Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 12:03   #261
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
i ja sam mlada ali ne toliko jako!
meni ih je preporucila moja mpo dokica i rekla da ocekuje cudo do 12 mj kad bi trebala krenuti u stimulirani postupak.
Piju se 3 mj bez prestanka i nemas mengu. Drugi tjedan pocinjem sa drugom turom i nakon toga idem na probni UZV da vidimo jel se kaj smanjilo. Da, cijena je paprena 1400 kn 28 tabletica x 3 mj.
jer ima nešto novo kod tebe?
čitam sve teme o miomima jer se skoro moram odlučiti šta ću dalje...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:03   #262
Pozdrav 'miomašice'.
Trudnica sam, pred porod, 38. tjedan, i jučer na pregledu po prvi put mi je doktor rekao da ću možda morati na carski zbog operiranog mijoma iz 2010.
E sad, svi doktori od moje giničke, do privatnika, do doktora u bolnicama, njih par sam obišla u sklopu trudnoće, svi su znali da sam operirala mijom i nitko mi nije to niti jedan jedini put spominjao nikakav carski.
Mijom je bio intramuralno-subserozni, na prednjoj stijenci s lijeve trane, rekli su veličine teniske loptice nakon operacije. Operacija je bila laparoskopska.
Ono što me zanima je - je li to zaista nakon 5 godina problem za prirodan porod, cijeli je odstranjen i nisam od tada imala mijom niti cistu niti išta.
Osobno ako ne treba ne bi na carski, a pošto je ovo prvi glas sumnjam u neophodnost toga, pa razmišljam o drugom mišljenju...
informerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 17:50   #263
Quote:
informerica kaže: Pogledaj post
Pozdrav 'miomašice'.
Trudnica sam, pred porod, 38. tjedan, i jučer na pregledu po prvi put mi je doktor rekao da ću možda morati na carski zbog operiranog mijoma iz 2010.
E sad, svi doktori od moje giničke, do privatnika, do doktora u bolnicama, njih par sam obišla u sklopu trudnoće, svi su znali da sam operirala mijom i nitko mi nije to niti jedan jedini put spominjao nikakav carski.
Mijom je bio intramuralno-subserozni, na prednjoj stijenci s lijeve trane, rekli su veličine teniske loptice nakon operacije. Operacija je bila laparoskopska.
Ono što me zanima je - je li to zaista nakon 5 godina problem za prirodan porod, cijeli je odstranjen i nisam od tada imala mijom niti cistu niti išta.
Osobno ako ne treba ne bi na carski, a pošto je ovo prvi glas sumnjam u neophodnost toga, pa razmišljam o drugom mišljenju...
Ja sam se upravo vratila iz bolnice, izvadila sam sva 4 komada, a prije nego sam išla na lap mi je doktor rekao da je sasvim moguće da će porod biti carskim rezom zbog ožiljka koji pri tom ostaje na maternici, bez obzira koliko je rez mali i koliko brzo zaraste ožiljak uvijek ostaje i možda na taj način žele izbjeći jače ozljeđivanje maternice jer joj to zauvijek ostaje slaba točka.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 09:07   #264
Quote:
informerica kaže: Pogledaj post
Pozdrav 'miomašice'.
Trudnica sam, pred porod, 38. tjedan, i jučer na pregledu po prvi put mi je doktor rekao da ću možda morati na carski zbog operiranog mijoma iz 2010.
Cijelo vrijeme razmišljam o ovome i zapravo, zaboravila sam te pitati kako ti je bilo u trudnoći s obzirom na tu operaciju, bila je, kažeš, pred cca 5 godina. Jel je bilo kakvih problema, bolova, jel si morala čuvati trudnoću? Zanima me sve, jer mene čeka isto to, a nitko mi u bliskom okruženju nema iskustva sa time, pa bih ti bila uistinu zahvalna na bilo kakvoj informaciji i iskustvu, da znam otprilike što mogu očekivati, iako je nama doktor savjetovao da trudnoću odgodimo za 5-6 mjeseci nakon operacije.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 20:07   #265
Floverka - trudnoća mi je bila za poželjeti, radila sam do regularnog porodiljnog, nikakvog čuvanja nije bilo, nije me boljelo ništa, stvarno milina. No zaista je i prošlo puno vremena od operacije, tako da nemam iskustva za trudnocu skoro nakon operacije.
informerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 21:51   #266
Lijep pozdrav!
Evo, kao novodijagnosticirana "miomičarka", došla sam po koje mišljenje i kod vas. Jer sam zbunjena. I uplašena.

