Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 14:52   #1261
Meni je prije svega važno da je doktor stručan dijagnostičar i da meni kao laiku zna normalnim riječnikom prenijeti ono što mi je važno i da može odgovoriti na pitanja koja mu postavim.
Takvog imam socijalnog ginića ali na žalost ima zastarijeli UZV pa ovakve preglede moram napraviti drugdje.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 19:58   #1262
Ako ćete ići u Ginekos, kod dr. Ujević, nećete progriješiti. Stručna, ljubazna i strpljiva osoba, objasnit će vam i pokazati sve što radi, pregled će trajati koliko treba, čekat će da se beba okrene kako treba (ja sam morala za sken srčeka prvo ići popiti nešto jako slatko, tipa milkshake čokoladu) i čim sam se vratila nastavila je pregled.
Pregled-anomaly scan je 500 kn (kombinacija 2D/3D), uključuje urin, mjerenje tlaka i težine, dobijete slikice i CD sa slikama i video isječcima.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:48   #1263
Pozzz...ima li tko iskustva kod gink finfri-gustek...da je isao k njoj na ultrazvuk....
nina1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:46   #1264
FIža, kak je stanje kod dr.Ujević i prisutstvom muža na pregledu?
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:00   #1265
Quote:
ajam24 kaže: Pogledaj post
FIža, kak je stanje kod dr.Ujević i prisutstvom muža na pregledu?
Moj nije išao samnom jer je radio taj dan, ali inače muž može bez problema biti unutra.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:40   #1266
Moja dr me salje ako zelim da idem na 3d uzv. Trudna sam 18 tjedan i rekla je da kao ako zelim da odem. Ona ce mi kao raditi anomaly scan (2d) pa me sad zanima sta tocno dobijem s 3d uzv i da li je neophodno ici na to?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 11:28   #1267
Većinu anomaly scana doktori rade na 2d. Ja sam išla privatno i doktor je sve organe detaljno gledao na 2D (crno bijeli prikaz), povremeno uključio 3D da poslika ličeko, al mislim da dijagnostički iz toga nije izvukao ništa značajno, obzirom da je i nosnu kost i sva mjerenja obavio sa 2D.

Najvažnije je da anomaly radi dobar dijagnostičar, da sve detaljno pogleda i da ima dobar ultrazvuk (najčešće to jesu aparati koji imaju i opcije 3D/4D), slika na 2D kod moje socijalne i privatnika kod kojeg sam bila nije uopće za usporedbu za moje laičko oko...

Meni je htjela dat uputnicu za 3D u Petrovoj, pa sam ju pitala dal bi bilo bolje obavit kod privatnika, rekla je da u Petrovoj rade pregled nekad i specijalizanti (ovisi kod kog naletiš) pa nek ja sama odaberem. Nije mi to imalo smisla radit kod nekog u čiji ću nalaz sumnjat...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 21:37   #1268
moja preporuka su dr. Radončić poliklinika vili i dr. Jasenka Gruić-Koračin poliklinika istog naziva.
bila kod oboje i s oboje sam zadovoljna
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 12:36   #1269
3D/4D su doslovno eto tako da malo vidite bebača ali to jako ovisi o položaju bebača. Moj je okrenut prema unutra (leđa prema van) - poprečno i u 40 minuta nismo apsolutno ništa vidjeli tak da jebiga
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 13:09   #1270
Moj isto tako,glava dole a tijelo gore i vidimo samo guzu i leda i nema sanse ga natjerat da se okrene heheh... a sad smo vec veliki 33tj tako da vise ni nemozemo na 3d/4d a iz cile trudnoce imamo 3slicice,prvu sa malom tockicom,drugu kad je bia ko mali medo brundo sa nekih 15,16tj i jednu di se vidi piso i to je to,drugo se sve skriva heheh

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 11:01   #1271
Naručila sam se idući tjedan na anomaly+3D u 20. tjednu u Ginekos kod dr. Ujević. Jel mi može tko od cura koja je išla tamo ukratko opisati kako taj pregled tamo generalno izgleda, koliko traje itd.?
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 09:10   #1272
Ima li tko svježe iskustvo s dr. Rossom u Os?
Koja je cijena 4D?
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:01   #1273
Sa koliko tjedana se preporučuje raditi 3d/4d uzv?
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:10   #1274
Prvi 3D-4D ultrazvuk treba planirati od 10-13 tj.. Nije isto radi li se prekid trudnoće sa 12 tj. (zahvat se izvodi u lokalnoj anesteziji uz kratkotrajnu i.v. omamu ili u općoj anesteziji- radi se (DEC) dilatacija, evakuacija i kiretaža) ili se prekid trudnoće radi u 21 tj. kada se intramuskularno ili intravenozno daju uterotonici ( lijekovi koji izazivaju kontrakcije maternice) kako bi se pobacio malformirani plod prirodnim putem, a to može trajati ponekad i dva do tri dana, samim time fizički i psihički ostavlja dublje tragove kod trudnice.
U Republici Hrvatskoj zakonski je dozvoljen prekid trudnoće koji se odobrava na etičkim povjerenstvima u KLINIČKIM BOLNIČKIM CENTRIMA samo do 22 tj. trudnoće. Iza 22 tj. trudnoće može se odobriti prekid trudnoće isključivo ukoliko se radi o malformaciji koja je apsolutno nespojiva sa životom.

