Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2011., 20:29   #1
Passat, 2003. 2.5 TDI

Pozz ljudi, ima li ko iskustva sa ovim motorom i ovim Passatom... 162KS je taj, dobio sam odlicnu ponudu, ali ne znam bas previse o tom motoru... kakav je? potrosnja, snaga, kvarovi? Znam da je 1.9TDI vrhunski, ali oko ovoga ne znam previse Hvala
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 20:53   #2
Ma troši ko lud, performanse nijansu bolje od 130ks, održavanje skuplje, uglavnom bolje idi na 1.9 tdi
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 21:27   #3
Težak motor, odlaze češće dijelovi prednjeg ovijesa, i puno skuplje održavanje od 1.9.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 08:47   #4
mogu ti samo ovako reći bio sam nesretni vlasnik 2.5 tdi motora na audiu a6 2001 god....motor je katastrofa troši ulje,kile neide,jako loš i neouzdan do temelja,vrlo osjetljiv na turbinu,a uz to sve gomilu para je vrijedio da ti još iz džepa izbije nekolicinu tada tisuća njemačkih maraka zbog kvarova......općenito motor srče koda je v8 i 300ks,a ne 2.5 tdi,po meni nemoj to ni gledati,a isti ti je kurac na audiu,i na pasatu,eto moj ti je savjet drži se 1.9 tdi 130ks to su sigurno odlični motori i puno bolji od 2.5 tdi,a općenito 2.5 tdi motor VW je katastrofa,nisam jedini vjerujmi koij sam kupio mačka u vreći......
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 21:28   #5
a ja sam bas suprotno cuo, da ne trosi skoro nista, al da je malo tromiji od 1.9TDI 130KS... hmmmm... ima li ko da ga ima neko vrijeme pa da mi moze svoje iskustvo rec? isao bi ja na 1.9 to mi i jest prioritet, ali mi uletio odlican pa ne znam dal da iskoristim priliku...
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 21:43   #6
Atomatik ili manuelni mjenjač? Imali smo službenu superb s tim motorom i automatikom. Dobar autić, malo veća potrošnja ulja (u servisu rekli da je to oke). Pitam za mjenjač zbog potrošnje.

Zadnje uređivanje trooly : 25.06.2011. at 21:49.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 21:52   #7
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
a ja sam bas suprotno cuo, da ne trosi skoro nista, al da je malo tromiji od 1.9TDI 130KS... hmmmm... ima li ko da ga ima neko vrijeme pa da mi moze svoje iskustvo rec? isao bi ja na 1.9 to mi i jest prioritet, ali mi uletio odlican pa ne znam dal da iskoristim priliku...


To bi trebao biti još uvijek motor sa bosch pumpom. Kvar koji je učestal je desna glava V motora, no ne znači se to mora i tebi desiti. Pozitivna stvar što nije pumpa brizgaljka motor pa nemaš potrebe za skupim 505.01 uljem, nego 505.00.
Što se tiče ovjesa, nemoj previše nasjedati na priče ljudi koji misle da je to skupo i da često odlazi, jer već postoje zamjenski kompleti koji su kvalitetom prihvatljivi, a cijena je stvarno niska. Mislim da je dovoljna informacija da je kolega vozio baš taj model, 2.5 V6 4motion, 2003 godina i u 100 000 km je samo jednom mijenjao dijelove prednjeg ovjesa i nije se žalio na kvalitetu zamjenskih.
Moja supruga ima stariji model, 2000 godina i isto nikakvih problema.

Sad ako želimo baš ulaziti u raspravu koji motor je najbolji, za nekog tko želi performanse ja bi se orijentirao na ASZ 130 KS 2001-2004, ili 2000 godina AJM, 115 KS, ali to je 3B. Identične performanse, samo što AJM ima 115 KS, ali oba motora imaju 310 Nm okretnog momenta. Spomenuti motor, prvi PD, je jedan od najizdržljivijih.

Izmjena remena je prilično skupa jer zahtjeva demontažu kompletnog prednjeg kraja, branik, maska, vezni lim: sve ide dolje i stoga je najbolje promijeniti sve odjednom.

Ako je karavan pazi na probijanje hrđe oko krovnih nosača, to je jedino mjesto gdje će možda izbiti.

Ostalo znaš, kakvi novci, takvo stanje, i nedaj se zavarati da ćeš za malo novaca naći dobar, jer ih je 2/3 iz uvoza sa brdom kilometara. Zato se cijene i kreću od 6000 do 11000€.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 23:01   #8
Overflow, hvala puno na opsirnom postu! ne znam, razmislit cu jos, evo zapravo konkretnog oglasa pa mi mozda budete mogli jos par informacija reci... remen je promjenjen sto je odlicna stvar s obzirom da velite da je skupa promjena...

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passa...-oglas-2914036

nisam upucen jel zabranjeno stavljanje oglasa, ako jest neka moderator slobodno izbrise
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 23:32   #9
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
Overflow, hvala puno na opsirnom postu! ne znam, razmislit cu jos, evo zapravo konkretnog oglasa pa mi mozda budete mogli jos par informacija reci... remen je promjenjen sto je odlicna stvar s obzirom da velite da je skupa promjena...

