Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2005., 10:19   #81
Angry umnjak boli


majku mu...uf...boli me umnjak i šta da radim a da nejdem zubaru?

ima li kakvih obloga da se to malo ublaži? inače nalazi mi se ispod mesa i rastura me totalno.

ima li pomoći a da nije zubar?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 11:06   #82
kokain
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 11:59   #83
Re: umnjak boli

Quote:
chiquita kaže:
ima li pomoći a da nije zubar?
Oralni kirurg! Nek' ti ga izvadi!
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 13:40   #84
Uzmi andol, zdrobi ga i utrljaj u zubno meso, na mjesto gdje te boli. Efekt je puno bolji nego kad samo popiješ tabletu.
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 18:01   #85
morash to vadit

nema ti druge

to se da na zlo dati tako ispod mesa
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 23:29   #86
Ti jedino kaj trebaš je pregled. Ako pravilno izbija van nema govora o vađenju, ako ne onda na stol.
Nije to ništa strašno. Ništa se ne osjeti. Samo nemoj ići u Gundulićevu, odi na Stom. polikliniku kod Mimare.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 01:07   #87
ne moraš vadit. meni je umjnak razarao čeljust i gurao kompletnu garnituru doinjih zubi da bi se izborio za mjesto. zubar mi je razrezao malo mesa da dobije prostor, 3 dana je još boljelo i onda je dobro bilo. od ljudi koji su čupali umnjak sam čuo da je to katastrofa i da se oporavlja od toga po 2 tjedna. pij voltarene, od njih ti ništ neće bit, a djeluju.,
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 01:22   #88
namoci vatu u rakiju i stavi na zub
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 01:27   #89
meni rastu umnjaci vec nekoliko godina... jos ih nisam slikala, a trebala bih... nisu jos ni izbili. mislim da ce ovi gore imati mjesta, ali ovi dolje se vec lagano guzvaju...

sad sam nekoliko dana imala 'fazu rasta gornjeg desnog umnjaka' boljela me cijela desna strana... srecom, sad je proslo...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 14:15   #90
Quote:
ovac kaže:
Samo nemoj ići u Gundulićevu, odi na Stom. polikliniku kod Mimare.
Perkovčeva
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 14:21   #91
Re: umnjak boli

Quote:
chiquita kaže:

majku mu...uf...boli me umnjak i šta da radim a da nejdem zubaru?

ima li kakvih obloga da se to malo ublaži? inače nalazi mi se ispod mesa i rastura me totalno.

ima li pomoći a da nije zubar?

Ja sam si znala pomoć i s tekućinom za omekšavanje desni (kupiš u apoteci), onom za bebe, a inače sam imala svakakvih gadarija s neizraslim umnjakom. Tj. frtaljneizraslim.
Antibiotike sam pila, tablete protiv bolova u ogromnim količinama, zubarica me maltretirala s grijanjima, nekakvu lampu je koristila, to je pomagalo jako.
Rekla je da ga ne bi vadila ako nije baš nužno jer mi može trebat. Ne znam samo za koji q.

Sad je već jedno duže vrijeme mir pa se pravim da je sve OK.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 14:31   #92
Re: Re: umnjak boli

Quote:
Blaise kaže:

Rekla je da ga ne bi vadila ako nije baš nužno jer mi može trebat. Ne znam samo za koji q.
Pa za pamet

Ja sam prošle godine vadila umnjak. Kirurg ga je jedva izvadio van, rezao je kroz obraz, čeljust.. krvi posvuda Fala Bogu na anesteziji Al sam zato 2 mjeseca nakon toga bila natečena. Sad bi trebala ić vadit još 2 umnjaka... a-a nekak sumnjam da budem išla
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 14:39   #93
Quote:
x-type kaže:
od ljudi koji su čupali umnjak sam čuo da je to katastrofa i da se oporavlja od toga po 2 tjedna. pij voltarene, od njih ti ništ neće bit, a djeluju.,
I ja sam cula dosta tih horor prica, tako da kad sam trebala ici vadit umnjak, bilo me neopisivo strah... uzas!
Ali! Bilo je super! Nisam nikad pomislila da cu to reci, ali nije me apsolutno nista bolilo poslije... Ofkors da "osjecas" i da ti naotekne... ali nista nepodnosljivo. Nisam ni tabletu trebala popit. Za dva dana, sve pet

Ali opet, nisu bas voltareni bomboni, pa da "ti nece biti nista"...

