Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 22:49   #301
Leeds 20. Travnja 1399.
(nastavak)

„Gotovo je, dragi moj Jamese. Treba spasiti ono što nam je ostalo od vojske, a ne izgubiti sve zbog glupog ponosa.“ mirno će sada Blackwood.
„Objavite svim snagama, povlačimo se na jug!“
„Na jug? Valjda mislite u Manchester? šokirano će Winter.
„Ne. Zapovjedite onom mamlazu Valoisu da odvede preostale lake pješake u Manchester, te mali dio strijelaca. Ostali idu s nama, idemo na Doncaster“

"Doncaster je vikinško uporište. Nismo ga čak ni planirali sada osvojiti. A i opsadni strojevi su nam ovdje ostali."

"Ne moramo ga osvojiti, samo moramo Pikte i Vikinge navući na novu bitku. Bitku po našim pravilima. Leeds nam je trenutno izgubljen, ali Doncaster bi se mogao predati ako ih potučemo pred njima. Taj teren ipak bolje poznajemo, jer nam je bio granični. Znam sasvim dobro mjesto gdje bi ih mogli dočekati.
A ako i izginemo, makar ćemo dati predah Manchesteru, umjesto da im neprijateljsku vojsku dovučemo na vrat.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:50   #302
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Trebao sam bolje objasniti, u sljedećem poglavlju ću.
Blackwood očajniki želi bitku da se iskupi, ali po povoljnijim uvjetima i marširat će na Doncaster (kojeg ću opisati vikinško uporište) umjesto da da se povuče u Manchester kako ovi očekuju.
Korisno bi bilo i neku kartu staviti s vremena na vrijeme, ljudi se pogube
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:51   #303
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
"Doncaster je vikinško uporište. Nismo ga čak ni planirali sada osvojiti. A i opsadni strojevi su nam ovdje ostali."
"Ne moramo ga osvojiti, samo moramo Pikte i Vikinge navući na novu bitku. Bitku po našim pravilima. Leeds nam je trenutno izgubljen, ali Doncaster bi se mogao predati ako ih potučemo pred njima. Taj teren ipak bolje poznajemo, jer nam je bio granični. Znam sasvim dobro mjesto gdje bi ih mogli dočekati.
A ako i izginemo, makar ćemo dati predah Manchesteru, umjesto da im neprijateljsku vojsku dovučemo na vrat.
Puno bolje
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 09:07   #304
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Korisno bi bilo i neku kartu staviti s vremena na vrijeme, ljudi se pogube
Evo moderne, sve je to zapravo blizu, engleska nogometna liga je pola Londona, a pola potez Liverpool-Manchester-Leeds-Middlesborough

I nemoj odmah, Leeds će se vratiti

http://www.itraveluk.co.uk/maps/engl...kshire&where=0

Inače, moderni York, kao i moderni recimo Toledo u Španjolskoj, je relativno nebitan grad naspram povijesne važnosti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:29   #305
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo moderne, sve je to zapravo blizu, engleska nogometna liga je pola Londona, a pola potez Liverpool-Manchester-Leeds-Middlesborough
I nemoj odmah, Leeds će se vratiti
http://www.itraveluk.co.uk/maps/engl...kshire&where=0
Inače, moderni York, kao i moderni recimo Toledo u Španjolskoj, je relativno nebitan grad naspram povijesne važnosti.
Fakat je dosta blizu
Toledo je fora, bio sam u njemu.
U Yorku nažalost nisam, ali frendovi su bili. Kažu da je centar fora
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:14   #306
Warwick, 1. svibnja 1399.

"Je li rodila?"

"Da, u samoj luci u Doveru, ostala je još par sati u nekom prenočištu a onda su je brže-bolje odveli na brod, čim se malo oporavila"

"Ima li dijete ime?"

"Krčmar mi je rekao glasinu, da mu je sluškinja rekla danima ranije da će nazvati Lancelot ako bude sin. Ne znamo spol djeteta niti da li ga je tako nazvala".

"Ovo mijenja sve naše planove. Netko mora u Franačku što prije."

"Zašto? Neka se Franci bave time trenutno, već imaju kandidata za prijestolje, pa se još ništa ne događa, ovo im je valjda rezervna opcija. I to ako uopće znaju tko je otac."

Treći muškarac, koji je samo šutke slušao raspravu, napokon se uključi.