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passa...-oglas-2914036

nisam upucen jel zabranjeno stavljanje oglasa, ako jest neka moderator slobodno izbrise

Tvoj sud je najbitniji, a ne od forumaša.
Najpametnije je pogledati barem 5 komada, nekoliko skupljih koji se kreću po 8-9-10 000 €, i ove jeftinije, od 5-6-7 000€, pa ćeš onda najbolje vidjeti zašto su neki primjerci iste opreme i istog godišta i 50% skuplji.
Znaš i sam da je sve rabljeno mačak u vreći, ali ako se tebi auto sviđa, uzimaj. Samo pazi, bitnije je od koga kupuješ nego što kupuješ.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 23:46   #10
Ja samo vidim da je auto iz uvoza!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 00:15   #11
samo cu te pitat jedno jednostavni pitanje= jesi ti zvao za tog passata sa njuskala i popricao sa osobom koja prodaje???
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 01:00   #12
ma stvar je ovakva, imam trenutno passata iz 2007. sa 2.0TDI motorom i auto je zbilja vrhunski, ali problem je taj prokleti motor i te dizne i ostalo, stalno nesto ode na njemu.. i zbilja mi je dosta toga i hocu auto koji ima solidan, a pouzdan motor, a to nekako vidim u tom starom passatu, zapravo imao sam iskustvo sa 1.9 motorom i bez mane je, ali evbo ovaj mi se cini nekako primamljiv, dobra cijena, solidna oprema, e sad me muci samo tajj motor jer ne znam kakav je. i danas sam malo gledao oglase i taj mi je zapeo za oko i zbog toga sam se htio prvo s vama konzultirat pa cu u ponedjjeljak svakako nazvat pa pitat.. jer se cini po oglasu da ga prodaje radi konja jer trazi neki do 75KW, pa pretpostavljam da im je neko u obitelji tek polozio i da zbog njega kupujjju auto sa dozvoljenom "konjazom"... tako da cu svakako zovnit i eventualno otic pogledat, jer ako je auto u dobrom stanju i ako bi uspio potvrdit kilometrazu i stanje, ne vidim razlog zasto ne bi iskoristio priliku. a pored toga kaze da cijena nije fiksna i da je hitno, tako da mislim da bi cijena mogla ic jos dosta ispod... ne znam, to je moje misljjenje... hvala svima na savjetima..
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 11:56   #13
Nemam pojma kakav je auto ali meni je taj oglas više nego sumnjiv.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 12:30   #14
oglas ti je lažan, kao prvo na jednim slikama ima MFD, a na drugim kazić i cd changer...kao drugo armatura na drugoj slici je crna, na ostalima siva, na istoj drugoj slici ima već ugrađen priključak za telefon, a na ostalima je ono brijem samo priprema za tel i ono najvažnije, auto na prvoj slici je crn, a na ovima kaj se vidi unutrašnjost je plave boje hahahahah
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 12:33   #15
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
oglas ti je lažan, kao prvo na jednim slikama ima MFD, a na drugim kazić i cd changer...kao drugo armatura na drugoj slici je crna, na ostalima siva, na istoj drugoj slici ima već ugrađen priključak za telefon, a na ostalima je ono brijem samo priprema za tel i ono najvažnije, auto na prvoj slici je crn, a na ovima kaj se vidi unutrašnjost je plave boje hahahahah
Hahaha gle stvarno! E svaka čast na oku! Ja uopće nisam skužio da je plavi!!! A kamoli za radio!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 13:11   #16
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Hahaha gle stvarno! E svaka čast na oku! Ja uopće nisam skužio da je plavi!!! A kamoli za radio!
Boju sam skužio i ja, al sam mislio da zbog kiše je tak!
Ja sam samo skužio da je auto iz uvoza, a i nemora bit lažan oglas! Možda frajer samo želi privuć kupce?!
Radio nisam skužio!! Svaka čast na oku, kao što kaže kolega!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 13:12   #17
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
oglas ti je lažan, kao prvo na jednim slikama ima MFD, a na drugim kazić i cd changer...kao drugo armatura na drugoj slici je crna, na ostalima siva, na istoj drugoj slici ima već ugrađen priključak za telefon, a na ostalima je ono brijem samo priprema za tel i ono najvažnije, auto na prvoj slici je crn, a na ovima kaj se vidi unutrašnjost je plave boje hahahahah
haha, svaka cast uopce nisam skuzio a vrlo jasno se sve vidi hehe odustajem od zvanja hvala
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 15:43   #18
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
haha, svaka cast uopce nisam skuzio a vrlo jasno se sve vidi hehe odustajem od zvanja hvala
Vau...divim ti se

Prije nego si otvorio temu mogao si bar nazvati provjeriti da li uopce postoji taj auto o kojem otvaras temu
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 01:15   #19
Ako je tko zainteresiran prijatelj prodaje passata 2.5 tdi karavan 4motion, od opreme ima sve, ali doslovno sve što se 2002. dalo naručiti, ima stvarnih nešto manje od 200 tkm, i da, automatik je.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 13:14   #20
Nisam mislio komentirati, ali eto da se ukljucim.
Imam A6 2.5 TDi 163 KS, 2003. godine.
Auto sam kupio polovni lani i sigurno mu je vracana kilometraza, ali svatko tko kaže da mu taj motor puno troši, neću reć da laže, ali ne gtovori istinu... moj konkretno troši cca 6,5ltr mjesovite umjerene vožnje bez puno rastezanja i šaltunga, vuče luđački od 1800 okr sve do 4000 okr i po osjecaju bi covjek rekao da ima vise nego deklariranih 163 KS... vozio sam 2.7 V6 204 od PSA i ne vuce ni upola dobro ko ovaj - fakat.
Na svakom polovnom autu ništo škirpi, ali ovaj motor je odličan - prešao sam samo 15tkm otad i nikakvih problema... mijenjao jednom ulje i filter, bio u Pinjusica i rekao mi je da je motor i turbina u odličnom stanju... također taj motor ima problema s bregastim, ali mehaničari tamo su mi rekli čim počne klopotati da se odmah izmjeni i da taj motor može preći i po 600tkm bez otvaranja.. .točno, pokudili su 2.0 TDi, 140 KS kojeg je autor spominjao.
AA6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.