Naravno da ce se nastavit penjat prema plafonu i ugroziti sa godinama stabilnost cijelog objekta. Sto se tice provjetravanja objekta- kakve logike ima da provjetravate prostorije u kojima je vlaga 60% sa zrakom(vani pada kisa) vlaznosti 90%????. sredstvo za unistavanje pljesnji od firme MEFFERT-njemacka odlicno(probao oko 10 proizvoda i ovo je naj). sto se tice cijene stiropora ima u md profilu kompletna fasada(5cm)za 60 kn a toliko ti kostaju i ruke i to vam je sasvim dovoljno za vanjsku izolaciju.
bari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:02   #364
Quote:
bari kaže: Pogledaj post
Moj objekat je star 35g i ima vec losiju vertikalnu izolaciju pa se vlaga penje okomito po zidovima.Kupio sam odvlazivac zraka i sa njime reguliram vlagu u zraku ali ne i u zidu.Po nekim rjesenjima ovdje na forumu treba stavit stiropor sa unutarnje i vanjske strane .A kuda ce onda ta vlaga? Naravno da ce se nastavit penjat prema plafonu i ugroziti sa godinama stabilnost cijelog objekta.
Treba razlikovati kapilarnu vlagu i kondenzacijsku vlagu. Vi imate problema s kapilarnom i u tom slucaju stiropor ne moze pomoci, tu ste u pravu.
Moze vam trajno pomoci samo kvalitetno odrađena i prilično komplicirana sanacija (postupak puno slozeniji od oblaganja zidova).
Medjutim, kod kondenzacijske vlage moze pomoci oblaganje zidova.
Uređaji za odvlazivanje jesu rjesenje, ali ne trajno i efikasno, buduci da trose el. energiju.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:45   #365
U potpunosti se slazem. Ali napisaoi sam i uzroke kondenzaciske vlage te kako ju smanjiti. Nakon ovih mjera(napa,susilica,itd) nece biti potrebe za ikakvim oblaganjima zidova sa nutarnje strane.Iz vlastitog iskustva vam kazem da tako oblozena soba(stiropor)stvara neprirodnu klimu. A vlaga iz zraka koju ste napravili susenjem odjece nece nesti.Treba promjeniti neke navike ali susilica je veliki potrosac struje.
Odvlazivac 300 w , plazma 106 cm 320 w
bari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:53   #366
Slazem se da se ne moze u jednoj prostoriji kuhati, susiti ves i istovremeno stedjeti na grijanju pa grijati tu prostoriju na 19°C i ocekivati da ce oblaganje stiroporom sprijeciti plijesan.
Medjutim, i dalje tvrdim da odvlazivaci nisu najbolje rjesenje za vlagu, kao i da oblaganje zidova s unutarnje strane nije najbolje rjesenje.
Koliki vam je racun za struju?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:43   #367
Iznutra nikako oblagati stiropor.Izvana obložiti zidove stiroporom5-10cm,temelje obložiti sa stirodurom,a krovište ako nije izolirano riješiti sa staklenom vunom i knaufom
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 10:13   #368
Ptrosnja odvlazivaca 300 w- da radi svaki dan 3 sata to je potrosnja oko kilovata dnevno. puta trideset dana.
30kw puta 0.92 kn(ako radi po skupljoj tarifi) =
rata struje 30 kuna veca
bari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 02:52   #369
1) ....grrrrrrrr ta vlaga, dosadila mi borba sa mufom pa razmisljam da u banji poljepim plocice do vrha na 3 m,
sada su na 2m visine. Znam da ce se cijediti voda po plocicama, ali bar necu morati svaki mjesec farbati.....
Nego, moram li staviti neko specijalno ljepilo ili.....

2) velika vlaznost (8o%) u stroj samostojecoj kamenoj kuci bez ikakve izolacije ce biti manja sa grijanjem na klimu i sto paziti pri odabiru, za jednu veliku sobu od 20mq

3) vanjski zid zelim iznutra obuci u knauf radi toplinske izolacije ( kondenzacije+gljivice), sa cime premazati doticni zid prije oblaganja da duze izdrzi jer ce mufa usprkos knaufa stici .....

