Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 15:52   #1761
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
lux apsolutno te potpisujem,čak na kolegijima nižih godina studiranja odredjenih struka,npr.psihologiji ometenih u razvoju nauči se šta je kariotip,crno na bijelo,jedanputjedan,nema traženja ničeg,nema surfanja u mutnoj vodi. Samo kad žene krenu prepričavat rekla čula kazala,dolaze komentari od kojih boli glava.

Ma ja se uzrujam jer je takvo prepricavanje vrlo neozbiljno i neodgovorno. Ono ok pricaj tko je ljubavnik od susjede i cije je zapravo severinino dijete al dajte cure pa ovdje dolaze i zene s losim kombiniranim, ustrasene, nesigurne, prepadnute za svoje mrvice, pliz nemojte biti kao hrvatski mediji i pisati: rekla mi je frendica od frendice da je njezino dijete umrlo nakon amnicenteze. To je UZASNO tuzna prica i meni se kao trudnici srce stegne ALI isto tako je mogla rec: umrlo je nakon sto je pojela pecenog goluba. Nitko u toj prici ne zna je li amnio izazvala smrt bebe (sto je uzasno rijetko, gotovo nezabiljezeno, amnio naime moze izazvati pobacaj zbog kontrakcija ali ne i prestanak rada srca), sto su bili rezultati obdukcije i jel mama bila npr teska hemofilicarka (imate takav primjer i takav uzas u nasim redovima pa je cura normalna i ne krivi amnicentezu za svoj gubitak). Moramo biti odgovorne, bar kad pricamo o trudnocama. Ima na forumu tema za trac i trla baba lan, kolko hoces. Najdraze mi je kad cure s urednim trudnocama ili mame sa zdravim bebama dodju na ovakvu temu objasnit malo curi koja doma place danima jer ima 1:50 npr test krvi


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:59   #1762
meni je najviše sekiracije u trećoj trudnoći donijelo upravo čitanje takvih komentara...zato se nastojati isključiti,pročitat potrebno i log off,jer se drukčije ne možeš zaštititi i promijeniti da se o rezultatu amniocenteze kao jednoj od rijetkih egzaktnih medicinskih metoda piše kao o gledanju u staklenu kuglu
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:03   #1763
Ma u pravu si. Al ja eto zelim promijeniti svijet


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:08   #1764
i ja sam to htjela do 40-te. Onda to prodje. Ko gripa
Pusu ti saljem i sretno!
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 22:24   #1765
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja bi samo dodala ovo, da prader willi sindrom se moze ustanovit amniocentezom, ali je pitanje trazi li se, tj da li je ukljucen u analizu. najcesce se gledaju triosomije, a ostale bolesti ako postoji indikacija ili se specificno gleda pojedini kromosom.

Luxslusaj me...ja ti velim sto je meni rekla zena, pasalo to tebi ili ne :/
A izgleda da su njoj objasnili isto ovo sto je spomenula Aniano.
A ovo da neodgovorno i neozbiljno pricam o necem u kaj se ne kuzim, ne zelim uopce komentirati... Procitala sam, vjeruj mi jaaaako puno o amnio, jer sam i prije tebe mislila ici na to, ali na kraju ipak nisam.
I jos jedna stvar...npr. celebralna paraliza je meni sto put gora stvar od npr djeteta sa DS, kaj nije? A takve stvari amnio ne otkriva :/
Mislim...kuzim da si u strahu, ali ne moras pljuvati po meni zato jer ja pricam ono sto sam cula i/ili procitala direkt od osobe koje se tice...
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:07   #1766
Amniocenteza: za/protiv

Pa ne pljujem po tebi, samo kazem da je to sto ti je ta zena rekla teoretski nemoguce i zao mi je kaj to tvrdi. Jer je to neodgovorno. A sad, ako ti u to vjerujes, ok. Al kazem ti: "dijete je umrlo nakon amnio" je dosta neoprezna izjava jer time dajes naslutiti da je amnio izazvao smrt djeteta. Ne mislis li da je to dosta ozbilja stvar za napisati, za bilo sto, na trudnickoj temi? Da mu netko napise da je necije dijete umrlo nakon sto je trudnica popila caj od majcine dusice, usrala bih se. Kuzis me? A mozda je razlog bio nesto posve drugo a ne majcina dusica. Sto se celebralne... Ima jako puno bolesti koje nisu kromosomske, to je istina, to valjda svi znamo. Ne znam sto to tocno dokazuje ali naravno da ima. Amnio nije potpis od sv Petra da ce ti dijete biti zdravo. A celebralna je posljedica ozljede mozga tijekom poroda ili neposredno nakon poroda. Fizicke ozljede. Ne znam iskreno kak bi to bilo koja pretraga u trudnoci mogla iskljuciti. Ok, celebralnu mozes nanijeti djetetu u trudnoci ako dobijes rubeolu ili toxoplazmozu... To onda valjda znas, da si kao trudnica preboljela tesku bolest. Ne zelim se svadjati s tobom. Imamo razlicito misljenje, nije stvar odluke ici ili ne ici... Nisam uopce u strahu, barem ne oko amnio. Oko nekih drugih stvari jesam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje luxemburg : 12.06.2015. at 23:18.
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:46   #1767
Kombinirani test ti kaže da je neka vjerojatnost da ti dijete ima jedan od 3 kromosomska poremećaja, ti odeš na amnio koja provjeri ta 3 poremećaja i još provjeri hrpu ostalih kromosomskih poremećaja. I što tu ne valja? Da, ne garantira ti zdravo dijete, al ti garantira da nema kromosomske poremećaje.

