Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 10:21   #61
sljivica!

preporucam ti brzo hodanje na prazan zeludac ujutro sat vremena...mozda ti se u pocetku nece ciniti kao brzo hodanje jer je moguce da nisi u kondiciji,ali hodaj najbrze sto mozes pa ce postepeno to zaista biti brzo hodanje koje je jako ucinkovito!sretno
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 20:51   #62
Evo da ne otvaram novu temu...
Šta je bolje za smršaviti i vratit se u formu - penjanje po stepenicama, trčanje ili hodanje?

Evo počela sam se svakodnevno penjat po stepenicama (ima ih oko 550-600, zezenem se u brojanju ) i nakon toga pješačiti cca30 min. Šta mislite o tome? Inače imam kojih 7-8 kg viška i slabu kondiciju.
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 22:33   #63
Quote:
evelin-zg kaže: Pogledaj post
ma neeee....pa to nije moguce uopce,jedino mozda da si na infuziji...i ne treba mi toliko..ja bih bila zadovoljna sa nekih 5 kg ako se moze u tom periodu ali nisam bas sigurna...4kg bi mi vec bilo vau..imam 175cm i 62kg
A gdje bi ti htjela izgubiti 5 kg
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 23:40   #64
ekonomist toplo ti preporucam da pocnes sa brzim hodanjem sat vremena dnevno,pogotovo ako nisi u kondiciji..to idealno dize kondiciju i polucuje druge rezultate a ja bih htjela izgubit u donjem djelu tijela,tamo gdje i vecina cura
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 06:18   #65
Quote:
evelin-zg kaže: Pogledaj post
ekonomist toplo ti preporucam da pocnes sa brzim hodanjem sat vremena dnevno,pogotovo ako nisi u kondiciji..to idealno dize kondiciju i polucuje druge rezultate a ja bih htjela izgubit u donjem djelu tijela,tamo gdje i vecina cura
OK, ne znam kako si gradjena. Ali ja sam sa cca tvojom visinom i tvojim kilama izgledala ko da su me iz koncentracionog logora potjerali radi pothranjenosti

Mislim svejedno (bez obzira na gradju) da nemas toliko kg viska, te da ti neka dijeta nije potrebna. Vjerojatnije je da ti trebaju nekakve vjezbe za oblikovanje i ucvrscavanje
Zaboravi na vagu i vjezbaj.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 11:47   #66
bavim se sportom i nekom vrstom rekreacije cijeli zivot i poanta je u tome da cvrsta bas i jesam ali me zivciraju noge,htjela bih ih stanjit,malo i guzu, ali nikako i da, ne izgledam kao da sam iz logora izasla,nou nou
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 14:42   #67
Quote:
evelin-zg kaže: Pogledaj post
ekonomist toplo ti preporucam da pocnes sa brzim hodanjem sat vremena dnevno,pogotovo ako nisi u kondiciji..to idealno dize kondiciju i polucuje druge rezultate a ja bih htjela izgubit u donjem djelu tijela,tamo gdje i vecina cura
Ok, probat ću sa brzim hodanjem i kombinirat ga sa penjanjem pa ćemo vidjet rezultate. Thx
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:31   #68
niste fora nitko me nije dozivio,sad imam jos samo dva tjedna
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:33   #69
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Kao prvo ona to nigdje nije rekla, a kao drugo, sto znaci biti mjesec-dva na nekom rezimu, pa nastaviti sa pravilnom i raznovrsnom prehranom???? Helouuuu??? Kao prvo zdrava prehrana ti mora postati nacin zivota, nema tu nekog posebnog rezima od mjesec-dva, pocnes jesti pravilno i vjezbati i prihvatis da je to navika za cijeli zivot, ne neki rezim, jer rezultati brzo dodju ( dobro, nekom prije nekom sporije ) al jos brze i odu. Zaboravi Un, Montignaca i slicne pizdarije, pocni jesti pravilno. Evo recimo sto ja jedem: ujutro integralni keksi, zatim drugi obrok voce, onda treci obrok rucak-piletina, puretina, tuna, posni sir ili slicno sa puno salate i povrca, izbjegavati kruh, bijelu rizu i tjesteninu, zatim iduci obrok energetska cokoladica ak idem na trening, ak ne voce ili nista, i vecera ak dodjem sa treninga shake, ak nemam trening posni sir ili tuna + mala salata samo sa maslinovim uljem. I tako svaki dan, dan za danom. Ak mi dodje kriza pojedem ja pizzu, al dok god ju pojedem jednom u 2 mjeseca i to ne navecer-ne zabrinjavam se.
Upravo način na koji se ti hraniš propisuje Montignac...tj. vrlo slično
Njegova metoda bazira se na unošenju dobrih ugljikohidrata kako bi se normalizao rad gušterače koja zbog unošenja tzv. loših ugljikohidrata izlučje previše inzulina što na kraju u kombinaciji recimo s nekom masnoćom rezultira sa povećanjem masnog tkiva. Tko god se želi upustit u tu prehranu bilo bi dobro da pročita knjigu da shvati o čemu se radi, čovjek je lijepo objasnio što kako zašto. Neki nutricionisti se ne slažu s njim i brane hipokalorične dijete koje on u knjizi konstantno napada, naglašavajući važnost redovite i raznovrsne prehrane za metabolizam. Također naglašava da ta vrsta prehrane nije dijeta već zdrav način prehrane koji bi nam trebao postati navika. Meni to o čemu piše ima itekako smisla...ali opet to sam ja, možda se netko neće složiti.
I nikako ne zaboraviti, vježbati, vježbati i vježbati jer našem je tijelu potrebno kretanje.
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:50   #70
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
jel uz tempo gubljenja kila u dva tjedna triba pauza nakon određenog vrimena?
e i šta je sa noktima, kosom, kožom? tribaju li neki vitamini posebno za to?