Hvala
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 08:20   #370
Quote:
bari kaže: Pogledaj post
... Sto se tice provjetravanja objekta- kakve logike ima da provjetravate prostorije u kojima je vlaga 60% sa zrakom(vani pada kisa) vlaznosti 90%????...
Kad se provjetrava stambeni prostor, a vanjska temperatura je npr. 22°C ili viša, jasno je da kad je vani 60% rel. vlažnost zraka - slična vlažnost će biti i stanu. Tad nema razloga provjetravati zbog smanjenja vlage u stanu, već zbog osnovnog zadatka provjetravanja - higijene zraka.
Provjetravanje zimi ima neželjenu nus pojavu - sušenje zraka (kad je vanjska temp. niža od stambene), a koje u nekim slučajevima može biti od koristi (visoke vlažnosti stana zbog npr. loše hidroizolacije ili većih izvora vlage).
Logika te nus pojave - sušenja zraka provjetravanjem: Rel. vlažnost zraka ovisi i o temperaturi zraka, pa je stoga uvijek dobro reći da je rel. vlažnost zraka ...% na temp. od ...°C i ...Pa (npr. atm. tlaku). Stoga je bolje reći podatak o apsolutnoj vlažnosti zraka (izražena u g vlage/kg zraka) gdje nije potrebno isticati ostale vrijednosti a da se definira količina vlage u zraku.
Zima je jedino godišnje doba kad je apsolutna vlažnost zraka niža od povoljne u stanu (cca. 8 g vlage/kg zraka = cca. 50% rel. vlage zraka na 22°C na atm. tlaku). Kako se provjetravanjem mijenja zrak u stanu vanjskim, dolazi izjednačenjem vlažnosti i do smanjenja vlage u zraku stana.
Pokus: U jutro izmjerite rel. vlažnost zraka u stanu. Tad, kad je vani niska temp., otvaranjem široko prozora i nasuprotnih vrata/prozora na 5 min. dobro propuhom provjetrite stan. Kad se zrak u stanu ponovno zagrije na temp. cca. 22°C izmjerite kolka je rel. vlažnost zraka!

Zadnje uređivanje viz : 15.03.2010. at 08:28.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 10:39   #371
Thumbs up

Odlicno si ovo objasnio @viz.U potpunosti se slazem sa konstatacijom tokom zimskog perioda. Moja je pogreska sto nisam napisao da se radi o jeseni ili proljecu. I onda sve zavisi kakva je godina(recimo jako kisna).
bari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:19   #372
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
evo da se javim.
stanari u zgradi se ne slazu - tvrde da su oni imali iste probleme prosle zime, ali im se povuklo do podnosljive granice... kako je to moguce?!
a ponudu sam dobila - 210kn/m2 za 10 cm stiropor.

a sada pitanje opet - je li OK ako ja izvana izoliram samo svoj dio? hoce mi biti isti (povoljan) ucinak na kraju?
citiram samu sebe - mozda niste primijetili pitanje...?

yeya, molim te za savjet... hvala unaprijed!
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 07:58   #373
Topl. izolacija, kao i sve ostale izolacije, mogu biti i štetne. Ako stanuješ u zgradi i među stanirima/suvlasnicima zgrade ne vlada zajednička politika upravljanja zgradom - zasebne intervencije, koje se odnose na izgled cijele zgrade, bez suglasnosti ostalih suvlasnika nisu poželjne. Dakle zbog susjedskih odnosa, stavljanje topl. izolacije na samo svoj dio vanjskog zida, dovodi do štete - pogoršanja međususjedskih odnosa.
Ako dobiješ suglasnost ostalih suvlasnika zgrade (pismenu), topl. izolacija vam može samo koristiti, no učinak ne će biti isti kao da je cijela zgrada kvalitetno topl. izolirana.
Znam da nisam ja kao strojar upitan za savjet, no mislim da sam pomogao u razmišljanju.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:57   #374
Slučajno naletih na ovu temu, pa reko da sa vama podijelim svoja iskustva sa vlagom, mokrim zidovim, gljivicama itd.

Dakle, iz mog iskustva da bi imali suhe zidove potrebne su 3 stvari:
- da kuća / stan ima toplinsku fasadu (stiropor i sl.)
- kada je hladno da se prostorije u kojima se obitava redovito griju. Naravno, može se po noći malo smanjiti grijanje, ali kada je dosta hladno - ne smije se potpuno isključivati grijanje
- i na kraju možda i najvažnije - redovito provjetravanje prostorije. Najbolji primjer su vam prozori - ako su imalo zamagljeni - treba otvoriti prozor. Magljenje je pogotovo izraženo ako se blizu kuha, suši se veš u stanu,...

Bio nedavno kod frendova; žale se na gljivice u blagovaoni - a ono prozori im toliko zamagljeni i mokri da im se voda sa njih cijedi niz prozor...
Equilibrium4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:43   #375
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Topl. izolacija, kao i sve ostale izolacije, mogu biti i štetne. Ako stanuješ u zgradi i među stanirima/suvlasnicima zgrade ne vlada zajednička politika upravljanja zgradom - zasebne intervencije, koje se odnose na izgled cijele zgrade, bez suglasnosti ostalih suvlasnika nisu poželjne. Dakle zbog susjedskih odnosa, stavljanje topl. izolacije na samo svoj dio vanjskog zida, dovodi do štete - pogoršanja međususjedskih odnosa.
Ako dobiješ suglasnost ostalih suvlasnika zgrade (pismenu), topl. izolacija vam može samo koristiti, no učinak ne će biti isti kao da je cijela zgrada kvalitetno topl. izolirana.
Znam da nisam ja kao strojar upitan za savjet, no mislim da sam pomogao u razmišljanju.
u super odnosima sam sa susjedima i naravno da cu ih traziti suglasnost. oni samo nisu spremni uci u tu investiciju, i misle da im nece pomoci.
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:43   #376
Gljivice u kutu nove kuće