Za primjer, nama na nalazu piše normalan muški kariotip, a još u dodatku piše (inv) 9 ili tako nešto, što znači inverzija devetog kromosoma (on je naopačke). To ustvari nije ništa ozbiljno i nasljedno je, ili mm ili ja ga imamo, ili je preskočio generaciju što se ponekad desi. Znači gledaju se ama baš svi kromosomi
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:49   #1768
Pa ne svadamo se naravno! Raspravljamo
A gle, ovak kak je gore napisala (nemrem sad skrolat da vidim tocno tko) amnio bi trebala biti tocna analiza koja mora naci bilo koje kromosomske pogreske, a meni nije jasno zasto su onda rekli zeni da se WPS ne trazi na amniu?! Ili su njoj lagali ili je ona meni...
A sad vezano uz smrt bebe nakon amnia...ne znam dal je radena obdukcija ili nije. Gle, mogla bih bas pitati prijateljicu, ali ne mislim se zamarati s time, jer sam ja svoju odluku donjela - amnio necu raditi pa sto bilo da bilo
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:53   #1769
MaLo meni je isto čudno to što pišeš, žene znaju pobrkati i nazive pretraga na kojima su bile i svašta nešto, a ja iz svog primjera vidim da oni pregledaju sve kromosome, pa bi morali vidjeti i taj poremećaj. Baš mi stvarno dođe da tu ženu tražimo kariotip da vidimo što tamo piše

Edit: Već sam negdje pročitala da žene kažu kak je amnio pokazala da je sve u redu, a dijete se rodilo s down sindromom, pa onda ispadne da žena nije ni bila na amnio već je išla na kombinirani test i shvatila ga kao točan
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:54   #1770
Pa kazem ti nije pitanje odluke, ja prva nikad nikog ne bih nagovarala na amnio! Pitanje je informacija koje su jednostavno pogresne. Ne moras pitati prijateljicu jer je to teska tema, ne zamaraj ni nju ni sebe. Al da je dijete umrlo nakon amnio ZBOG amnio vjeruj mi to bi bio skandal veci od onog jadnog decka kaj je izgubio nogu zbog slijepog crijeva. Ovo za wps- ne vjerujem da je itko tko je bio na amnio i dobio nalaz "normalan kariotip" mogao kasnije imati iznenadni wps. To ti je otprilike kao da je meni beta sad nula ali sam 11 tt. I kao- ups eto beta nije dobro pokazala. Nema toga u dijagnostici. Nekad i nazalost


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:59   #1771
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
MaLo meni je isto čudno to što pišeš, žene znaju pobrkati i nazive pretraga na kojima su bile i svašta nešto, a ja iz svog primjera vidim da oni pregledaju sve kromosome, pa bi morali vidjeti i taj poremećaj. Baš mi stvarno dođe da tu ženu tražimo kariotip da vidimo što tamo piše

Edit: Već sam negdje pročitala da žene kažu kak je amnio pokazala da je sve u redu, a dijete se rodilo s down sindromom, pa onda ispadne da žena nije ni bila na amnio već je išla na kombinirani test i shvatila ga kao točan

Ma ta curka sto posto nije bila na amnio. Mislim zao mi ju je jako. To je off point i neupitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 14:05   #1772
vječiti 'lov na vještice' od prvog posta na ovoj temi... i vječito isto objašnjavanje..

