Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 12:29   #201
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Za tebe bi bila najbolja opcija da piješ neke AB pilule da te uravnoteže i da ti smanje ta krvarenja, a to možeš riješiti jedino kod ginekologa. AB pilsi će ti definitivno riješiti problem (i bol i krvarenja će se svesti s MAX tampona na mini jedva), a i manje štete jetri od analgetika koje moraš piti.
Tvoja presumcija da pilule definitivno rješavaju taj problem je pogrešna.

Neke žene na pilulama krvare i imaju bolove jednako kao i bez njih - znam jer je meni bilo tako i na dijanama i na cilestu i na trinovumu. Meni su bolovi na pilulama bili toliko jaki da sam svaki mjesec završila na hitnoj i injekcijama analgetika.
Poznajem još dvije žene kojima se stanje na pilulama nije promijenilo.

A da pilule manje štete jetri od analgetika je zabluda. Naime, ima analgetika koji se izlučuju kroz jetru i onih koji se izlučuju kroz bubrege. Sve lijepo piše u uputama svakog lijeka i ne moraju se piti oni koji idu kroz jetru.
ALI, pilule svakako utječu na jetru - zato su i obavezne jetrene probe i redovite kontrole
Ja sam radi pilula dobila 50+ adenoma na jetri koji se čak nisu očitovali niti na jetrenim probama nego tek na ultrazvuku, a oni su direktna posljedica baš pilula. Koliko sam čula, u Zg je kod iste endokrinologice u kratkom vremenu iza mene došlo još 5 cura sa istom dijagnozom jetre - i sve to kao posljedica pilula.
Tako da ti konstatacija ne stoji.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:03   #202
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Tvoja presumcija da pilule definitivno rješavaju taj problem je pogrešna.

Neke žene na pilulama krvare i imaju bolove jednako kao i bez njih - znam jer je meni bilo tako i na dijanama i na cilestu i na trinovumu. Meni su bolovi na pilulama bili toliko jaki da sam svaki mjesec završila na hitnoj i injekcijama analgetika.
Poznajem još dvije žene kojima se stanje na pilulama nije promijenilo.

A da pilule manje štete jetri od analgetika je zabluda. Naime, ima analgetika koji se izlučuju kroz jetru i onih koji se izlučuju kroz bubrege. Sve lijepo piše u uputama svakog lijeka i ne moraju se piti oni koji idu kroz jetru.
ALI, pilule svakako utječu na jetru - zato su i obavezne jetrene probe i redovite kontrole
Ja sam radi pilula dobila 50+ adenoma na jetri koji se čak nisu očitovali niti na jetrenim probama nego tek na ultrazvuku, a oni su direktna posljedica baš pilula. Koliko sam čula, u Zg je kod iste endokrinologice u kratkom vremenu iza mene došlo još 5 cura sa istom dijagnozom jetre - i sve to kao posljedica pilula.
Tako da ti konstatacija ne stoji.
Tvoja presumacija da analgetici manje štete nego AB pilsi je isto kriva, po meni. Naime, žene koje se previjaju od bolova najčešće moraju uzeti upravo te analgetike koji se izlučuju kroz jetru tipa Ketonali, jer ovi manje štetni im ne pomažu. Osobno sam bar jednom u par mjeseci završila na hitnu na Tramalima, a o njima mislim da nije potrebno posebno pričati.
Moja presumacija je jednostavno ono što sam pročitala i kako me savjetovao ginekolog po nekim istraživanjima. Da ima onih kojima ništa ne pomaže, ima, ali većini pomogne. Osim toga AB pilsi smanjuju šansu na oboljenje od raka jajnika i preporučuje se od struke svim ženama da ih u nekoj fazi života čak piju. Ovi AB pilsi koje si ti pila su neki s dosta velikim dozama hormona, osim Cilesta. Trinovum je dosta jak, koliko sam ja upoznata. Postoje sada novije verzije AB pilsa tipa Yasmin i još noviji Yasminelle čija doza hormona je svedena na minimum minimuma pa s toga i manje štete. U industriji lijekova se najviše novaca troši na istraživanje i usavršavanje AB pilsa.
Ja sam zbog endometrioze već 2,5 godina konstantno na Yasminu, a jetrene probe su mi daleko urednije nego što su to bile prije Yasmina, jer sam praktički od 13. godine kad sam dobila menzes trpila jake bolove i uvijek bih morala popiti neki analgetik, čija je doza i jačina rasla s godinama.

Da nebi bilo zabune, šteti i jedno i drugo i bilo bi idealno da ne moramo ni jedno ni drugo, ali između dva zla, mislim da je Yasmin puno manje zlo od Tramala. S toga stvar je individualna i može je riješiti jedino ginekolog unutar onog što je za nekog u najboljem interesu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:35   #203
Ja nisam rekla da analgetici manje štete od pilula. Rekla sam da je tvoja presumpcija kriva da više štete od pilula. Tu ne možeš staviti znak jednakosti. Naravno da će štetiti ukoliko se piju učestalo te vrste koje se izlučuju kroz jetru, pogotovo kad postoji i druga solucija.
Pa zaboga, nije Ketonal jedina tableta koja postoji. Ima ih desetke. Ali i da jest, da ju žena uzme jednom mjesečno prilikom bolova, ta jedna tableta u 30 dana ne može napraviti TOLIKU štetu - osim ako naravno ne postoji podloga u obliku jetrene disfunkcije - ali o tome sada ne razgovaramo.

