Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 15:37   #1601
Quote:
nino_st kaže: Pogledaj post
evo pogledaj link vezanu za tu tvoju ponudu
http://www.fraudwatchers.org/forums/...ad.php?t=59189
NINO, HVALA!!! TO SAM I MISLIJA!! STVARNO NE RAZUMIN KOJE KORISTI IMAJU OD SLANJA TIH LAŽNIH PONUDA!!!
timunjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 02:16   #1602
Postovanje, evo ja sam nov ovdi pa ako bi bili toliko ljubazni da mi odgovorite neka pitanja.
Dakle, ja sam zavrsio srednju pomorsku skolu za smjer brodostrojara te sada pohadam 2. godinu faksa. Poslje prediplomskog naravno zelim ici na brod raditi.

E sad, koje sve papire tribam imati da bi se uopce mogu prijaviti za posao tj ploviti, znam da inace placa varira do kompanije no prema vasim iskustvima po rankovima koliko ona iznosi za asistenta, 3. 2. i 1. casnika.
te posljednje gdje da zavrsim tj pocnem asistenturu, na domacem ili na strancu? Nadam se da nisam previse pitao, ali nisam informiran pa bih volio dobiti neke konkretne informacije.
Hvala unaprjed
__________________
1.6180339887
Prayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:14   #1603
Ovisi od kompanije do kompanije, o tome koliko si dugo na kompaniji
evo primjer kako je kod mene
Ass - cca 600$
4th eng 3200-4000$
3rd eng 5500-8500$
2nd eng 10000-13000
1st eng cca 15000$
Ch eng 20000$
__________________
Kome je finale blizu kao proljeće Dinamu u Europi? Izbacite najslabiju kariku.
psyho_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:37   #1604
Quote:
psyho_ri kaže: Pogledaj post
Ovisi od kompanije do kompanije, o tome koliko si dugo na kompaniji
evo primjer kako je kod mene
Ass - cca 600$
4th eng 3200-4000$
3rd eng 5500-8500$
2nd eng 10000-13000
1st eng cca 15000$
Ch eng 20000$
ma hvala najlipsa! nego, znam da tribam ploviti 12 mjeseci da bi mogao poloziti asistenturu pa onda na casnicki. A koliko vrimena triba ploviti da bi sa 4. dosao na 3. casnik?
__________________
1.6180339887
Prayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:25   #1605
Quote:
prayer3883 kaže: Pogledaj post
ma hvala najlipsa! nego, znam da tribam ploviti 12 mjeseci da bi mogao poloziti asistenturu pa onda na casnicki. A koliko vrimena triba ploviti da bi sa 4. dosao na 3. casnik?
ovisi koliko pokazes znanja i volje za raditi, znaci moguce da ides odmah nakon ugovora, a moguce i da ostanes 5 ugovora kao 4.
__________________
Kome je finale blizu kao proljeće Dinamu u Europi? Izbacite najslabiju kariku.
psyho_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 16:46   #1606
Quote:
psyho_ri kaže: Pogledaj post
ovisi koliko pokazes znanja i volje za raditi, znaci moguce da ides odmah nakon ugovora, a moguce i da ostanes 5 ugovora kao 4.
pa zar ne postoji neko pravilo kao kod asistenture da se triba ploviti godinu dana da se moze ici za visi cin?
__________________
1.6180339887
Prayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:41   #1607
izmedju 3. i 4. ne, neke kompanije ni nemaju pozicuju 4. nego odmah poslje kadeture te stave za 3.
__________________
Kome je finale blizu kao proljeće Dinamu u Europi? Izbacite najslabiju kariku.
psyho_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 13:32   #1608
Pozdrav!
Završavam ovu godinu srednju pomorsku te nakon toga mislim ići na kadeturu, položiti časnički te se zaposliti na nekoj stranoj kompaniji. Jeli mi možete reći kako se kreču plače za 3 časnika palube na teretnim,tankerima i plinašima na srednjoj stranoj kompaniji?

