Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 01:01   #1
Moderiranje podforuma Domovinski rat

Ljudi ajmo otvorit topic zaseban o Osijeku, ima puno toga za reći, može li se ikako tamo postovi prebaciti?
terc bela is offline  
Old 28.01.2010., 11:01   #2
Quote:
terc bela kaže: Pogledaj post
Ljudi ajmo otvorit topic zaseban o Osijeku, ima puno toga za reći, može li se ikako tamo postovi prebaciti?

Mogu ako ih popišeš.
Pogledaj temu bili smo vojnici, možda i tamo nađeš nešto interesantno.
rezon@tor is offline  
Old 28.01.2010., 19:23   #3
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post

Mogu ako ih popišeš.
Pogledaj temu bili smo vojnici, možda i tamo nađeš nešto interesantno.
Čekajte malo...

Ja sam uložio dosta truda oko ove teme , i još namjeravam iznijeti dosta podataka , a vi mi mi namjeravate pokrasti postove , i tako smanjit kvalitetu teme. Ulažem najjači protest , jet to stvarno nije fer.

Pa možemo i ovdje slobodno nastaviti diskusiju o Osijeku u Dr-u. Što više podataka i mišljenja iznesemo , to bolje.

Smatram da nema potrebe za otvaranjem zasebne teme o Osijeku , jer se o Osijeku nema toliko puno za reći da nam treba stalna tema. A te informacije koje su zanimljive iznesimo ovdje. A ako netko baš mora otvorit novu temu , nek je sam "konstruira" , a ne da radi temu ne štetu ove.

Volio bi da na ovoj temi budu izneseni podaci o svim dijelovima hrvatskog ratišta , da svi oni koji kasnije dođu na ovu temu , mogu na jednom mjestu dobiti informacije o svemu što ih zanima glede DR-a. A ne da za svaku sitnicu moraju potražiti pola foruma ili interneta. Ovo gledam i sa svog stajališta , kad sam počeo istraživati Domovinski rat.

Nadam se da me razumijete , i da ću biti uvažen.

Evo , mene zanima vraćanje onog položaja koji smo izgubili na Nemetinu. Postojio snimak gdje onaj čovjek govori o tome da smo jedan položaj izgubili , ali da je vraćen slijedeći dan. Falkone , mislim da je to tvoje područje.
Keva is offline  
Old 29.01.2010., 03:51   #4
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ja sam uložio dosta truda oko ove teme , i još namjeravam iznijeti dosta podataka , a vi mi mi namjeravate pokrasti postove , i tako smanjit kvalitetu teme. Ulažem najjači protest , jet to stvarno nije fer.

Pa možemo i ovdje slobodno nastaviti diskusiju o Osijeku u Dr-u. Što više podataka i mišljenja iznesemo , to bolje.
Ja sam uložio dosta truda oko ovog poforuma i još namjeravam uložiti dosta truda u moderiranje, a ti bi sad sve držao unutar jedne teme?
To stvarno nije fer.
Cijeli podforum je dobio ime po tvojoj temi i ti još negoduješ? Stavi si u potpis kako si prouzročio nastanak ovog podforuma.

Prevelika rasprava s puno tema nije kvalitetnija nego nečitkija samim tim nekvalitetnija.

Kvalitetno moderiranje uključuje i razdvajanje rasprava u kojim se pojavljuje više tema.
rezon@tor is offline  
Old 29.01.2010., 16:59   #5
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ja sam uložio dosta truda oko ovog poforuma i još namjeravam uložiti dosta truda u moderiranje, a ti bi sad sve držao unutar jedne teme?
To stvarno nije fer.
Cijeli podforum je dobio ime po tvojoj temi i ti još negoduješ? Stavi si u potpis kako si prouzročio nastanak ovog podforuma.

Prevelika rasprava s puno tema nije kvalitetnija nego nečitkija samim tim nekvalitetnija.