A što se tiče yasmina, i od njih postoji posljedica jetrenih adenoma - jer koliko doza sintetičkog estrogena bila niska, učestalo svakodnevno uzimanje kroz nekoliko godina odnosi svoj danak, nažalost. Kod nekoga da, kod nekoga ne.
I jetreni adenomi se ne vide na jetrenim probama. Meni su jetrene probe doslovce školski nalaz, a na ultrazvuku imam jetru s oštećenjima 70 godišnjeg alkoholičara.

Tako zaključim time da se vratim na tvoj prijašnji post koji sam citirala, ništa se sa pilulama ne rješava definitivno
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:47   #204
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Tako zaključim time da se vratim na tvoj prijašnji post koji sam citirala, ništa se sa pilulama ne rješava definitivno
Slažem se, niti s analgeticima, al život je kurva
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:45   #205
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Slažem se, niti s analgeticima, al život je kurva
Ostaje nam samo da potražimo utjehu u porocima
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:52   #206
curke, idemo na pm preporuke za ginića u Zg, prednost zapadni dio , jer mi ide već 9. dan
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 00:34   #207
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Ostaje nam samo da potražimo utjehu u porocima
I "last but not least", samozadovoljavanje - najozbiljnije mislim.
Novogovornik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:10   #208
Quote:
Novogovornik kaže: Pogledaj post
I "last but not least", samozadovoljavanje - najozbiljnije mislim.
Pa baš i nije palilo u mom slučaju
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 16:47   #209
Ne preuzimam garanciju, ali ja sam eto cuo od vise zena, pa sad... Kome pomaze...
Novogovornik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:01   #210
Quote:
Novogovornik kaže: Pogledaj post
I "last but not least", samozadovoljavanje - najozbiljnije mislim.
Vjeruj mi dušo, kad te rastrgaju takvi bolovi, zadnje o čemu razmišljaš je o sexu.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:27   #211
Ma ne sex, nego bolja verzija. Sigurno boli, ali logicno je da nakon toga puno manje boli, zbog kontrakcije misica maternice. Ima neceg u tome. Uz tablete protiv bolova najbolja i najzabavnija solucija.
Novogovornik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:24   #212
Mjesečnica mi dolazi 2 puta mjesečno

Pozdrav cure!Prosli mjesec sam izmedju menstruacija imala lagano krvarenje,a ovaj mjesec sam dobila 2 puta "pravu" menstruaciju.Bila sam na ginekološkom pregledu prije 6 mj. i sve je bilo ok ili me doktorica nije najbolje pregledala.Mislim,naravno opet na pregled,ali dotad me zanima,da li je itko imao sličan slučaj i pretpostavke šta bi moglo biti?
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:35   #213
Meni se to znalo desavati nekad kad sam pod stresom(il je dvaput mjesecno il je nema dva mjeseca), kad promjenim klimu(ako putujem)..ako ti se ne dogadja cesto ne bi trebao biti neki veci problem..ali opet ce ti to bolje doktor reci..nadam se da ce sve biti ok
__________________
"Postoji put koji namernike bira, tajnovit drum, uvek najboljima sklon.."
Katie Musclebound is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:48   #214
Thanks...znala sam pročitati da krvarenje izmedju menga ili iscjedak tamniji može biti znak endometrioze...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:50   #215
Ja sam imala tako,bio neki hormonalni,dobila tablete 6 mj. da pijem.
E da piju se kao i anti bebi,svaki dan pa pauza...meni posle bilo dobro.
epolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 06:34   #216
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!Prosli mjesec sam izmedju menstruacija imala lagano krvarenje
ovulacija, možda?
Quote:
a ovaj mjesec sam dobila 2 puta "pravu" menstruaciju.
u 5 dana si dva puta dobila menstruaciju? ovo još nikad nisam čula.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 08:08   #217
Ups..."malo" sam se zeznula...mislila sam na predprošli i prošli mjesec...kada sam napisala ovaj mjesec mislila sam na 12 mj. ...previše cuge na proslavi Nove godine,valjda
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 08:23   #218
a treba se prešaltat na nula osmu, da
koliko ti je trajao taj ciklus onda?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:23   #219
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ovulacija, možda?
ja sam jednom imala to lagano krvarenje i moja dr je rekla da je sve ok i pripisala to ovulaciji

a u 12.mj sam isto imala 2 puta menstruaciju..ovu drugu sam dobila, cini mi se, jedno 14 dana ranije nego sta sam trebala
da stvar bude jos bolja, taj sam dan bila narucena kod ginica, i vec krenula put Zg-a (iz Ri)..negdje na pol puta sam procurila tako da me ginic samo poslao natrag da mu se javim nakon "prave" menstruacije..
al je i ova bila prava

meni se to zna dogadjati jednom godisnje, ili jednom u dvi godine, al nikad se nitko od ginica nije previse uzbudjivao oko toga niti su mi ista davali..sve drugo je ok, pa u biti nemam ideje zasto dodje do toga..ako nije cesto, mislim da se ne bi trebala brinuti previse
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:24   #220
A moze biti i posljedica upale,svakako trebas otici ginekologu...
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.