Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 00:35   #81
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne, to znaci da stvari koje se desavaju utjecu na moje emocije.
Donekle utjecemo na svoje emocije.
Mozda ne mogu utjecati na to da se zaljubim u nekog, ali da se odljubim ili smanjim intenzitet dozivljaja mogu, ako zelim tj. mislim da to nije dobro za mene.
Ok

Ne da mi se razglabati kada i u kojoj mjeri je to moguće.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:39   #82
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
S čim to ima veze?

Zar odgovor nije očit?
idem još jednom i idem spavati.
mi biramo u koga ćemo se zaljubiti. čak i kada ne 'razumijemo' kako. laku noć.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:40   #83
Hormonski je drugačije s godinama. Jednostavno se tijelo navikne na kemiju. Ali zato je psihološki puno intenzivnije; spoznaja drugog je zapravo samospoznaja pa vlastitim razvojem šire i dublje poimamo partnera, kompleksnije, kvalitativnije.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:41   #84
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Vjerojatno rjedje, rjedje su prilike, rekla sam da je bilo intenzivnije.
Pa ako je rjeđe onda mi se čini da je automatski i teže.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:42   #85
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
idem još jednom i idem spavati.
mi biramo u koga ćemo se zaljubiti. čak i kada ne 'razumijemo' kako. laku noć.


taj dio "ne razumijemo" me ovdje nije intrigirao
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:43   #86
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Hormonski je drugačije s godinama. Jednostavno se tijelo navikne na kemiju. Ali zato je psihološki puno intenzivnije; spoznaja drugog je zapravo samospoznaja pa vlastitim razvojem šire i dublje poimamo partnera, kompleksnije, kvalitativnije.
Ne govorimo o ljubavi nego o dječačkoj zaljubljenosti. Sama riječ dječačka dovoljno govori sama za sebe.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:44   #87
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne govorimo o ljubavi nego o dječačkoj zaljubljenosti. Sama riječ dječačka dovoljno govori sama za sebe.
To ti govoriš, ako govoriš...
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:45   #88
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa ako je rjeđe onda mi se čini da je automatski i teže.
Pa sad....kako se uzme.
Neki su rekli da se zaljubljuju sve slabije ili da se ne mogu vise zaljubiti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:48   #89
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
To ti govoriš, ako govoriš...
Pa autor teme je zadao tu tematiku. Jasno je napisal o čemu bi on htjel čuti naše mišljenje. Ne znam zakaj je tak teško prihvatit činjenicu da kad si stariji normalno da više nema baš dječačke zaljubljenosti.Osim naravno ako ju nisi spoznao kada si bil dječak ili djevojčica. Tada se zaista znaju dogoditi jebeno zanimljive stvari po tom pitanju kod starije ekipe. No to su rijetki slučajevi.Večina nas se pozatelebava dječački ipak u nekoj mladenačkoj dobi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:48   #90
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne govorimo o ljubavi nego o dječačkoj zaljubljenosti. Sama riječ dječačka dovoljno govori sama za sebe.
U tom slučaju se ne slažem. Child-like pogled na svijet i ljude je izbor. Ne child-ish. Valjd se konta razlika.

Odoh. Treba na beauty sleep.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:50   #91
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa autor teme je zadao tu tematiku. Jasno je napisal o čemu bi on htjel čuti naše mišljenje. Ne znam zakaj je tak teško prihvatit činjenicu da kad si stariji normalno da više nema baš dječačke zaljubljenosti.Osim naravno ako ju nisi spoznao kada si bil dječak ili djevojčica. Tada se zaista znaju dogoditi jebeno zanimljive stvari po tom pitanju kod starije ekipe. No to su rijetki slučajevi.Večina nas se pozatelebava dječački ipak u nekoj mladenačkoj dobi.
Tvoja priča ...
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:51   #92
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa sad....kako se uzme.
Neki su rekli da se zaljubljuju sve slabije ili da se ne mogu vise zaljubiti.
No mnogi pišu bajke i basne kako su ti malo bubini i da razmišljaju nezdravo i da žale ljude koji se sa dolaskom godina više ne zaljubljuju valjda na svakodnevnoj bazi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:53   #93
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Tvoja priča ...
Naravno. AKo sam dobro shvatil tvoja je da nitko ne može birati kada će se zaljubit. Samo nisam shvatil ima li to veze sa starenjem ili nema?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 00:56   #94
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Patetični su ljudi koji se zaljubljuju poput adolescenata u zrelim godinama.
Smiješni, otužni, kao da nemaju cilja u životu osim nekakvog zaljubljivanja (a često se to događa ne zbog snage duha, nego zbog dosade i praznine).
Postoje ljudi s kojima se ne slažem