Naime, muž i ja smo odlučili nakon ovog ciklusa početi raditi na bebi 3. Otišla sam u ginice na kontrolu prije toga čisto da vidim jel sve ok i mogu li...Da bi ona vidjela gada mioma. Nije velik, malo manje od 2 cm.

Ono što mene buni i uzrujava je to što je ona meni isti tren rekla kako mogu zaboraviti trudnoću jer ja s tim miomom ionako ne mogu ostat trudna Ona je socijalna ginička s privatnom ordinacijom u koju vrbuje masovno. Veli to ne može drugačije nego da ja njoj dođem na 3 D uzv, i da je onda nužan za zahvat!"Zahvat" je po njenom ili terapijska histeroskopija ili klasični zahvat skidanja tog mioma...što će već trebati


I sad, onak zbunjena, ja dođem tu...kod vas

I vidim da ste vi sasvim ok žene, začinjete djecu normalno, rađate...sve super i to s mnogo većim i brojnijim gadićima od mene....Pa se pitam šta da ja mislim, i kome da sad idem.

Ova rekla znači 3d uzv i uklanjanje obavezno!!

Ne želim prćkat po maternici ako to nije ultranužno, a pogotovo sad prije trudnoće...



p.s. imam dvoje djece i ostala s oboje trudna iz prve do sad...Ušla sam u 30-e...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:39   #267
Nunna, trazi drugo misljenje obavezno. Nisi napisala gdje se miom nalazi, a to dosta utjece na prognozu. Miom sam po sebi ne mora biti nista opasno za trudnocu, ali zaista ovisi o polozaju i velicini.

Moj je oko 5 cm, subserozno (van maternice), a u 18. sam tjednu trudnoce i ginekologinja nije ni najmanje zabrinuta. Kaze da ce vjerojatno jos malo rasti pod utjecajem trudnickih hormona, ali bebi ne smeta. Moguca komplikacija je degeneracija mioma koja navodno jako boli i zahtijeva terapiju antibioticima u bolnici, ali sanse su velike da nece biti nista.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:20   #268
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Nunna, trazi drugo misljenje obavezno. Nisi napisala gdje se miom nalazi, a to dosta utjece na prognozu. Miom sam po sebi ne mora biti nista opasno za trudnocu, ali zaista ovisi o polozaju i velicini.

Moj je oko 5 cm, subserozno (van maternice), a u 18. sam tjednu trudnoce i ginekologinja nije ni najmanje zabrinuta. Kaze da ce vjerojatno jos malo rasti pod utjecajem trudnickih hormona, ali bebi ne smeta. Moguca komplikacija je degeneracija mioma koja navodno jako boli i zahtijeva terapiju antibioticima u bolnici, ali sanse su velike da nece biti nista.
Meni piše da je u samom kavumu (u šupljini) i da je subserozan...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:28   #269
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Evo, kao novodijagnosticirana "miomičarka", došla sam po koje mišljenje i kod vas. Jer sam zbunjena. I uplašena.

Naime, muž i ja smo odlučili nakon ovog ciklusa početi raditi na bebi 3. Otišla sam u ginice na kontrolu prije toga čisto da vidim jel sve ok i mogu li...Da bi ona vidjela gada mioma. Nije velik, malo manje od 2 cm.

