Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 16:56   #21
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Pretraga recepata:

http://24kitchen.nl/recepten/search

pretraga - zoeken
pire - puur
Ti bi nam mogao prevoditi recepte.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:56   #22
Gledala sam reprize od jučer, pita sa špinatom i švarcvaldicu. Zbog toga sam propustila Slati Božić

Ne smeta me toliko nizozemski, nego što moram non stop gledati u tv i čitati prijevod. Ali, recepti su zanimljivi i svakako ću češće zaviriti na taj program
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 10:45   #23
nekih 2 dana zaredom stoji naš maxTV na tom programu... i sve što mogu reći je - zanimljivo, al više u rangu onog "don't try this at home" varijanti. Moja doma se zgražala nad kombinacijom namirnica u nekoj salati (mango, mahune, ljubičasti luk, grčki jogurt), pa u umacima od jabuka za meso ...

onak, nije da nije zanimljivo za vidjet, nije "napuhano" i fensi, ali definitivno nije ni blizu nečem što bi prosječno rvacko nepce odvažilo se okusit.

vrijedi vidjet zbog one latinske - varietas delectat.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:04   #24
Kume Prosečni, u tome je i fora da širimo vidike.

Super mi je kako mješaju namirnice iz cijelog svijeta, čini mi se da imaju vrhunsko voće i povrće, dođe ti da se zamisliš kad iz te njiove turobne klime rađaju se onakve rajčice, vrijedi ljudi.

evo maloprije odgledah recep za Haški buuff, he he prekrasna je kuharica
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:32   #25
grogomire, ja nisam sve'cki čo'ek pa sam svejedno odvažio se i okusio paradajz juhu s bananama i komadićima govedine u rvackoj ku'inji...

ja nemam nekih problema što se tiče porijekla i tradicionalnosti namirnica i kombinacija, a ni žena mi se ne buni ništa na takovu "egzotiku". štos je samo u tome da je (sva) hrana za nas (i kod nas) puuuno preskupa pa se ljudi drže tradicije koja je jeftinija i provjerena. Navika je gadna stvar. I dok god bude kila odojka u Billi 25kn, a kila junetine 3xtoliko, jbg ljudi će kupovat odojke koje će peć na ražnju za fešte.

Nije da ja ne volim odojka i janjca s ražnja, to što je kod nas tradicijsko, al pogledaj to što oni trpaju u lonac, uzmi u obzir koliko to kod nas košta i koliko si ljudi zapravo može priuštit takovo kuhanje i eksperimentiranje. I to je tužno i ružno.

S moje strane ja mogu reć da sam punicu (74) preobratio na mango i japanske jabuke, a od domaćeg voća, tradicionalno jabuke... a ove godine su stigli i agrumi iz Opuzena domaći pa ćemo i koru iskoristit za arancine i limoncine.

Kod nas doma je u jednakoj mjeri zastupljen domaći grah i slanutak i quinoja. Kinesku si spremimo jednom mjesečno. Riba je jednom tjedno... što će reć, trudimo se ne imat svaki nedeljni ručak juha+pečeno pile+prilog+kolač (ne da je to nešto loše).
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:34   #26
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
uzmeš čašu vina, guliš krumpire, tribiš nešta, laptop upališ i nešto drugo radiš i uspiješ pohvatat sve.

ja juče mahnito skočijo kad sam vidijo rudolfa da iđe falafel pravit, odma blok i olovka da mi šta ne promakne, kad ono totalno drugačije od moga recepta! reko rudo jebi se ti! FRKT!

moram kupt' onaj plamenk za creme brule

hrrrrrrrkkkkkkkk

smak je okus, aprikozen marelice, knoblauh češnjak, čisti nemački
Bacač plamena imaš u Belli formi. Ja dobijo na poklon.

Što se tiče emisije, tako je i gledam, dok radim nešto drugo, ali ipak je premonotona za moj ukus. Uspavljujuća čak.

Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ni mene ne grebe ali znam da ih puno ima problema s jezikom, pogotovo ga grguta ona teta mojih godina
rudek upravo radi grčku tortu od špinata, doooooooooooooooooosadno
a teta je malo prije obrađivala patliđane

Ima puno dobrih ideja, ali da, malo su dosadnjikavi.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:04   #27
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Super mi je kako mješaju namirnice iz cijelog svijeta, čini mi se da imaju vrhunsko voće i povrće
To je i mene oduševilo, što svako toliko ubaci neku pričicu u namirnici/jelu iz neke zemlje. Danas je i kk prvi put gledao i sviđa mu se.


Gipsy, kažeš dosadnjikavo i uspavljujuće - na mene takav dojam ostavljaju Barbierieve emisije
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:11   #28
Snimila sam i ja taj kanal, zanimljiv mi je, pogledam svako malo, ima dobrih ideja šta se sve može napraviti od pojedine namirnice.
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:03   #29
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
To je i mene oduševilo, što svako toliko ubaci neku pričicu u namirnici/jelu iz neke zemlje. Danas je i kk prvi put gledao i sviđa mu se.