Kvalitetno moderiranje uključuje i razdvajanje rasprava u kojim se pojavljuje više tema.
Gore sam napisao da je jedan od razloga stvaranja ovakve teme upravo taj da ljudi , koje zanima Domovinski rat , mogu ukratko doći do najbitnijih informacija glede svega onog što se dešavalo u Domovinskom ratu. Zbog toga želim da se ovdje nalaze podaci o svim gradovima , pa i podaci o Osijeku. Micanje bilo kavih informacija samo bi osiromašilo ovu konkretnu temu.

Ako netko želi zasebnu temu o Osijeku , sa ovim postovima , ni protiv toga nemam ništa , ali pod uvjetom da ti postovi ostanu i na ovoj temi.

Dakle , umjesto da potpuno premjestite postove , samo ih duplicirajte , pa će se nalazit na obje teme.

To valjda nije problem.

Hvala !!!
Keva is offline  
Old 29.01.2010., 17:40   #6
OK, postovi s ove teme se mogu citirati bez kraćenja.
rezon@tor is offline  
Old 16.02.2010., 17:06   #7
Moderiranje podforuma Domovinski rat

Dobro , zašto je sad umjesto mojeg posta na temi domovinski rat ,o akciji Kiša , otvorena nova tema , u moje ime , koju ja nisam otvorio ?

Mislio sam da smo riješili problem prebacivanja postova s moje teme ?

O ovoj akciji zaista nema materijala dovoljno za zasebnu temu. Pitanje sam postavio ne očekujući cijelu debatu , već par mogućih saznanja ili odgovora.

Molit ću da se postovi vrate na temu "Domovinski rat" , i da se ovo ubuduće više ne radi. A vi ako želite ostavite si i onu temu , s onim postovima.

Objasnio sam razloge već ranije i molit ću da se poštuju...

Upravo je dobro da imamo jednu temu na kojoj možemo diskutirati o cijelom ratu općenito , bez da stalno ulazimo u offtopic čim spomenemo stanje s drugog ratišta. Ova tema je zamišljena kao analiziranje cijelog rata u globalu. Zar nije dobro da imamo temu na kojoj možemo uspoređivati stanja na raznim terenima , i govoriti o ratnom stanju u cijeloj Hrvatskoj ? Pa nema takvih tema sto !!! Ima samo jedna jedina na ovom podforumu , i to je ova tema. Ova tema upravo pomaže da se druge teme ne uguše informacijama koje nemaju veze s određenim područjima , kao što se na temi "Bitka za Vukovar" permanentno ulazi u offtopic , jer su ljudi navili tamo razglabati o zapravo svemu vezanom uz rat u Hrvatskoj. Pa upravo zato sam otvorio ovu temu.

Uopće je glupo da moram opravdavati svaki post na temi koju sam ja otvorio !!!

Hvala !!!
Keva is offline  
Old 16.02.2010., 17:14   #8
Lijepo što si se potrudio oko teme.
Recimo da nekog zanima situacija u Karlovocu 92 ili 93.
Koliko će mu biti pregledno to tražiti po raspravi svaštari.
Ako pozivaš ljude na raspravu o novoj temi, radi to na novoj raspravi.

p.s.
Ova tema će se uskoro preseliti na PŽK
rezon@tor is offline  
Old 16.02.2010., 18:09   #9
Štovani gospodine Rezonator...

Pa nismo li već raspravili taj problem prije par tjedana , kada se isti problem radio oko Osijeka ?

Ja sam pristao na to da se moj trud oko teme "Domovinski rat" slobodno seli na druge forume , dokle god moji postovi ostaju i na ovoj temi...