Ono što mene buni i uzrujava je to što je ona meni isti tren rekla kako mogu zaboraviti trudnoću jer ja s tim miomom ionako ne mogu ostat trudna Ona je socijalna ginička s privatnom ordinacijom u koju vrbuje masovno. Veli to ne može drugačije nego da ja njoj dođem na 3 D uzv, i da je onda nužan za zahvat!"Zahvat" je po njenom ili terapijska histeroskopija ili klasični zahvat skidanja tog mioma...što će već trebati


I sad, onak zbunjena, ja dođem tu...kod vas

I vidim da ste vi sasvim ok žene, začinjete djecu normalno, rađate...sve super i to s mnogo većim i brojnijim gadićima od mene....Pa se pitam šta da ja mislim, i kome da sad idem.

Ova rekla znači 3d uzv i uklanjanje obavezno!!

Ne želim prćkat po maternici ako to nije ultranužno, a pogotovo sad prije trudnoće...



p.s. imam dvoje djece i ostala s oboje trudna iz prve do sad...Ušla sam u 30-e...
Nunna, odi po jos jedno misljenje. Ja ih imam tri, najveci je nesto manji od dva centimetra i gincka smatra da mogu zaceti i da mogu iznjeti trudnocu.
A dosta sam starija od tebe.
Ono sto mi je rekla (iako, zapravo - ja sam tu nju direktno pitala - tko zna da li bi mi inace rekla) je da bi mogla imati bolove u trudnoci zbog (ako se dobro sjecam) toga sto se u trudnoci moze desiti da miomi ostanu bez dotoka krvi i onda nastaju problemi u vidu bolova.
No, niti to joj nije bio razlog da me odgovori od trudnoce.

Isto sto znam je da nakon operacije mioma nema trudnoce najmanje 6 mjeseci pa i do godine dana.
A i kod operacije mioma uvijek postoji opasnost da izgubis cijelu maternicu.

Ovo ti ja sve skupa govorim kao totalni laik, tako da nemoj uzeti ovo zdravo za gotovo nikako. Fakat mislim da trebas jos s nekim detaljno porazgovarati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:37   #270
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Nunna, odi po jos jedno misljenje. Ja ih imam tri, najveci je nesto manji od dva centimetra i gincka smatra da mogu zaceti i da mogu iznjeti trudnocu.
A dosta sam starija od tebe.
Ono sto mi je rekla (iako, zapravo - ja sam tu nju direktno pitala - tko zna da li bi mi inace rekla) je da bi mogla imati bolove u trudnoci zbog (ako se dobro sjecam) toga sto se u trudnoci moze desiti da miomi ostanu bez dotoka krvi i onda nastaju problemi u vidu bolova.
No, niti to joj nije bio razlog da me odgovori od trudnoce.

Isto sto znam je da nakon operacije mioma nema trudnoce najmanje 6 mjeseci pa i do godine dana.
A i kod operacije mioma uvijek postoji opasnost da izgubis cijelu maternicu.

Ovo ti ja sve skupa govorim kao totalni laik, tako da nemoj uzeti ovo zdravo za gotovo nikako. Fakat mislim da trebas jos s nekim detaljno porazgovarati.
Pa da...svakako ću vas poslušati i tražiti drugo, pa i treće mišljenje...Moja je mama histerektomirana (prije 30 godina) jer su joj neposredno nakon drugog poroda dijagnosticirali dva ogromna vanjska i dva poprilična nutarnja mioma...Tad se to nije rano otkrivalo i ona je obje trudnočće iznjela sa njima, niti ne znajući. Na operaciji su joj izvadili maternicu...

I tako, sad je i mene jako strah zahvata jer svako rezanje nosi sa sobom rizik, kao i maltene vječitu "ranjivost" zbog tog područja...Još sve to i nekako, kada bi bila riječ o nekom velikom miomu...ali meni se ovaj moj ne čini ni približno dovoljno alarmantan za radikalne opcije...