"Vas dvojica zaboravljate, da je naš vrli kralj preko ženine linije dobio krunu. Dijete možda može polagati pravo na Kent, ako to još uvijek vrijedi, a tek u totalnom nedostatku protukandidata, na prijestolje. I to samo ako se do tada istakne neki junaštvom ili ima nekog iza sebe."

"Hoćemo li reći ono mamlazu Modredu za ovo?"

"Ne, neka vjeruje da je jedini protukandidat. Ionako ga sve teže tjeramo da drži jezik za zubima."

"Da se vratimo trenutnoj politici. Vojvodo, vjerujem da ste čuli o debaklu Kraljeve vojske kod Leedsa. Naše glasine su da se povlače na jug, ali da idu prema danskom teritoriju, vjerovatno pogreškom, i da su stali pred jednom od manjih utvrda, vjerovatno Doncasteru. Uther je primio glasnike, ali ne znamo što je rečeno, niti da li će slati pomoć. Za sada nije učinio ništa."

Vojvoda Gordon je s pomiješanim osjećajima tumačio ovo izvjšće.
Želio je slom Danaca, daleko od toga, a još više, da sa svoje sjeverne granice nema većih prijetnji. Ali kako mu se ideja Kraljeve vojske u njegovom posjedu činila privlačnom jednako kao i vikinška vojska na istome mjestu, nije osjetio neku tugu ili zabrinutost.

"Neka pomru kod Doncastera, ionako su sami krivi. Mogli su pobjeći u Manchester, ovo je neka taktika kneza Blackwooda, koji je očito precijenio svoje mogućnosti. Oprostite, vojvode Blackwooda" odvrati zadnji dio rečenice, najciničnijim glasom kojeg je mogao koristiti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:03   #307
Fora
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:13   #308
Nakon Uthera, planiram i druga slavna imena iz legendi uvesti, evo sada imamo Lancelota

Onaj je bio iz Francuske, ovaj će biti Saksonac ali odgojen u Franačkoj
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:20   #309
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nakon Uthera, planiram i druga slavna imena iz legendi uvesti, evo sada imamo Lancelota
Onaj je bio iz Francuske, ovaj će biti Saksonac ali odgojen u Franačkoj
Nice
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:29   #310
Doncaster 2. svibnja 1399.

Za promjenu, sve je ovaj puta išlo kako je i planirano.
Blackwood je znao za cijeli niz malenih uzvisina oko grada u kojem su spremno dočekali vojsku Pikta i Danaca.
Napadači su samouvjereno pohrlili na njihove položaje, napose Pikti i prvi val je doživio strašne gubitke a bez ikakvog učinka.

Zatim je krenuo drugi, pa treći…
U četvrtom su već više Danci jurišali nego Pikti koji su se počeli lagano povlačiti.
Da stvar bude gora, malobrojna posada Doncastera je bila prestravljena bitkom koju nisu očekivali pred vlastitim vratima i nije poslala nikakvu pomoć napadačima.
Kada je peti val trebao krenuti, Pikti su počeli masovni bijeg s bojnog polja, a Danci su ih stali napadati.
To je izazvalo opći sukob i masa vojnika s obje strane je pokošena a Danci su krenuli bježati prema Doncasteru, Pikti prema sjeveru.

Kraljevoj vojsci je samo preostalo da počisti nered.
James Winter je predvodio izaslanstvo pred vrata Doncastera kada je bitka bila završena.
Uvjeti predaje bili su blagi, te je braniteljima grada dopušten odlazak s osobnim oružjem uz uslov da napuste grad u roku od sata, i da ostave konje i namirnice.
Oni koji su željeli ostati morali su se posve ostaviti oružja, a dopušten je i odlazak danskim zarobljenicima ispred grada, iako ih je malo preživjelo da dočekaju tu milost.
Pikte je Blackwood naumio iskoristiti na posve drugi način.
Svi koji su bili dovoljno zdravi, trebali su poći na jug, gdje će ih unovačiti u vojsku ili predati vojvodi Cornwalla.
Također mu je trebao dokaz da se Pikti bore uz Danelaw, te da je Kraljeva vojska izvojevala pobjedu nad njima.

