Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 21:30   #521
molila bih za pomoć! jel netko možda zna kakav preparat za muškarce za prestajanje ispadanja kose i poticanje rasta kose!? puno hvala!
__________________
I´m disturbed, I´m depressed, I´m inadequate, I´ve got it all!
You'd be surprised what people will say to an interested stranger.
djevojka69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:28   #522
minoksidil
finasterid (propecia) - na recept
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:02   #523
Quote:
alemka kaže: Pogledaj post
već par dana mi opada kosa...ništa extra ali opada...malo od mog nemara tijekom ljeta (vežem je još mokru iz mora )...malo zbog godišnjeg doba koje nam dolazi...e sad....što da koristim...što vi koristite...ili jednostavno ne koristite ništa nego čekate da period prođe
Meni je opadala i nista nisam koristila, samo sam cekala, pa sta mi Bog da! I za divno cudo, evo prestade da opada!
Ako pocne da ti opada nenormalno, pravac na kozno!
BraveGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:52   #524
S tom taktikom možeš dočekati i periku.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 13:47   #525
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez
Primarni način djelovanja je poboljšanje cirkulacije-tako djeluje i minoksidil (u ovom slučaju za to su zaslužni timijan i ružmarin-arterijska cirkulacija,a cedar je zaslužan za vensku i limfnu cirkulaciju),mnoga eterična ulja djeluju protuupalno i regenerativno (ovdje je to lavanda),a neka i seboregulatorno i antimikrobno (ovo je bitno npr. kod ispadanja zbog seboreičnog dermatitisa i hiperseboreje).
Eterična ulja su efikasnija kod žena no kod muškaraca jer nemaju djelovanje na DHT (barem do sada nije otkriveno) i neće mnogo pomoći kod androgene alopecije.Mogu biti samo adjuvantna terapija.
Izgleda da i derivati niacina pomazu protiv zenske alopecije:
http://www.blackwell-synergy.com/doi...5.2005.00201.x

Sluzbeno se ne zna kako minoksidil zapravo djeluje, ali davno sam procitala da produzuje telogenu fazu...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 03:20   #526
Quote:
BraveGirl kaže: Pogledaj post
Meni je opadala i nista nisam koristila, samo sam cekala, pa sta mi Bog da! I za divno cudo, evo prestade da opada!
Ako pocne da ti opada nenormalno, pravac na kozno!
i meni isto i sama je prestala. kosa jednostavno povremeno jace opada i to je normalno. neki ovdje pretjeruju i koriste godinama te lijekove za celavost pa nije ni cudo da im jos pada
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 09:18   #527
A da se i ja izjadam

Dakle i ja imam problema s stitnjacom. Otkrili su mi prije par godina da mi bas i ne sljaka normalno. Nuspojave su: stalni umor, razdrazljivost, nesanica, koncentraciju sam uspijela odrzati pola sata max (cudo je kaj sam uopce uspjela diplomirati s tim ). Uzrocnik je stres al ja sam geneticki podlozna. To stanje mi se smirilo zadnjih par mjeseci jedino mi je ostalo to ispadanje kose Imam dosta bujnu kosu i ljudi kazu da se uopce ne primjeti al ja primjetim
Probala sam sampone (Vitaskin, Phyto), ampule, vitamine.. sve i jos uvijek mi dosta opada. Vise sam na izmaku snaga sto se toga tice. Planiram se ici osisati jer mi je kosa do pola ramena da je malo olaksam ali ozbiljno razmisljam uzeti taj minoxidil. Samo nisam sigurna dal bi mi to pomoglo jer ovo do sada bas i nije.
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:41   #528
Minoxidil sigurno pomaže. Ali se slažem u tome da ljudi pretjerano posežu za njim, a lijek je za ćelavost.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 17:09   #529
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Minoxidil sigurno pomaže. Ali se slažem u tome da ljudi pretjerano posežu za njim, a lijek je za ćelavost.
pa da, glupo je odmah cim ti opadne malo vise kose pri pranju na svoju ruku koristit lijek za celavost
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 20:07   #530
Naravno. Kosa pada sezonski, zbog stresa, određenih lijekova... Minoxidil je ipak za malo teže slučajeve.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 01:06   #531
Jos jedan lijek protiv (muske) celavosti slican finasteridu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 01:23   #532
ja takodjer imam problema s kosom..previse je toga ispisao tako da sam samo prosvrljala po stranicama..