Ali sam također naveo razloge zbog kojih bih htio da postoji jedna tema na kojoj je sve objedinjeno. Ponovit ću ih još jednom. Prvi razlog je da imamo temu na kojoj možemo nepoterećeno raspravljati o svemu u vezi DR-a. Drugi razlog je to da ljudi koje zanima Domovinski rat mogu na jednom mjestu naći sve bitne informacije o određenom ratištu , a ne da moraju pročitati 20 tema , na kojima će se lako izgubiti u dugima raspravljanjima i masi detalja poznatih i zanimljivih samo vojnicima koji su sudjelovali u pojedinim bitkama.

Pa vi otvarajte nove teme , ako vas je volja , ali ne znam čemu pritom uništavati jedinu univerzalnu temu o Domovinskom ratu na ovom forumu ? Pa i drugi ljudi su tražili da im postovi budu vraćeni/ostanu na ovoj temi.

A vi mi još prijetite likvidacijom teme...

Evo , jel može ovako ?
Da li možete barem moje postove koje pišem na ovoj temi ostaviti da ovdje stoje ?

Mislim da stvarno ne tražim puno...
Keva is offline  
Old 16.02.2010., 22:02   #10
imam i ja jednu primjedbu

na temi Propaganda i specijalni rat tijekom Domovinskog rata
napisao sam kako se ondasnja propaganda o ustasama naglo upotrijebila i nakon sto je Mesic postao predsjednik.
Aludirajuci na poveznicu KOS/UDBA onda i bivsi suradnici KOS/UDBA danas.

Dobia sam ban na nekoliko dana radi politiziranja, a upis je izbrisan
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 17.02.2010., 00:02   #11
a ja se čudim kako ima malo odgovora na onako zanimljivu temu... kad ono brišu i baniraju...
može li netko od moderatora objasniti kako se stavlaju "lijepi linkovi" jer mi je čika rezonator prijetio kaznenim bodovima ako budem stavljao "ružne linkove"...
RT20 is offline  
Old 17.02.2010., 00:35   #12
Meni se jako sviđa moderiranje ovog podforuma.
mwm is offline  
Old 17.02.2010., 01:37   #13
Mislim da je dobro da se izbacuje politicka prepucavanja, ali je neizbjezno povezat nesto s ljudima iz danasnjice sa dogadjajima za vrime DR.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 17.02.2010., 10:57   #14
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Pa nismo li već raspravili taj problem prije par tjedana , kada se isti problem radio oko Osijeka ?
Ispričavam se zbog prešturosti mog prijašnjeg odgovora.
Rasprava koja se odigrala prije nastanka ovog podforuma se neće komadati.
Ovo je podforum Domovinski rat i ako imaš novu temu pokreni je zasebno.

Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Aludirajuci na poveznicu KOS/UDBA onda i bivsi suradnici KOS/UDBA danas.

Dobia sam ban na nekoliko dana radi politiziranja, a upis je izbrisan
To je razlog zašto sam bio protiv pokretanja te rasprave, vrlo lako odvede na trenutnu politiku.

Ja osobno mislim kako Mesić jako loše podnio s tom temom, ali ne želi zatrovati podforum političkim prepucavanjem.

Ako želite prebacim ja temu na politiku, mogu čak ostaviti trajnu poveznicu na temu ovdje.

Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
a ja se čudim kako ima malo odgovora na onako zanimljivu temu... kad ono brišu i baniraju...
može li netko od moderatora objasniti kako se stavlaju "lijepi linkovi" jer mi je čika rezonator prijetio kaznenim bodovima ako budem stavljao "ružne linkove"...
Trenutno je na toj temi broj izbrisanih poruka 1, a sad možeš pročitati i zašto.
Lijepi linkovi se stavljaju pomoću https://www.forum.hr/images/editor/createlink.gif.
Može na dva načina direktno klikneš i unešeš poveznicu, a potom u prostoru između ] i [ uneseš tekst koji želiš da se vidi.
Alernativno možeš prvo napisati tekst, označiti mišem, a potom kliknuti https://www.forum.hr/images/editor/createlink.gif u unijeti poveznicu.

No, to piše na više mjesta na forumu i nije direktno vezano za moderiranja ovog podforuma.

Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Meni se jako sviđa moderiranje ovog podforuma.
Rijetko dobijem pozitivne reakcije na moderiranje, ljudi moderiranje obično primijete kad nisu zadovoljni njime. Hvala.

Slobodno izrazite želje za promjenama/dodatcima u pravilima.
Ne mogu obećati automatsko prihvaćanje, ali mogu obećati razmatranje.

Samo molim, nemojte komentirati moderiranje unutar samih rasprava
Unaprijed zahvalan, jedan iz tima moderatora.
rezon@tor is offline  
Old 17.02.2010., 14:41   #15
Quote:
Ja osobno mislim kako Mesić jako loše podnio s tom temom, ali ne želi zatrovati podforum političkim prepucavanjem.

Ako želite prebacim ja temu na politiku, mogu čak ostaviti trajnu poveznicu na temu ovdje.
Politika je bila upletena u DR, nemoze bez nje.
Ako dodje do glupi prepucavanja, brisi odma, al nemoj bas na malo P od politike odma brisat I BANIRAT na nekoliko dana.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 17.02.2010., 15:10   #16
Oprosti, Hrvoje ti si počeo o današnjoj politici, za to ide ban kad netko poželi.
Politika u Domovinskom ratu se može spominjati kao činjenica.
Na primjer: Taj i taj je odlučio to i to.
Tvrdnje "moglo se ovo moglo se ono" obično spadaju pod nedokazive spekulacije i nerijetko se koristi u dnevno političke svrhe.
Dnevno političko kurenje vatre može ići, ali na odgovarajućem podforumu pod imenom Politika.

Ne bih duljio o ovom, stoji u pravilima na koja pristajete pišući na ovom podforumu.
rezon@tor is offline  
Old 17.02.2010., 15:25   #17
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Politika je bila upletena u DR, nemoze bez nje.
Ako dodje do glupi prepucavanja, brisi odma, al nemoj bas na malo P od politike odma brisat I BANIRAT na nekoliko dana.
Hrvoje, ako pusti ovdje, pa pusti ondje o politici, neće proći dugo pa će i ovaj pdf biti kao pdf politika, 80% trolova i njihovih upisa i ostatak vrijedan čitanja.

Neke političke odluke koje se odnose na DR iz tog vremena treba stavljati u kontekst tog vremena, no ako se to prenosi na današnju politiku i političare, čisto sumnjam da će iz toga proizaći ikakva kvalitetna diskusija.
NINJA 07 is offline  
Old 17.02.2010., 15:52   #18
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Hrvoje, ako pusti ovdje, pa pusti ondje o politici, neće proći dugo pa će i ovaj pdf biti kao pdf politika, 80% trolova i njihovih upisa i ostatak vrijedan čitanja.

Neke političke odluke koje se odnose na DR iz tog vremena treba stavljati u kontekst tog vremena, no ako se to prenosi na današnju politiku i političare, čisto sumnjam da će iz toga proizaći ikakva kvalitetna diskusija.
ma razumin ja to, tija san samo ukazat na to da su ondasnje metode bile iste/slicne kao i danas, a slucajno su isti akteri onda i danas upleteni u to.

malo me razljutia ban na nekoliko dana

nema veze, ide se dalje
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 17.02.2010., 19:02   #19
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ispričavam se zbog prešturosti mog prijašnjeg odgovora.
Rasprava koja se odigrala prije nastanka ovog podforuma se neće komadati.
Ovo je podforum Domovinski rat i ako imaš novu temu pokreni je zasebno
Dobro , ali postoje mnoge rasprave koje nemaju veze sa točno određenim područjem , nego sa ratom u globalu. Na temi "Bitka za Vukovar" se svako tolko skreće u priče o srpskoj strategiji u ratu općenito. Te rasprave nemožemo gurnuti niti pod jednu temu rezerviranu za neko određeno područje.

Npr. općenito pitanje gdje su sve neprijatelji trebali usmjeriti svoje najjače snage. Ili kakva nam je trebala biti strategija u ratu općenito ? O tome nemožemo raspravljati na temama o Zadru , Vukovaru , Šibeniku , ili bilo čemu drugome. Dakle "konstrukcija" rata u Hrvatskoj općenito - financiranje rata , događaji koji su utjecali na cjelokupan rat , komparacije borbi na različitim područjima.

I ne slažem se s tim da kvaliteti ovog poforuma pridonosimo tako da za svako novo pitanje otvaramo zasebnu temu. Npr. netko će doći na ovaj podforum i vidjeti temu o Karlovcu ili Osijeku koje imaju mizeran broj upisa , i još mizerniji broj "vieva" , i samim tim će izgubiti volju da to uopće čita , a kamoli da piše nešto na temi koja ima deset postova i 160 "vieva". A samim tim će propasti i ono što je napisano na tim temama , jer to nitko živ neće čitati.

Smatram da je dobro za podforum da imamo manji broj tema , ali "jakih" tema , nego da imamo 50 tema na kojima postoji malen broj upisa. Ja vas uvjeravam , gospodine Rezonator , da će preveliki broj tema uništiti kvalitetu ovog podforuma. Samo gledajte kako će napredovati teme o Karlovcu i Osijeku. A kad je više "dušica" zgurano na jednu temu , odmah se javlja mogućnost komparacija različitih gradova , te se otvaraju rasprave , koje pridonose kvaliteti ovog podforuma.

Ako ništa drugo , tema "Domovinski rat" može poslužiti za onu prvotnu svrhu zbog koje sam je otvorio - mjesto na kojem se ukratko nalaze sve bitne informacije o ratu općenito , svojevrsna kronologija rata u Hrvatskoj. Dakle , takoreći svojevrstan "riječnik" za ovaj podforum općenito.

Ja neću na toj temi forsirati nikakve rasprave kojima bih "ubio" neke druge teme , ali namjeravam iznijeti još podataka kronološkim redom , kako sam već iznio za neke gradove. I napraviti od ove teme svojevrstan esej o Domovinskom ratu. Uvjeren sam da ćete to poštovati. Takav esej može samo pridonijeti kvaliteti ove teme. Recimo ako netko dođe na neku temu , i počne osporavati ono što se dogodilo 1991. u Hrvatskoj , vi ga jednostavno uputite da pročita temu "Domovinski rat" , i samim time ga smirite.

I za kraj bih rekao da ste se dosad dobro brinuli za ovu temu "očistivši" je od nepotrebnih komentara. Hvala

Zadnje uređivanje rezon@tor : 18.02.2010. at 11:22. Reason: citat
Keva is offline  
Old 18.02.2010., 00:13   #20
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Rijetko dobijem pozitivne reakcije na moderiranje, ljudi moderiranje obično primijete kad nisu zadovoljni njime. Hvala.

Slobodno izrazite želje za promjenama/dodatcima u pravilima.
Ne mogu obećati automatsko prihvaćanje, ali mogu obećati razmatranje.

Samo molim, nemojte komentirati moderiranje unutar samih rasprava
Unaprijed zahvalan, jedan iz tima moderatora.
Molim.
Obzirom da sam i sam bio moderator forum.hr-a, dapače dvaput (i oba puta neslavno završio ) mislim da mogu donijeti donekle objektivno mišljenje.
Ono što me veseli na ovom podforumu je jasno određen naslov i tematika, a uz to se i moderatori ponašaju sukladno tome. Koliko sam vidio, ne petljate se u same rasprave već na vrijeme spriječavate moguće sukobe oko nečega što nije tema ovog podforuma. I zato od mene imate

Ups ... pa bijo sam i supermoderator ...
mwm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.