Živim u kući izgrađenoj prije 6 godina.
Na kutu blagavaonice počele su se pojavljivati gljivice (od poda do razine stola). Kut blagavaonice je ujedno i vanjski rub kuće koja je cijela obložena stiropor sep-fasadom. Na tom vanjskom dijelu kuće naslanjamo se na susjedovu kuću tj. zid njegove terase koja je natkrivena. Izgleda da "majstori" nisu postavili stiropor baš na tom dijelu gdje je susjedov rubni zid terase. Pa je moguće da postoji ta toplo-hladna fronta koja uzrokuje gljivice. U blizini toga kuta je i radijator, u blizini kuta je i klizna stijena.
Što mi je za činiti ?
Koliko sam skužio iz komentara......u mom slučaju je neka sanacija praktički nemoguća (morao bih srušiti susjedov zid i postaviti stiropor da bude kao svuda), moguća su ta struganja, čišćenja, premazivanja.
Što je u ovakvom slučaju najkvalitetnije ? Thx
Banzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:05   #377
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
u super odnosima sam sa susjedima i naravno da cu ih traziti suglasnost. oni samo nisu spremni uci u tu investiciju, i misle da im nece pomoci.
Onda ti jedino preostaje da ih vlastitim primjerom uvijeriš u suprotno (da napravite topl. izolaciju vanjskog zida vezano uz vaš stan), te da kasnije napravite topl. izolaciju po cijelom opsegu zgrade. Ako zakonodavac propisuje topl. izolaciju (posredno) - mislim da ne trebate sumnjati u njenu nedjelotvorivost.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:14   #378
Quote:
Banzy kaže: Pogledaj post
Živim u kući izgrađenoj prije 6 godina.
Na kutu blagavaonice počele su se pojavljivati gljivice (od poda do razine stola). Kut blagavaonice je ujedno i vanjski rub kuće koja je cijela obložena stiropor sep-fasadom. Na tom vanjskom dijelu kuće naslanjamo se na susjedovu kuću tj. zid njegove terase koja je natkrivena. Izgleda da "majstori" nisu postavili stiropor baš na tom dijelu gdje je susjedov rubni zid terase. Pa je moguće da postoji ta toplo-hladna fronta koja uzrokuje gljivice. U blizini toga kuta je i radijator, u blizini kuta je i klizna stijena.
Što mi je za činiti ?
Koliko sam skužio iz komentara......u mom slučaju je neka sanacija praktički nemoguća (morao bih srušiti susjedov zid i postaviti stiropor da bude kao svuda), moguća su ta struganja, čišćenja, premazivanja.
Što je u ovakvom slučaju najkvalitetnije ? Thx
Kako se radi o toplinskom mostu, na tom dijelu vam je najniža temperatura u kupaonici i tamo vam se pojavljuje kondenzacija. Uz sanaciju gljivica kemikalijama, ako je moguće sanirajte topl. most sa unutarnjom izolacijom (parna brana obavezna) - no to je već veći zahvat.
U kupaonici je bitno da nakon svakog tuširanja/kupanja udarno provjetrite kupaonicu otvaranjem širom prozora, a inače da je provjetrite kao i sve ostale prostore redovito.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:59   #379
@martincius, to sto susjedi ne zele fasadu, nece bitno utjecati na vasu ustedu energije. Jedino pripazite da stavite stiropor i na dijelu gdje se stropna ploča spaja sa zidom, da nemate toplinski most tu. Vi ne zivite u nekoj velikoj stambenoj zgradi, zar ne? Necete bas dobiti ovakav efekt na fasadi (samo obrnuto)?
Uglavnom, mene sad vise brine kako ce to estetski izgledati, nego da nece pomoci nova fasada.
@viz
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:52   #380
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
@martincius, to sto susjedi ne zele fasadu, nece bitno utjecati na vasu ustedu energije. Jedino pripazite da stavite stiropor i na dijelu gdje se stropna ploča spaja sa zidom, da nemate toplinski most tu. Vi ne zivite u nekoj velikoj stambenoj zgradi, zar ne? Necete bas dobiti ovakav efekt na fasadi (samo obrnuto)?
Uglavnom, mene sad vise brine kako ce to estetski izgledati, nego da nece pomoci nova fasada.
@viz
e ova fotka, majko mila)))) to je kad je jedan tvrdoglav
ma moglo bi cak ispast simpaticno, ja sam u potkrovlju, ima jos suterenski stan, i prvi kat ispod mene.
kak da pripazim na ovaj spoj...?

hvala hvala hvala na savjetima!!!
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.