Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 09:20   #2601
Quote:
Curička kaže: Pogledaj post
Mojem frendu je otpalo kose na zatiljku, onako promjera 2 cm.
prije nekih 4 mjeseca, od tad mu ne raste kosa na tom mjestu, ne koristi nikakve lijekove.

Nit je bio kod doktora (jako je lijen) , uglavnom, zanima me dali postoji kakav šampon, krema, pilule, bilo šta šta se može kupiti bez recepta u ljekarni, da spriječimo daljnje opadanje?

Fitoval je protiv opadanja, al mu to nije dovoljno ?
Ili ?
pa po opisu je to alopecia areata - ispadanje kose u krugovima. i ja mislim da bi frend trebao otići dermatologu, a ne kupovati fitoval i sl jer oni neće ukloniti uzrok.

ako mu se ne da preko svojeg doktora tražit uputnicu itd., uvijek može otići privatniku, ali kod njih je prvi pregled od 300kn i više. imaš o ispadanju kose i privatnim dermatolozima nešto na temi Zdravlje...
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 09:30   #2602
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
A jel možda to zato što sam preije mjesec dana prestala piti Diane? Nakon 2 godine gotovo.
Možda je to...
Meni je nakon prestanka uzimanja Yasmina (pauza od godinu dana) kosa strašno opadala. Dosta dugo mi je trebalo da se stabilizira. Sad mi opet jače ispada, ali ne kao tada.
Mojoj frendici je kosa padala dok je pila Yasmin, kad ga je prestala piti, izrasla joj je hrpa mlade kose
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:26   #2603
bok svimamožda jest istina to za tablete ali i ne mora bit ja pijem login i ništa kosa mi nekad ispada to je normalno za ovo doba godinea kosa može opadat i od boja za kosu ,raznih preparata
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:28   #2604
prije godinu dana često sam bojala kosui tada mi je opadala i ispucalasada samo uzimam blage boje i nježne šampone
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 17:02   #2605
Login?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 19:33   #2606
logest dragasamo ja ih tako nazivam ne da mi se tipkat cijela riječ pozdrav
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:17   #2607
Neuobičajeno ispadanje kose izazvano blajhom.

Ovako,vec 5 godina svaki mjesec jako nasilno izbjeljujem kosu preparatima s visokim postotkom hidrogena,medjutim,nisam ocekivala da ce doc do ovog uzasa.

Bila sam dugokosa cijeli zivot,tek sam od prije pola godine pocela drasticno skracivati kosu da bih danas odlucila osisati se na dva centimetara(po uzoru na Amber Rose,koji cm duze)...medjutim i ja i frizerka ostale smo zapanjene kad smo vidjele da je i ovo malo kose prorijedjeno BEZ korijena u tolikoj mjeri da sam uzasno prestrasena.

Na mnogim mjestima ima rupice od promjera 1 cm gdje kose uopce nema a koza tjemena izgleda kao da sam pretrpjela opekotinu.

Rekla mi je da mogu zaboraviti platinastu dok sam živa osim ako ne želim nosit perike poslije 25-e.
Naravno da sam se složila,medjutim ono sto me prestrasilo su njene riječi da kosu na tim mjestima vjerojatno necu nikada vratiti,da mogu samo zadrzati ovo ako se redovito šišam i bojam u nesto puno manje agresivno,a najbolje bi bilo ni u što.

Pa dragi forumaši,moje pitanje glasi:znate li iz svog i/ili tudjeg iskustva dal se kosa moze vratiti pazljivošću i brigom,te koje preparate uzimati(bilo oralne ili kozmeticke)da se te rupice popune?

Takodjer,ukoliko imate bilokakav savjet vezan za ovaj problem,molila bih vas da mi pomognete,jer sam blagoreceno-dvadesetogodisnjakinja koja nece s kosom tridesetu dozivjet a da je jedini razlog tomu kutijica sa skandinavskom plavom

Puno hvala na čitanju i odgovoru.
__________________
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:04   #2608
Ufff....
Predlažem da počneš s dobrim dermatologom.
I da neko vrijeme ne farbaš kosu u ništa.
Ovo premašuje nivo frizerskih i forumskih savjeta, ovo je ozbiljan kožni problem.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:18   #2609
Jao. I to si tek skužila kad si se ošišala tako kratko?