Unaprijed hvala.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 15:11   #1609
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Završavam ovu godinu srednju pomorsku te nakon toga mislim ići na kadeturu, položiti časnički te se zaposliti na nekoj stranoj kompaniji. Jeli mi možete reći kako se kreču plače za 3 časnika palube na teretnim,tankerima i plinašima na srednjoj stranoj kompaniji?

Unaprijed hvala.
danas je na kadeturu dosta zajebano otići. bez više još teže. tako savjet je koncentriraj se na višu i kadeturu. kad budeš na brodu ka kadet onda razmišljaj prvo o poslu trećega pa tek onda o plaći.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 17:31   #1610
Razmišljam ja več sada o svemu, pratim što ljudi pričaju, ali ni slova o plači pa sam zato i pitao. Ako netko zna neka odgovori.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:59   #1611
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Razmišljam ja več sada o svemu, pratim što ljudi pričaju, ali ni slova o plači pa sam zato i pitao. Ako netko zna neka odgovori.

da ti je do place zna bi koliko ko ima na brodu
ja ti necu pricat i pucat iznose , placa ovisi o pojedincu i vremenu na kompaniji , zaslugama i bonusu , tako da place variraju iz dana u dan.
http://speedy.sh/txfzv/CENTRAL-EURO-...SCALE-2011.pdf
tu ti je pdf sa placama place su permanent i iznos je u dolarima, mislim da je Stena i crude u pitanju. vjerovatno neznas mozda i znas da su razlicite place na razlicitim tankerima , tako da se kemija razlikuje od lpg i crude od kemije i obrnuto... uglavnom moras pojest jos 2 kamiona kruha da bi zna o cemu se prica i punooo vrimena povest na netu da bi razumija nesto. uglavnom sretno i pozabavi se ukrcajem ka apprentice pa pomalo naprid.
__________________
how yes no
.:Boss:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:50   #1612
Brodski električar

Pozdrav svima

Imam par pitanja u vezi ove teme pa me zanima jel bi mi netko htio pomoći (tražim savjet pa vas molim da me odmah ne kudite i govorite da već sve piše).

Imam 26 godina i završio sam FER - smjer elektrotehnika (elektroenergetika) i zanima me što moram napraviti da dođem do broda?
Većina govori da je električar jako cijenjen posao i jako dobro plaćen, pa me zanima kako postati brodski električar ?
Pretpostavljam da moram proći prekvalifikaciju (moram li završiti srednju ? )
Moram li završiti pomorsku školu?
Postoji li teoretska šansa da se uspije to sve završiti u roku od 1 godine i poslije se zaposliti ?

Zahvaljujem svima na odgovoru
Marinko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 00:45   #1613
Quote:
Marinko22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Imam par pitanja u vezi ove teme pa me zanima jel bi mi netko htio pomoći (tražim savjet pa vas molim da me odmah ne kudite i govorite da već sve piše).

Imam 26 godina i završio sam FER - smjer elektrotehnika (elektroenergetika) i zanima me što moram napraviti da dođem do broda?
Većina govori da je električar jako cijenjen posao i jako dobro plaćen, pa me zanima kako postati brodski električar ?
Pretpostavljam da moram proći prekvalifikaciju (moram li završiti srednju ? )
Moram li završiti pomorsku školu?
Postoji li teoretska šansa da se uspije to sve završiti u roku od 1 godine i poslije se zaposliti ?