I kaj se tice Perkovceve, ja sam iz puno izvora cula samo najgore price... i te horor price vadjenja umnjaka su se sve odvijale u Perkovcevoj. No opet... sve ovisi.. ko bi ga znao
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 18:05   #94
Re: Re: Re: umnjak boli

Quote:
Naya kaže:
Kirurg ga je jedva izvadio van, rezao je kroz obraz, čeljust.. krvi posvuda

vjerujem da si se namuchila, ali ne vjerujem da ti je rezao kroz obraz.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 22:07   #95
Re: umnjak boli

Quote:
chiquita kaže:
ima li pomoći a da nije zubar?
imam ja jedne kombinirke i jedne papagajke u autu... pa... za jedno pivo se svasta da pokusati
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 01:19   #96
Re: Re: Re: Re: umnjak boli

Quote:
magic kaže:
vjerujem da si se namuchila, ali ne vjerujem da ti je rezao kroz obraz.
Ma dobro nije baš kroz obraz to ja karikiram Malo je zarezao obraz da dođe do zadnjeg dijela zuba jer nije ga nikako mogao obuhvatit.
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 02:03   #97
Ak te tjesi (a znam da ne ), ja na jednoj strani imam ranu s cetiri shava od izvadjenog umnjaka, a na drugoj me rastura drugi koji raste i kojeg u utorak idem vadit . To su donji. Gornji su izrasli bez ikakvih problema. Sad mi jos kirurg veli da gore imam i zametak devetke .
Btw, naslusala sam se isto svakakvih horor prica o vadjenju umnjaka, al meni je sve proslo bez komplikacija i dobro se oporavljam . Obavila sam to na Stomatoloskom faksu i jako sam zadovoljna, dok je Perkovceva za mene od pocetka bila .

Chiquita, odi zubaru; ne bude ti ziher on kopao po umnjacima. Moze te uputit da ih ides vadit; tvoja stvar dal bus otisla. Moze ti mozda i dat kakav savjet kak da si olaksas njihovo izrastanje.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 02:24   #98
Quote:
Leda kaže:
Ak te tjesi (a znam da ne ), ...
Nećem ja više niš vadit

Al s obzirom da mi je mama zubar već vidim da će me samo dočekat jedan dan i reć mi da sam sutra naručena za vađenje umnjaka. Bit će zanimljivo... šta da velim
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 01:23   #99
Re: umnjak boli

Quote:
chiquita kaže:

majku mu...uf...boli me umnjak i šta da radim a da nejdem zubaru?

ima li kakvih obloga da se to malo ublaži? inače nalazi mi se ispod mesa i rastura me totalno.

ima li pomoći a da nije zubar?
A, zato neces zubaru?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 12:25   #100
Moji umnjaci su izrasli prije desetak godina. Sjećam se da je donji lijevi bio bolan, da se sve upalilo i pio sam Ceporexe no onda je gad konačno izašao. Donji desni j eizašao par mjeseci poslije i puno bezbolnije. Isti taj desni ovih dana radi probleme. Počeo se kvaritii moja teta stomatologica ga popravlja i liječi, kaže ako ne bude dobar budemo ga izvadili jer je to ionako zub koji zadnj nikne a prvi se vadi. No zato mi je u pol liječenja počeo zadavati fine bolove. Ovaj vikend je tak fino bolio da mi ni voltareni nisu pomagali. Nevjerojatno, iako sam skeptičan prema takvim "čudesima" pomogla mi je ona Zeppterova lampa.

Inače, voltareni su pravi otrov za želudac, jedan od lijekova koji je na crnoj listi po pitanju želuca. Stomatologica mi je nekad rekla da za zub pijem Voltaren Rapid, djeluje sporije ali dulje.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.