Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 18:03   #41
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
mene zanima kako se to točno pazi na bregastu?tepa joj se?
redovne izmjene odgovarajućeg ulja podrazumijevam, kao i ne iživljavanje na motoru. evo,nek se autor izjasni po tom pitanju, pa ćemo onda dalje.
ne pazi se jer ona nepuca tako lako
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:17   #42
eto,na to sam i ja mislio-o čemu onda pričamo? ja bih na njegovom mjestu se počeo raspitivati za potrošački kod, ali tako da to zastupnik zna. u današnje vrijeme će im loša reklama pomoći u prodaji,zasigurno.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:39   #43
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam ti 1.4 motoru su dosta pouzdani to je jos motor iz astre G i ima lanac umjesto zupcastog.

Ne, to nije motor iz Astre G, to je novi 1.4 twinport koji je razvijen za Astru H iz 1.2 motora a otkad se proizvodi prestali su proizvoditi onaj stari 1.4 pa se sad taj twinport ugradjuje i u Astru G Classic i u Corsu.

Tocno je da ima lanac, puno bolje rjesenje od remena, skoro pa nema teorije da pukne, ne trazi odrzavanje niti mijenjanje, traje koliko i motor.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:48   #44
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne, to nije motor iz Astre G, to je novi 1.4 twinport koji je razvijen za Astru H iz 1.2 motora a otkad se proizvodi prestali su proizvoditi onaj stari 1.4 pa se sad taj twinport ugradjuje i u Astru G Classic i u Corsu.

Tocno je da ima lanac, puno bolje rjesenje od remena, skoro pa nema teorije da pukne, ne trazi odrzavanje niti mijenjanje, traje koliko i motor.
to sam i mislio.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:25   #45
moze bit tu svašta, da španer nije bio dobro podešen, ako je startao na caku gas i pustiš kvačilo, inace pravilno je ručnu povuč gas pa malo kvačilo da nategneš svo remenje i onda gas, kao u wrc-u
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:40   #46
kaj? molim?

daj pojasni ovo sa napinjanjem remenja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:22   #47
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kaj? molim?

daj pojasni ovo sa napinjanjem remenja.
ako misliš kod starta, to bi bilo idealno startanje bez ikakvog rizika neznam koji ti dio nije jasan?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:46   #48
pa to, da. kod starta.

kako se to napinju remeni? to još nikad nisam čuo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:55   #49
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
moze bit tu svašta, da španer nije bio dobro podešen, ako je startao na caku gas i pustiš kvačilo, inace pravilno je ručnu povuč gas pa malo kvačilo da nategneš svo remenje i onda gas, kao u wrc-u
Kume moj tak se našpanaju poluosovine i drive train a ne valve train.

Netko je pitao kako može puknut bregasta. Pa samo na jedan način - govno od materijala. Nečisto, sa greškama, naprezanjima (loša termička obrada), nehomogeno, kristalično ..... pa dodaj još malo loših ležajeva, pa dodaj još malo traljave montaže koja opstruira protok ulja, pa još malo uštede na težini (jel ona šuplja?) i dobit ćeš sve veće i veče vibracije koje ju na kraju slome.
Naslagao sam se trkaćih i "trkačih" mašina, polomio radilicu, vidio polomljene blajštange, klipnjače, izgorene klipove i ventile, odlomljene gljive ventila, puknute remene i lance, raspadnute natezače .... ali nikad, NIKAD, nisam vidio puknutu bregastu koju bi sredio vozač.