Zahvaljujem svima na odgovoru
Moras odslusat tecaj i polozit temeljnu sigurnost i napraviti matrikulu za pocetak.
kad to napravis, mozes pocet zvati agencije, kompanije, slati CV-e, dosadjivati ljudima da te netko uzme za asistenta el za prvi ugovor.
kad odradis prvi ugovor ovisno o znanju ici ces sljedeci ugovor kao ass ili kao pravi elektricar.
takodjer dok cekas ako imas cime mozes polagati tanker safety, ro-ro pass safety, jer imas vise mogucnosti za dobivanje posla sa tim brevetima.
kad skupis 6 mjeseci navigacije mozes napraviti i brevet za brodskog elektronicara
__________________
Kome je finale blizu kao proljeće Dinamu u Europi? Izbacite najslabiju kariku.
psyho_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:18   #1614
Je li netko od pomoraca u zadnje vrijeme upisivao brodsku elektroniku vanredno uz plvidbu?
kako sada to funkcionira uz bolonju?
__________________
Kome je finale blizu kao proljeće Dinamu u Europi? Izbacite najslabiju kariku.
psyho_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 00:05   #1615
Zdravo svima ja sam novi na forumu .idem u gimnaziju i razmisljam da upisem pomorski fakultet u kotoru(Crna Gora) smjer nautika pa sam htio da vas pitam za savjet,koliko je to dobro,kako se dolazi do posla i kako je raditi na brodu...
Ilijab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 05:25   #1616
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Završavam ovu godinu srednju pomorsku te nakon toga mislim ići na kadeturu, položiti časnički te se zaposliti na nekoj stranoj kompaniji. Jeli mi možete reći kako se kreču plače za 3 časnika palube na teretnim,tankerima i plinašima na srednjoj stranoj kompaniji?

Unaprijed hvala.

Najesti se ruzine na kadeturi, dobro naučit sve šta se naučit da od časnika, noštroma, timunjera itd. Najosnovnije ti je NAUČIT POSAO i to za bilo kakvu plaću i onda počni razmišljati o novcima jer do prave love se u našem biznisu dolazi POSTEPENO. Plaće na tankerima i plinašima su ti i do 30 % veće od general cargo. Treći nema neku lovu ali kao trećem neka ti bude prioritet NAUČIT posao a prava lova je i onako tek od chiefa palube ovo ostalo ovisi o puno toga
igorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:57   #1617
Jeli itko trenutno na roro brodovima?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:57   #1618
Mislim od naših ljudi ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 21:43   #1619
Quote:
šototajer kaže: Pogledaj post
Ovako;

za brod nikad nije kasno, pa ni u 28.g. otići za kadeta, pogotovo ako te netko može pogurati;
ako izvrši prekvalifikaciju u SSS pomorskog nautičara, položi D2, izvadi matrikulu i liječnički , može se ukrcati na kadet;

Uvjet za daljnje napredovanje je polaganje klase; najmanje 6.mj. duge plovidbe, ostalo 6.mj bilo kakav brod.

Ovo ostalo se može ako se nađe veza, biti na kopnu, piti kavu svako jutro na rivi, a matrikula ti plovi i sama odrađuje pripravnički.

E, sad, pozor, ne može ti muž se vratiti u firmu i tamo radit, a da mu istovremeno matrikula plovi i odrađuje kadetski staž,; jer te odmah u mirovinskom hvataju u laži, jer od 2008. svaki pomorac je zaveden u LK, pa paralelno s tim i u mirovinski i zdravstveni sustav.
Ako želi da mu ostalih 6 mj. plovi matrikula bez njega, neka pola godine pije kavu ili nek radi na crno, nikako da bude zaveden u radnu knjižicu prijašnje firme, jer će dobrano najebati.
Mirovinsko i zdravstveno osiguranje se plaća pomoću tablica, te za kadeta iznosi oko 880 kn mjesečno, s tim da u godini dana još mora imati 183 dana plovidbe da ne bi plaćao 45% porez na dohodak.
Vidim da puno znate o tom poslu pa me zanima jel se odmah dobije posao i kolika je plača??
Maher999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:01   #1620
Quote:
Maher999 kaže: Pogledaj post
Vidim da puno znate o tom poslu pa me zanima jel se odmah dobije posao i kolika je plača??
vidin da ti je prvi post...

za posa ti ne bi zna rec jer mi ni jasno o kojem se poslu radi ali placu mogu okvirno...

a place se okvirno krecu od cca. 500USD do cca. 30.000USD...

P.S. ja se osobno na tvom mistu ne bi zeza s ovim placama od cca. 500USD
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.