Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 09:25   #21
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Čuj stari te iskorištava i to onako profesionalno. Vjerojatno je napravio 4 djece s nadom da će ta djeca njega uzdržavati umjesto obrnutno. Takvu filozofiju nažalost imaju cigići.

Uglavnom, ako mu otkažeš poslušnost točno znam što će reći - "Ako nećeš tako onda se seli"
A ti pokupi prnje i seli se na stan, biti će teško ali skrpat ćeš se u nekoj garsonjeri.
Nađi curu koja radi i zajedno bude OK.

Kladim se da stari puši barem 2 kutije dnevno, to je mjesečno 1800 kn.
On se svojih luksuza ne želi odreći.

Kupovanje novih mobitela? Pa kako često? To stvarno nije potreba, SMS šalje i nokia 3310.

Stari ako igra na emocije onda je đubre i manipulator, znam nekoliko takvih, inače su strah i trepet, a kad se okrenu protiv njih onda izigrava žrtvu i pacijenta, bolesnika...

Ma đubre.
Potpis
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:37   #22
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Čuj stari te iskorištava i to onako profesionalno. Vjerojatno je napravio 4 djece s nadom da će ta djeca njega uzdržavati umjesto obrnutno. Takvu filozofiju nažalost imaju cigići.

Uglavnom, ako mu otkažeš poslušnost točno znam što će reći - "Ako nećeš tako onda se seli"
A ti pokupi prnje i seli se na stan, biti će teško ali skrpat ćeš se u nekoj garsonjeri.
Nađi curu koja radi i zajedno bude OK.

Kladim se da stari puši barem 2 kutije dnevno, to je mjesečno 1800 kn.
On se svojih luksuza ne želi odreći.

Kupovanje novih mobitela? Pa kako često? To stvarno nije potreba, SMS šalje i nokia 3310.

Stari ako igra na emocije onda je đubre i manipulator, znam nekoliko takvih, inače su strah i trepet, a kad se okrenu protiv njih onda izigrava žrtvu i pacijenta, bolesnika...

Ma đubre.
da, da...opasno ga iskorištava isto kao što je radio dok ga je othranio, dao mu krov nad glavom, školovao ga i čak upisao na fax (nakon završene konabarske mu je dao priliku da podje studirati ioako je on tad jedini bio s primanjima u kući...pa ja znam x primjera u kojima se roditelji odluče ne finacirati "pametnijoj" djeci ni gimnaziju a kamo li fax ukoliko je situacija tako teška)...nakon toga ga je zaposlio (očito povukao neke veze jer ovaj to sam nije uspjeo) i sad ga naravno iskorištava...poštovanje prema roditeljima koji su ga odgojili i izveli na pravi put se ne iskazuje ovakvim pisanjem na forumu!
Da, vidim...teško je...previše teško čak , no ima drugih načina...sjedi s roditeljima, popričaj, objasni svoje vidjenje situacije njima a ne nema! Probajte se dogovoriti npr da ti plaćaš struju i telefon recimo te daješ sestri džeparac za fax a otac ostale troškove kako bi tebi ostalo nešto od tvoje plaće! Lojalnost i ljubav u obitelji ne može zamjeniti podstanarvstvo i koja kuna više u džepu ako je to imalo intaktna obitelj
pozz
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:43   #23
VelikoOko91, ovo 91 je godište valjda , znači imaš 20-21g, pazi stari našao si se u teškoj situaciji gdje bi mogao krivim potezom napraviti neku glupost, naravno da nije u redu da se tvoja teško zaradjena lova troši na puške,cigaretem,mobitele itd. sve je to luksuz, potpuno druga priča bi bila kad bi ti svu lovu davao za hranu i osnovne životne potrebe, onda bi ispao heroj jer hraniš svoju 6ero članu familiju.
Ali tebe tvoj otac izgleda izrabljuje, pošto sam ja odselio od doma čim sam napunio 18 otišao od doma, ili precizirano izbačen sam, živim i radim sam već 4 godine , a kad oca sretnem ulicom glavu okrenem od njega, ne pričamo od tad, vjeruj mi teška je situacija kad si toliko ljut i posvađan s roditeljem, zato ti i pišem da prvo probaš na normalni način sjest cijelu obitelj za stol i lijepo im svima objasniš da si ti već dečko od dvaest i kusur godina i da i ti imaš svoje životne planove tipa vozačka, auto,djevojke, islaske itd. i da ćeš početi skupljati neku lovu da bi uložio u sebe i svoje potrebe ali da si ipak svijestan teže situacije u obitelji i da znaš da oni od tebe očekuju pomoć i da ćeš im ti i pomoći ali npr. s 1/3 plaće. Vidi kako razgovor bude tekao i to sve, ali ako otac bude inzistirao na ''cijeloj'' plaći onda to nije normalno ni korektno, i tad u tom slučaju reci mu da ćeš se probati osamostaliti i bog, al eto volio bih da ne dođe do svađe i nekih većih problema, ali što se mora mora se!! Sretno!!
__________________
za vas samo kolega jugend
collegiumjugend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:54   #24
Kolega jugend, a zasto konkretno si ti izbacen i posvadjan sa svojima? Jesi kriv ti ili otac? To iskustvo bi moglo pomoci autoru da se ne dogodi isto
Mislim, nije kraj zivota da se to i dogodi, ali ako nije nuzda... bolje ne.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:11   #25
Unhappy

Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kolega jugend, a zasto konkretno si ti izbacen i posvadjan sa svojima? Jesi kriv ti ili otac? To iskustvo bi moglo pomoci autoru da se ne dogodi isto
Mislim, nije kraj zivota da se to i dogodi, ali ako nije nuzda... bolje ne.
Boldano mu i ja kažem!
A gle, splet okolnosti i priča je stvarno opširna, jel otac mi je ratni vojni invalid 90%, od države je dobio stan i ogromnu mjesečnu lovu , što ja podržavam jer mi stari i danas nosi dva gelera u ledjima i jedan u koljenu zbog ove države, takodjer boluje od PTSP-a , meni se u to vrijeme desila rastava roditelja zbog tog što majka više nije mogla živjeti s takvim tipom, mislim na to da je on svoju lovu kockao i trošio na lukzuz, preljubi i tako to, ok rastavili su se , majka je otišla u trugi grad zbog posla, a ja sam taman srednju završavao i tako sam ostao s ocem još 2mjeseca nakon rastave, jer je tatica odlučio nastaviti živjeti s nekom fuficom od 25 godina, pa se morao riješiti tereta tj mene i brata starijeg, da ne idem u detalje sad kako i zašto, možda ima i djelomično moje krivice, jebiga život je kurva i onda umreš, neznam situacija mi je jakooo složena sad u obitelji, na kraju krajeva on je meni otac oduvijek bio samo na papiru, žao mi je što se tako izražavam ali evo samo mali primjer, jutro je, stari se probudio otišao u pekaru i sebi kupio burek , došo doma i jede, a mi ga svi gledamo, nije htio kupiti kruh, mi love nemamo,, pa kakav je to čovjek, jebiga i sad mi suze idu na oči dok pišem, aki većinu njegovih postupaka pripisujem Domovinskom ratu! Imam samo jednog oca i naravno da imam osjećaje prema njemu bez obzira na sve maltretiranje i tuču, al ievo s njim nepričam već 4 godine, i svaki dan je sve teže zbog toga, on neće napravi prvi korak, a bome neću ni ja , na kraju krajeva on je mene napravio a ne ja njega, jbg valjda će se s vremenom stvari promjeniti , bar se nadam jer kao što sam već pisao da je u težem zdravstvenom stanju, bed mi je da pizda ne umre , a da ostanemo posvađani , eto autoru moje iskustvo
__________________
za vas samo kolega jugend
collegiumjugend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:24   #26
Hvala sto si podijelio svoje tesko i traumaticno iskustvo! Mogu misliti kako ti je tesko, no svejedno zivis nekako, uz teski teret koji ti je na srcu- ipak se ne das. I nemoj!

Tvoj, Headov i savjeti ljudi koji su imali slicnih problema u zivotu autoru topica mogu pomoci da mozda bolje sagleda i svoj odnos s ocem, stanje u obitelji i je li mu vrijeme da stisne zube i zapali pa pa- ili da stisne zube i ostane u obitelji i sudjeluje u troskovima s cijelom placom (kao do sada) ili nakon razgovora pokusati smanjiti svoj udjel u obiteljskom troskovniku.
Kako bilo- trebat ce stisnuti zube i biti hrabar!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:33   #27
Prodaj puške

Nađi curu kakvu i odseli se
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:50   #28
Otac zna ponekad dici ruku na mene, kad sam bio manji to je bilo puno cesce, sad rijetko.
U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati da mu i moj brat pruza otpor jer ga sve vise kontrolira a sestri je sasvim svejedno jer je ona njegova mezimica nju nikad ne bi dirao uvjek sam ja ispastao za njihove postupke.