Ovo može bit jedino i isključivo greška u materijalu ili obradi istog. To MORA pod garanciju.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:19   #50
mislim da je bio sličan slučaj s jednim peugeotom...isteka garancija a mala km i čovjek je uz natezanja uspio riješiti situaciju u svoju korist...ugl. na tako maloj km je bruka bilo kojoj marki automobila da se desi takav kvar...obrati se proizvođaču prvo na fin način a ako tako ne ide reci da ne bi volio izlaziti s tim u javnost ali ako moraš, da ima jedna emisija kod nas ,u zemlji koji su oni najprodavanija marka a i najprodavaniji model, koja je zainteresirana za takove slučajeve a i probaj s nekim autočasopisom nešto organizirati ili s dnevnim novinama u njihovim auto prilozima!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:59   #51
Kao prvo zahvaljujem svima na odgovorima.
Auto je sve tri godine servisiran u ovlastenom Opelovom servisu i nitko ga drugi nije dirao.Dakle samo su oni u srevisu mogli nadolit neko lose ulje iako u racunima pise da su svaki put mijenjali 3.5 ltr ulja i to nekog malo skupljeg.Ali ajde ti znaj da li je ulje promijenjeno ili je samo malo nadoliveno.Ne bi me zacudilo da je to skupo ulje zavrsilo kod nekog Opelovog mehanicara doma.Iz povjerljivih izvora sam cuo da se takve stvari desavaju.
Kod sljedeceg auta cu trazit da budem prisutan dok mijenjaju ulje.
Auto je vec na popravku kod privatnog mehanicara jel si nisam mogao dozvolit bit bez auta toliko dana.Sigurno ce me kostat dosta manje.Rant-a car bas i nije jeftin.
Vjerovatno se ovakve stvari ne desavaju cesto,ali je sramota za Opel da se takvo nesto moze dogodit.Sigurno cu ih dat u kakve novine ili barem auto magazin jel nakon svega nisu bili niti malo susretljivi.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 01:23   #52
račune sa popravka podnijeti Opelu na uvid, i tražiti naknadu štete. naravno, radi boljeg dojma, sa sobom povesti, ili još bolje-poslati odvjetnika tamo. ako ne bude išlo tako, nakon obilne novinske i televizijske reklame s tvoje strane-tužba.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 07:40   #53
kako može bit toliko kvar skup, jel otišlo još šta osim bregaste, kolko ona košta uopce cca 2000kn i samo se poklopac glave motora skine, nekužim kako toliko skupo, šta je i ventile posavijalo?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:21   #54
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Kao prvo zahvaljujem svima na odgovorima.
Auto je sve tri godine servisiran u ovlastenom Opelovom servisu i nitko ga drugi nije dirao.Dakle samo su oni u srevisu mogli nadolit neko lose ulje iako u racunima pise da su svaki put mijenjali 3.5 ltr ulja i to nekog malo skupljeg.Ali ajde ti znaj da li je ulje promijenjeno ili je samo malo nadoliveno.Ne bi me zacudilo da je to skupo ulje zavrsilo kod nekog Opelovog mehanicara doma.Iz povjerljivih izvora sam cuo da se takve stvari desavaju.
Kod sljedeceg auta cu trazit da budem prisutan dok mijenjaju ulje.
Auto je vec na popravku kod privatnog mehanicara jel si nisam mogao dozvolit bit bez auta toliko dana.Sigurno ce me kostat dosta manje.Rant-a car bas i nije jeftin.
Vjerovatno se ovakve stvari ne desavaju cesto,ali je sramota za Opel da se takvo nesto moze dogodit.Sigurno cu ih dat u kakve novine ili barem auto magazin jel nakon svega nisu bili niti malo susretljivi.
Tebi je auto ostao bez ulja ili ti je nedostajalo ulja jer ga nisi redovito kontrolirao i zato ti je otisla bregasta. Jel tako?

Tvoja krivica, a ne servisa ni Opela
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 10:27   #55
Jedna od solucija je da zaprijetis Opelu javnim paljenjem svog automobila...kako su to radili ovi sa Mercedesima.
Pozovi novinare...oni ce odmah sloziti pricu kako ti je taj kvar utjecao na psihu i socijalni zivot...te da vise ne mozes dobiti erekciju.
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 11:25   #56
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tebi je auto ostao bez ulja ili ti je nedostajalo ulja jer ga nisi redovito kontrolirao i zato ti je otisla bregasta. Jel tako?

Tvoja krivica, a ne servisa ni Opela
vrlo moguce, vole popit te 16v glave
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 12:07   #57
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tebi je auto ostao bez ulja ili ti je nedostajalo ulja jer ga nisi redovito kontrolirao i zato ti je otisla bregasta. Jel tako?

Tvoja krivica, a ne servisa ni Opela
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
vrlo moguce, vole popit te 16v glave
kako vas nije sramota????
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 12:12   #58
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
vrlo moguce, vole popit te 16v glave
na occ forumu je napisao da je motor bio bez 2l ulja, a to ovdje nije naveo nije ni cudo da je bregasta otisla

Ulje se mora provjeravati, a ne kao sto neki misle kad ga izvezes iz servisa do iduceg mijenjenja se ne dize hauba niti ista provjerava
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:08   #59
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
na occ forumu je napisao da je motor bio bez 2l ulja, a to ovdje nije naveo nije ni cudo da je bregasta otisla

Ulje se mora provjeravati, a ne kao sto neki misle kad ga izvezes iz servisa do iduceg mijenjenja se ne dize hauba niti ista provjerava
Lol, znači vlasnik je ipak nešto krio ovdje, no dobro svi su skužili da je ipak bilo nešto mutno.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:12   #60
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Lol, znači vlasnik je ipak nešto krio ovdje, no dobro svi su skužili da je ipak bilo nešto mutno.
pa šta onda meni se upalila lampica sta,nadolio i nastavija
Vukasin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.