Brinu me ta mjesta gdje izgleda kao da ti je koža pretrpjela opekotine? Zaista ne znam hoće li tu kosa opet rasti, i ako hoće...koliko kvalitetno? Stvarno ne znam puno o tome pa mi je glupo da te plašim. Znam da sam se jednom prije blajhala pa sam se malo prepala da ne uništim kosu. Iščitavala sam po netu pa sam čitala razne stvari...da ako se to dogodi kosa neće izrast natrag, pa hoće ali ne jednako kvalitetno, pa hoće normalno tek nakon nekog vremena i blabla. Mislim, nigdje nije bilo definitivnog odgovora. Pažljivo izaberi proizvode za kosu. Moraš zaustavit to ikakvo dodatno padanje. o_O
Možda da počneš uzimati neke vitamine za kosu?
Stvarno bi trebala posjetiti dermatologa. Mislim da je ovo dosta ozbiljno.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:03   #2610
Hvala cure na odgovorima,nije da su me bas umirili al nije ni da sam ocekivala-ma samo nastavi,bude to za afro nakon pol godine

Stvar je u tome sto su mi uvijek govorili da mi je kosa tanka a ne rijetka(sto je i bila inace,jos u počecima)jer mi se nikad nije vidjelo tjeme,vise je bila kao deka gdje su rupice ocito bile prekrivene.Čak i kad sam si napravila rijanicu,bila je dobro ošišana i frizerka me samo opominjala da imam krastice od blajha i da prestanem jer cu na tim mjestima izgubit kosu,na sto sam se ja oglušila jer-pa cijeli holivud je platinast desetljecima,kaj mene neko jebe

Naravno,zaboravila sam da holivud ima uljne kupke svakih 5 sati i kreme od tisuce dolara na koži svaki drugi dan+sigurno se ne farbaju nasom skoro komunistickom bojom za 45,99.

Mlado-glupo.

Sad kad je na 2 cm imam savrsen pregled tjemena,i ne izgledam procelavo kad me se pogleda,al cim se prodje prstima na dijelovima koju su prekriveni jer ipak nije 5 mm,vidi se da se tu hidrogen bomba odlucila na genocid.

Ne znam sta da radim,da sam znala da je takva situacija ostavila bih rijanu i pobojala je u nesto normalno jer ne zelim ovak kratku kosu u bilocemu osim plavom jer to nije amber nego lezbo deckic onda.

Sad imam i tu problem.Farbanje u plavo vise ne dolazi u obzir,ali kako da rijesim gorenavedeni problem posto je kratka i nema joj spasa(što se boje tiče)?

Bas sam očajna.Sad mi se friz svidja ali vec za dva tjedna slijedi izrast i ja sam stjerana u kut

Pit cu vitamine i onaj neki kvasac u tabletama za jacanje ,mazem baby uljem glavu i sisat cu se dok se bar dlaka skroz ne oporavi i otvrdne,a vjerojatno idem i dermiću.

Molim vas,bar mi dajte neke ideje sta da napravim s izrastom da ne budem -cent misje siva,cent platinasta
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:14   #2611
Gle, ja kužim da ti nećeš imat šarenu kosu kad izrast počne rast, al kaj zbilja ne misliš da si dovoljno sjebala kosu s blajhanjem i farbanjem? Jebiga, sad pretrpi to da ne ostaneš i bez ostatka kose. Možda zvučim grubo, al sry, sama si si kriva, nemoj si radit dodatnu štetu. Otiđi čim prije dermatologu, nemoj se bezveze kljukat ne znam kakvim vitaminima i tabletama, nek ti stručnjak preporuči kaj da upotrebljavaš ili piješ.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:19   #2612
A znam.Objasni klinki od 15 godina da duga zdrava plava kosa postoji samo na barbiki.

E sad se s 20 jebi.
Nis,kad izrast dodje na 1 cm,stavit cu smedji preljev svoje boje i opet se ošišat i onda pustat svoju boju.