meni kosa zadnjih par mjeseci otpada strasno otkako sam se obojala u crno..jos uvijek je ima puno ali tjeme gore izgleda strasno. ako ovako nastavi sigurna sam da cu ocelaviti. nikada mi nije ovako padala.

moze li mi netko preporuciti ako znate za neki dobar sampon protiv opadanja kose...

unaprijed hvala
mishkica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:57   #533
Quote:
mishkica21 kaže: Pogledaj post

moze li mi netko preporuciti ako znate za neki dobar sampon protiv opadanja kose...
Tebi je crna farba za kosu očito pošteno iziritirala vlasište i naštetila kosi (crna farba zna biti jako agresivna i isto jako uništiti kosu kao i plava, što mnogi ne znaju - obično se misli da samo plave-svjetlije blond boje to čine). Sad se nikako nemoj jedno vrijeme farbati, a onda za kasnije ja se na tvom mjestu ne bih baš u crnu.

Preporučila bih ti šampon Phyto - Phytociane (imaš za kupiti u ljekarnama, ne znam u kojem si gradu - tu u Zg već puno ljekarni drži Phyto proizvode za kosu, npr. ona ljekarna na početku Jurišićeve, pa u Draškovićevoj, mislim u Kaptol centru, u King Crossu, CC1 itd...ima u još mnogima). Ja sam ga koristila prije par godina i bila vrlo zadovoljna. Samo ga koristi onako kako piše u uputama: prvo nanesi malu količinu i 1. put zašamponiraj kosu, isperi, pa 2. put našamponiraj kosu i tada ostavi da djeluje nekoliko minuta i tek onda isperi. Nakon toga si stavi još neki dobar regenerator.
Nadam se da ćeš biti zadovoljna (javi jel ti šta pomaže ).
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:48   #534
@tiare- hvala. vidis nisam znala to za crnu farbu.. a steta bas mi se svidja mislila sam se do kraja zivota u nju bojati ... zivim u rijeci tako da pretpostavljam da ako ima u zg toga da ce biti i u rijeci.
sutra prvo idem to potraziti. javim se jos. hvala
mishkica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:02   #535
mishkica - 100 posto ima u Rijeci, jer Phyto se uvozi u Hrvatsku već nekoliko godina.
Ja ljetujem kod Crikvenice, pa mi se čini da sam Phyto proizvode vidjela i u nekoj ljekarni u Crikvenici ovog ljeta, tako da nemaš frke. Pitaj u ljekarnama.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:51   #536
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jos jedan lijek protiv (muske) celavosti slican finasteridu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Lijek isto koliko i sabal palma.Nije odobren za liječenje ćelavosti.A djeluje, po svemu sudeći, i bolje od finasterida.Na zdravlju se na temi ćelavosti dosta govorilo o dutasteridu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:55   #537
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Izgleda da i derivati niacina pomazu protiv zenske alopecije:
http://www.blackwell-synergy.com/doi...5.2005.00201.x

Sluzbeno se ne zna kako minoksidil zapravo djeluje, ali davno sam procitala da produzuje telogenu fazu...
U mnogo proizvoda za tretiranje ćelavosti se pojavljuju derivati niacina,a djeluju kao rubefacijensi-iritacijom povaćavaju prokrvljenost.Ja ih baš ne volim zbog mog dermatitisa.ali vrijedi probati prije minoksidila.I kod nas ima kupiti heksil nikotinat (u sklopu preparata Hygroplex HHG),a nije ni skup.Vrlo ga je jednostavno inkorporirati u tonik za vlasište.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 21:40   #538
koristim 5% minoxidil mjesec i pol svaki dan, ali opadanje se nije smanjilo
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:10   #539
Treba ti puno više da počne djelovati. Meni nije djelovao skoro godinu dana, tj. tek nakon tog vremena su se vidjeli rezultati.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:17   #540
Pošto sam ja novi član vašeg foruma,prvo bih vas željela sve pozdraviti..
Čim sam izgooglala ovaj forum i upravo ovu temu,gdje razmjenjujete iskustva,odmah sam se registrovala,da s vama podijelim brigu.
Svi porodično imaju odličnu kosu,tata,koji sada ima 50 godina ima toliko crnu kosu prirodno,bez ijedne sijede dlake,da ga svi pitaju da li se farba..mama je išla na pregled mikro-kamerom,doktorica koja je pregledala je rekla da ima vlasište doslovno za katalog,primjer kakvo treba da bude... kosu također... malo je reći za reklamu...
Sad sam ja na redu...
Naravno,genetski sam naslijedila i ja prirodno crnu kosu na tatu,a gustu i jaku na oboje..
Nikad,do prije par godina nisam imala potrebu ni da obratim na to koliko mi dlaka ispada,da li opada,da li ne opada,jer se jednostavno nije primjećivalo.Onda sam imala par stresnih perioda u životu i prvi put tad primjetila (zamislite koliko je ispadala) da mi kosa opada...
Apsolutno svi,koji me poznaju bi me pitali..šta ti je s kosom,prepolovila se..opada...
Taj je kritični period prošao,nisam oćelavila,kako sam mislila da hoću...međutim,ta gustoća i čvrstoća i moja nekadašnja kosa,na kojoj su mi vjerujte zavidjeli se više nikad nije povratila.
Međutim,kroz par godina sam se navikla,ubijedila sebe da sam to umislila,a i sama od sebe je lijepe boje i sjaja,pa sam se nekako time tješila..ni sad ona nije ni približno rijetkoj,ali to nije moja kosa..ona stara..