Moja je ginica bila tako isključiva.
Ono, ne vrijedi ti se truditi ostati trudna, to se ne može desiti s miomima u maternici. Prvo ga treba maknuti, pa tek onda imaš šanse. Imam neki dojam kao da me je pošto poto htjela obeshrabriti za bilo što sem za to da joj se u potpunosti predam "privatno", da me može srediti
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 16:45   #271
Nazalost ne znam ti ništa o konkretnoj temi, međutim bilo koji liječnik koji paralelno ima i socijalnu i privatnu praksu te sugerira prelazak u privatnu po meni nema ama baš nikakav kredibilitet.

Ukoliko si u mogućnosti - pokušaj promijeniti liječnika, a drugo i 3. mišljenje svakako potraži prije odluke.

Sretno!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:55   #272
Drage supatnice,

do sada sam već 2 puta operirala miome. Prvi put je bio jedan veliki submukozni, drugi put ih je bilo više (5,6 komada) i bilo ih je svuda (i u maternici i kod mjehura i kod crijeva). Oba puta rađena mi je laparoskopija.

Sada sam 14+6 trudna i na zadnjoj kontroli su mi nađeni miomi, ekipa od njih 6, ovaj puta su svi izvan maternice. Ali ovaj put za razliku od ostalih jako bole, sinoć su bili baš oštri bolovi kod jednog mioma.

Rečeno mi je da do poroda ne možemo napraviti ništa, ali htjela bih čuti i drugo mišljenje s obzirom da mi miomi rastu pred očima (ovaj put ih osjetim pod rukom, a jednog i vidim), a i ovo je prvi put da bole. Molim preporuke za savjetovanje i još ako imate preporuku za nekoga tko vam je vodio trudnoću pod miomima super!

Inače, sve sam obavljala u Petrovoj bolnici.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 15:22   #273
ne sjećam se više da li sam pisala na aovoj temi
ali eto ponoviti ću
ostala trudna, 38 godina, prva trudnoća
do sad sve ok
prvi pregled, miom 3cm, do sada ga nitko nikad nije spominjao niti vidio na pregledima
krvarenje, još 3 puta u toku trudnoće
do negdje sredine trudnoće narastao je na 7cm
cijelu trudnoću najstrože mirovanje (i jela u krevetu), par puta i u bolnici
cijelu trudnoću trudovi (ne kontrakcije, baš trudovi, počelo jako jako rano)
i dijabetes k tome, pa na dijeti
uglavnom u 34. tjednu mi otišla plodna voda, rodila u 35. tjednu dijete sa "zastojem u rastu", imao je 1.700g, a po tim tjednima je morao imati 2.400g
ne znaju da li radi stroge dijete radi dijabetesa ili mu je miom smetao

no, ovo što spominješ za bolove, ja sam cijelu trudnoću imala užasne bolove. ja to uspoređujem sa tim da te 24 sata na dan, 7 mjeseci boli zub (ta razina boli recimo, nekad malo slabije, ali rijetko)
i mogu ti reći da mi nitko nije vjerovao, niti moj ginekolog, a u bolnici još manje
svi su tvrdili da je to jer sam "starija", pa se maternica rasteže, pa me ligamenti bole, pa zato jer stalno ležim pa nisam razgibana
ja niti dan danas ne znam kako sam to izdržala, tog perioda se sjećam u magli i najviše događaja što pamtim je da mi cure suze niz lice od boli
naravno, nikakve tablete protiv bolova ne smiješ, smiješ, ali se ne preporuča
meni je ginekolog rekao pola lekadola, ha ha, a ja bi najradije maznula 2 voltarena, pa nisam pila ništa
inače cijelu trudnoću bila na magneziju, normabelu i duphastonu. iako vele da njemu nema svrhe nakon nekog vremena, ja sam ih pila do poroda

i dan danas 2 godine nakon poroda nitko mi ne zna reći šta je to točno neme boljelo toliko. miom je sad nekih par cm, ne raste, redovno ga kontroliram. sad me ništa ne boli više.... niti ne osjećam nikakve tegobe

ako te još nešto interesira pitaj

Zadnje uređivanje vlovrec : 03.09.2016. at 15:28. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:54   #274
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!