I drago mi je da ih ostavljam na forumu.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 01:18   #95
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne znam zakaj je tak teško prihvatit činjenicu da kad si stariji normalno da više nema baš dječačke zaljubljenosti
Imas i te kako imas . Zavisi u kakvom se duhovnom stanju nalazis . Imas hrpu ljudi koji zadrze onu iskonsku djeciju prirodu i nikada ne uzrastu .
Jako cesto ces cuti zenu/muskarca koji govori svome partneru "de odrasti" "prestani biti djete" ect ,ect .
Ne bi ti preporucijo da se zaljubis u tvojim godinama ? Morao bih ti kupovati krunicu i ici na sprovod .
U kasnim godinama zaljubljivanje opasno je prejakoga je intenziteta . Moze da te unisti ,slomi . Oporavak je dugacak i jako tezak .
Rijedje se dogadja , posto smo izbirljiviji i svijestni sebe i znamo sta trazimo i sta hocemo ili jos bolje sta necemo . Medjutim kada se dogodi moze biti za pojedine ljude dramaticno .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:44   #96
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
Neki će se složiti, neki će reći ljubav ne poznaje godine. No ne pričam o ljubavi ovdje, već o onoj 'dječačkoj' zaljubljenosti, ono kad ti se osoba toliko svidi da ne znaš što te snašlo, svaki puta kada vidiš osobu ti se leptirići jave u trbuhu i sl. Da li ta sposobnost, mogućnost zaljubljivanja opada s godinama?
Evo ja se sada oko 30-tih mnogo teže zaljubljujem nego u ranim dvadesetima, nisam već dobrih 6-7 godina osjetio taj osjećaj dječačke zaljubljenosti, po meni nema ničeg ljepšeg od tog osjećaja..da li je to zbog toga što sve više racionaliziramo, sve više mislimo glavom a ne srcem kako idemo stariji i iskusniji?
Sve više kriterija imamo?
Dve solo kolegice s posla, obje 35 godina, kažu da se već jako dugo nisu zaljubile, dugo ih nitko nije fascinirao a kriteriji im samo rastu i rastu s godinama..jedna kaže da bi sve mjenjala da ponovno osjeti taj osjećaj dječačke zaljubljenosti..no je li moguće zbog toga što previše 'glavom' razmišljaju, ne puštaju malo srcem misliti? no u jednoj tv emisiji sjećam se, jedan psiholog ili seksolog što već, rekao da je osobi nakon 40-te jako teško, gotovo nemoguće se zaljubiti, barem onako kao u dvadesetima npr.
Da li se netko od vas dosta 'kasnije' zaljubio..ne da je našao nekoga tko mu se sviđa, s kim je kompatibilan, već zbilja da je poludio i zaljubio se u osobu u recimo tridesetima ili četrdesetima?
Vjerujem da si većinu odgovora i sam dao.

Moje mišljenje je da što smo stariji sve više smo svjesniji činjenice da je zaljubljenost prolazna i ostaju neki interesi,sličnosti,različitosti....neka podudarnost.

S 18,19 nije bitno kakva je osoba nego samo taj osjećaj zaljubljenost,leptirići i sl.... s 25-30+ je puno bitnije kakva je ta osoba,kakav je suživot s njome.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:43   #97
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ček, preboljevate 3 godine?
Da.
Mislim kad zbrojiš vrijeme kad sam stvarno u kurcu, vrijeme promiskuiteta koje slijedi nakon toga i vrijeme kad mi je pun kurac svih. Nakon toga počinjem dobivat želju za pokušati ponovo. Ukupno je uvijek oko 3 godine.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:41   #98
Iskustvo govori iz nas
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:34   #99
Mislim da se moguće ludo zaljubiti u svakoj dobi.

To nema veze s godinama, nego s tipom osobe (koja ima taj kapacitet, da ne kažem suptilnost, ranjivost, koja još uvijek osjeća tu vrstu gladi).
Mrzim patetiku, ali ova me tema baš tjera na ovakvo izražavanje.

Ne znam je li to zaljubljivanje sreća, nesreća, ne znam…
Čak i kad je zaljubljenost obostrana.

Gubljenje kontrole kad si u nekim zrelim godinama čovjeka lako može upropastiti.
Ali uopće ne dvojim oko toga je li se moguće zaljubiti i u kasnijoj životnoj dobi.
Naravno da je moguće.

Ali možda to ipak ne može svatko.
Neki su ljudi samodostatni. I ja im zavidim.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 15:07   #100
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Zaljubljivanje je nešto na što ne utječeš.

Ako tako racionalno razmišljaš, nisi zaljubljena.
:klap::klap::klap::klap::klap:

Na ovoj temi se jako brkaju termini privlačnost, zainteresiranost, povezanost, potreba za pažnjom, to apsolutno nema nikakve veze sa zaljubljenošću.
summerson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger