Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2019., 09:39   #10021
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da ovo netko može napisati.

Svaki faking abortus je abortus previše i treba raditi na tome da se smanji stopa, taman da imamo 10 abortusa godišnje!



.................................

Pročitala sam zadnje tri stranice... Ne mogu vjerovati s kojom lakoćom pišete o abortiranju, a to što povremeno kao smokvin list netko napiše rečenicu "naravno da je to jako teška odluka", slobodno objesite mačku o rep. Po tome na koji se način obrušavate na svakog tko samo i pokuša problematizirati temu ili problem vidi malo drugačije od vas, vidi se koliko "teškom" tu odluku doživljavate.
Pa da, ne vidim potrebu da se to dovodi na ovaj nivo problematizacije kad imamo vecu stopu nasilja u obitelji nego pobacaja.
Ti vidis potrebu za marsiranjem u zemlji koja ima daleko vecih problema?
Sto tim marsom uopce zele poruciti ako ne zele pokrenuti promjene (zabranu)? Cemu to? Zasto se ne marsira za bolesnu i ostavljenu djecu?

I zasto bi izjavu da je to teska odluka objesila macku o rep? Zato jer tebi djeluje neiskreno? Da, teska je odluka za vecinu zena, ali i neizbjezna za vecinu zena.
Gzena is online now  
Old 03.06.2019., 09:42   #10022
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Abortus jest svjesno uništavanje života, sviđalo se to vama ili ne, željele to priznati, ili ne.
Da, pa što?!!? Valjda ona koja stvara, nosi i razvija taj život svojim vlastitim resursima i na svojoj grbači zna najbolje što može, a što ne, u kojem trenutku svoga života? Ili ti misliš da imaš više prava drugim ženama i parovima soliti pamet sa strane o njihovim životima i trudnoćama? Na temelju kojeg legitimiteta bi to imala ti i slični koji stalno nešto popujete drugima?

Quote:
Iste žene koje su do jučer svim žarom zagovarale abortus i slobodu uklanjanja "nakupine stanica" i više mjeseci od začeća, odjednom, ako slučajno imaju problem zatrudnjeti, pa se podvrgnu MPO-postupku (višekratno, dotad neuspješno), slave kad se potvrdi trudnoća, sretne što"nose život", nakon samo 2 ili 3 tjedna od ovulacije?
Odjednom postanu itekako svjesne toga da to što (konačno) nose nije "nakupina stanica", nego da je to (osim iznimno, ako nešto zbilja pođe po zlu) mali čovjek, njihovo (već obožavano!) dijete!?
1. Nitko NE "zagovara" abortus. Zagovara se pravo izbora. Brkaš bitne stvari namjerno ili si toliko neupućena? Ako to radiš namjerno, onda samo pokazuješ svoj karakter, a ako si neupućena, informiraj se barem onda prije.
2. MPO u pravilu nema nikakve veze s pobačajem. Tamo idu žene koje ne mogu prirodno zatrudniti bez medicinskih intervencija. Mnoge od njih nikada nisu niti bile na pobačaju. Zašto ne bi žene koje zagovaraju pravo izbora bile sretne ako zatrudne s MPO? Kakva bi to bila kontradikcija, po tebi? Osim toga, zar nikada nisi čula za željene i neželjene trudnoće. To su 2 dijametralno suprotna emocionalna stanja. Možeš li shvatiti da nisu sve emocije uvijek iste, niti su sva emocionalna stanja uvijek ista čak niti kod iste žene u različitim trudnoćama, a kamoli kod različitih žena? Misliš li da sve žene trebaju biti klonirane po tvojim kriterijima i razmišljati isto kao i ti? Imaju li žene ljudska prava na svoje mišljenje i izbore u životu, po tebi, ili bi im ti određivala što trebaju htjeti?

................
Quote:
Osobno nisam za zabranu abortusa, znam da je to nemoguće i da bi rezultiralo ugrožavanjem zdravlja žena, ali nazivati i smatrati abortus "osnovnim ljudskim pravom" je nakaradno.
Zašto se to ne bi moglo nazvati? Ako postoji sloboda rađanja, onda je i reprodukcija jedno od temeljnih ljudskih sloboda, uključujući izbor te reprodukcije - hoće li netko, kada i s kime imati djecu te koliko djece? Koja od tih sloboda izbora ti smeta, konkretno? Misliš li da bi ukidanje slobode reproduktivnog izbora bila bolja opcije i po čemu?

Quote:
Jednako kao i govoriti u slučaju abortusa o "pravu žene da sama odlučuje o svom reproduktivnom zdravlju", što se zakođer zna čuti!Abortus (na zahtjev, a to je većina abortusa) nema apsolutno nikakve veze sa zdravljem, i ako bismo cijepali dlake, liječnici, koji su svojim etičkim uzusima obavezni štititi ljudski život i zdravlje, imali bi svako pravo odbiti raditi postupak koji (u većini slučajeva) nikakve veze sa zaštitom zdravlja ili života nema, nego upravo obratno!
Itekako ima veze sa zdravljem, jer psihološke traume od neželjene trudnoće, kao i moguće zdravstvene posljedice takve trudnoće i poroda mogu biti užasavajuće, naravno za one koji imaju malo više empatije prema drugim ljudima nego što to imaju "anti-choice" aktivisti. A što se tiče doktora i njihove vrle etike, zanimljivo je da su do prije koje godine većinom imali drukčije etičke stavove, budući da nisu mogli fuširati pod pultom u vremenima kad je pobačaj bio dostupan u svakoj klinici. Danas, kad imaju "priziv savjesti" najednom ih se sve više "priziva" po klinikama, dok ih u privatnim ordinacijama nitko ne kontrolira što rade? Pa zašto se onda ne bi "prizivali", kad mogu, za vlastiti džep, naravno!?!
Međutim, nisu oni krivi, nego njihovi ravnatelji koji ih upravo i zapošljavaju na ovlaštenim mjestima za pobačaje. To se, naravno, radi namjerno, jer je to državna (crkvena) politika, da se ne lažemo. Inače, da nije, to bi se vrlo lako riješilo, kad bi se htjelo. S druge strane, po kojoj bi logici "savjest" doktora trebala imati prednost pred savjesti pacijenta, ako smo svi ravnopravni, po Ustavu?

Quote:
Ali, kažem, situacija je takva kakva jest, neželjenih trudnoća je uvijek bilo i bit će, žene se ne smije gurati u zdravstvene ili životno opasne situacije ilegalnih prekida trudnoće...
Odabiremo, dakle, najnužnije zlo. Nažalost, IMHO, to je tužna činjenica i sramota, a ne razlog za slavodobitno isticanje "velikih postignuća u borbi za ženska prava".
Ma je li? A tko je ikada napisao da je pobačaj neko silno "dobro", ha? Daj se malo zbroji.

Quote:
Puno bi veće postignuće u borbi za ženska prava bilo npr. bi kad bismo se izborili za to da se obitelj mlade ili maloljetne trudnice ne srami i ne razmišlja licemjerno o tome "što će selo reći", nego da podrži trudnicu i pomogne joj u trudnoći i kasnije u životu na sve načine.
Je, pa to pitaj crkvenjake (koji su 1. u tome da svaku ženu koja rodi dijete izvan braka pribijaju na stup srama) i svoje istomišljenike zbog čega ne financiraju tuđu djecu kad se rode i obiteljske potrebe na sve načine kad su toliko grlati protiv "nerođenih"? Gdje su vam "principi" i "savjest" nakon rođenja?