Pohod se možda ipak isplatio, a gorčina poraza pred Leedsom bi mogla biti isprana kada s velikim brojem egzotičnih zarobljenika promaršira vojvodstvima Saksonaca.
U Doncasteru je ostavljena malena posada, Winter je s namirnicama i oduzetim oružjem oružjem poslan natrag u Manchester a Blackwood je sa Kraljevom vojskom sada krenuo prema Londonu, ali dužim putem, koji je morao uključivati Warwick i granice Dorseta.
Mnogo toga će se promjeniti kada pobjednička vojska promaršira tim nelojalnim krajevima, znao je Blackwood, i kada vide sve to, nitko neće ni spominjati Leeds.
Tada će izdajnici biti primorani poduzeti svoj sljedeći potez, biti manje oprezni i manje lukavi, a tada su šanse Uthera najveće, da ih jednom zauvijek dovede u red.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:47   #311
Nije loše.
Koliki su gubitci sveskupa u obje bitke?
Je li pao netko bitan?
Kako se ovo reflektira na vikinšku stranu (realno, zašto su uopće i napali, pri kraju prethodnih poglavlja se činilo da su u nekom poluraspadu ? )
Evo, just a few questions
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:07   #312
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nije loše.
Koliki su gubitci sveskupa u obje bitke?
Je li pao netko bitan?
Kako se ovo reflektira na vikinšku stranu (realno, zašto su uopće i napali, pri kraju prethodnih poglavlja se činilo da su u nekom poluraspadu ? )
Evo, just a few questions
Što s tiče brojki, ne znam jel podsvijesno ili namjerno, ali nikada nigdje nisam stavio niti jednu.

Napisao sam:
"Uhterova vojska je bila tri puta brojnija" ali nikada nisam "Uther je imao 10.000 vojnika naspram 3.000 protivničkih".
Ni sam ne znam zašto

Vikinzi su za sada gotovi, ovo mi je trebalo kao izlika za napad na Pikte u Cumbriji i možda i da uvedem Škotsku u radnju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:40   #313
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što s tiče brojki, ne znam jel podsvijesno ili namjerno, ali nikada nigdje nisam stavio niti jednu.
Napisao sam:
"Uhterova vojska je bila tri puta brojnija" ali nikada nisam "Uther je imao 10.000 vojnika naspram 3.000 protivničkih".
Ni sam ne znam zašto :ne z na:
Vikinzi su za sada gotovi, ovo mi je trebalo kao izlika za napad na Pikte u Cumbriji i možda i da uvedem Škotsku u radnju
To je ok, pogleda kaj je bilo s Martinom kad se pogubio s brojkama
A i Hawking je rekao da formula u knjizi (Kratka osnova vremena, ili što već, ona njegova popularna ), smanjuje broj čitatelja za pola. Vjerojatno je slično i s brojkama (ja sam tu iznimka, ali ).
Ovi omjeri ne bi bili loši da ih spomeneš još koji put.
Jer nije jasan omjer Vikinga (od kuda im takva vojska, je li to zadnji očajnički potez), kao ni motivi koji su ih natjerali na taj napad.
Taj dio bi možda mogao još posložiti u sljedećim poglavljima.
Onako, dobar vojskovođa uvijek gleda iskoristiti protivnika.
Neće ti netko pobiti i spaliti sve, ako ih može uključiti u svoju vojsku/pretvoriti u vazale ili nešto slično. Eventualno će pogubiti glavne, a od onih koji mu se opiru napraviti primjer.
Ili nešto tog tipa

Što se Cumbrije tiče, tamo ne bi trebali biti Pikti već, velšani/Kelti;
https://en.wikipedia.org/wiki/Briton...ltic_people%29

https://en.wikipedia.org/wiki/File:B...Text_16790.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/File:B....circa.540.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Hen_Ogledd