Zanimljivo je čitati da o RACZ najgore pišu, izvlače podatke o prijateljičinim prijateljicama, o sudsjedinim poznanicama i takvim... cure koje ju uopće nisu radile... ok, poštujem tu odluku (jer je stvar osobnog izbora) ali vrlo često te cure se uopće nisu ni potrudile da shvate cjelokupnu pretragu i sam zahvat a čak sam čitala da ju neke uopće ni ne smatraju dijagnostikom (iako je crno na bijelo već odavno dijagnostika).. sad ju čekam da se sama od sebe javi jer će se vjerojatno prepoznati u ovoj rečenici

Masa cura tu ne shvaća da ona pokazuje samo i isključivo genetiku a masa bolesti koju ne pokazuje nije uopće genetska i ne spada u genetiku ali onda te iste cure zaključe (neshvaćajući razliku) kako ona nije pouzdana.

Masa RACZ se obavlja po bolnicama, evo živ primjer Petrove prije nekih mjesec dana, cure 3 naručili na RACZ (raspon godina od 35-42).. jedna od njih nije shvatila zašto je došla? što treba raditi? Tek joj je sestra na šalteru objasnila (slušala sam jer sam bila iza nje i to vrlo površno) što je taj zahvat... žena se sledila i počela tresti...
Masa njih nije uopće informirana ni o pretrazi a ni o pravilima struke.

Jest ona je invanzivna ali ako se izvede po pravilima struke, uglavnom nema komplikacija. Nije to pikado pa gađaj 'u sridu' ali isto tako ni ne ideš na nju bilo kome da ti je radi kao što ne ne vodiš trudnoću kod bilo koga (pa pobogu raspitaš se). MALO.. nema bušenja iglom mozga djeteta (UZVom se dijete gurne od mjesta uboda i sondom se drži da mjesto uboda bude čisto(prazno) bez bebe... da se iglom u 16-18 TT ošteti mozak bebe kako navodiš - pa probila bi se potencionalna ljubanja,fontanela - pa bebica bi umrla u trbuhu, to je oštećenje nespojivo sa životom)

I netko je napisao nešto što sam ja davno napisala na ovoj temi.. za ženu od 38 godina rizik za kombinirani je 1:172 a rizik za pobaciti nakon RACZ je 1:500

Pa kada se uspoređuju rizici, manji je rizik da će žena od 38 pobaciti nakon RACZ, a veći je rizik da je žena od 38 godina rditi dijete sa trisomijom 21..

Smucek.. srculence... drago mi te vidjeti tu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:29   #1773
S obzirom na godine i rezultat kombiniranog 1:122 planiramna amniocentezu. Moja soc.ginica je totalno beskorisna i nije mi nikoga preporučila već mi je rekla da odem na pregled kod doktora koji mi je radio uzv i da mi on onda napiše preporuku za amnio. Meni je to glupo Ne želim ići kod bilo koga, želim kod nekoga tko zna što radi. Zato vas molim preporuke, koja bolnica, koji dok?
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 11:40   #1774
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
S obzirom na godine i rezultat kombiniranog 1:122 planiramna amniocentezu. Moja soc.ginica je totalno beskorisna i nije mi nikoga preporučila već mi je rekla da odem na pregled kod doktora koji mi je radio uzv i da mi on onda napiše preporuku za amnio. Meni je to glupo Ne želim ići kod bilo koga, želim kod nekoga tko zna što radi. Zato vas molim preporuke, koja bolnica, koji dok?
Ako mozes, idi privatno. Ne znam jesi iz Zg, ako da, poliklinika Ginekos na crnomercu.
Ja nisam radila amnio, nije bilo potrebe, ali sam isla kod njih na anomaly i imam samo rijeci hvale.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:38   #1775
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Zato vas molim preporuke, koja bolnica, koji dok?
Sv. Duh, dr. Hafner
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 10:46   #1776
Raspitala sam se u Ginekosu i kod njih zahvat s ultrazvukom dođe 2000 kn, plus 250 eura za nalaz iz Postojne koji dođe za 10-14 dana.
Može se na uputnicu plodna voda dati i na Rebro na analizu, međutim kod njih se rezultati čekaju 3-4 tjedna, a oni još i rade onaj preliminarni test čiji su rezultati za 1-2 dana, ali nisu definitivni pa svejedno treba predugo čekati.
Jedino tuka nisam pitala kakve su im opcije plaćanja u ginekosu
Mislim da ću se odlučiti za ginekos.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 13:38   #1777
mislim da je samo kes u pitanju u ginekosu, ali nisam 100% ziher.

Wonder Woman, koliko imas godina, ako nije tajna?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 13:55   #1778
Hvala, frupy. Nije tajna, 39
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:02   #1779
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Hvala, frupy. Nije tajna, 39
nisam ni ja daleko od tebe.
sretno u svakom slucaju! svi u ginekosu su super za racz, tak da nemres fulati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:05   #1780
Podobnik isto radi RACZ, znam da porode daje na rate na neku karticu, možda daje i za ovo ali mi se čini veća cijena dosta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.