Da bih danas otišla na taj čuveni pregled vlasišta mikro-kamerom i dok sam sjedila na stolici,zamalo da se onesvijestim.Ta me doktorica strašno nasekirala
Odmah me upitala da li mi kosa opada,rekla sam da da...i kad mi je pokazala na monitoru kako mi vlasište izgleda onako mikroskopski,bilo mi je mučno.
Navodno,imam više vrsta problema.. jedad od tih je da još uvijek imam jak korijen,iz koga je nekad rasla kosa o kojoj sam vam maločas pričala,ali zbog nekakvih naslaga i oštećenja,ne prodire kisik i hranjive materije i jednostavno kosa raste slaba,a negdje nikako i ne raste nova.
Rekla je da je problem rješiv i propisala mi kapi za vlasište,kapsule za brzi rast kose i jačanje i čisteću pjenu za vlasište (šampon) iz ROUGJ plus active linije.
Također mi je rekla da se kosa,kad ju operemo češlja od čela prema nazad i da obavezno jagodicama masiramo onako mokru par minuta,jer to istiskuje "nešto"..ne znam vam reći šta...

Ti su proizvodi jako skupi,ali ja sam tu čisteću pjenu počela još davno koristiti i ono što mogu da garantujem je da me glava otkad to koristim ne zasvrbi nikad nijednom od pranja do pranja,a također se i ne masti.

Oprostite što sam opširna u svom prvom postu,ali još sam pod utiscima..nisam stigla da pročitam sve stranice...

Za 15 dana idem na kontrolu i vidjećemo da li se išta dešava,pa ću vam javiti..ukoliko imate sličan,a vidim da imate i isti problem kao ja.

Rekla mi je također da iritiram(o) vlasište raznim tretmanima i to jednostavno zacimentira,tako da u korijen ne prodire ono što je potrebno za rast kose.

Razne maske i hemikalije..te konstantno miješanje proizvoda zaboravite,to je najgora kombinacija.Naravno,ne smijemo biti panični do te mjere da počnemo da brojimo dlake,koje nam ispadaju,jer time se više stresamo i pogoršavamo stanje.
Sve ono što reklamiraju one gluposti,nemojte stavljati na glavu,jer ko je imao priliku da vidi svoje vlasište ispod mikroskopa znaće o čemu govorim.

Također JESTE bitno šišati se redovno,iako to nema veze s rastom kose.. kosa se lakše održava i stvarno manje opada,kad su vrhovi zdravi,jer se ne začupava,a i izbjegavajte frizerske i njihove jeftine šampone i četke,kojima su Boga pitaj koga fenirali..jer se prenose te neke gljivice (znam da nije lako odreći se svega,ali kosa nam treba biti važnija).

Nemojte je puno pržiti fenom,četkama,peglama.. i od toga također znatno manje opada..
Ja više volim da imam kosu na glavi,nego super frizuru,koja je kratkotrajna.

Držite je što duže umotanu u peškir,za kosu je jaaaaaaaako dobro da se tako čak i osuši.


Da vas ne zamorim ovolikim pisanjem..ovdje ću stati...šta da kažem.. možda nismo u stanju da popravimo 100% stanje naše kose,ali bar možemo doprinjeti njenom oporavku.

I htjela bih upitati,ako je još neko išao na ovaj pregled..iskustva? I da li su preporučeni isti proizvodi,ima li rezultata??? Da li je to samo trik,da nas namame da potrošimo brdo novca...nadam se da ne..


Pozdrav iz Sarajeva
Sarra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.