Evo bas juce je iznio plan da se ovog ljeta moraju zaposliti i moj brat i moja sestra preko sezone i da mu moraju oboje dati pare zbog teske obiteljske situacije

Collegiumjugend- hvala ti puno sta si to podjelio s nama... puno mi znaci tvoje iskustvo.

Ovako, placa mog starog je nesto malo veca od 6000 kn, a on mene zaposljava sezonski
-9,10,11 mjesec radim na posumljavanju 3,4,5 na ciscenju suma i 6,7 i 8 na nadgledanju za pozare pa tako da placa varira to 40 000 sam stavio odprilike... ali tocno znam da je meni ostalo 2 800 od svega toga jer sam racunao prije neki tjedan.

Pokusao sam se dogovoriti s starim da cu mu pomoci djelom svoje place, ali on bi uvjek rekao –dat ces mi jos ovaj put i onda je od sljedeceg mjeseca cijela placa tvoja... i onda bi uvjek nasao nesto drugo...neki drugi razlog da mu dam placu.Tako da od dogovora nista nema.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:56   #29
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
No u medjuvremenu prijatelji su mi otvorili oci, ukazali su mi na to da me moj stari samo iskoristava kao roba te sam jos i saznao da moj stari svoj novac trosi na prijatelje lovce i na puske koje kostaju 1000€ a u kuci govori kako nam je svaka kuna potrebna i kako trebamo stediti i kako si trebamo medjusobno pomagati.
a prijatelji su zaposleni? i izlazite li zajedno? ako da, kako financirate izlaske?

inače, u te dvije godine, od kad radiš sezonski preko oca, jesi morao kad razmišljati o režijama, hrani, jel' ti čega od osnovnih, egzistencijalnih stvari nedostajalo?

i kako si saznao vrijednost puški?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:05   #30
mora biti dogovora, jer ovako dalje nemože ići! kakvi razlozi da mu daješ sve do lipe, reci ti njemu da postoji nešto što se zove minus , kredit, i slično, pa nisi ti glava obitelji da uzdržavaš brata sestru i ostale, i još k tome stari ti je još i agresivan, nebi ja kralju dugo još tako, jednostavno mu daj ultimatum, ili ćeš trećinu plaće ili ništa i bog, jer ovako radiš a za ništa, jebote pa ja nebi uspio 2 godine radit za svoju familiju, mislim to je lijep čin da su gladni kruha, ali da im ja dajem za luksuze poput faksa mobitela laptopa, nema šanse i bok!!! Evo ja osobno otkad živim sam radim specifičan posao traje od kraja veljače sve do sredine listopada negdej 8 mjeseci na godinu radim, evo u četiri godine plaćam stan hranu režije, baš sam ima dva dana i položio vozački (cca 10000kn) napunio sam i ormar s robom, itd. živim kliko toliko normalno, ali kažem ti još jednom sve se može ako se hoće, tu mislim na dogovor, a očigledno je da to neće iči s tvojim starim, kakva ti je uloga majke u tome svemu?? jbg probaj to na miran način rješit, nemoj se dovesti u situaciju u kojoj sam ja! Ako dogovor nejde, kažem ti reci mu da i ti imaš svoje potrebe i da si mlad i željan svega, a da ti on lovu tako grabi, nije u redu i gotovo, ne daj preko 1/3 ako ne pristane , skupi 2 plaće ili minus ili neka mala pozajmica i put pod noge u drugi grad ako treba, bitno je da imaš love bar za 1 mjesec života a u to vrijeme ćeš se snaći već nekako!
__________________
za vas samo kolega jugend
collegiumjugend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:10   #31
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a prijatelji su zaposleni? i izlazite li zajedno? ako da, kako financirate izlaske?

inače, u te dvije godine, od kad radiš sezonski preko oca, jesi morao kad razmišljati o režijama, hrani, jel' ti čega od osnovnih, egzistencijalnih stvari nedostajalo?