Gipsy, kažeš dosadnjikavo i uspavljujuće - na mene takav dojam ostavljaju Barbierieve emisije
Meni je atmosfera uspavljujuća i dosadnjikava, ne sadržaj. Rekla sam da ima jako zanimljivih informacija, ali emisija mi je nekako monotona zbog te atmosfere. Doduše, malo sam pri tv-u i redovito nalijećem na onu kovrčavu gospođu, druge kuhare još nisam vidjela.

Barbierija volim pogledati, a i redovito čitam kolumne i kuharice. Da ne idem previše u off, specifičan je, ali meni vrlo informativan i ne znam da li mi je ikad bio dosadan.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:21   #30
Ona žena što komplicira, sa smokvama, mrkvicama, stavi 2 školjke na tanjur i tri vilice povrća mi ide na živce jakoo. Dosadašnji rekordi se kreću u gabritima 17 komada zaprljanog suđa (to je minimum) i čak 28 komada za smokve (maksimum).
Hoće neko brojat sa mnom?

Ali oba Rudolfa su sasvim simpatična, a ovi stranci su jako OK s izuzetkom one dvije naturščik turkinje, previše glumataju i ne vjerujem da imaju imalo veze s Tuskom i sa njihovom kuhinjom, mene podsječaju na Engleze iz 19 st. koji imitiraju Indisku kuhinju.

Posebno mi je simpa onaj Sicilijanac koji cijelo vrijeme govori da on nije kuhar, I sono Italiono mit kuhača..
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:54   #31
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post

Posebno mi je simpa onaj Sicilijanac koji cijelo vrijeme govori da on nije kuhar, I sono Italiono mit kuhača..
Super je on,danas mi je trebalo neko vrijeme da shvatim
koji jezik govori. Miksa talijanski i nizozemski, i svako
malo govori "ispravite me ako izgovorim pogrešno".
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 20:39   #32
Pogledam nešto skoro svaki dan, Rudolf mi je ok, recepti su mu praktični, malo pretjeruje s dekoriranjem, dok ona malo starija teta užasno komplicira s hranom i kuhanjem, spaja sve moguće i nemoguće namirnice i na kraju dobiješ dvije mrvice na pijat, pa šta je to?
One kuhinje svijeta su mi super, najviše volim talijana i onu brazilku.

Ljubomorna sam na njihovo povrće, uvjeti su im nikakvi ali u stakleniku sve uzgoje i to na potpuno prirodan način. A mi imamo uvjete pa uvozimo iz tuđine. Bljuv.
__________________
I`m not an alcoholic, alcoholics go to meetings. I`m drunk, we go to parties.
methamorphozza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:28   #33
Da li postoje dva Rudolpha ili je to jedan te isti tip s različitim naočalama? Uglavnom, uvijek uhvatim onog s tamnim, a slučajno sam na nekoj najavi vidjela jednog s tankim svijetlim okvirima.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:43   #34
ja sam se navukla
Rudi mi je jedino bi mu istrgla iz ruke onaj peršin kad ukrašava riblju tortu i netragom ga odnijela
dobar mi je i francuz sa rajfom i onaj gulaš uffffffff
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:56   #35
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Da li postoje dva Rudolpha ili je to jedan te isti tip s različitim naočalama? Uglavnom, uvijek uhvatim onog s tamnim, a slučajno sam na nekoj najavi vidjela jednog s tankim svijetlim okvirima.
nisam jedina koja je zbunjena.
leeloo36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:00   #36
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ja sam se navukla
Rudi mi je jedino bi mu istrgla iz ruke onaj peršin kad ukrašava riblju tortu i netragom ga odnijela
dobar mi je i francuz sa rajfom i onaj gulaš uffffffff
On mi je bolji od kovrčave gospođe.

Obožavam boeuf. Njegov je više a la Julia Child, ali svidio mi se.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:05   #37
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
On mi je bolji od kovrčave gospođe.

Obožavam boeuf. Njegov je više a la Julia Child, ali svidio mi se.
na koju misliš? ona što spaja sve i svašta ili što je radila burek? potrajat će dok im imena zapamtim
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:08   #38
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
na koju misliš? ona što spaja sve i svašta ili što je radila burek? potrajat će dok im imena zapamtim


Ja sam vidjela tu kovrčavu gospođu kad je pripremala školjke, tipa koji je kuhao boeuf i evo sad nekog gej plavušana.

Daklem, vjerojatno je ta što spaja sve.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:10   #39
poslužuje minimalističko na tanjuru?? ni meni ona nije sjela, odnosno, pola od onog što je kuhala vjerojatno ne bi probala radi nespojivosti okusa (u mojoj glavi ).

ova druga kuha u onim internacionalnim kuhinjama, i jučer je spremala neka mislim libanonska jela. fino
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:11   #40
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
poslužuje minimalističko na tanjuru?? ni meni ona nije sjela, odnosno, pola od onog što je kuhala vjerojatno ne bi probala radi nespojivosti okusa (u mojoj glavi ).

ova druga kuha u onim internacionalnim kuhinjama, i jučer je spremala neka mislim libanonska jela. fino
Evo čini mi se da je ta kovrčava maloprije bila u reklami, Angelique..

To libanonsko mi zvuči odlično.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.