Drugi 3D-4D ultrazvučni pregled treba planirati od 18-22tj. trudnoće kada se uz mjerenje ploda i druge analize obavlja "kompletan anomaly scan" kako bi se ustvrdila pravilna morfološka građa ploda.Na nekim internetskim stranicama naići ćete na savjete da se 4 D ultrazvuk preporuča napraviti od 24-32 tj. Naime u tim tjednima trudnoće idealni su uvjeti za 4D prikaz djeteta zbog odnosa veličine djeteta i količine plodove vode koja je preduvjet za savršeni prikaz lica koje u tim tjednima dobiva svoju punoću, izražajnija je nazolabijalna brazda (razvija se više potkožno masno tkivo lica) te samim time lice poprima pravi izgled djeteta ( roditelji često već tada uspoređuju, na koga li više sliči..)

Treći 3D-4D ultrazvuk u kombinaciji sa Collor dopplerom treba planirati od 28-32 tj. trudnoće. U tim tjednima najčešće dolazi do degenerativnih promjena na posteljici koje su najčešće uzrokovane preegzistentnim bolestima (dijabetes, hypertenzija..koje su postojale i prije trudnoće) ili su stečene u trudnoći ( intolerancija glukoze, gestacijski dijabetes, hypertenzija u trudnoći, gestoze..) a to se manifestira na trudnoću u smislu zastoja rasta ploda, smanjene količine plodove vode,poremećenih protoka na Collor Doppleru.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 07:32   #1275
idem u utorak privatno na anomaly i 4d jer mi je triple test los, u petrovoj idem na anomaly tek za 2 tjedna, a onda se bojim da ce biti prekasno za prekid trudnoce u nedajboze slucaju loseg nalaza(bit cu iduci tjedan 19 tjedana).

mene osobno uopce ne zanimaju slike ni filmici moje bebe, jer su mi ruku na srce, sve iste pod tim ultrazvucima, nisam isla ni u prvoj trudnoci, ali sad imam drugu siztuaciju i zato idem.

Zanimljivo mi je da u ovoj trudnoci apsolutno nigdje nemam mjere nuhalnog, soc.ginekolog mi je koma-navodno se na harmony ceka 4 tjedna? isto kao i za amnio?

jel ima neka cura tu da je isla u svrhu drugog misljenja na 4d?
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:26   #1276
Suzy, ja sam rezultate nifty testa (isto kao harmony) dobila za 8 dana (iako oni kažu do 14 dana, znam još jedan primjer da su rezultati došli tako brzo). radila sam ga u Podobniku, odnosno oni su samo posrednici, krv ide za Hong Kong. ali, on se radi u 12. tjednu, preporuka (?), ne znam da li je sad kasno?

amnio se radi u 16. tjednu, ne znam da li rezultati mogu brže (zbog same procedure), nešto mi zvoni neka priča sa Slovenijom.

iskreno, ja ne bih vjerovala ultrazvuku oko takvih stvari. može se vidjeti anomalija, ali i ne mora.

edit: ja imam super ginekologa, ali nije baš pričljiv. dakle on je meni u 12. tjednu mjerio nuhalni, ali mi ništa nije rekao. kasnije sam vidjela u papirima (povijest bolesti), da piše koliki je (ne znam više koja je kratica, ali uglavnom služila sam da je to to) i postojanje nosne kosti. pa pogledaj malo svoje papire iz tog doba.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 00:39   #1277
Ja sam radila Nifty plus u srpnju ove godine u pol.Podobnik, tad sam bila u 13 tt i rezultate sam dobila za 6 dana (utorak radili, ponedjeljak rezultati). Negdje sam pročitala da se neinvazivni test može raditi od 10. do 18. tjedna trudnoće.
alegra4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 07:29   #1278
amnio mozes raditi maltene do kraja trudnoce, iako naravno prekid je dozvoljen do nekog tjedna. Navodno prekid ide i kasnije, na vlastitu odgovornost itd.
Za nifty/harmony su mi u Eljugi pak rekli da je bitno da je trudnoca usla u 10 tjedan, i da nema ogranicenja
ja sam sad 19 tjedan i neznam sta misliti.
A na nalazima mi apsolutno nigdje nema nuhalnog ni nosne kosti napisano (znam sta pise jer sam sama zdrv.radnik, pa ono....)
sutra idem na taj uzv pa cu vidjeti sta ce reci.
Al cini se d mi amnio ne gine, i izgleda da cu morati i to caltat i privatno otici jer se ovak ceka do 5 tjedana, a to mi je koma...ili mozda u slo.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 07:34   #1279
Ako amniocentezu radiš kod Podobnika, preliminarne rezultate dobit ćeš već za 2 dana, a kariogram za nekih 10-ak.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:15   #1280
thx, nisam zala
sutra nakon uzv izvidim i odvazem situaciju
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.