Ili...ima netko nes bolje?
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:34   #2613
Možda kanu? Ona je prirodnija od svih tih boja u svakom slučaju. Al se neće isprat ko preljev.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 08:16   #2614
uh, ma trči dermatologu odmah, jebeš sad boju kose. Mora ti pregledati vlasište, ne može ti frizerka reći što da radiš i od čega je to, pogotovo ta prazna mjesta.
Može zaista biti od blajha ako si koristila visoke postotke hidrogena (što je sve preko tri, rekla bih, i s tricom sjebe kosu gadno), ali može i koješta drugo biti uzrok ovakvog stanja.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:48   #2615
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
A znam.Objasni klinki od 15 godina da duga zdrava plava kosa postoji samo na barbiki.

E sad se s 20 jebi.
Nis,kad izrast dodje na 1 cm,stavit cu smedji preljev svoje boje i opet se ošišat i onda pustat svoju boju.



Ili...ima netko nes bolje?
to ti je ok, iako, ja ne bi nista vise stavljala na tjeme, pa ni preljev, samo sisaj i otici ce farbani dio.a kasnije mozes, ako hoces biti svjetlija, raditi samo pramenove, jer oni ne doticu kozu tjemena.
i, da, obavezno hitno dermatologu, bilo bi jako neodgovorno ne otici, s obzirom na tvoj opis stanja, opekotine i slicno.
svi mi u zivotu radimo gluposti, ne brini, rjesit ces to.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:59   #2616
Sad sam se sjetila, negdje na blogu od jedne cure - Elle Woods gone Brunnette (ukucaj u gugl, dat će ti blog) sam pročitala da je i ona davno davno imala istu situaciju.
Opekotine na tjemenu i kosa onak u pramenovima ispala, od blajhanja svakih 2 tjedna.
Dermatolog joj je spasio stvar i narasla joj je kosa.

Što se tiče boje, jebiga.
Pretrpi. Za 2 mjeseca sve plavo ošišaj i puštaj da raste prirodna.
Nosi kape, nabavi rajfove, super naušnice, šminkaj se... sve to može izgledat kul i ženstveno s kratkom kosom.
Mislim, zajebi sad izgled, o tvom zdravlju se radi. I o dugoročnom imanju kose.

Kanu ne preporučam jer će ti ona bacit na crveno, pa će se opet izrast vidjeti...
Eventualno, eventualno Color Erbe, biljne boje za kosu.
Al ni to bez dermatologa.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:23   #2617
bokmoj savjet za pomoć jest taj da najprvo odeš liječnikui da kosu pereš samo medicinskim šamponom a bojanje gelove ,pjene moraš zaboravit , s vremenom će ti kosa opet bit ok nemoj je čak niti sušiti fenom samo blago ručnikom tapkat a ne trljat
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:28   #2618
prije godinu dana i meni je zbog čestog bojenja počela opadatodmah sam prekinula s bojama i sad samo perem kosu nježnim šamponima i to dječjim baby šamponimafen ne upotrebljavam i sad je super
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:41   #2619
svakako liječniku.... a u međuvremenu, preporučam šampon Fitoval od Krke, oko 30-40kn dakle nije preskup a potiče rast kose i hrani vlasište... doduše, nikad nisam imala ovakvih problema kao ti, ali kad god bi mi se nešto događalo sa kosom tipa jako padanje, niakava mlitava kosa ili napadaji prhuti ... uvijek je jedna kura tim šamponom vratila stvari u normalu.
Baby šamponi isto nisu rješenje jer su preblagi tj. ne skidaju dovoljno dobro sve preparate koje mi žene stavljamo na glavu (lakove, gelove, pjene, silikone.... ) a što bebe ipak ne koriste
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:59   #2620
ipak moram komentiratpošto sam studirala medicinu ali kratko vrijeme ipak znam da su osim medicinskih šampona itekako dobri dječji ne baš svi pout niveinih oni su jači mislim na baby šampon od kamilice jer umiruje kožu što je dokazano a govorim iz vlastitog iskustva naravno da je svačija kosa i tjeme različiti kao i vrsta dlake na kosi ali prva pomoć bila bi ti šamponi ali svatko ima svoje mišljenje
matekk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.