i kako si saznao vrijednost puški?
Prijatelji su studenti, neki od njih su zaposleni neki od njih jos dobijaju dzeparac.
Kad izadjemo popijem jednu pivu, nekad me neko casti i to je to.
Ja sam gore vec naveo da mi stari uzima dio love (300-400kn) za hranu koju ja potrosim...
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:20   #32
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Prijatelji su studenti, neki od njih su zaposleni neki od njih jos dobijaju dzeparac.
Kad izadjemo popijem jednu pivu, nekad me neko casti i to je to.
Ja sam gore vec naveo da mi stari uzima dio love (300-400kn) za hranu koju ja potrosim...
Možda ćemo te glora i ja malo izmiješati s pitanjima, ali vjerujem da bi ti moglo pomoći, pa...

Lagano je nekom preporučiti: Odi, odje* njih, počni sam živjeti...
ali ti sigurno znaš kako to nije lako- kako ovaj posao koji imaš dolazi od strane starog i da ostaješ bez posla okreneš li mu leđa na taj način.
Drugo, ne znam želiš li ti uopće tako nešto- otići i okrenuti leđa na taj način obitelji (da se razumijemo- ne svojom krivicom!)??
Imaš li snage sjesti, biti rezolutan u razgovoru i reći da želiš da ti u džepu ostane npr. pol novca koji zaradiš, a ne 5%?
A sve kako bi mogao eventualno nešto i prišparati za budućnost.
Ili misliš da je ono što slijedi nakon takvog razgovora nerazumijevanje majke i bijes oca koji bi tada mogao manifestirati fizičkim nasiljem?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:23   #33
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Ja sam gore vec naveo da mi stari uzima dio love (300-400kn) za hranu koju ja potrosim...
a za što ti onda uzima drugi dio plaće? i od čega ti uzima kad nije sezona?

nisi mi rekao za puške.

i, što bi se dogodilo da mu kažeš da nemaš novaca, da si ih posudio, potrošio, oročio ili slično? jel' on to kao uzme od tebe jer mu je potreba da prehrani obitelj ili on smatra da je tvoja dužnost davati mu plaću i da on može njome raspolagati kako želi?

i od koga i kada si saznao da je iznio planove kako će i brat i sestra raditi, ako je planove iznio jučer, a ti si temu otvorio danas nakon ponoći, a nisi nam to rekao u uvodnom postu?

i, što majka kaže na cijelu situaciju? kakvu ona ima ulogu u svemu tome?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:26   #34
Quote:
collegiumjugend kaže: Pogledaj post
mora biti dogovora, jer ovako dalje nemože ići! kakvi razlozi da mu daješ sve do lipe, reci ti njemu da postoji nešto što se zove minus , kredit, i slično, pa nisi ti glava obitelji da uzdržavaš brata sestru i ostale, i još k tome stari ti je još i agresivan, nebi ja kralju dugo još tako, jednostavno mu daj ultimatum, ili ćeš trećinu plaće ili ništa i bog, jer ovako radiš a za ništa, jebote pa ja nebi uspio 2 godine radit za svoju familiju, mislim to je lijep čin da su gladni kruha, ali da im ja dajem za luksuze poput faksa mobitela laptopa, nema šanse i bok!!! Evo ja osobno otkad živim sam radim specifičan posao traje od kraja veljače sve do sredine listopada negdej 8 mjeseci na godinu radim, evo u četiri godine plaćam stan hranu režije, baš sam ima dva dana i položio vozački (cca 10000kn) napunio sam i ormar s robom, itd. živim kliko toliko normalno, ali kažem ti još jednom sve se može ako se hoće, tu mislim na dogovor, a očigledno je da to neće iči s tvojim starim, kakva ti je uloga majke u tome svemu?? jbg probaj to na miran način rješit, nemoj se dovesti u situaciju u kojoj sam ja! Ako dogovor nejde, kažem ti reci mu da i ti imaš svoje potrebe i da si mlad i željan svega, a da ti on lovu tako grabi, nije u redu i gotovo, ne daj preko 1/3 ako ne pristane , skupi 2 plaće ili minus ili neka mala pozajmica i put pod noge u drugi grad ako treba, bitno je da imaš love bar za 1 mjesec života a u to vrijeme ćeš se snaći već nekako!
Da dajem 1/3 place to bi bilo uredu, ipak zivim pod njihovim krovom i ipak to dajem za svoju obitelj. Uloga majke u tom svemu je nikakva, ona uvjek stane na stranu oca sto god on rekao.
Evo bas maloprije stari i brat (od 2 godine) igrali neke igrice na kompu i mater je donjela hrenovke i casu vode, brat je poceo plakati jer nije htjeo to jesti stari je to sve gledao s strane i sutao, na kraju se razbjesnio i bacio hrenovke po podu a brata je polio vodom i onda se poceo derati na sve nas da vise nikad necemo jesti za kompom i poceo je vikati na mater da ga je ona to naucila a ja to sve moram trpiti s strane.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:31   #35
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a za što ti onda uzima drugi dio plaće? i od čega ti uzima kad nije sezona?