Bila je tu i jedna dobra karta, ali ju ne mogu nać;
http://caelinschronicle.com/images/Britannia-570.jpg
http://www.lib.utexas.edu/maps/histo...t_600_1923.jpg
http://www.hullwebs.co.uk/content/c-...royals/map.gif
Nešto o velškom gledištu na saksonce, ali je ne mogu više nać.
Ak nađeš nekaj kaj ima Cymru i Lleged (ili nešto slično tome), a Cornwall je odcjepljen, javi
Razlika u padanju Kelta;
http://www.qsl.net/g0isw/Map%20of%20550.jpg
http://www.qsl.net/g0isw/Map%20of%20584.jpg
Jug današnje škotske je po svemu bio velški (kao i sjever današnje Engleske), no sve u svemu nebitno, fora je da sam autor stvori/izmjeni svoj svijet po svojim željama
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:49   #314
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
To je ok, pogleda kaj je bilo s Martinom kad se pogubio s brojkama
A i Hawking je rekao da formula u knjizi (Kratka osnova vremena, ili što već, ona njegova popularna ), smanjuje broj čitatelja za pola. Vjerojatno je slično i s brojkama (ja sam tu iznimka, ali ).
Ovi omjeri ne bi bili loši da ih spomeneš još koji put.
Jer nije jasan omjer Vikinga (od kuda im takva vojska, je li to zadnji očajnički potez), kao ni motivi koji su ih natjerali na taj napad.
Taj dio bi možda mogao još posložiti u sljedećim poglavljima.
Onako, dobar vojskovođa uvijek gleda iskoristiti protivnika.
Neće ti netko pobiti i spaliti sve, ako ih može uključiti u svoju vojsku/pretvoriti u vazale ili nešto slično. Eventualno će pogubiti glavne, a od onih koji mu se opiru napraviti primjer.
Ili nešto tog tipa
D
Najveći je problem što su lokalni Vikinzi prešli Utheru, ili su ih Knutovi ratovi iscrpili, a već sam uništio i Norwich, velik, važan i bogat grad.

Dakle ovo je samo obračun s otatkom Vikinga, dok se ili Knut ne vrati, ili bude rat s Piktima, ili konačno ne ubacim Franke u priču, a tu su i razne spletke unutra
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:39   #315
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Najveći je problem što su lokalni Vikinzi prešli Utheru, ili su ih Knutovi ratovi iscrpili, a već sam uništio i Norwich, velik, važan i bogat grad.
Dakle ovo je samo obračun s otatkom Vikinga, dok se ili Knut ne vrati, ili bude rat s Piktima, ili konačno ne ubacim Franke u priču, a tu su i razne spletke unutra
Ok, al zakaj su se oni sami ovako naslagali, kao ovčice pred klanje ?
Fali motiva...
Treba neka spletka u zaleđu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:37   #316
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ok, al zakaj su se oni sami ovako naslagali, kao ovčice pred klanje ?
Fali motiva...
Treba neka spletka u zaleđu
A gle, motiva je davno prestalo, Olaf je ubio Knutova pobočnika i doslovno pobjegao Saksoncima, niz gradova im je prešlo isto, a Knut je otišao u Dansku.

Ostale su im male posade u Leedsu, Yorku i Hull, koje sada popunjavaju Piktima kao saveznicima, nije dakle još gotovo, drže se ali nemaju više šanse
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:35   #317
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A gle, motiva je davno prestalo, Olaf je ubio Knutova pobočnika i doslovno pobjegao Saksoncima, niz gradova im je prešlo isto, a Knut je otišao u Dansku.
Ostale su im male posade u Leedsu, Yorku i Hull, koje sada popunjavaju Piktima kao saveznicima, nije dakle još gotovo, drže se ali nemaju više šanse
Ma sve ok.
Samo u romanu ne bi trebalo biti nejasnoća...
Tko je naredio ovaj zadnji napad?
Meni izgleda kao da ih je netko namjerno prodao. Možda neka kombinacija s onim zavjerenicima da se uništi kraljeva vojska?
Just my few thoughts
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:23   #318
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ma sve ok.
Samo u romanu ne bi trebalo biti nejasnoća...
Tko je naredio ovaj zadnji napad?
Meni izgleda kao da ih je netko namjerno prodao. Možda neka kombinacija s onim zavjerenicima da se uništi kraljeva vojska?
Just my few thoughts
aha, pa to da, ista ekipa koja je pokušala atentat Wintera, bit će oni u sljedećem poglavlju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 19:46   #319
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
aha, pa to da, ista ekipa koja je pokušala atentat Wintera, bit će oni u sljedećem poglavlju
To će biti dobro
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 13:49   #320
London, 4. svibnja 1399.

Svečana dvorana londonske kraljevske palače bila je gotovo puna kada je pratnja franačkog izaslanika primljena u nju.
Brojnu pratnju predvodila su dva moćna i slavna plemića, Jean Valois, grof od Nantesa te Louis Lambert, grof od Angersa.
Oni su bili izaslanici samoga kralja te su dojahali u London sa velikom i dobro naoružanom pratnjom.
Nitko ih se nije usudio zaustaviti nakon što su krenuli od luke u Southamptonu, glavnoj luci vojvoda Lancastera, sve do Londona.
Nakon što su došli pred grad, tražili su d ih grad odmah primi. Uther, ljut zbog takvog ponašanja, naredio je da ih natjeraju na čekanje i tako su tri dana morali kampirati pred gradom, okruženi saksonskom vojskom.
Uther je bio još bijesniji kada je saznao da je Theon Lancaster s njima, te je naredio da samo pratnja dvojice grofova smije ući u grad.
Kada im je napokon dopušten ulazak, oba muškarca su se prilično dobro natjerala da stave svoj najširi osmijeh i da im bahata taktika barem u ovom trenutku ipak neće pomoći.