Quote:
A čini mi se da je upravo u tome, u osjećaju da ju obitelj ne bi prihvatila i pomogla joj u takvoj situaciji, također dobar dio razloga zbog kojih mlade žene abortiraju, čak i kad bi/ako bi možda željele zadržati trudnoću.
E, to, takav licemjeran stav je, po meni, prava sramota za 21. stoljeće i to bi trebao biti itekako vrijedan cilj kojem bi se, u 21. st., trebalo posvetiti u borbi za ljudska i ženska prava...
Primadone licemjera u tom slučaju su upravo crkveni "pastiri" koji takve stavove odašilju i njihovi slijepi sljedbenici koji to piju i puše naveliko, bez pardona, pri čemu svaki pokušaj edukacije o spolnosti i zdravlju eliminiraju u startu evo već skoro 3 desetljeća, nazdravlje! Prema tome, svoje kritike o licemjerju uputi njima.
north wind is offline  
Old 03.06.2019., 09:43   #10023
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post

Svaki faking abortus je abortus previše i treba raditi na tome da se smanji stopa, taman da imamo 10 abortusa godišnje!



....
Svako dijete rođeno u siromaštvo, alkoholizam i nasilje je dijete previše i trebalo bi omogućiti da žene iz najsiromašnijeg sloja imaju pravo na besplatan abortus.
jopko_bopko is online now  
Old 03.06.2019., 09:44   #10024
Teorije o tome da je svaki abortus već sam po sebi višak i teret su mi u rangu toga da se ploča okrene pa ideš od para do para i pitaš: A što će vama još jedno dijete?

Obje situacije su mi gnjusne i ne znam zašto bi itko sam sebi dao pravo zadirati u tuđe odluke ili upirati u nekoga prstom. Živi svoj život, planiraj što želiš i kada želiš, a tuđa tijela ostavi na miru.
Urbanna is offline  
Old 03.06.2019., 09:55   #10025
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pročitala sam zadnje tri stranice... Ne mogu vjerovati s kojom lakoćom pišete o abortiranju, a to što povremeno kao smokvin list netko napiše rečenicu "naravno da je to jako teška odluka", slobodno objesite mačku o rep. Po tome na koji se način obrušavate na svakog tko samo i pokuša problematizirati temu ili problem vidi malo drugačije od vas, vidi se koliko "teškom" tu odluku doživljavate.
-
Iste žene koje su do jučer svim žarom zagovarale abortus i slobodu uklanjanja "nakupine stanica" i više mjeseci od začeća, odjednom, ako slučajno imaju problem zatrudnjeti, pa se podvrgnu MPO-postupku (višekratno, dotad neuspješno), slave kad se potvrdi trudnoća, sretne što"nose život", nakon samo 2 ili 3 tjedna od ovulacije?
Odjednom postanu itekako svjesne toga da to što (konačno) nose nije "nakupina stanica", nego da je to (osim iznimno, ako nešto zbilja pođe po zlu) mali čovjek, njihovo (već obožavano!) dijete!?
ali abortus ni ne mora biti teška odluka.
pobačaj je legitimno sredstvo planiranja obitelji.
to što je zadnja karika samo znači da je zadnje što možeš napraviti ako ne želiš trudnoću, a ne da je nužno tako traumatično.
ako je odluka o neželjenju trudnoće čvrsta, pobačaj ne mora biti tragična i teška odluka nego oslobađajući medicinski postupak. ni manje ni više.

i naravno da žene koje žele djecu budu radosne već kad u njima postoji 'nakupina stanica'. ako nešto želiš, onda si sretan već i kad postoji potencijal toga. ako to ne želiš, onda si nesretan kad postoji potencijal toga. što tu nije jasno i zašto ti je to argument?

da, bilo bi super kad na svijetu ne bi postojale neželjene trudnoće, ali one postoje oduvijek i postojat će dok smo živi.
i nema veze jel bila nezgoda, opasnost po život, jebeno silovanje (kojeg mi je isto pun kurac kao opravdanja pobačaja), indolencija, glupost, neznanje, predomišljanje - ako je trudnoća ultimativno neželjena, imaš ju pravo prekinuti jer je, upičkumaterinu i po ko zna koji put, to tvoje tijelo i tvoja odluka.
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Old 03.06.2019., 11:20   #10026
Quote:
tren.irka kaže: Pogledaj post
ali abortus ni ne mora biti teška odluka.
pobačaj je legitimno sredstvo planiranja obitelji.
to što je zadnja karika samo znači da je zadnje što možeš napraviti ako ne želiš trudnoću, a ne da je nužno tako traumatično.
ako je odluka o neželjenju trudnoće čvrsta, pobačaj ne mora biti tragična i teška odluka nego oslobađajući medicinski postupak. ni manje ni više.