naravno, mršavljenje bi bilo uz zdravu prehranu i vježbanje.
koga god zanima ovaj problem vitamin B je odgovor. Može ga se naći u suhom pivskom kvascu Što se kože tiče mislim da je za nju vitamin e jako bitan (neka me netko ispravi ako griješim ) njega ima u maslinovom ulju koje između ostalog sadrži i dobar kolesterol i preporučuje se njegovo uvrštavanje u svakodnevnu prehranu
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 04:46   #71
Dobro ti je plan..i pametno je da polako mršaviš jer ćeš tako jedino dobit dobre rezultate!!ne znam tko je reko da tek nakraju radiš trbušnjake..to nije dobar savijet..radi ko što si rekla 100 trbušnjaka 50 čučnjeva i što više hodaj, trči,i sigurno imaš love za vijaču..tj. uže..to ti troši najviše kalorija..a nije ni teško ni skupo..probaj...
uz puno volje.truda i vjere uspijet ćeš...
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine
dark-angel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 04:49   #72
kad si tražite dijetu trebate je prilagoditi sebi..onome što vama odgovara..
zato ne možete govorit da Un dijeta nije dobra,zato što vama nije dobra!
mnogi ljudi su s njom smršavijeli..a i doktori kažu da je zdrava..i pogledajte namirnice!tko je rekao da je to niskokalorična dijeta!?de uredu je...
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine
dark-angel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 04:53   #73
Quote:
evelin-zg kaže: Pogledaj post
koliko se moze skinuti u tri tjedna sa zdravom prehranom-smanjen unos ugljikohidrata,i svakodnevnom aerobnom aktivnoscu od 60 minuta?
sve zavisi o tvom metabolizmu...normalno je recimo tjedno 1 do 1,5 kg..koliko kalorija pojedeš dnevno?u tri tjedna NAJviše 5 kg..
Pij puno vode inače ćeš izgubit samo vodu...
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine
dark-angel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:48   #74
da se nadovežem...
što sa strijama i viškom kože? kako imam popriličan višak nabijen u zadnje 2-3 godine, imam i mnogo strija i celulita. što da radim protiv toga? ne želim smršaviti ako će mi ostat mnogo mlohave kože.
šljivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:35   #75
Zato treba polako mršaviti da se koža onda polako zateže. Nemoj ići brže od 2-3 kile mjesečno.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:32   #76
Quote:
dark-angel- kaže: Pogledaj post
mnogi ljudi su s njom smršavijeli....
...i vratilo im se kad su prestali, čak su dobili više kg nego što su prije dijete imali.
Puno je učinkovitije reducirati prehranu nego držati dijetu!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:37   #77
Quote:
suzana_kc kaže: Pogledaj post
Imaš li neki dokaz za ovu tvrdnju? Ako imaš, podijeli je sa svima nama.Baš me zanima.Hvala
draga moja, ja sam bila na UNki..ajmo onda počet sa negativnim posljedicama
1. začepljenje
2.niski tlak
3.kašnjanje menstrualnog ciklusa
4.konstantna glavobolja
5.konstatno planiranje svakoga obroka
6. grižnja savjest "jer sam pojela malo više kruha"
7.vrtoglavica i crno ped očima (od tlaka)
8. nedostatak svih onih okusa koji vam trebaju..
9. .....
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:39   #78
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post

Rezime = postotak masti skoro pa isti,izbačena voda iz tijela i uništeni mišići. Ukupan izgled umanjen. To želite?
potpisujem!
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:46   #79
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Cinnamon Girl,htio sam reći da neke stvari koje i nisu tako zdrave,ako se unesu u povoljnom trenutku,mogu biti korisne.

To je princip glukoze u obroku poslije treninga. Ima visoki glikemijski indeks,što znači da kada ju ti uneseš u sebe,ona izaziva veliku inzulinsku reakciju...

Hmm,objasnit ću ti ovako :

Treniraš u teretani. Trening je gotov - nastala su mikrooštećenja na mišićnim vlaknima koja žude za tima da ih se pokrpa.
Kako ? Proteinima! Jer oni su njihova gradivna jedinica. Uneseš proteine,no oni ne ulaze toliko brzo u mišiće jer prisutnost inzulina u krvi nije velika. Kako ju učiniti velikom - glukozom! Inzulin šiklja u krv,povlači proteine u mišić,a glukozu u glikogen (mišićno gorivo tj. povrat snage). I to bi bilo to.

A kada bi ti recimo unijela glukozu pred spavanje,inzulin ju fino pospremi u masno tkivo.
ja pojedem malo čokolade poslje treninga..dal krivo radim?
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:52   #80
pročitala sam onaj članak iz 24 sata i mogu samo reći kako je to licemjerno...govore kako dijete štete a sami su izdavali priloge-knjižice u par navrata o svim mogućim dijetama...kako jadno...
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.