Nakon ceremonije, predstavljanja darova i cijelog prijema, Uther je naredio da ostane nasamo sa dvojicom izaslanika.
Uz sebe je ostavio samo Briana Borua, svojeg trenutno najbližeg prijatelja, vojvode Campbella, oca njegove supruge te Maddoxa, svog tjelohranitelja.
Razgovarali su na franačkom, kojeg su saksonske elite dobro poznavale.
Uther je prvi progovorio, i bio je uobičajeno izravan, pogtovo kada nije imao svog savjetnika Blackwooda kraj sebe;
„A sada mi izložite što vaš kralj točno želi ovim posjetom, i koje poruke nosite“.
Grof Lambert počeo je prvi;
„Nije tajna da je naš kralj iznenađen brzinom vaše pobjede nad velikim Knutom, čiji su brodovi čak i našim zemljama povremene prepade i pljačku.
Naš pretendent na saksonsko prijestolje je još mlad, i naš kralj bi mogao zatvoriti oči na stara obećanja, ako se savez s vašim zemljama pokaže koristan protiv sjevernjačkih upada.“
Vojvoda Campbell se oštro ubacio;
„Franci nikada nisu mrdnuli prstom za nas, a i u pokrajini Normandiji dopuštaju naseljavanje njihovih plemića protivnih Knutu. Sada kada smo sami oslobodili našu zemlju, donosite prazna obećanja“
„Vojvodo, ovo nisu obećanja, niti prijateljska ponuda. Franačkoj je možda daleko brodovima doći do Danske ili Norveške, ali sigurno nije prebaciti maleni kanal. E sada, hoće li to biti postrojba da vam pomogne uzeti sjever, ili nešto drugo, treba vidjeti“.
Iako su se svi u sobi, pa i drugi franački izaslanik pomalo šokirali ovom izjavom, Uther je ostao miran.
„Ne treba nam franačka vojna pomoć, ali ćemo razmotriti prijateljstvo i trgovinu, ponesite moju riječ svome kralju da se Saksonci iskreno vesele suradnji.“

Na to se ubaci drugi franački izaslanik:
„Ima još nešto, vaše veličanstvo… Naš kralj je spreman priznati vašeg nasljednika na tronu. Naime, k koliko smo čuli kraljica jest trudna.
No u zamjenu, tražimo da ukoliko se vama ili mogućem dječaku nešto dogodi, da vi priznate pravo mladog Charlesa, potomka zadnjeg Kralja svih Saksonaca, na prijestolju.“
Sada je atmosfera bila na rubu incidenta, a Maddox je već u glavi gledao kojeg muškarca da presječe prije, kako Uther ne bi bio u opasnosti.
Vojvoda Campbell je bio blijed kao krpa.
„Ovako velika gesta traži mnogo stvari zauzvrat. Ukoliko se franačka obveže na prekid saveza s Lancasterima, dolazak vaših majstora u London, te korištenje vaših luka i trgovačkih brodova, mogao bih razmisliti. No Charles ne smije stupiti dotle na saksonsko tlo, a ukoliko dječak umre nasilnom smrću ili od posljedica trovanja, tražim da to bude iznimka i da vlast prijeđe na nasljednika po mom izboru“

„Prenijet ću kralju vaše riječi!“ odgovori mu drugi izaslanik, i sam iznenađen ovime.
Nakon što su izaslanici napustili palaču,a zatim i gradske zidine, Uther se obrati Campbellu.
„Kako su dovraga saznali za trudnoću?“
„Zašto mene pitate, vaši ljudi osiguravaju palaču?! I zašto ste pristali na ovo“
„Franci ionako misle krenuti na nas čim ja umrem ili nastradam. Ovo će barem kupiti mom nasljedniku nešto legitimiteta, i dokle je živ, neće moći na njega. Nije da neće pokušati. Princ Arthur se još nije ni rodio, a već je dio dvorskih spletki.“
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.