i naravno da žene koje žele djecu budu radosne već kad u njima postoji 'nakupina stanica'. ako nešto želiš, onda si sretan već i kad postoji potencijal toga. ako to ne želiš, onda si nesretan kad postoji potencijal toga. što tu nije jasno i zašto ti je to argument?

da, bilo bi super kad na svijetu ne bi postojale neželjene trudnoće, ali one postoje oduvijek i postojat će dok smo živi.
i nema veze jel bila nezgoda, opasnost po život, jebeno silovanje (kojeg mi je isto pun kurac kao opravdanja pobačaja), indolencija, glupost, neznanje, predomišljanje - ako je trudnoća ultimativno neželjena, imaš ju pravo prekinuti jer je, upičkumaterinu i po ko zna koji put, to tvoje tijelo i tvoja odluka.
na ovo sam i ja htjela reagirati. uglavnom je teška odluka, ali nekome nije. to nije razlog za bacanje pjene na usta mora li nam svima bez iznimke svaki život biti svet? mora li se svaki potencijal života nužno i po svaku cijenu iskoristiti?
nečiji osobni stav o životu, njegovom početku i kraju može oblikovati samo njegove postupke vezano uz taj život. dakle, špranja misli da je svaki pobačaj ubojstvo = špranja neće pobaciti.
legitimno, fer, poštovanja vrijedno.

ali - špranja misli da je svaki pobačaj ubojstvo = špranja aktivno radi na kriminalizaciji abortusa jer se stavila u ulogu vrhovnog moralnog autoriteta - MA MRŠ U 3 LEPE I TI I TVOJE MIŠLJENJE, šta da ja tu poštujem i zašto?


btw, i sa ostalim napisanim se slažem 100%, lijepo i jasno sročeno

ide vas ovih dana
makake is offline  
Old 03.06.2019., 11:39   #10027
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
....

................
Osobno nisam za zabranu abortusa, ...
i to je jedino bitno
koliko je lako, a koliko teško donositi svakodnevno izbore između (nužnog) zla i (nužnog) dobra, zna svatko za sebe
baja is offline  
Old 03.06.2019., 14:04   #10028
Spranja je za zabranu pobačaja, ali samo onima za koje ona procijeni od oka da seru kvake. Te nek izvole rodit.

Dodje mi da spranji dovedem pred vrata sirocica iz doma pa nek se brine o njemu.
Zašto? Jer sam ja tako rekla. Al to je spranjin život i njezino je pravo da pusti to dijete da raste u domu i sanja nedosanjani san o mami. Koga boli briga za spranju, ona bi komoditet, ona ne želi dijete. Kako to misliš ne želi dijete, kakva si ti to spranjo osoba, di će ti duša????
Blentava is offline  
Old 03.06.2019., 14:14   #10029
Nova tema, nastavak ove - https://www.forum.hr/showthread.php?t=1151701
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Old 03.06.2019., 18:11   #10030
To ti inače modovi rade, samo prijaviš deset tisuća i prvi post pa izdvoje u novi topik.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 03.06.2019., 18:15   #10031
Cura je pokazala inicijativu a ovi joj odmah zaključaju temu e da bi mogli otvoriti novu istu takvu.
Hrvatska.
Bonnie Ann is offline  
Old 03.06.2019., 18:17   #10032
Nisam vidjela da je zaključana.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 03.06.2019., 22:52   #10033
Quote:
Dv1995 kaže: Pogledaj post
Sve si dobro napravila

Ajde sad modice, djelujte kako treba
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Old 04.06.2019., 10:40   #10034
Nastavlja se...
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.