Nadam se da je beba dobro!

Samo me jedna stvar najviše zanima u tvojoj priči- gdje ti se točno nalazio taj miom? Da li je bio unutar maternice ili izvan nje?
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:11   #275
beba će skoro 2 godine :-)
ok je koliko može biti

miom mi je inače izvan maternice, na početku trudnoće je bio taman negdje prema "izlazu" i stalno mi je ginić govorio da ću morati na carski jer beba nema kuda proći kad bude izlazila
ali se s vremenom potegnuo negdje prema leđima pa sam normalno rodila
carskog sam se inače bojala ko vraga

ti samo cijelo vrijeme ponavljaj da te boli, nek ti pomognu, ja skoro šenula od muke
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 08:42   #276
Stvarno mi pomažu svi, nemam primjedbi

Meni su miomi skroz gore, ispod pupka recimo. Olakotna okolnost je da nisu u maternici. A ja ću na carski svakako morati zbog prijašnjih problema.

Idem uskoro na kontrolu ultrazvukom, a sutra bih trebala u trudničku ambulantu pa se javim s novostima.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 10:16   #277
mislila sam da doktorima stalno ponavljaš da te boli, da ti oni pomognu
jer je meni bilo već muka od toga da stalno giniću govorim da me boli, a on mi stalno govori da me nema šta
i stalno mi je govorio da se moram opustiti
ajd se ti opusti ako te boli 24/7
i mogu ti reći da su mi se malo zbrikalo od toga, živci su mi skroz popustili
nek ti daju nešto za bolove, ili nešto, šta ja znam, pa nije valjda da u 21. stoljeću nemaju ništa???

ajde javi kako je bilo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 23:05   #278
Danas sam bila na ultrazvuku, jedan se povećao za 1 cm i približio se posteljici. Zasada ju ne dira, ali mi je rečeno da ako se miom i posteljica dodirnu može doći do prekida trudnoće. Danas mi je 17+0.
Ne moram ni reći u kakvom sam šoku i panici sada jer ovo nisam očekivala.
Čitajući po forumu vidim samo pozitivne priče i to me jako veseli! I mi smo pozitivni i nadamo se scenariju u kojem taj zločesti miom neće ugroziti ni bebu ni mene.
Koliko sam shvatila on je subserozni, ali je angio (povezan s krvnim žilama).
Nisam uspjela vidjeti da li je ijedna od vas imala ovakav slučaj. Doktor mi je rekao da oni baš ovakav tip problema nisu vidjeli, što me isto ne umiruje.
Trenutno sam u potrazi za drugim mišljenjem ili za nekim stručnjakom koji bi mi mogao pomoći da se trudnoća sretno privrede kraju.
Svi savjeti su dobrodošli!
Rečeno mi je da operacija ne dolazi u obzir zbog velike blizine posteljice.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:00   #279
ja ne znam točno kakav je bio moj miom, ali znam da mi je ginekolog negdje u 20. tjednu počeo govoriti da sad više miom ne može ništa
niti ga je više na ultrazvuku gledao, niti mjerio, ništa
koliko sam pokopčala, kad ga beba nekako preraste, onda više nema opasnosti
a i navodno miomi rastu samo u prvom tromjesečju
samo hrabro, i ja mislim kad si već do tuda dogurala da se ništa loše ne može desiti
jedino ako bi beba počela sporije rasti, da joj miom oduzima hranu, ali to se sve da regulirati ako si pod stalnom paskom liječnika
ja si to mislim, nije to potvrđeno, jer mislim da je moja beba bila mala radi mioma
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:56   #280
Hvala ti na riječima podrške! To mi puno znači!

Sutra ulazim u 18. tjedan tako da napredujemo. Inače dosta odmaram i ležim, koliko god mogu.

Javim se s novostima!
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.