nisi mi rekao za puške.

i, što bi se dogodilo da mu kažeš da nemaš novaca, da si ih posudio, potrošio, oročio ili slično? jel' on to kao uzme od tebe jer mu je potreba da prehrani obitelj ili on smatra da je tvoja dužnost davati mu plaću i da on može njome raspolagati kako želi?

i od koga i kada si saznao da je iznio planove kako će i brat i sestra raditi, ako je planove iznio jučer, a ti si temu otvorio danas nakon ponoći, a nisi nam to rekao u uvodnom postu?

i, što majka kaže na cijelu situaciju? kakvu ona ima ulogu u svemu tome?
Moj stari ima 2 puske, 1 snajper pistolj i puno metaka.
Za ove dvi puske ne znam cjenu, ali za ovaj snajper sam saznao od prijateljice, jer je stari to kupio od njenog rodjaka koji se bavi time.
Za sestru i brata mi je jutros rekla mater.
Sav novac koji zaradim ide na racun u splitsku banku a stari ima karticu tako da ne mogu nista uzeti bez njegove dozvole.
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:39   #36
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
Moj stari ima 2 puske, 1 snajper pistolj i puno metaka.
Za ove dvi puske ne znam cjenu, ali za ovaj snajper sam saznao od prijateljice, jer je stari to kupio od njenog rodjaka koji se bavi time.
Za sestru i brata mi je jutros rekla mater.
Sav novac koji zaradim ide na racun u splitsku banku a stari ima karticu tako da ne mogu nista uzeti bez njegove dozvole.
oteo ti je tvoju karticu? ili?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:42   #37
nije ti nimalo ugodna situacija u kojoj se nalazis i trebas dobro dobro razmisliti o svemu i ipak na kraju sam donijeti odluku sto ces i kako ces. odluku mozes donijeti danas, sutra, za mjesec dana... ali dobro razmisli sto ces i kakve dugorocne posljedice to povlaci za sobom.
kratkorocno, imati ces 3500kn mjesecno i to ne svaki mjesec.
dugorocno moze ispasti super, a ne mora...

i vecina reakcija ljudi na forumu proizlazi kao posljedica samo tvoje strane priče. možda ti stari nije tako đubre kako se čini na prvi pogled. možda i jeste, ali ti to najbolje znaš i ti sam odvagni što ćeš.

ps
sad citam da su brat i tata sjedili za kompom. vjerovatno se svi sluzite racunalom, netko s malo vise znanja, netko s malo manje znanja.
pripazi da ti slucajno netko iz obitelji slucajno ne nabasa na ovu prepisku jer ces sigurno upasti u velika govna.

i ako odlucis popricati s starim o ovome, nemoj poceti razgovor sa "rekli su mi prijatelji i neki ljudi na internetu" jer ce ga to dodatno raspizditi
vat_d_fak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:45   #38
Quote:
vat_d_fak kaže: Pogledaj post
vjerovatno se svi sluzite racunalom
meni je zazvučalo kao da se radi o računalima
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:45   #39
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
oteo ti je tvoju karticu? ili?

znam lika koji ima svoj stalni posao kao i njegova supruga. obje kartice su kod supruge i ako mu treba npr. 20kn za kavu i novine on mora pitati nju da mu da novaca (podsjeca na djeparac, a?).
i nije mu otela karticu... jednostavno je to tako jer ona zna bolje s novcima (u nekom njihovom cudnom razmisljanju o zivotu )
vat_d_fak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:45   #40
Quote:
vat_d_fak kaže: Pogledaj post
imati ces 3500kn mjesecno i to ne svaki mjesec.
S obzirom da mu stari nalazi posao- neće imati ništa nijedan mjesec- ne nađe li drugi posao.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger