Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 17:22   #1581
Quote:
alpinestars kaže: Pogledaj post
Bebica 7 mj ima prvi put temp, jucer pocela kasljat i nos curi ...rektalno 37,7 no apsolutno je klonula i umorna , jedva trepce kad je budna , glava joj klone i samo okice sklapa...to se upravo dogada...dal da skidam temp ili jurim na hitnu jer je klonula sva?? Uopce ne znam kaj da radim!
Posljednjih dana sam pročitao hrpu toga i svudje piše da se temp. ne snižava ako je ispod 38.5, s tim da se od reklatne oduzme 0.5, znači da curica ima 37.2 što spada u normalnu temperaturu. Ali ako je baš toliko klonula nedvojbeno joj nije dobro pa bih ja otišao do hitne (valjda neće tamo pokupit nešto ako već nije bolesna), u najgorem slučaju će te isprašit.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:27   #1582
Ljudi, moze pomoc?
Danas sam malecku vodila doktoru, trebala se cijepiti. Medjutim, sestra je mjerila temperaturu rektalno i bila je 37.5 pa su odgodili cijepljenje jer i od toga nekad zna skocit temperatura pa ne bismo bili sigurni jel kod djeteta vec nastupala neka bolest ili je od cjepiva..
E sad.. Doma imam dva digitalna toplomjera, jedan obican i jedan kao duda... Dudu nece ni pomirisat, a ovaj drugi, cini mi se, ne radi kak treba.. Mjerila joj rektalno, pokaze 36.. mjerim sebi,(aksilarno, naravno ) pokazuje 35.. valjda kiksa za nekih stupanj i pol..

Dobili smo i uputnicu za vadit krv, al to mozemo tek u ponedjeljak.. Brine me sto doktorica nije rekla nist konkretno za skidanje temperature jer ipak nije tak visoka.. Samo da cemo odgoditi cijepljenje za par dana kad temperatura bude normalna..

Sad sam drugi put mjerila, znaci proslo je neka 4h od proslog mjerenja, i taj netocni toplomjer pokazuje sad 37,1 sto znaci da valjda skace.. Muz dolazi doma tek za koji sat s novim toplomjerom i neam pojma dal da joj dam dotad lupocet ili nesto..
Inace, mala ima 4mj i 7,5kg..
Kolko je uopcee 37,5 rektalno visoko?
Ja sam mislila da je to skroz ok
gaga3817 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 02:19   #1583
Quote:
gaga3817 kaže: Pogledaj post
E sad.. Doma imam dva digitalna toplomjera, jedan obican i jedan kao duda... Dudu nece ni pomirisat, a ovaj drugi, cini mi se, ne radi kak treba.. Mjerila joj rektalno, pokaze 36.. mjerim sebi,(aksilarno, naravno ) pokazuje 35.. valjda kiksa za nekih stupanj i pol..

Kolko je uopcee 37,5 rektalno visoko?
Ja sam mislila da je to skroz ok
Izuzetno su oprezni s cijepljenjem, imam feeling da velik broj pedijatara/-ica bi najradije izbjeglo cijepljenje. Ali u svakom slučaju, i po pravilima ne bi smijeli cijepiti ako dijete nije neupitno 100% zdravo, tih 37.5 je inače sasvim ok, ali u toj specifičnoj situaciji je očito dovoljno da stavi upitnik pored tih 100%.

I ja imam digitalni toplomjer iz ljekarne koji je koštao 80-90kn i također mi pokazuje vrlo nisku temp, oko 35. Možda toplomjer ne radi dobro, a možda ne radi ni štitnjača (hypo..).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 15:20   #1584
Ma ja joj bila dala lupoceta za svaki slučaj jer je jako malešna i prvi put je u pitanje došlo njeno zdravlje. Kasnije kad sam mjerila bila je 35,2 pod pazuhom i 36 rektalno što mi djeluje nisko.
Ne bi me čudilo ni da u ambulanti toplomjer ne valja, isto digitalni.
Ali dobro, zasad je ok, vidjet ćemo za koji dan šta doktorica kaže kad opet dođemo na cjepljenje.
gaga3817 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 10:07   #1585
Lupocet se daje tek kada temperatura dosegne 38,5.
Do te temperature se nista ne daje. Na taj nacin se tijelo bori protiv bolesti. Akon oj budes stalno spustala temp od 37,5-38 sa lupocetom tijelo ce se sporo oporavljati.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:59   #1586
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Lupocet se daje tek kada temperatura dosegne 38,5.
Do te temperature se nista ne daje. Na taj nacin se tijelo bori protiv bolesti. Akon oj budes stalno spustala temp od 37,5-38 sa lupocetom tijelo ce se sporo oporavljati.
To baš i nije točno.
Poprilično pojednostavljivanje.
Ovisi od slučaja do slučaja.
Postoje neka pravila kojih se ima smisla pridržavati, no ovo svakako nije jedno od njih.

Vrlo često temperaturu ima smisla "ubijat" čim dođe na 37.8 st.C.
To je velika tema i odgovor svakako nije jednoznačan.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 07:59   #1587
Ha gle. Ama svaka preporuka svodi se na pojednostavljivanje, opsežnu temu moraš sažet u jednu razumljivu rečenicu za široke narodske mase.



Ja naslućujem da ne lupetaš bezveze ali to što si napisao na forumu nekome tko će čitati neće bit nimalo korisno
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 22:37   #1588
meni je dr rekao da ne cekam 38,5 da bude da onda reagiram da na 38 mu vec nesto dam
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:25   #1589
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ha gle. Ama svaka preporuka svodi se na pojednostavljivanje, opsežnu temu moraš sažet u jednu razumljivu rečenicu za široke narodske mase.



Ja naslućujem da ne lupetaš bezveze ali to što si napisao na forumu nekome tko će čitati neće bit nimalo korisno
Mnogima će biti korisno.
Iskustvo iz RL.
Uzrak forum.hr nije ništa "lošiji" od uzorka iz RL, dapače

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni je dr rekao da ne cekam 38,5 da bude da onda reagiram da na 38 mu vec nesto dam
To je jako dobra općenita preporuka
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:39   #1590
Je li se dodaje stupanj kod axilarnog mjerenja tempeature za osobu od 22 godine i općenito?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:35   #1591
Mali ima 2g i 14kg.
Dok je bio manji bez problema smo mu davali lupocet i ibruprofen na spricu, sada to vise nece.....povrati. Probali i na zlicu....to pogotovo nece.
Stoga presli na cepice.
Da li je za dijete od 14kg dovoljno jedan čepić od 125mg neofena?

Po racunici za doziranje temp (kg djeteta x 10mg) ispadne da mu trebam dati 140mg. Znaci cepic i recimo 1/4 drugoog cepica.

Drzati se uputa iz kutije ili mu davati cepice po izracunu na kilogram?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:55   #1592
Ja za svog trogodišnjaka od 16kg doma imam čepiće od 250mg
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 18:35   #1593
Temp nam prosla.
Na neofen cepicima pise od 1-3g 1cepic od 250mg. Tako sam i radila ali samo za temp od 38,8. Dok pocne djelovati vec se popne na 39
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 08:51   #1594
Počelo u ponedeljak. Cijeli dan ok, navečer temp u guzi 38,5.
U utorak isto cijeli dan ok, navečer temp u guzi 37,6...
Sinoć opet cijeli dan sve ok, navečer temp u guzi 39.5
Htjeli smo jutros pedici, na GO je pa idem popodne kod zamjene... al ne kužim.
Po danu je sve u redu, ne žali se na bol, ne čoha uho, normalno jede, nema naznaka da ga boli grlo..

Zapravo nisam pametna, ići popodne na zamjenu ili čekati do sutra pa po potebi na hitnu jer mu tamo mogu napraviti krvne pretrage... al ono, htjela sam na blagdan izbjeći hitnu.
Ili da ne poduzimam niš nego još pričekam koji dan... koliko čekati...?

Nisam pametna. Savjet?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 09:22   #1595
meni se čini da je nekaj ozbiljno da bi konstantno kurio plus neki drugi simptomi. na večer ti obično temperatura naraste, pa se nemoj tome čuditi. i moj ti je prije dva dana jedno popodne imao oko 37. na večer sve super. pet dana prije toga isto kao tvoj. držalo ga dva dana. svaka 2-3 dana izbaci proljevastu stolicu i tak... bore se sa virozama.
ak se pogorša uvijek možeš na zaraznu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 09:34   #1596
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni se čini da je nekaj ozbiljno da bi konstantno kurio plus neki drugi simptomi. na večer ti obično temperatura naraste, pa se nemoj tome čuditi. i moj ti je prije dva dana jedno popodne imao oko 37. na večer sve super. pet dana prije toga isto kao tvoj. držalo ga dva dana. svaka 2-3 dana izbaci proljevastu stolicu i tak... bore se sa virozama.
ak se pogorša uvijek možeš na zaraznu.
Pa Nezakoniti je nekaj virozljiv i šmrkav i nije niš čudno da je malac nekaj pobrao od njega. Zakašlje tu i tamo, redovno mu čistimo nos i uvijek ima nekaj za posaugati...al taj kašalj i pun nos su nama "dobar dan". Jučer me baš zabrinula visoka temp. Dala sam mu Nurofen, kasnije se iznojio pa sam ga presvukla - cijelu noć je spavao ko top, sad je kod mojih na čuvanju (danas neću pisati o njima na nesnonim bakama i dedama ) i vele da je sve ok.

Joj za poludit! Ajde, dobra stvar je da bumo doma sad tri dana i ako bu nekaj bilo, nije problem, tu smo...
uf...... muka mi je
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 09:39   #1597
ja bi pratila opce stanje. ak dobro jede, reagira na antipiretik, ne bi isla nigdje.
izmedju zamjene popodne u DZ i hitne, birala bih hitnu.
ak ce joj trebat dodatna dijagnostika, ionak ce vas poslat u klajcevu/zaraznu, pa je bolje da odmah odes tam.
ja imam ok iskustva sa hitnom na blagdane
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 09:49   #1598
Hvala na savjetima!!
Vidjet cemo kako ce biti popodne. Mama mi javlja da je za sad sve ok.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 10:25   #1599
Ako temperatura traje dulje od 72h svakako treba bar pregled liječnika.
Treba utvrditi iz kojih razloga raste temperatura i u skladu s tim slijede daljnji dijagnostičko-terapijski postupci.
Sezona je viroza, no treba isključiti i neka stanja koja iziskuju diferentniji pristup (npr. zadnjih dana ima nešto više upala slijepog crijeva kod naših najmanjih pacijenata u nekim bolnicama).
Nisu navedeni ostali simptomi/tegobe uz povišenu temp
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 10:27   #1600
a i mm već duže vrijeme vuče viroze plus mali iz vrtića...
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.